www.adevarap.com

Linkuri catre melodiile voastre, albume free, productii, etc. Site-uri cu profil hip-hop

Moderators: dan, DiNO, NskY

big rip
tanar
Posts: 24
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sat Jun 25, 2011 4:20 pm

Re: www.adevarap.com

Post by big rip »


User avatar
Suzy
Viata mea e pe forum. w00t!
Posts: 17444
Joined: Fri Sep 23, 2005 11:44 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: www.adevarap.com

Post by Suzy »

hai sa dau eu un comment ca vad ca nimeni nu zice nimic si totusi sa nu se duca topicul.

"Adevarap.com: (Intrebare DOAR pentru Baruh): Daca ti-ar asigura succesul vreo casa de discuri cu conditia sa-ti schimbi stilul, spre ceva ce prinde la TV, ai face-o?"

nu vad sensul unei astfel de intrebari. in primul rand nu cred ca se pune problema sa va ofere vreo casa de discuri un contract sau ceva, din moment ce de voi stiu doar tovarasii si inca cativa oameni pe langa. e ca si cum mi-ai lua mie interviu si m-ai intreba "te-ai fute cu lady gaga daca ar veni la tine?" ce plm de relevanta are? nu sunt sanse sa se intample asta. si in al doilea rand, ce vreti sa transmiteti prin intrebari de genul "ca vai ce principii avem noi si nu ne vindem bla bla bla suntem repari tru bla bla bla"? Oricum nu sunteti in postura in care sa trebuiti sa va vindeti. cand veti fi acolo, atunci isi vor avea sensul aceste intrebari.

"Daca nu as simti ceea ce exprim, nu as mai face muzica, deci cu siguranta si reciproca este valabila, adica nu as putea sa fac muzica pe care sa nu o simt."

de unde stii ca puya sau oricare altu de asta care s-a "prostituat" nu simte ceea face?

ma rog. bafta la cantat astea, sa insistati, ca sa faceti treaba buna (nu zic cu ironie sau ceva)
Inainte sa rup forumu', trebuie sa-mi fac canonul.

Multumesc acum celor ce, M-AU lasat sa iau LSD

Nosfi langa mine l-am pierduuuuuuuut....
Suzy wrote:tata a venit aseara la mine in camera si cica "am vazut o nunta gay la tv. cat de frumoasa ai fost."

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: www.adevarap.com

Post by Mallone »

iti pierzi timpul cu clica celui mai inteligent om de pe forum :))

Adevarap.com: Cu cine ati colabora, daca ati avea prilejul?
Eyekon: Cu Truda din Turda (vorbesc foarte serios)!
Boka: Hmmm...sunt multi,man!Kpo,CaneCorso,Rudy(ex Ra'Medium),Risco(cu Sangomma am si colaborat),K-Sap,Maeditus, Acid, Narcotic, Antropic, Infiniteskills,Skab, MCA, Kingzero, Preafericitu, Ryu, Cumicu,Stress,Mitza de la Estradda...SQN...si multi altii.
Baruh: In afara celor pe care i-am invitat deja pe album, doar artisti de dincolo de hotare: TNT (Grecia), Rockin' Squat (Franta), Lateb the God, Beast 1333, Conspirituality, Bloodline, Psych Ward (oameni deschisi colaborarilor, nu artisti cu nasul pe sus) etc.. Pentru urmatorul album voi depune mai mult efort pentru a invita artisti de afara.

:lol:

i-auza-i ce debiteaza ...

Adevarap.com: Cine credeti ca-i cel mai bun mc la ora actuala din tara? Dar de afara?
Eyekon: Din tara, eu, ce plm. Din afara, Lil' Fame.
Boka: Pai,in afara de colegii mei de trupa care sunt "full options",ar mai fi Uzzi,care se remarca prin voce,atitudine,feeling,si a mai dat si cateva mostre de flow in ruperile de ritm,dar sufera la capitolul lirica,AlterEgo de la CaneCorso-ca mc e perfect,dar parca nu-si alege bine beaturile,iar la buna dispozitie,cu tot ce include
aceasta-Deceneu. Asta in tara. Afara,all time mi se pare Ice Cube,dar acum cel mai mult ascult Esoteric.
Baruh: Din tara e greu sa il nominalizezi pe cel mai bun, atat timp cat consider ca nu avem niciun emcee care sa indeplineasca toate conditiile impuse pentru a ocupa
varful podiumului. Din afara oscilez intre KRS-One (care m-a facut sa ma indragostesc de muzica rap), Immortal Technique (care mi-a demonstrat ca se poate prin rap) si
Sean Price (a carui atitudine ma rupe).

Adevarap.com: Cine se ocupa de productie?
Eyekon: EyeKon

:roll: :roll: :lol: :lol:

comentariu de la un fan de la ei de la tara :

LucianFeb 15, 2012 10:44 PM

Sa vina albumul ca il astept cu mare interes. Miluieste doamne poporul tau...si binecuvanteaza mostenirea ta....:D Bine ashea baieti.

:lol:

nu mai pot cu rapperii astia adevarati :))))))))))
Viața e complexă și are multe aspecte.

User avatar
Suzy
Viata mea e pe forum. w00t!
Posts: 17444
Joined: Fri Sep 23, 2005 11:44 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: www.adevarap.com

Post by Suzy »

eu n-am nimic cu ei coae, sa faca rap, dar ma ingrijoreaza ca niste mc mediocrii se cred cei mai buni din tara. nu si-o ard cu faze de astea greii repului de la noi care fac muzica de peste 10 ani, si si-o ard niste anonimi care nici macar nu-s cine stie ce. nu zic sa te subestimezi, dar nici chiar asa. o atitudine modesta mi se pare mereu cea mai potrivita, mai ales cand nici nu ai cu ce sa te lauzi.

"Din tara e greu sa il nominalizezi pe cel mai bun, atat timp cat consider ca nu avem niciun emcee care sa indeplineasca toate conditiile impuse pentru a ocupa varful podiumului."

e o lista cumva cu conditiile pentru un mc bun si bifezi pe ea cele pe care le indeplineste? :roll:

anyway. continuati sa faceti muzica si mai chill cu narcisismul asta. nu sunteti chiar slabuti, dar mai aveti mult de lucrat.
Inainte sa rup forumu', trebuie sa-mi fac canonul.

Multumesc acum celor ce, M-AU lasat sa iau LSD

Nosfi langa mine l-am pierduuuuuuuut....
Suzy wrote:tata a venit aseara la mine in camera si cica "am vazut o nunta gay la tv. cat de frumoasa ai fost."

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Re: www.adevarap.com

Post by NskY »

daca nu era trupa lui boka ati mai fi citit? :)

User avatar
Suzy
Viata mea e pe forum. w00t!
Posts: 17444
Joined: Fri Sep 23, 2005 11:44 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: www.adevarap.com

Post by Suzy »

ba nu cred. :lol: uite ca e buna controversa asta. sa luati in calcul pe viitor daca vreti sa promovati ceva. sa va luati la cearta cu mallone.
Inainte sa rup forumu', trebuie sa-mi fac canonul.

Multumesc acum celor ce, M-AU lasat sa iau LSD

Nosfi langa mine l-am pierduuuuuuuut....
Suzy wrote:tata a venit aseara la mine in camera si cica "am vazut o nunta gay la tv. cat de frumoasa ai fost."

big rip
tanar
Posts: 24
Joined: Sat Jun 25, 2011 4:20 pm

Re: www.adevarap.com

Post by big rip »

Voti macar ati ascultat ceva de la ei? V-a indoctrinat promovarea fortata a altora, nu se aplica metoda cine-i cunoscut e mai bun.

Nu dau nume, dar gasesc rapid 5 emcees mult mai slabi decat Avangarda, doar cautand prin hiphop romanesc, nu promovare.

Mie mi se pare ca fac o treaba buna, cu nimic mai prejos decat altii, preferati de ai vostri doar ca sunt promovati de Chimie, Dragonu sau de nu stiu cine.

User avatar
greuceanu
:lol:
Posts: 3967
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:48 am
Location: la 22 grade 33' longitudine estica si 44 grade 38' latitudine nordica
Contact:

Re: www.adevarap.com

Post by greuceanu »

eu am ascultat alea cateva piese care le au pe youtube, si ii dau mare dreptate lu' suzy. intr-adevar, nu sunt cei mai prosti repari din tara si o dau putin mai bine decat ursacieni sau markoni dar hai sa nu exageram. la fel de adevarat e si faptu ca hip-hopu' asta e o muzica in care atitudinea conteaza, dar mie mi se pare umpic fortata atitudinea asta a voastra si cam bate spre penibil. ma intristeaza ca in 2012 inca se mai discuta despre underground vs comercial, de parca ati avea 12 ani...
Image

User avatar
Megiddo
The Meggido
Posts: 3362
Joined: Mon Dec 28, 2009 1:12 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: www.adevarap.com

Post by Megiddo »

Gharaa wrote:eu am ascultat alea cateva piese care le au pe youtube, si ii dau mare dreptate lu' suzy. intr-adevar, nu sunt cei mai prosti repari din tara si o dau putin mai bine decat ursacieni sau markoni dar hai sa nu exageram. la fel de adevarat e si faptu ca hip-hopu' asta e o muzica in care atitudinea conteaza, dar mie mi se pare umpic fortata atitudinea asta a voastra si cam bate spre penibil. ma intristeaza ca in 2012 inca se mai discuta despre underground vs comercial, de parca ati avea 12 ani...
Si eu sunt de acord cu asta.
Image
http://www.facebook.com/MegiddoProductions
breakyoself wrote:hi-fi e perversa

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: www.adevarap.com

Post by Boka »

:lol: ce ma distreaza reparii astia de pe forum :lol:
hai,vreau sa mai aud :lol: :lol:

User avatar
Suzy
Viata mea e pe forum. w00t!
Posts: 17444
Joined: Fri Sep 23, 2005 11:44 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: www.adevarap.com

Post by Suzy »

eu nu-s repar, eu sunt ascultator de muzica.
Inainte sa rup forumu', trebuie sa-mi fac canonul.

Multumesc acum celor ce, M-AU lasat sa iau LSD

Nosfi langa mine l-am pierduuuuuuuut....
Suzy wrote:tata a venit aseara la mine in camera si cica "am vazut o nunta gay la tv. cat de frumoasa ai fost."

big rip
tanar
Posts: 24
Joined: Sat Jun 25, 2011 4:20 pm

Re: www.adevarap.com

Post by big rip »


Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: www.adevarap.com

Post by Boka »

wooooord up!!!!!
:bow: :bow: :bow:

X-static
rapperu vostru preferat
Posts: 279
Joined: Thu Aug 09, 2007 6:31 pm
Location: Brasov

Re: www.adevarap.com

Post by X-static »


big rip
tanar
Posts: 24
Joined: Sat Jun 25, 2011 4:20 pm

Re: www.adevarap.com

Post by big rip »

In acelasi timp, ne gasiti si pe facebook: http://www.facebook.com/RAP.adeva

Pentru propuneri, promovare: [email protected] / [email protected]

Post Reply

Return to “Promovare/Download”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests