"Becks - Momente de geniu"

Linkuri catre melodiile voastre, albume free, productii, etc. Site-uri cu profil hip-hop

Moderators: dan, DiNO, NskY

User avatar
Suzy
Viata mea e pe forum. w00t!
Posts: 17444
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Fri Sep 23, 2005 11:44 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by Suzy »

Nerub wrote:Insist să te oprești puțin să te întrebi de ce faci chestia asta.
ca e rep. asa trebuie. sa cante toata lumea.
Inainte sa rup forumu', trebuie sa-mi fac canonul.

Multumesc acum celor ce, M-AU lasat sa iau LSD

Nosfi langa mine l-am pierduuuuuuuut....
Suzy wrote:tata a venit aseara la mine in camera si cica "am vazut o nunta gay la tv. cat de frumoasa ai fost."

User avatar
MCBecks
fratele meu tu esti baiat
Posts: 133
Joined: Tue Dec 16, 2008 6:40 am
Location: www.adevaRAP.com
Contact:

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by MCBecks »

Am zis ca scriu de 6 ani... nu am mentionat ce. Am scris varianta new school a Coranului. :lol:
De fapt scriam texte de battle... ego-rap, sau cum vrei sa-i zici.

Piese pe o tema anume am putine. Inca mai incerc sa imbunatatesc anumite aspecte... vocea nefiind unul dintre ele, pentru ca asta e, cu asta merg inainte. Eu personal sunt multumit de ea... nu suna ca si cum am primit un sut in coaie macar.

Merci de parere Nerub. Chiar daca a fost dura, de data asta macar a fost la subiect. Pentru mine personal parerile astea sunt importante, stiu unde ar mai trebui sa lucrez...
In momentul de fata, textele de pe piesa asta nu mi se par fara sens, dimpotriva, mi se par chiar pertinente si transmit ceea ce imi doresc eu sa transmita despre MC-ul care va scoate materialul ala, dar nu contest faptul ca daca le voi asculta peste 1 an ca ascultator neutru, mi se vor parea slabe. Tind sa fiu subiectiv, sa cred ca progresul exista de la o piesa la alta, pentru ca eu cel putin eu imi dau interesul sa existe.

Un rapper de pe la noi a zis "Pe Hades, in momentul care ai scos o piesa si nu ai nicio parere la ea inseamna ca e o piesa buna!" :lol:
Eu nu sunt neaparat de parerea asta, asa ca apreciez faptul ca desi nu ti-a placut prima piesa ai dat play si asteia. Sper sa mai dai play si pe viitor... eu o sa-mi fac tot posibilul sa scot maacr o bucata si sa scot de la tine macar un "asta mai merge!"

User avatar
MCBecks
fratele meu tu esti baiat
Posts: 133
Joined: Tue Dec 16, 2008 6:40 am
Location: www.adevaRAP.com
Contact:

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by MCBecks »

Bai Suzy (nu stiu daca esti un el sau o ea), nu imi sta in caracter sa las un mesaj asa fara replica, dar de data asta nu vreau sa intru in polemici cu tine pentru ca in 2012 mi-am propus sa-i ignor mai des pe aia mai fraieri ca mine... daca vine sfarsitu' lumii sa merg si eu in rai cu toti drogatii aia buni.

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by Boka »

tare de tot.pe feeling.big up!

User avatar
Suzy
Viata mea e pe forum. w00t!
Posts: 17444
Joined: Fri Sep 23, 2005 11:44 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by Suzy »

ba, nu-s hater sau ceva, dar serios acum. e pertinenta observatia lui nerub. si nu e valabila, doar pentru tine, e valabila pentru toti astia care se apuca. trebuie o mica triere asa, ca e plin de mediocritate in muzica asta.
Inainte sa rup forumu', trebuie sa-mi fac canonul.

Multumesc acum celor ce, M-AU lasat sa iau LSD

Nosfi langa mine l-am pierduuuuuuuut....
Suzy wrote:tata a venit aseara la mine in camera si cica "am vazut o nunta gay la tv. cat de frumoasa ai fost."

User avatar
MCBecks
fratele meu tu esti baiat
Posts: 133
Joined: Tue Dec 16, 2008 6:40 am
Location: www.adevaRAP.com
Contact:

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by MCBecks »

Sunt de acord cu tine ca e pertinenta observatia lui, dar a ta nu a fost, mai ales observatia ta ca toata lumea tre' sa cante rep.

Nu am ca target sa fac bani din asta sau sa am vizualizarile celor de la Okappi.
Nu imi propun nici sa fac bani din asta.

E un hobby, si crede-ma, sunt mult mai mult ascultator decat MC.

pyro89
un domn / doamna
Posts: 57
Joined: Fri Mar 31, 2006 11:40 am
Location: peste toate

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by pyro89 »

Bai, mie imi place melodia. In general nu prea mi-au placut piesele tale, mai ales vocea. Acu, deja cu vocea m-am obisnuit, si sunt destule versuri care imi plac. Cert e ca exista un progres. Sper ca pana termini proiectu sa iasa ceva smecher! Spor!
si ce?

User avatar
menthoru
dimineata verific forumu
Posts: 614
Joined: Tue Dec 14, 2004 5:50 pm
Contact:

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by menthoru »

Ba nene, poate n-ati auzit cum sunau unii rapperi de pe-aici acum cativa (6,7, 10) ani. Sau poate nu ati ascultat audio battle-urile care se faceau pe forumuri acum ceva vreme. Mie sincer imi vine sa ma dau cu capul de pereti cand ma aud. Si era mai putina futere in gura pe tema asta atunci.

Mai lasa-ti-o in pula mea cu "e prea multa mediocritate". Sa fie ma. Macar sa am de unde alege, si macar sa existe o baza de oameni de unde sa se evolueze. Pula mea o ardeti de parca ar fi rep-ul romanesc plin de super trupe de nu mai stii ce sa asculti in playlist si il auzi pe radio si TV toata ziua si nu mai e loc pentru nicio o alta incercare in rest. Eu zic sa va exprimati o parere vizavi de calitatea muzicii pe care v-o prezinta omul. Daca aveti si un sfat, chit ca sunteti MC sau doar ascultatori, dati-i-l, si dupa asta toate bune. Viata merge inainte si cine invata si evolueaza prinde trenul. Restul se cern singuri si fara cacaturi pe un forum. Este doar ATAT de simplu.

Pace Becks!

PS: Simpatica piesa asta a 2-a. Ca parere personala, primul lucru la care tre sa umbli omule... perechea de cojones. Mai cu vana frate si mai intonat. E cam plat stilul.

User avatar
Megiddo
The Meggido
Posts: 3362
Joined: Mon Dec 28, 2009 1:12 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by Megiddo »

menthoru wrote:Ba nene, poate n-ati auzit cum sunau unii rapperi de pe-aici acum cativa (6,7, 10) ani. Sau poate nu ati ascultat audio battle-urile care se faceau pe forumuri acum ceva vreme. Mie sincer imi vine sa ma dau cu capul de pereti cand ma aud. Si era mai putina futere in gura pe tema asta atunci.

Mai lasa-ti-o in p*** mea cu "e prea multa mediocritate". Sa fie ma. Macar sa am de unde alege, si macar sa existe o baza de oameni de unde sa se evolueze. p*** mea o ardeti de parca ar fi rep-ul romanesc plin de super trupe de nu mai stii ce sa asculti in playlist si il auzi pe radio si TV toata ziua si nu mai e loc pentru nicio o alta incercare in rest. Eu zic sa va exprimati o parere vizavi de calitatea muzicii pe care v-o prezinta omul. Daca aveti si un sfat, chit ca sunteti MC sau doar ascultatori, dati-i-l, si dupa asta toate bune. Viata merge inainte si cine invata si evolueaza prinde trenul. Restul se cern singuri si fara cacaturi pe un forum. Este doar ATAT de simplu.

Pace Becks!

PS: Simpatica piesa asta a 2-a. Ca parere personala, primul lucru la care tre sa umbli omule... perechea de cojones. Mai cu vana frate si mai intonat. E cam plat stilul.
game over. vreau sa vad o "parere" mai buna de la cineva.
Image
http://www.facebook.com/MegiddoProductions
breakyoself wrote:hi-fi e perversa

User avatar
iemsy
Decanul
Posts: 6748
Joined: Thu Jun 14, 2007 12:20 pm
Location: Lujerului 41

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by iemsy »

parerea mea e ca e o mare prostie sa-ti pui piesa/piesele pe forum si sa ceri sfaturi/pareri despre cum suna,o piesa o pui pe forum/peste tot pentru popularitate,pentru a ajunge la cat mai multa lume,nu pentru a-ti da cineva sfaturi ca pana la urma nu le iei de la krs one...

cu cat dai mai mult pe ele cu atat suna mai bine,daia acu 10 ani altii dadeau prost si acum dau bine,trebuie multa munca ca in orice domeniu pana la urma

cel mai simplu iti dai seama daca dai bine e daca prinde la lume,daca nu,inseamna ca mai ai de lucrat,simplu

User avatar
menthoru
dimineata verific forumu
Posts: 614
Joined: Tue Dec 14, 2004 5:50 pm
Contact:

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by menthoru »

iemsy, crezi sau nu, dar aia de acum zece ani au invatat si din reactiile, sfaturile, criticile si de ce nu si "injuriile" altora.

User avatar
Megiddo
The Meggido
Posts: 3362
Joined: Mon Dec 28, 2009 1:12 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by Megiddo »

Nu e o prostie actul in sine, e o prostie sa faci asta in rromanelia, unde tiganeala e la puterea... n.
Eu sunt de parere ca le pui si pentru a te promova si pt a cere pareri cand esti la inceput si vrei sa afli pareri de la oameni care chiar asculta genul si (teoretic) au habar. Parerile "esti cel mai tare" auzite de la mama ta, tovarasii de la bloc, nu te ajuta. Oricum, ca artist (atata timp cat nu esti in topuri si chiar ti se rupe) vrei pareri: e bine ce fac? suna urat? ce ar vrea lumea sa auda de la mine? ce aspect ar trebui sa mai lucrez? Autocritica tre sa fie acolo si la aia care au habar ce fac exista, dar nu e perfecta.
Image
http://www.facebook.com/MegiddoProductions
breakyoself wrote:hi-fi e perversa

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by Mallone »

mediocra piesa. am incercat cu greu sa ma gandesc la ceva care sa ma atraga,dar n-am reusit.
primul mc e sub nivelul marii,al doilea mc e cu narile infundate de apa,are oarece potential,dar mai trebuie sa treaca niste ani,sa mai lase bautura si drogurile si sa mai treaca putin pe la scoala,sa mai invete putin ceva si sa faca niste rime mai destepte. cam aia e treaba. pana cand nu evolueaza,nu mai posta piese cu el.
Viața e complexă și are multe aspecte.

User avatar
Suzy
Viata mea e pe forum. w00t!
Posts: 17444
Joined: Fri Sep 23, 2005 11:44 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by Suzy »

[quote="Mallone"sa mai lase bautura si drogurile[/quote]

tocmai, sa bage mai mult, poate asa nu vor mai canta despre banalitati.
Inainte sa rup forumu', trebuie sa-mi fac canonul.

Multumesc acum celor ce, M-AU lasat sa iau LSD

Nosfi langa mine l-am pierduuuuuuuut....
Suzy wrote:tata a venit aseara la mine in camera si cica "am vazut o nunta gay la tv. cat de frumoasa ai fost."

User avatar
MCBecks
fratele meu tu esti baiat
Posts: 133
Joined: Tue Dec 16, 2008 6:40 am
Location: www.adevaRAP.com
Contact:

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by MCBecks »

Bai, am postat o a doua piesa si lumea isi da o parere la prima inca?
La prima am inteles ideea, dar mai era una postata.

Piro, merci de parere si alea alea. Tinand cont ca noi ne-am mai 'injurat' pe ici pe colo, o parere pozitiva de la tine inseamna ceva. :-)
Menthore, sa traiesti! O sa tin cont de ceea ce ai spus.

Oricum, pe mine ma amuza cum vin niste oameni aici si iti spun sa mai treci pe la scoala cand ei habar nu au cu cine vorBecks.
Mallone, sau Suzy, in legatura cu desteptaciunea asta... Eu am doua capete, deci voi doi ma puteti lua de 'prost'.

Nu vreau sa explic ce dau pe fiecare piesa. Fiecare intelege ce vrea.

O postez din nou pe a doua...
[video]http://www.youtube.com/watch?v=99N5nxND5Sw[/video]

Post Reply

Return to “Promovare/Download”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests