"Becks - Momente de geniu"

Linkuri catre melodiile voastre, albume free, productii, etc. Site-uri cu profil hip-hop

Moderators: dan, DiNO, NskY

User avatar
MCBecks
fratele meu tu esti baiat
Posts: 133
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Tue Dec 16, 2008 6:40 am
Location: www.adevaRAP.com
Contact:

"Becks - Momente de geniu"

Post by MCBecks »

Stiu ca lumea nu mai prea viziteaza sectiunea de promovare, dar cu toate astea:
Sunt un MC de care probabil majoritatea nu ati auzit, si daca tot suntem pe hadesrecords multi o sa spuneti si ca nu sunt MC, iar mie o sa mi se rupa ciocanu'.
O sa urc pe acest topic piese de la mine si orice parere sau critica e bine venita atata timp cat vine de la un ascultator de rap.

Aproximativ in martie o sa scot un material ce o sa se numeasca "Momente de geniu" si mai jos o sa pun un cover fata/spate (fara tracklist momentan) impreuna cu prima piesa ce o sa apara pe acest material.

Image

Piesa "Fresh" e o colaborare cu Para (un MC foarte talentat, din Galati) si cu DJ Zi+i
[video]http://www.youtube.com/watch?v=2HcVcRz0FxI[/video]

User avatar
Nerub
'tall ass punk'
Posts: 1335
Joined: Sat Dec 23, 2006 9:44 pm

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by Nerub »

la ce e talentat mcu ăsta din galați?

User avatar
MCBecks
fratele meu tu esti baiat
Posts: 133
Joined: Tue Dec 16, 2008 6:40 am
Location: www.adevaRAP.com
Contact:

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by MCBecks »

Bai, pai sincer sa fiu nu stiu chiar tot la ce e talentat, dar stiu ca nu are pene colorate ca tine si nu traieste intr-o colivie.

Merci de parerea ta de ascultator de rap si nu de forumist! In rest, toate bune!

User avatar
Nerub
'tall ass punk'
Posts: 1335
Joined: Sat Dec 23, 2006 9:44 pm

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by Nerub »

Image

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by NskY »

becks, eu nu inteleg de ce te ataci. crezi ca lui nerub ii place fff mult si tine piesa pe repeat dar posteaza aici altceva de invidie sau ceva? :)

User avatar
Nerub
'tall ass punk'
Posts: 1335
Joined: Sat Dec 23, 2006 9:44 pm

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by Nerub »

nu țin să le fut eu ziua diverșilor mc, a fost mai mult o glumă răutăcioasă ce-am postat eu
da din când în când oricine are nevoie de un reality check
așa că pe o notă mai serioasă, domnule becks, reinventează-te

le. ia această critică (pentru că ai zis că aștepți critici) ca pe una constructivă, dacă poți

User avatar
MCBecks
fratele meu tu esti baiat
Posts: 133
Joined: Tue Dec 16, 2008 6:40 am
Location: www.adevaRAP.com
Contact:

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by MCBecks »

Mariane, nu am zis ca trebuie sa placa piesa nimanui, dar ceea ce a spus el nu a fost o parere de ascultator de rap, ci de forumist, de troll, sau cum ii spuneti voi, nu mai sunt la curent cu lumea asta a interlopilor LAN-ului.

O ironie de prost gust eu nu o iau ca pe o parere. Mi-ar fi placut mai mult sa spuna ca e de cacat si ca MCii de pe ea n-au flow, tehnica si au versuri retarde, ar fi fost o parere venita de la cineva care arata ca macar a ascultat, nu doar a citit ce am scris.

User avatar
Megiddo
The Meggido
Posts: 3362
Joined: Mon Dec 28, 2009 1:12 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by Megiddo »

Nerub, nu tre' sa faci tu asta, sunt prea multi care o fac.
Becks, nu pune la suflet hatereala ca nu se merita, spun din proprie experienta.

Para e talentat la MCing, asa mi se pare mie din ce am auzit de la el pana acum. Am si impresia ca poate mai mult decat face deocamdata, dar cu timpul o sa faca ceva foarte tare.

Piesa nu e cea mai fresh si cea mai buna, dar nu e nici in oceanul mediocritatii, e undeva mai sus.

Pace.
Image
http://www.facebook.com/MegiddoProductions
breakyoself wrote:hi-fi e perversa

User avatar
Nerub
'tall ass punk'
Posts: 1335
Joined: Sat Dec 23, 2006 9:44 pm

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by Nerub »

ai zis că e foarte talentat iar eu n-am simțit niciun strop de talent în ce am ascultat
(da, am ascultat piesa)
așa că am întrebat într-un mod ironic (ce apelează la simțul umorului) la ce talent te referi :)

dacă-ți dorești o critică venită de la un om: piesa e seacă, nu văd în ea nici sens, nici farmec, nici artă. am zis să te reinventezi pentru că îmi dai impresia că îți pierzi timpul în care ai putea face ceva productiv, frumos, interesant, măreț, eventual artistic (dacă ții tu neapărat) - încercând să îți creezi o imagine de MC și să-ți satisfaci ego-ul flămând. dacă mă înșel, îmi cer scuze

dacă vrei totuși doar critica unui ascultător obișnuit de rap: e o piesă de duzină, tristă și felul în care "scuipați" se încadrează într-un șablon pe care nu-mi pot da seama de ce continuă toată lumea să-l urmeze.

o zic cu respectul cuvenit oricărui om. dacă îți sună răutăcios, 'forumist', invidios, uită tot ce am zis și întreabă-te doar următorul lucru: de ce faci muzică? și nu-mi răspunde mie.

numai bine

User avatar
MCBecks
fratele meu tu esti baiat
Posts: 133
Joined: Tue Dec 16, 2008 6:40 am
Location: www.adevaRAP.com
Contact:

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by MCBecks »

Ok man. Merci de parere si ma scuzi daca am fost impulsiv prima data, dar "parerea" pe care mi-ai dat-o in primul mesaj a fost fix genul de parere pe care o asteptam de aici.

Materialul o sa transmita un cu totul alt mesaj, dar undeva in ceea ce ai scris tu ti-ai dat singur raspunsul la "De ce am dat piesa asta?". Urmatoarea piesa ce va iesi o sa transmita un mesaj. Sper ca ii vei da si atunci un play si o parere pertinenta.

Merci de parere Megi, si nu uita ca o sa vin la tine cu restul pieselor de pe material si pe majoritatea va trebui sa le lauzi macar datorita negativelor... :lol:

User avatar
Megiddo
The Meggido
Posts: 3362
Joined: Mon Dec 28, 2009 1:12 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by Megiddo »

Clar. Vorba lui Tataee, sa-mi bag p. daca nu-s cel mai mare fan al meu.
Image
http://www.facebook.com/MegiddoProductions
breakyoself wrote:hi-fi e perversa

X-static
rapperu vostru preferat
Posts: 279
Joined: Thu Aug 09, 2007 6:31 pm
Location: Brasov

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by X-static »


User avatar
Suzy
Viata mea e pe forum. w00t!
Posts: 17444
Joined: Fri Sep 23, 2005 11:44 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by Suzy »

banal flow-ul. plictisitor. si vocea e naspa. mc-ul parca da fortat.
Inainte sa rup forumu', trebuie sa-mi fac canonul.

Multumesc acum celor ce, M-AU lasat sa iau LSD

Nosfi langa mine l-am pierduuuuuuuut....
Suzy wrote:tata a venit aseara la mine in camera si cica "am vazut o nunta gay la tv. cat de frumoasa ai fost."

User avatar
MCBecks
fratele meu tu esti baiat
Posts: 133
Joined: Tue Dec 16, 2008 6:40 am
Location: www.adevaRAP.com
Contact:

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by MCBecks »

Merci de parere Suzy.
La flow mai lucrez (din pacate, vocea, in principiu, cam aia e si nu prea am ce sa-i fac)... incerc sa dau altfel pe fiecare piesa tocmai sa nu fiu plictisitor. Daca mai dai play si altor piese sper sa ai alta parere, cel putin in legatura cu flow-ul.
Am fost putin racit cand am tras piesa si am incercat sa o trag din nou, dar niciodata nu am fost asa "pe film" (sa o zic rappereste) ca prima data, deci am lasat varianta asta.

Mi-a spus cineva mai destept (rappereste vorbind) ca mine ca ar fi bine sa spun 2-3 cuvinte despre mine ca MC inainte sa arunc piesele asa pe net spre vesnica lor neascultare... deci vine cam aseeeea:

(pre)Nume: Mircea Lucian
Pseudonim: Becks pentru unii, Mircii pentru altii
Studii: Scoala veche, absolvita cu titlul Daciada in 1999
Experienta: Aproximativ 6 ani de cand scriu texte si 1 an de cand le dau pe beat-uri
Proiecte personale: Cam 5 piese gata si materialul "Momente de geniu" - in lucru!
Despre ceea ce o sa urmeze:
Primul meu material, "Momente de Geniu", o sa fie in mare despre underground-ul asta pe care toti pretindem ca il facem sau ca il ascultam.
Piesa de mai jos e despre mine, fix asa cum ma cunosc eu, iar MC-ul pe care-l veti asculta (daca il veti asculta) pe materialul despre care vorbeam o sa fie cel de pe piesa de mai jos, doar ca o sa fie impartit in mai multe piese: nemultumit, revoltat, plictisit, caterincos, narcisist, trist... etc.

Va astept cu o parere si mai ales imi doresc sa dati un share la ceea ce ascultati (daca o sa ascultati).
Inca o data link-ul cu piesa:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=99N5nxND5Sw[/video]

User avatar
Nerub
'tall ass punk'
Posts: 1335
Joined: Sat Dec 23, 2006 9:44 pm

Re: "Becks - Momente de geniu"

Post by Nerub »

Insist să te oprești puțin să te întrebi de ce faci chestia asta. Nu fă niște piese / un material doar ca să ai niște piese / un material, mă-nțelegi?
Chiar dacă trecem peste evidentele lipsuri sonore (muzica și vocea sunt ambele extrem de banale), textele tale nu îmi sună a gândurile unui om care a contemplat 6 ani, pe alocuri parcă n-au sens sau se pierde firul, mă face să cred că le-ai pus acolo doar ca să rimeze sau doar ca să fie.

Sau na.. Poate c-așa e-n rep

Post Reply

Return to “Promovare/Download”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests