Boka

Linkuri catre melodiile voastre, albume free, productii, etc. Site-uri cu profil hip-hop

Moderators: dan, DiNO, NskY

NskY
#
Posts: 7066
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Post by NskY »

nu prea imi place.

adica fara prea, nu imi place. piesa "in primul rand" e reusita. negativele sunt destul de importante, si nu ai negative ff bune pe album. parerea mea, probabil ele sunt pizda, mie nu`mi plac. paceeeeeee

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Post by Boka »

:lol: da...fiind primul album,am vrut sa fie ceva mai personal si de aceea nu am prea pus accent pe negative,ci am vrut sa aiba un mesaj foarte puternic,dat cat se poate de bine...nu stiu cat mi-a reusit...aaa...da...si albumul nu are o masterizare finala,insa sper sa placa in continuare:)

Waspy8.0
rapperu vostru preferat
Posts: 264
Joined: Thu Apr 21, 2005 9:26 pm
Location: dincolo...

Post by Waspy8.0 »

Nu trebuie sa ai instrumentalele tale neaparat...nu asta era ideea nici la amicu tau...e ok sa bagi pe de'afara daca n-ai un beatmaker "al tau" care sa-ti faca.......nu va mai cramponati de asta ca si cum ASTA ar fi problema.

Problema e ca suni naspa deocamdata...cel putin pt urekea MEA. Nu prea spui nimic ...flowu` e ca al celorlalti 2344356778334 de "wannabe" de la promovare/download de aici...se pare ca va intaratatzi unii pe altii spre wack shit. E doar parerea mea......ca doar pareri vroiai.Ia-o ca atare.

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Post by Boka »

...parerea ta...si o respect...cat despre wannabe...wannabe ce?mc? :lol:

epho
gisulapu
Posts: 3630
Joined: Sun Apr 22, 2007 3:35 pm

Post by epho »

parca ai fi moldovean...
parerea mea e sa dai mai cu PULA si sa mai exersezi la dictie :)!!!!!!

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Post by Boka »

piesa noua in player,cu baietii de la WeedRecords :lol: trasa la un bax de bucegi :lol: www.myspace.com/drboka

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Post by Boka »

http://www.youtube.com/watch?v=Wn_Vo3qM3TQ
Boka,AfrikaNu,CDP,WeedRecords pe zona:)

DexStaR
The Drunken Master
Posts: 1964
Joined: Sat Mar 11, 2006 10:08 am
Location: Balta Alba Salajeaaaaaaan
Contact:

Post by DexStaR »

e4t wrote:parca ai fi moldovean...
parerea mea e sa dai mai cu p*** si sa mai exersezi la dictie :)!!!!!!
ce-ai ma cu moldovenii? :lol:
boka e ok!
peepee in ya girl's eyebrow

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Post by Boka »

DexStaR wrote:
e4t wrote:parca ai fi moldovean...
parerea mea e sa dai mai cu p*** si sa mai exersezi la dictie :)!!!!!!
ce-ai ma cu moldovenii? :lol:
boka e ok!
ms,DexStaR,alte pareri?...imi pare rau ca nu s-a filmat tot concertul...a mai intrat un baiat,Soare,oricum a iesit frumos din punctu meu de vedere :D

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Post by Boka »

piesa noua cu Barsanu pe zona,taty... dati si voi o parere despre ce se intimpla pe aici :) www.myspace.com/drboka

User avatar
nx
dimineata verific forumu
Posts: 883
Joined: Wed Sep 05, 2007 10:35 pm
Location: La plimbare cu pluta prin Bucale !

Post by nx »

Boka tati , esti rep ... da, nu mai mult de-atat .
Io singura chestie pe care n-o-nghit e aia cand tu, la gura cu sloboz, ma-nveti cultura romaneasca in ritm de hip-hop.
Si nu esti decat un altul, cu un "popor" inventat in ultimii 200 de ani cu o istorie "compusa" de fascisti.

User avatar
greuceanu
:lol:
Posts: 3967
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:48 am
Location: la 22 grade 33' longitudine estica si 44 grade 38' latitudine nordica
Contact:

Post by greuceanu »

Nu-mi place instrumentalu deci din start piesa pica... MC-ii sunt ok, mediocrii.
Image

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Post by Boka »

Bine ca imi amintisi...Instrumentalul a fost produs de Gootoo(Gutuie),fost coleg de trupa cu Barsanu(cei 2 au format trupa Obscur). http://www.myspace.com/gootoo pentru mai multe detalii...
mi-a placut gravitatea pe care o exprima negativul :)
referitor la intrebarile tale,citeste ce scrie la www.myspace.com/drboka,le acopera in proportie de 60-70%.
de ce m-am apucat de cantat?pentru ca asta am simtit eu ca trebuie sa fac,de asta m-am simtit in stare s-o fac ca lumea,la asta cred ca sunt bun,intelegi?
lumea vine la concerte in numar destul de mare,iar publicul face atmosfera,am pus filmarea mai sus...
cred ca mi-am atins target-ul:publicul fierbinte din oltenia :D
de ce m-am apucat de ascultat rap?pt ca e muzica aia care iti reda o stare de spirit intensa prin mesajul puternic pe care il are.
de ce mi-am scos album?pt ca am stat 12 ani pe tusa...cam mult,nu?
app de "crew-ul" ala national de rapperi,ala e mai mult o conventie in vederea colaborarii cu mc din alte parti,iar mie mi-a venit ideea de "vandal crew"in cazul unei colaborari cu mai multi mc pe o piesa,sa nu fie x ft y ft z ft t ft r ft...plm...ci simplu:vandal crew,dupa numele forumului.eu fac parte dintr-un crew-MASK Records,impreuna cu Afrikanu,Soare,KTZ si Dj Maxximus,si o mai ardem cu Barsanu,Weed Records(Kelloo,Koleroo si Rappsodic)si Poy Productions(CDP,Mitza si CJ),ce zici,facem de-un crew? :lol:

Lecart
dimineata verific forumu
Posts: 974
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:38 am
Location: Constanta
Contact:

Post by Lecart »

MC-ii din Craiova se bucura de un public foarte receptiv; respect treaba asta.

Imi plac cateva bucati de la B0ka (gen Diss tehnic, care vad ca nu mai e pe myspace); si bucata noua e ok; numai bine mai departe !

XPL
mizantrop nenorocit
Posts: 1823
Joined: Wed Dec 19, 2007 5:04 pm
Location: Constanta

Post by XPL »

piesa "La gingia de minte" imi aminteste de un beat a lu phane..ati distrus sampleul ala.. :|
Image

Post Reply

Return to “Promovare/Download”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests