[compilatie]Rezistenta la Apus[DOWNLOAD]

Linkuri catre melodiile voastre, albume free, productii, etc. Site-uri cu profil hip-hop

Moderators: dan, DiNO, NskY

cum ti se pare?

foarte bun
4
12%
bun
5
15%
merge
8
24%
naspa
11
33%
asa NU!
4
12%
Nu e genul meu, nu ma pot exprima
1
3%
 
Total votes: 33

XPL
mizantrop nenorocit
Posts: 1823
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Wed Dec 19, 2007 5:04 pm
Location: Constanta

Post by XPL »

e urata oricum :twisted:

e un fel de coperta cat de cat profesionala, la fel ca a celor de la SubTerra :lol:
Image

User avatar
Pacz
fratele meu tu esti baiat
Posts: 122
Joined: Mon Apr 14, 2008 10:53 am
Location: Timisoara

Post by Pacz »

ce tare ,or votat 2 "ASA NU" =))
Image

User avatar
mithrill
fratele meu tu esti baiat
Posts: 147
Joined: Sun Apr 15, 2007 12:44 pm
Location: pe sub bega,coae
Contact:

Post by mithrill »

astia is hateri mei care o ard invizibili, ca pizda din fantasic 4
radical, pe sub bega

myspace

Santo
tanar
Posts: 3
Joined: Wed Apr 04, 2007 11:04 am
Location: Timisoara
Contact:

Post by Santo »

ASA am ajuns la pagina 7. am citit . am ras .m-am amuzat . Parerea mea e urmatoarea..:
- nu imi place ca sound. se aude foarte prost .. sunt cateva piese care se aud foarte naspa. asta o bila neagra la mithrill .. trebuia lucral la asta.. conteaza foarte mult mix si master .. desi artisti sunt devina ca nu merg sa traga intr-un studio.
- acuma sa revin la mine .. nu imi place sa sun ca ctc , ca parazitii , ca hades .ca mafia .. etc .. daca intelegi ce zic.., eu si graal avem filmele noastre si o sa le vizionam mult de acuma in colo. deci daca iti spun ca imi place Lil Wayne ma scuipi .. mie imi place tot ce e nou . . imi place sa am instrumentale mult mai complexe decat altii. nu un instrumental cu o toba si o percutie .. si vreau sa vad ceva nou in Romania nu vechea poveste, underground ..
- mi-a plakut de Luka a avut un post foarte bun . si sunt de aceeasi parere cu el. daca nu iti place de cineva nu asculta. nu te du la concerte . dar nu o arde asa
- Boka ms de sustinere.. ( si eu sunt oltean .. din Stoina :) ) ma bucur ca ti-a plakut piesa
-Meursault scz ca iti stric parerea dar . eu nu cred ca sunt JENANT . ... intradevar mai am multe de invatat si de facut. dar nu cred ca in momentul de fata am piese jenante . ( sunt curios cum suni tu . adica cum suna piesele tale . daca ai. tare curios ) si LA FAZA CU GRAAL . esti total pe langa. daca nu intelegi .dc vb ? el a facut in engleza ca sa inteleaga si cel din Germania si cel din Franta si cel din America. si zic ca a vb chiar foarte bine .. si bitu e destul de tare . si e 100 % compozitie proprie .. cati din ro fac asa. ??? fara sample .. deci nul fa jenant pe om daca u nu esti in stare sa faci ce face el. sau esti ? nu stiu . te intreb
- na in fine . si acuma sa revenim la compilatie.. mie imi place . Maat . Sangomma ( desi e slabut pe interludiul asta ) . Hydro . ( care baga foarte bine pe englza si imi place de el . si din cate stiu nu e roman . doar student aicea. dar poate ma insel) Necenzurat ( dar suna foarte a parazitii . dar piesa lui se aude foarte bine ) Dj Limun . (o evolutie foarte buna. bafta in continure ) Pacz ( un copil nebun care promite , lucreaza mult la dictie sa se inteleaga perfect ce spui) Antropic ( ok . se aude bine ) Sancho ( esti pe langa total.. si piesa nu se aude bine de loc. instrumentalul prost facut se aude foarte in spate . vocea ta este data foarte tare .. mai ai de lucrat . dar daca iti place si vrei. o sa fie bine . bafta . si acuma Mithrill. este naspa ba naspa rau . gangster ce sa mai ... GLUMEAM . asta pt cine nu s-a prins . omu a evoluat foarte mult il cunosc pe cand nu era asa. si a evoluat singur si a muncit singur . respect. desi are viziunea lui in hip hop . si e cu ale lui .e bine. sa speram ca Vol 2 o sa fie mult mai lucrat si mult mai ok. MULTUMIM CELOR CARE NE SUSTIN SI NE ASCULTA.. si cum zice skizzo " MAI DATE IN PULA MEA DE FAN"

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Post by Boka »

oooooooooooooooooo :D si eu sunt de la cruset,un sat mai incolo :D cand bem o bere?

User avatar
Pacz
fratele meu tu esti baiat
Posts: 122
Joined: Mon Apr 14, 2008 10:53 am
Location: Timisoara

Post by Pacz »

eu am rude in Obarsia Mare , asta ma face oltean?=))
Image

User avatar
E.On Lockz
dimineata verific forumu
Posts: 521
Joined: Mon May 22, 2006 12:47 pm
Location: Golden Age
Contact:

Post by E.On Lockz »

Santo wrote:LA FAZA CU GRAAL . esti total pe langa. daca nu intelegi .dc vb ? el a facut in engleza ca sa inteleaga si cel din Germania si cel din Franta si cel din America. si zic ca a vb chiar foarte bine .. si bitu e destul de tare . si e 100 % compozitie proprie .. cati din ro fac asa. ??? fara sample .. deci nul fa jenant pe om daca u nu esti in stare sa faci ce face el
ba da' chiar e la moda faza cu "e naspa negativul dar e facut 100% compozitiie proprie". adica vrei tu sa zici ca omul canta la pian mai bine ca un jazzman bun din care poti lua sau ca vioara pe care o face din clapa are sound mai tare decat un sample dupa un stradivarius sau ceva asemanator...
"Oh, you're a hater? don't hate, congratulate!"
Alright, we'll celebrate when you make a track that's great, deal?

Meursault
confuz
Posts: 1539
Joined: Wed Jun 28, 2006 2:03 am
Location: Absurdistan

Post by Meursault »

Santo wrote: -Meursault scz ca iti stric parerea dar . eu nu cred ca sunt JENANT . ... intradevar mai am multe de invatat si de facut. dar nu cred ca in momentul de fata am piese jenante . ( sunt curios cum suni tu . adica cum suna piesele tale . daca ai. tare curios ) si LA FAZA CU GRAAL . esti total pe langa. daca nu intelegi .dc vb ? el a facut in engleza ca sa inteleaga si cel din Germania si cel din Franta si cel din America. si zic ca a vb chiar foarte bine .. si bitu e destul de tare . si e 100 % compozitie proprie .. cati din ro fac asa. ??? fara sample .. deci nul fa jenant pe om daca u nu esti in stare sa faci ce face el. sau esti ? nu stiu . te intreb
1.Prin "jenant" ma refeream strict la versuri si concluziile despre cum gandesi care se trag de acolo. Dar asta e problema ta. Si nu cant, chiar trebuie toti sa cantati? Nu mai folositi asta cu "ai facut tu ceva mai bun?" ca e de scoala elementara si neconcludent.
2. NU am zis ca Graal e ridicol ca vorbeste in engleza, imi intorci vorbele. Ma refeream la "YEAH"-urile excesive, KNOWHAMSAYIN si alte astea.

User avatar
Fu2-10Gura
rapperu vostru preferat
Posts: 269
Joined: Mon May 22, 2006 9:13 pm
Location: Ploiesti

Post by Fu2-10Gura »

o compilatie slaba datorita (aparentei) lipse de experienta a mc`iilor. exceptand maat si sangomma. :evil:

User avatar
Pacz
fratele meu tu esti baiat
Posts: 122
Joined: Mon Apr 14, 2008 10:53 am
Location: Timisoara

Post by Pacz »

eu nu simt cum puteti sa ziceti ca Maat e jmen (ma refer piesa de pe compilatie , sa nu creada psycho ca ii dau diss=)) ) !! Piesa lu hydro e mult mai buna , omu chiar rupe !!acu asta ii parerea mea .....plm....da piesa maat chiar nu-i cea mai jmen :|
Image

User avatar
mithrill
fratele meu tu esti baiat
Posts: 147
Joined: Sun Apr 15, 2007 12:44 pm
Location: pe sub bega,coae
Contact:

Post by mithrill »

postu nr 100 pe topicu asta ... vine cu o actualizare..
Rezistenta la Apus

Image

Image
track list

01. terranova-manifest
02. mithrill-simbioza
03. r-dem-la microfon
04. pancarta cu herz si dj limun- pt hip hop
05. santo feat graal & dj criscut -thriller
06. necenzurat-un cuvant un nume
07. sangomma-interludiu
08. pacz-clonati
09. hydro-origins
10. antropic-fragmente
11. maat-ganduri printre randuri
12. pcp cu hydro. vendetta
13. sancho- 40 de zile
14. inkultura feat herz si dj limun-episodul urmator

multumesc celor care au contribuit la proiect
radical, pe sub bega

myspace

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Post by Boka »

ce intelegeti printr-o compilatie tare?un exemplu,va rog...aaa...da...baietii nu canta in stilu ctc/furnici coapte/kazi ploae/cedrea/sdst...si imi pare super bine ca nu dau ca niste mc pupati pana acum in pula(scuzati limbaju...e vorba numai de gusturi...si daca aveti o parere va rog frumos sa o sustineti cu argumente puternice :) puteti?)

Antropic
un domn / doamna
Posts: 60
Joined: Wed Apr 16, 2008 3:07 pm
Location: Timisoara

Post by Antropic »

Fu2-10Gura...esti sigur ca asta crezi?sau daor de maat si sangomma ai auzit tu pana acuma?..zimi cu ce a iesit sangomma in evidenta pe compilatia asta?ca e vorba doar de compilatie si nu de ce face el in general cu hip hopu...de unde sti u care are experienta si care nu..chiar vreau sa stiu cata experienta ai u de iti permiti sa critici fara sa dai macar un argumet..ori ai tras o privire in ansamblu si ai vazut ca asta s-a mai zis si ai zis sa fi si u in rand cu lumea..in cazu asta haiedti toti in cor si strigatine 'jenantii'..eu unu o sa ma simt atat de bine cand o sa vad atatea limbi in fund date unu altuia...hai bafta si cearta placuta in continuare

User avatar
ZiQ
un domn / doamna
Posts: 71
Joined: Tue Aug 15, 2006 10:43 pm
Location: Brasov / Milano / Barcelona / Bruxelles / Vienna
Contact:

Post by ZiQ »

merge compilatzia .. n-as mai asculta-o odata . pe majoritatea pieselor aud voci de copii sub 15 ani . sa nu intelegeti gresit , nu zic ca sunt copii de 15 ani sau faze de genu , vocile reflecta asta .. spor in continuare :!:
My SPACE .. www.myspace.com/ziqproduction

SA MOARA OITZA ROZ !!!!!!!
=============================

sangomma
fratele meu tu esti baiat
Posts: 171
Joined: Mon Dec 04, 2006 9:59 pm
Contact:

Post by sangomma »

Antropic wrote:..zimi cu ce a iesit sangomma in evidenta pe compilatia asta?ca e vorba doar de compilatie si nu de ce face el in general cu hip hopu...
sangomma are cel mai tare negativ de pe toata compilatia...
va dau un sfat la astia de pe compilatie( de fapt mai multe)

nu o luati personal...bucurati-va ca a ascultat cineva piesa...si ca a gandit ceva despre ea(la nivelul la care ne aflam toti ...asta e tot ce putem cere din parte apublicului)

acu ceva timp a facut stefan p o compilatie...si piesa risco era poate cea mai slaba(sau printre ultimele 3 de acolo)am constientizat asta dar nu m am suparat , ba chiar eram mandru ca mi a aparut numele alaturi de unikat, maat si nu mai stiu cine era acolo.

...e prima data cand aude lumea de voi...pacat ca asta a fost reactia...dar acuma aveti toate sansele de evolutie, peste un an o sa zica Meursault: "uite bah si fraeru asta cat a evoluat...cand a aparut pe compilatai aia a lu mitrill era varza nu credeam ca o sa-l aud vreodata scuipand asa tare",

vis-a-vis de sound, il inteleg perfect pe santo...nici io nu ascult de 2 ori o piesa trasa cu un microfon de casti ...dar trebuie avuta in vedere si situatia materiala, nu toti isi permit si inteleg si asa: dar decat s adai 3 sute de mii pe un microfon, cu care s atragi 4 piese de cacat acasa mai bine mai pui inca atat si tragi una ok la studio( numa sa-ti calculezi si sa o tragi pe ce amai buna din alea 4)

2 la mana...si acuma ma adresez strict celor care au ascultat nu baietilor de pe compilatie...trebuie avut in vedere si faptul ca trupele de pe compilatie se afla la nivelul la care se afla...iar baremele trebuie coborate putin...n-a zis niciunu ca se compara din vreun punct de vedere cu trupele consacrate...(nu stiu daca m am exprimat chiar ok) ideea e ca trebuie evaluat raportandu ne macar la anu 2004 pentru c adaca toti am fi la nivelul 2008 am avea clip la tv, si album pe piata...asta e situatia toti mergem inainte.

PS: inca odata ma bucur sa vad atatea pagini de discutii la un topic aflat la promovare /download...ma bucur ca lumea a ascultat si ma bucur enorm s avad ca aveti o parere buna despre mine


:oops:

Post Reply

Return to “Promovare/Download”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests