[compilatie]Rezistenta la Apus[DOWNLOAD]

Linkuri catre melodiile voastre, albume free, productii, etc. Site-uri cu profil hip-hop

Moderators: dan, DiNO, NskY

cum ti se pare?

foarte bun
4
12%
bun
5
15%
merge
8
24%
naspa
11
33%
asa NU!
4
12%
Nu e genul meu, nu ma pot exprima
1
3%
 
Total votes: 33

User avatar
sniker
dimineata verific forumu
Posts: 530
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sun Dec 09, 2007 9:44 pm
Location: Ploiesti
Contact:

Post by sniker »

la mai bine...votat merge

User avatar
Pacz
fratele meu tu esti baiat
Posts: 122
Joined: Mon Apr 14, 2008 10:53 am
Location: Timisoara

Post by Pacz »

=))) !! eu is de acord cu sangomma !! (daca posta marmelada eram hater:)) ) !! plm , la mai multe piese inainte !! oricum eu is de parere ca aceasta compilatie a fost chiar ok pt unii oameni care apar pe ea (ma refer la astia care nu-s "cunoscuti" ) !! au avut sansa sa fie auziti si de altii :) , si na pe viitor se mai schimba treburile ! gata ,nu mai zic nimic , ca o zis botzk ca ma agit prea mult pt compilatia asta , si cre ca are dreptate
Image

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Post by NskY »

BA. ce`i cu atitudinile astea pe voi???

de ce trebuie sa va dea lumea argumente pt faptul ca nu le place muzica voastra?? daca omul a zis ca e NASPA, inseamna ca aia e parerea lui, daca nu va convine ce zice lumea aici, nu va mai puneti piesele pe forum alta data... le dati doar prietenilor care va vor spune "mama coaie ce le ai cu repu. esti bun sa ma bata sfantu" si toata lumea va fi fericita.

nu trebe sa fii mai bun ca sa nu`ti placa un lucru... credeam ca a inceput lumea sa constientizeze lucrul asta.

sa`mi dau si eu parerea desi cu atitudinea aia nu meritati nici atat.

per total e NASPA

santo cu graal, e o piesa ok.

antropic - fragmente e piesa care suna cel mai bine despre compilatie. dar... unele versuri suna cam asa

"incep ca sa regret"

corect ar fi fost :arrow: "incep sa regret"

"nu poti sa pui pe nimeni ca sa planga`n locul tau"

corect era :arrow: "nu poti sa pui pe nimeni sa planga`n locul tau"

"nu uita ca ai puterea din greseli ca sa inveti"

corect era :arrow: "nu uita ca ai puterea din greseli sa inveti"

aceasta e o gresala destul de des intalnita la MCii din cauza ca versurile lor sunt cam scurte si nu pica bine pe beat... daca vreti ma apuc sa predau gramatica pe forum, va explic amanuntit de ce nu e corect, dar chestiile astea se invata pe clasa a 8-a.

pentru mine conteaza mult ca o piesa sa fie formulata bine din punct de vedere gramatical.

daca mai vad un post gen "de ce nu iti place? argumenteaza" topicul se va inchide.

spor la rep, o sa evoluati daca va tineti de treaba.

PS:
mihai.lazar wrote:Va trebui astfel sa va asumati responsabilitatea calitatii materialului pus la download.

Antropic
un domn / doamna
Posts: 60
Joined: Wed Apr 16, 2008 3:07 pm
Location: Timisoara

Post by Antropic »

omule..ce ai zis u e corect gramatical...dar imi pun boasele pe tocator ca ce am scris eu in versuri e la fel de corect

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Post by Boka »

ba fratilor,nu-i mai bagati in seama pe toti astia...hai cu repu :D

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Post by NskY »

B0ka wrote:ba fratilor,nu-i mai bagati in seama pe toti astia...hai cu repu :D
care frati? si care toti astia?

XPL
mizantrop nenorocit
Posts: 1823
Joined: Wed Dec 19, 2007 5:04 pm
Location: Constanta

Post by XPL »

Marean nu te enerva !
Image

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Post by Boka »

astia care critica d-ampulea...daca nu iti place nu asculti.Daca tot asculti,macar din respect pentru baietii astia care chiar muncesc NU POSTEZI!Daca tot alegi sa postezi,spui doar ca nu iti place,si argumentezi,nu spui"naspa,varza,de kkt"(app,cate piese ai tu,scoase,care sa fie mai bune decat cele de pe compilatie?),ci incerci sa le dai sfaturi CONSTRUCTIVE,bazate pe argumente puternice("ca"este doar o interjectie) pentru a isi imbunatati calitativ creatia.
p.s.1:o sa scot o piesa in care sa vorbesc olteneste,adica sa folosesc excesiv perfectul simplu,sa-mi spuna cineva ca nu e corect gramatical...
p.s.2:daca inchizi topicul din cauza postului meu...ai o problema...
pace...

User avatar
DFB
Fat and ugly as ever
Posts: 2985
Joined: Mon Mar 20, 2006 8:03 am
Location: Timisoara...

Post by DFB »

eu am votat asa nu.. pentru ca e de cacat.. dar hei, bafta..

User avatar
greuceanu
:lol:
Posts: 3967
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:48 am
Location: la 22 grade 33' longitudine estica si 44 grade 38' latitudine nordica
Contact:

Post by greuceanu »

ce naspa sa moara fred flinstone.... asa nu am votat!
Image

User avatar
KrafTu
dimineata verific forumu
Posts: 837
Joined: Thu Mar 08, 2007 11:01 pm
Location: Craiova
Contact:

Post by KrafTu »

mai taci ba boka

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Post by Boka »

KrafTu wrote:mai taci ba boka
nu :D pt ca si la mine s-a iscat aceeasi discutie...

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Post by NskY »

B0ka wrote:astia care critica d-ampulea...daca nu iti place nu asculti.Daca tot asculti,macar din respect pentru baietii astia care chiar muncesc NU POSTEZI!Daca tot alegi sa postezi,spui doar ca nu iti place,si argumentezi,nu spui"naspa,varza,de kkt"(app,cate piese ai tu,scoase,care sa fie mai bune decat cele de pe compilatie?),ci incerci sa le dai sfaturi CONSTRUCTIVE,bazate pe argumente puternice("ca"este doar o interjectie) pentru a isi imbunatati calitativ creatia.
p.s.1:o sa scot o piesa in care sa vorbesc olteneste,adica sa folosesc excesiv perfectul simplu,sa-mi spuna cineva ca nu e corect gramatical...
p.s.2:daca inchizi topicul din cauza postului meu...ai o problema...
pace...
tu asa te auzi ce vorbesti?

tre sa`ti explic ca unui copil de gradinitza? nu ti`as da 22 de ani...

hai sa luam asa pe rand
B0ka wrote:daca nu iti place nu asculti
daca nu ascult de unde sa stiu daca imi place sau nu?
B0ka wrote:Daca tot asculti,macar din respect pentru baietii astia care chiar muncesc NU POSTEZI
deci eu ascult niste piese care mi se par de cacat si trebuie sa ii respect pe baietii astia? de ce sa ii respect? ce au facut ei ca sa imi castige respectu? dupa felul cum gandesti tu, ar trebui sa fie doar pareri de bine pe forum, iar parerile negative sa le tinem pentru noi, citez "din respect".

B0ka wrote:Daca tot alegi sa postezi,spui doar ca nu iti place,si argumentezi,nu spui"naspa,varza,de kkt"
din moment ce optiunea naspa exista in poll, e pusa acolo degeaba? sau pt ca piesa/albumu/compilatia chiar ar putea suna naspa?
B0ka wrote:app,cate piese ai tu,scoase,care sa fie mai bune decat cele de pe compilatie?
pt asta ti`as da ban, esti userul tipic, cu piese de cacat si gura mare pe forum. oricum, toate piesele mele mi se par mai smechere decat 70% din compilatia asta.
B0ka wrote:ci incerci sa le dai sfaturi CONSTRUCTIVE,bazate pe argumente puternice
am crezut ca sfatul meu e evident, se pare ca nu pt toata lumea. asadar: PUNE MANA PE GRAMATICA.
B0ka wrote:p.s.1:o sa scot o piesa in care sa vorbesc olteneste,adica sa folosesc excesiv perfectul simplu,sa-mi spuna cineva ca nu e corect gramatical...
scoate 100 de piese de pe partea mea. dar stai ontopic.

B0ka wrote:p.s.2:daca inchizi topicul din cauza postului meu...ai o problema...
pace...
daca ar fi vorbit altcineva de probleme intelegeam.

concluzia ar fi urmatoarea
KrafTu wrote:mai taci ba boka

de acum discutati despre compilatie, fara certuri si porcarii tipice... boka tu ti`ai zis parerea despre compilatie, retrage`te frumos si lasa`i si pe altii sa o faca daca vor.

ASADAR, ONTOPIC DRAGI FORUMISTI :arrow:


ps: dino mai vezi si tu de topic ca eu m`am plictisit.

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Post by Boka »

Mariansky wrote:
B0ka wrote:astia care critica d-ampulea...daca nu iti place nu asculti.Daca tot asculti,macar din respect pentru baietii astia care chiar muncesc NU POSTEZI!Daca tot alegi sa postezi,spui doar ca nu iti place,si argumentezi,nu spui"naspa,varza,de kkt"(app,cate piese ai tu,scoase,care sa fie mai bune decat cele de pe compilatie?),ci incerci sa le dai sfaturi CONSTRUCTIVE,bazate pe argumente puternice("ca"este doar o interjectie) pentru a isi imbunatati calitativ creatia.
p.s.1:o sa scot o piesa in care sa vorbesc olteneste,adica sa folosesc excesiv perfectul simplu,sa-mi spuna cineva ca nu e corect gramatical...
p.s.2:daca inchizi topicul din cauza postului meu...ai o problema...
pace...
tu asa te auzi ce vorbesti?

tre sa`ti explic ca unui copil de gradinitza? nu ti`as da 22 de ani...

hai sa luam asa pe rand
B0ka wrote:daca nu iti place nu asculti
daca nu ascult de unde sa stiu daca imi place sau nu?
B0ka wrote:Daca tot asculti,macar din respect pentru baietii astia care chiar muncesc NU POSTEZI
deci eu ascult niste piese care mi se par de c**** si trebuie sa ii respect pe baietii astia? de ce sa ii respect? ce au facut ei ca sa imi castige respectu? dupa felul cum gandesti tu, ar trebui sa fie doar pareri de bine pe forum, iar parerile negative sa le tinem pentru noi, citez "din respect".

B0ka wrote:Daca tot alegi sa postezi,spui doar ca nu iti place,si argumentezi,nu spui"naspa,varza,de kkt"
din moment ce optiunea naspa exista in poll, e pusa acolo degeaba? sau pt ca piesa/albumu/compilatia chiar ar putea suna naspa?
B0ka wrote:app,cate piese ai tu,scoase,care sa fie mai bune decat cele de pe compilatie?
pt asta ti`as da ban, esti userul tipic, cu piese de c**** si gura mare pe forum. oricum, toate piesele mele mi se par mai smechere decat 70% din compilatia asta.
B0ka wrote:ci incerci sa le dai sfaturi CONSTRUCTIVE,bazate pe argumente puternice
am crezut ca sfatul meu e evident, se pare ca nu pt toata lumea. asadar: PUNE MANA PE GRAMATICA.
B0ka wrote:p.s.1:o sa scot o piesa in care sa vorbesc olteneste,adica sa folosesc excesiv perfectul simplu,sa-mi spuna cineva ca nu e corect gramatical...
scoate 100 de piese de pe partea mea. dar stai ontopic.

B0ka wrote:p.s.2:daca inchizi topicul din cauza postului meu...ai o problema...
pace...
daca ar fi vorbit altcineva de probleme intelegeam.

concluzia ar fi urmatoarea
KrafTu wrote:mai taci ba boka

de acum discutati despre compilatie, fara certuri si porcarii tipice... boka tu ti`ai zis parerea despre compilatie, retrage`te frumos si lasa`i si pe altii sa o faca daca vor.

ASADAR, ONTOPIC DRAGI FORUMISTI :arrow:


ps: dino mai vezi si tu de topic ca eu m`am plictisit.
:lol: :lol: :lol: cum zici tu... :lol: :lol: :lol:

sangomma
fratele meu tu esti baiat
Posts: 171
Joined: Mon Dec 04, 2006 9:59 pm
Contact:

Post by sangomma »

Meursault wrote:Ce cauta Maat si Sangomma cu jenantii aia?
uite fratele meu de ce
Mariansky wrote: oricum, toate piesele mele mi se par mai smechere decat 70% din compilatia asta.
vroiai sa faca mariansky vestu de ras =)) scuze nu m am putut abtine

Post Reply

Return to “Promovare/Download”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 21 guests