NefX [productie]

Linkuri catre melodiile voastre, albume free, productii, etc. Site-uri cu profil hip-hop

Moderators: dan, DiNO, NskY

Nef
adevarat sa mor de nu
Posts: 312
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Dec 24, 2007 5:00 pm

NefX [productie]

Post by Nef »

sunt la inceput asa ca consider ca am nevoie de ceva sfaturi/pareri, daca vor exista oameni binevoitori sa mi-le dea :D

prima chestie:

nefx - kombat feat. usm live@cityfm remix.mp3 - 3.86MB

:)

tzele
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1484
Joined: Thu Jun 30, 2005 11:51 pm
Location: acolo
Contact:

Post by tzele »

praf bah!praf!praf!
cred ca loopurile nu le-ai aranjat bine in playlistul din fruity.nu mia vorbesc de cum se aude.
Mi se pare de prost gust sa pui un freestyle inregistrat la radio(foarte misto) peste un beat facut in fpc cu templateuri(sau in ce soft l-ai facut tu) plus 2 sempaluri care de-abia se aud.Nu trebuia sa deschizi topic acum, bine era daca mai lasai timpul sa treaca.

Nef
adevarat sa mor de nu
Posts: 312
Joined: Mon Dec 24, 2007 5:00 pm

Post by Nef »

nu am folosit fruity loops, am folosit doar niste sampleuri taiate si aranjate de mine dintr-o melodie de James Brown si niste loop-uri de tobe dintr-un pachet. tot ce am lucrat am lucrat cu Acoustica.

in rest, multumesc ca te-ai obosit sa-ti scrii parerea. chiar daca sunt numai critici, apreciez :wink:


LE: daca e chiar asa de naspa puteti sa inchideti topicu :lol:

Werther
Sturm und Drang
Posts: 4675
Joined: Sun Jun 11, 2006 7:39 pm
Location: Bucuresti

Post by Werther »

No offence... dar ... ganditi-va gand postati ceva .. si de ce postati , daca are vreun rost anume , sau scop. Ca iar se deschid in pana mea 20 de topicuri de genu si parca totusi nu e aceeasi oala. Rezumati-va primele beaturi ale voastre la prieteni , messenger ... eventual myspaceu de care sunteti strict raspunzatori. Bafta

Nef
adevarat sa mor de nu
Posts: 312
Joined: Mon Dec 24, 2007 5:00 pm

Post by Nef »

oricum, vroiam sa mai spun o chestie:

nu vad de ce ma chinui io sa ascult albume intregi pana gasesc 2 sample-uri...

iau un pachet de "goodies" de pe net si PLEAU cate un negativ la juma' de ora.

de exemplu: asta am facut numai cu sample-uri dintr-un pachet. mi-a luat cateva minute sa le downloadez, 1 minut sa caut 3 sample-uri bune, si mixatul mi-a luat de cand am postat mesajul anterior pana acum(cu tot cu upload and blabla...)

nefx - instrumental3.mp3 - 2.85MB

suna mai bine de 10 ori decat anteriorul si mi-a luat de 10 ori mai putin sa-l fac...

:roll: dar daca produsul finit e cel care conteaza...

Nef
adevarat sa mor de nu
Posts: 312
Joined: Mon Dec 24, 2007 5:00 pm

Post by Nef »

Stefan P wrote:Rezumati-va primele beaturi ale voastre la prieteni , messenger ... eventual myspaceu de care sunteti strict raspunzatori.
o sa tin cont de sfatu asta. puteti sa mutati topicu la arhiva :)

Anto.
Psycho
Posts: 1040
Joined: Sun Sep 04, 2005 7:18 pm

Post by Anto. »

Alin Koala wrote:oricum, vroiam sa mai spun o chestie:

nu vad de ce ma chinui io sa ascult albume intregi pana gasesc 2 sample-uri...

iau un pachet de "goodies" de pe net si PLEAU cate un negativ la juma' de ora.

de exemplu: asta am facut numai cu sample-uri dintr-un pachet. mi-a luat cateva minute sa le downloadez, 1 minut sa caut 3 sample-uri bune, si mixatul mi-a luat de cand am postat mesajul anterior pana acum(cu tot cu upload and blabla...)

nefx - instrumental3.mp3 - 2.85MB

suna mai bine de 10 ori decat anteriorul si mi-a luat de 10 ori mai putin sa-l fac...

:roll: dar daca produsul finit e cel care conteaza...

facand asta te consideri producator?

Nef
adevarat sa mor de nu
Posts: 312
Joined: Mon Dec 24, 2007 5:00 pm

Post by Nef »

pai tocmai, ca nu ma consider, si nici pe cei care fac asa nu ii consider. dar cred ca sunt destui care fac asa (nu neaparat aici pe forum).

ideea era ca unii se chinuie sa faca un negativ original in care chiar pui suflet in timp ce altii fac cum am exemplificat eu mai sus...(inca odata zic ca nu ma refer la nimeni de pe forum)

tzele
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1484
Joined: Thu Jun 30, 2005 11:51 pm
Location: acolo
Contact:

Post by tzele »

incearca sa privesti obiectiv.tona de suflet pe care ai pus-o la remixul ala nu schimba situatia:adica un instrumental de tot cacatul.

Nef
adevarat sa mor de nu
Posts: 312
Joined: Mon Dec 24, 2007 5:00 pm

Post by Nef »

da, am priceput asta :)

o ultima intrebare: se merita sa imi cumpar clape? :D

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Post by NskY »

nu

Nef
adevarat sa mor de nu
Posts: 312
Joined: Mon Dec 24, 2007 5:00 pm

Post by Nef »

ca sa nu mai fac un topic degeaba/ sa nu mai postez aiurea in alta parte:

mi-sa intamplat azi dimineata in Acoustica Mp3 Audio Mixer, si in urma cu ceva timp in FL: una fac acolo si cand salvez toata treaba nu iese ce ar trebui sa iasa, adica o portiune nu suna cum ar trebui sa sune (suna parca ar fi remixata gen :roll: )

o fi de la placa de sunet? adica daca era la un singur program intelegeam, da asa?

dupa ce ca sunt eu varza, asta imi mai trebuia... :?

Nef
adevarat sa mor de nu
Posts: 312
Joined: Mon Dec 24, 2007 5:00 pm

Post by Nef »

am incercat iar si face exact aceeasi chestie. am mai modificat ala putin si am pus o voce peste. vocea nu mi-o modifica, dar restul e amestecat intr-un mare hal :x


bag pla... ma apuc de ping-pong :roll:

User avatar
ZiQ
un domn / doamna
Posts: 71
Joined: Tue Aug 15, 2006 10:43 pm
Location: Brasov / Milano / Barcelona / Bruxelles / Vienna
Contact:

Post by ZiQ »

Masina-De-Gunoi wrote:ca sa nu mai fac un topic degeaba/ sa nu mai postez aiurea in alta parte:

mi-sa intamplat azi dimineata in Acoustica Mp3 Audio Mixer, si in urma cu ceva timp in FL: una fac acolo si cand salvez toata treaba nu iese ce ar trebui sa iasa, adica o portiune nu suna cum ar trebui sa sune (suna parca ar fi remixata gen :roll: )

o fi de la placa de sunet? adica daca era la un singur program intelegeam, da asa?

dupa ce ca sunt eu varza, asta imi mai trebuia... :?
o fi de la latente .umbla in fl sus la OPTIONS - > AUDIO SETTINGS - > si acolo ai o sectiune properties sub bara de unde iti alegi sound devices . joaca-te pe acolo cu latentele ( cu cat e mai mica cu atat e mai ok) . daca nu merge asa incearca setarile de la export , am patit si eu . o fi si de la vst-uri pentru ca unele au un delay fata de linia principala de sunet
My SPACE .. www.myspace.com/ziqproduction

SA MOARA OITZA ROZ !!!!!!!
=============================

Nef
adevarat sa mor de nu
Posts: 312
Joined: Mon Dec 24, 2007 5:00 pm

Post by Nef »

multumesc frumos omule :D

Post Reply

Return to “Promovare/Download”

Who is online

Users browsing this forum: Mallone [Bot] and 25 guests