10Tone - Cina cea de taina (video)

Linkuri catre melodiile voastre, albume free, productii, etc. Site-uri cu profil hip-hop

Moderators: dan, DiNO, NskY

NskY
#
Posts: 7066
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Post by NskY »

ar fi o idee buna ca discutia sa revina la ce a fost initial si sa renuntati la jigniri.

:arrow:

Benzen
tanar
Posts: 7
Joined: Thu Mar 09, 2006 4:01 pm

al naibii tico

Post by Benzen »

Desi sunt impartial in general nu pot decat sa fiu de acord cu ce a zis Tony acum 2 posturi.

Eu nu traiesc pe forumuri si nu castig nimic din ele.
Normal ca ma intereseaza parerile celor ce asculta piesele pe forum!
Au fost destui care au spus ca e de rahat si ca nu le place rezultatul si nu am absolut nimic cu ei sau cu parerea lor! Accept critica!

Dar nu accept insulte dupa insulte la adresa mea! Nu primesc insulte de la colegii de breasla si primesc de la 2 putoi care nu ma cunosc? De ce ar trebui sa inghit asa ceva?

Invatati ca dupa ce insultati un om nu va mai puteti retrage onorabil in spatele afirmatiilor tip "daca nu acceptati pareri bagati-va piesa in cur".
Cand e personal e personal, cand e parere e parere domnilor.

Si unii fac totul personal inutil. Iar raspunsurile primite sunt de asteptat. De fapt sa fim seriosi, chiar le cautati, si conform unei logici pe dos va argumentati comentariile initiale cu raspunsurile primite de la noi. Cauza precede efectul din nefericire.

Nu poti sa-i tragi unuia un pumn si sa spui dupa "Frate eu ti-am tras un pumn pentru ca mi-ai tras un sut in fund imediat dupa. Asa ca nu o mai arde dubios."

Si toate ca toate dar cum spanac se ajunge mereu la discutii de genul asta? Blah! Cu cat revenim mai rapid la subiect cu atat mai bine, de acord cu 'nsky.
pam-pam

User avatar
menthoru
dimineata verific forumu
Posts: 614
Joined: Tue Dec 14, 2004 5:50 pm
Contact:

Post by menthoru »

Varu' VuDu e cel mai tatic pe piesa asta urmat de Rey. Restul sunt fie ok, fie cam slabuti. Nu-i cunosc pe toti ca sa-mi fie usor sa-i identific. Oricum, pentru o gasca asa mare nu e rau per ansamblu.
Personal am remarcat o evolutie buna la Marz si Tony fata de cum ii stiam eu ( bah, parca ati fi frati de personalitate cu Meggadon cand va enervati :) )

Nu prea mi-a placut cum se auzea negativul (suna bine dpdv al compozitiei). Pe clip are alternante sesizabile de volum. Cand se aude mai incet, cand explodeaza, si nu pare ceva.. intentionat, truc de producator gen.

User avatar
VooDoo
rapperu vostru preferat
Posts: 201
Joined: Wed Oct 19, 2005 3:38 pm
Contact:

Post by VooDoo »

e de la youtube menth faza cu volumu...se fute cu volumu nostru:)
10

Lecart
dimineata verific forumu
Posts: 974
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:38 am
Location: Constanta
Contact:

Post by Lecart »

Bai, foarte tare piesa, clipul mai putin. Productie bine acolo.

Rey cu cea mai ok atitudine, textual DeZeA mi se pare inteligent si de VuDu nu mai zic nimic ca ma tot amana cu ceva, nu e rep.

Avantajul de brigada isi spune clar cuvantu'.

User avatar
IonCuVaca
un domn / doamna
Posts: 89
Joined: Wed Nov 23, 2005 12:58 pm
Location: Underground

Post by IonCuVaca »

Felicitari oamenilor...multzi din ei ii shtiu de prin Griffin....o evolutzie foarte frumoasa... shi da este pe gustul meu vorbind strict despre videoclip... putzin acid fix cum trebuie sa fie un videoclip al unei grupari asha mari de mc....duce putzin spre ruff rhyder...ca shi crew pus pe cearta :P...
melodia... da bun merge ... dar k idee shtiu k putetzi shi mai bine

per total "bine" spre "felicitarile mele"

Pace
O Mie De Vorbe Nu Fac Un Ban

User avatar
wKd-
fratele meu tu esti baiat
Posts: 132
Joined: Fri Apr 04, 2008 5:59 pm
Location: Ploiesti
Contact:

Post by wKd- »

panarama ala de la sfarsit cu tico-ul :)))

User avatar
KillaKilla
tanar
Posts: 6
Joined: Thu Aug 14, 2008 10:49 am

Post by KillaKilla »

ce cearta penibila .. parerea mea .. ca cei care zic de 10 tone ca sunt praf .. si ca vai draga e naspa clipu .. sunt doar inamici lor , si niciodata nu ai sa`i vezi pastia sa va zica ca da e ok ce facetzi baietzii ..

onn-topic :)) hahah .. e ok clipu si voi sunteti ok .. mult succes in continuare ..


Ps. Clipu nici nu avea cum sa iasa super profesional ptr ca e facut de ei , e munca lor si macar asta ar trebui sa apreciatzi .. catzelor .. forumistii terminati :P :butch2:
nu'i bai / stai fara grija!

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Post by NskY »

KillaKilla wrote:ce cearta penibila .. parerea mea .. ca cei care zic de 10 tone ca sunt praf .. si ca vai draga e naspa clipu .. sunt doar inamici lor , si niciodata nu ai sa`i vezi pastia sa va zica ca da e ok ce facetzi baietzii ..

onn-topic :)) hahah .. e ok clipu si voi sunteti ok .. mult succes in continuare ..


Ps. Clipu nici nu avea cum sa iasa super profesional ptr ca e facut de ei , e munca lor si macar asta ar trebui sa apreciatzi .. catzelor .. forumistii terminati :P :butch2:
ti`as spune acum ceva... dar n`are rost. se vede ca esti prieten cu ei si le iei apararea.

User avatar
bigdog
tanar
Posts: 8
Joined: Thu Jun 12, 2008 3:51 pm
Location: bucuresti

Post by bigdog »

'nsky wrote:
KillaKilla wrote:ce cearta penibila .. parerea mea .. ca cei care zic de 10 tone ca sunt praf .. si ca vai draga e naspa clipu .. sunt doar inamici lor , si niciodata nu ai sa`i vezi pastia sa va zica ca da e ok ce facetzi baietzii ..

onn-topic :)) hahah .. e ok clipu si voi sunteti ok .. mult succes in continuare ..


Ps. Clipu nici nu avea cum sa iasa super profesional ptr ca e facut de ei , e munca lor si macar asta ar trebui sa apreciatzi .. catzelor .. forumistii terminati :P :butch2:
ti`as spune acum ceva... dar n`are rost. se vede ca esti prieten cu ei si le iei apararea.
De ce esti ma prieten cu ei?? Aaaii?? Vrei bataie?? :lol: :lol:

DiNO
Moderatorul Celebru
Posts: 7465
Joined: Sat Mar 03, 2007 11:12 pm

Post by DiNO »

calmati'va... in special astia cu 2 3 4 posturi.
Image

User avatar
KillaKilla
tanar
Posts: 6
Joined: Thu Aug 14, 2008 10:49 am

Post by KillaKilla »

prietena cu ei nu sunt .. iar 2, 3, 4 posturi am ptr ca nu mai stiu parola de la profilu vechi , dar stai calm dino ca sunt in cunostiinta de cauza cu cam tot ce se intampla p'aicia.. nu tin cu ei dar mi se pare absurd cearta asta .. din partea tuturor , 1 la mana multi au comentat de rau din cauza ca nu'i suporta .. dak nu cunosteam persoanele care comenteaza de rau .. si de ce comenteaza ,mai ziceam .. atuncea puteai spune ca vb aiurea .,.. dar asha .. :twisted:

si nici cei de la 10 tone nu sunt mai brezi , ptr ca ar trebui sa nu se mai atace la comentarile de rau la adresa videoclipului ca ei stiu f bine de ce e comentat, in fine
nu'i bai / stai fara grija!

User avatar
KillaKilla
tanar
Posts: 6
Joined: Thu Aug 14, 2008 10:49 am

Post by KillaKilla »

DiNO: EDITAT
2, 3, 4 posturi in momentul in care mai ai un alt user name, se numeste clona, tineti'o jos si terminati cu aberatiile
nu'i bai / stai fara grija!

DiNO
Moderatorul Celebru
Posts: 7465
Joined: Sat Mar 03, 2007 11:12 pm

Re: 10Tone - Cina cea de taina (video)

Post by DiNO »

10Tone wrote:Dupa o lunga vacanta prin Caraibe, Mexic si alte locatii imputit de extravagante, baietii de la 10 Tone s au intors.. mai rai ca inainte, mai marinimosi ca pana acum si mai sexy ca niciodata.
Acelasi stil.. totul a fost pastrat in familie.
Nu s a schimbat nimic, au ramas fideli lor si fideli ideii ca nu e loc de compromis.

Text : Piccolo, Zergon, Rey, Marz, Tony, Gost, Vudu, Dezea
Instrumental : Benzen
Scratchuri : DJ Dash
Inregistrat, mixat, editat, montat : Benzen in Fort Studio
Regizor : Zergon
Cameramani : Zergon, Rey
http://www.youtube.com/watch?v=Lwb6Ux1-aYA[/youtube]

despre asta e vorba aici.
Image

Benzen
tanar
Posts: 7
Joined: Thu Mar 09, 2006 4:01 pm

Youtube basit

Post by Benzen »

Menthoru, sper ca iti dai seama ca nu eram idiot sa comprim sunetul asa.
Fluctuatiile de volum de pe youtube sunt de la youtube, uita-te si la clipul dagga e aceeasi problema. am incercat niste scheme pentru a contracara rahatul asta dar nu am reusit decat sa ameliorez cat de cat.
probabil astia de la youtube au angajat si ei un "inginer de sunet" care abia a descoperit compresia si a decis sa bage pe toate filmele uploadate ceva cu ratie de 999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999:1.
Uploadurile vechi nu sunt afectate doar astea de dupa implementarea compresiei.
In orice caz sper sa intre cu suv-ul cu toata familia intr-un copac dupa ce a derapat pe cel mai bun prieten care tocmai traversa regulamentar strada insotit de parinti si nevasta.
pam-pam

Post Reply

Return to “Promovare/Download”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests