Puslamale

Linkuri catre melodiile voastre, albume free, productii, etc. Site-uri cu profil hip-hop

Moderators: dan, DiNO, NskY

Swing
tanar
Posts: 35
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Tue Feb 10, 2009 12:00 pm

Re: Puslamale

Post by Swing »

Tot Phossilah la productie...
Nu stiu daca va mai aparea ceva, dar daca va mai fi, cu siguranta se va gasi pe profilul de soundcloud.
Ciudat ca inca mai urmareste cineva profilul asta. Props!

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

Rayz sa stii ca inca mai sunt cativa "rataciti" care inca stau geana pe canalele de soundcloud si youtube poate poate mai apare ceva in formula Pushlamale...Ma bucur ca macar la jumatate de an mai iese ceva de la voi...
Am fost foarte incantat cand am aflat ca Phossilah si Teka au filmat pentru documentarul From The Shadows, nu stiu daca ai participat si tu, poate am sa am ocazia sa il si vada daca mai iese la lumina, dupa cum se vede slabe sanse sa iasa dar cine stie.
Daca mai ai ceva bucati te-as ruga sa mai pui, indiferent de calitatea vocilor, masterizare bla bla bla, spuneai tu mai de mult de un posibil album pe instrumentalele de la Defragmentat, banuiesc ca a picat treaba, la fel ca si Eroare'n Creier cred...e o senzatie foarte tare sa ascult voci peste instrumentalele de la Phossilah pe care le-am rulat ani si ani de zile, instrumentalul de la Turnul de Fildes (incerc pt2 idee parca se chema, nu imi mai amintesc exact) il stiu de acum vreo 8 ani si acum ascultand piesa mi-am amintit de vremurile de atunci si ciudat si versurile parca au picat la fix.

shadowzzz
Majestate ninja
Posts: 2190
Joined: Wed Feb 23, 2011 2:52 pm
Location: Hyperbolic Time Chamber

Re: Puslamale

Post by shadowzzz »

sandox wrote:Am fost foarte incantat cand am aflat ca Phossilah si Teka au filmat pentru documentarul From The Shadows
Eu unul sunt super entuziasmat sa aud asta! :bow:
Rayz, sper ca dai si tu pe acolo o vorba ceva, Pushlamale representin' ! :mrgreen:
I have an approximate knowledge of many things.

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Puslamale

Post by CreativeEgo »

Scuze de off-topic, dar ştie cineva când ar urma să fie gata Din umbre? Ultima dată anunţată era vara lui 2013, din câte ştiu...
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

Ego nu stiu daca poate sa spuna cineva cand o sa iasa From the Shadows, filmarile au inceput prin 2012 si oamenii au strans cred suficient material pentru 2-3 documentare dar ambii stau in Canada, prioritatile sunt altele banuiesc...stiu ca au ajuns si la Tecuci de vreo 2 ori sa filmeze cu Deceneu impreuna cu Vexx, as vrea sa cred ca o sa iasa candva la lumina dar cine mai stie acum.
Pana una alta cine vrea sa bage o ureche la o bucata de la Teka

Swing
tanar
Posts: 35
Joined: Tue Feb 10, 2009 12:00 pm

Re: Puslamale

Post by Swing »

@sandox: incerc pt2 idee, intr-adevar. Sunt foarte multe proiecte lasate balta: cate putin, in dis world, intro markat (de pe defragmentat), smooth, flat keys si ploua (ambele de pe defragmentat), changes, hate si multe altele. Sper ca macar o parte dintre ele sa fie ascultate de cativa oameni. Defragmentat ar avea sens doar daca si Phossilah ar fi pe album. Cu siguranta este printre cele mai "dope" albume instrumentals pe care le-am ascultat.

Swing
tanar
Posts: 35
Joined: Tue Feb 10, 2009 12:00 pm

Re: Puslamale

Post by Swing »

@shadowzzz: din pacate n-am putut sa particip la filmarile "From The Shadows"

User avatar
greuceanu
:lol:
Posts: 3967
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:48 am
Location: la 22 grade 33' longitudine estica si 44 grade 38' latitudine nordica
Contact:

Re: Puslamale

Post by greuceanu »

un link de download la asta se poate?
[video]https://www.youtube.com/watch?v=ncwkX-Hwr1E[/video]
Image

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »


User avatar
greuceanu
:lol:
Posts: 3967
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:48 am
Location: la 22 grade 33' longitudine estica si 44 grade 38' latitudine nordica
Contact:

Re: Puslamale

Post by greuceanu »

Multumesc!
Image

shadowzzz
Majestate ninja
Posts: 2190
Joined: Wed Feb 23, 2011 2:52 pm
Location: Hyperbolic Time Chamber

Re: Puslamale

Post by shadowzzz »



:D
I have an approximate knowledge of many things.

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

Propos shadowzzz pentru postare!
Caterinca bucata, Rayz cu versuri ghiduse pe un instrumental miez, de mult nu mai auzisem de E.On.Lockz, buna piesa sa speram ca iese candva/cumva material solo ceva!
Ultima strofa e bomba :lol:

Swing
tanar
Posts: 35
Joined: Tue Feb 10, 2009 12:00 pm

Re: Puslamale

Post by Swing »


sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

Ascultasem demult doar fragmentul lui Gimnastic, nu stiam ca era defapt o piesa cu Pushlamale, pacat de turnura pe care au luat-o evenimentele.
Rayz daca mai sunt pe undeva prin "sertare" uitate piese Pushlamale pe instrumentale Phossilah si nu numai poate mai dati drumul la cate ceva, stiu cel putin 1 persoana care inca mai asteapta...
Ceva de la Phossilah

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »


Post Reply

Return to “Promovare/Download”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests