Puslamale

Linkuri catre melodiile voastre, albume free, productii, etc. Site-uri cu profil hip-hop

Moderators: dan, DiNO, NskY

User avatar
greuceanu
:lol:
Posts: 3967
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:48 am
Location: la 22 grade 33' longitudine estica si 44 grade 38' latitudine nordica
Contact:

Re: Puslamale (2 pe 3 din Zen Technim)

Post by greuceanu »

This video has been removed by the user.
Image

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Re: Puslamale (2 pe 3 din Zen Technim)

Post by dan »

14-Puslamale-Nativ_(productie_Phossilah)-zion.mp3

se gaseste pe Născut În Târgovişte: Tot Aici (compilatie 2009) ce se poate downloada de aici: http://miculorasel.wordpress.com/2009/1 ... -tot-aici/

Swing
tanar
Posts: 35
Joined: Tue Feb 10, 2009 12:00 pm

Re: Puslamale (2 pe 3 din Zen Technim)

Post by Swing »

puslamalele sunt de cacat.

@Kremlin: :bow:

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Re: Puslamale (2 pe 3 din Zen Technim)

Post by dan »

Image
Pushlamale a insemnat Rayz si Teka, ambii fosti membri Zen Technium si a luat viata in 2007 ca un experiment de old-school si golden era, o data cu prima piesa inregistrata “Check it out”. Ne-a placut cum a sunat si am decis sa mai inregistram cate ceva atata timp cat suntem multumiti de rezultat. Am continuat cu piesele “Delicios” si “Aroma”, cea din urma fiind pusa pe un alt instrumental luat cap-coada de pe o compilatie de acid jazz, care ulterior a fost schimbat.
Fiind incantati de trimiterile culinare ale piesei “Delicios” ne-a venit inca de la bun inceput ideea de a face un album care sa se numeasca “Pofta Buna !” si care sa contina multe piese cu trimitere la bucatarie. Desigur ca atunci cand am inceput sa pasim in directia asta, albumul era mai mult o utopie decat o posibilitate sau probabilitate, avand dificultati cu productia, care ne-a apartinut in prima faza.
La un moment dat, am intrat pe fir cu Phossilah care ne-a trantit niste instrumentale, care instrumentale, la randul lor, ne-au trantit pe noi grav. Am discutat cu omul, am inregistrat si pe productiile lui si am ajuns la o colaborare mai stransa si la trei membri Pushlamale, si astfel am avut parte si de instrumentale lucrate mai bine (inclusiv productiile noastre, care au fost regandite), am avut parte si de un om cu experienta in mixaj si masterizare fara ajutorul caruia acest album nu ar fi putut fi concretizat sau ar fi sunat mult mai superficial ca sound.
Piesele au fost inregistrate in sesiuni destul de rare pana in 2009, iar in ultima perioada ne-am ocupat si de cateva dintre interludii pentru ca, in final, sa ajungem la 21 de trackuri (15 piese si 6 interludii).
De coperta s-a ocupat omul nostru Lucian LK, un vechi prieten care este grafic designer si care a adus partea vizuala in ton cu starea transmisa de piese (aroma funky a sfarsitului anilor ’80 si a inceputului anilor ’90 din State).
Albumul va aparea pe CD, cel mai probabil o data cu lansarea care va avea loc pe 28 Noiembrie 2010 in Elephant Pub & Live Music Bucuresti.
Celor care vor avea curiozitatea sa-l asculte: POFTA BUNA !?!!?!

P.S.: Un calduros “La Multi Ani !” omului Phossilah care se aniverseaza astazi !

www.myspace.com/puslamale
download promo: http://www.divshare.com/download/12678861-4e3

User avatar
greuceanu
:lol:
Posts: 3967
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:48 am
Location: la 22 grade 33' longitudine estica si 44 grade 38' latitudine nordica
Contact:

Re: Puslamale (2 pe 3 din Zen Technim)

Post by greuceanu »

imi place cum o ard baietii astia, sunt curios de material.
Image

User avatar
RoBy
serios, sunt ok
Posts: 429
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:11 pm

Re: Puslamale (2 pe 3 din Zen Technim)

Post by RoBy »

hehe..pana si coperta in ton..f tare..am mai gasit pe tube niste treburi cu puslamale si live cu teka si mi-a placut f mult ..asteptam..big up

User avatar
E.On Lockz
dimineata verific forumu
Posts: 521
Joined: Mon May 22, 2006 12:47 pm
Location: Golden Age
Contact:

Re: Puslamale (2 pe 3 din Zen Technim)

Post by E.On Lockz »

Kremlin wrote::( where's da evolution, babies?

sounds like same old, same old..
Same old same old e un semn bun si crede-ma ii doare fix where the sun don't shine ca vrei tu evolutie. Oricum au evoluat si ca sound si ca lirica si ca flow dar na...

PS: Salut Dan :D
"Oh, you're a hater? don't hate, congratulate!"
Alright, we'll celebrate when you make a track that's great, deal?

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Re: Puslamale (2 pe 3 din Zen Technim)

Post by dan »

salut Andrei :D

coperta completa e grava rau :lol:

sa mai adauge cineva un u la technium in titlu :roll:

Adverss
HotDeBrichete
Posts: 1618
Joined: Fri Mar 20, 2009 1:35 pm

Re: Puslamale (2 pe 3 din Zen Technim)

Post by Adverss »

sunt smecheri astia :D

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Re: Puslamale (2 pe 3 din Zen Technim)

Post by dan »

Image
După mai bine de trei ani de când am început să lucrăm pentru acest album, după ce l-am gătit la foc domol şi l-am întors de pe o parte pe alta, iată-ne ajunşi în stadiul în care îl omagiem sau încoronăm public.
Astfel, veţi avea onoarea sau oroarea... sau plăcerea, sau stupoarea de a-l consuma în premieră duminică seara, începând cu ora 21:00.
Vom încerca să fim cât se poate de punctuali, astfel încât lansarea propriu-zisă să se termine la o oră rezonabilă şi pentru cei mai ocupaţi dintre noi, cărora deşteptătorul le va suna mai devreme luni dimineaţa.
Aşadar, vă aşteptăm încă de la orele 19 în cantina subterană Elephant să vă urăm... Ia ghiciţi !

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Re: Puslamale (2 pe 3 din Zen Technim)

Post by dan »

concertul s-a amanat pana pe 10 decembrie, in curand detalii si afis nou

Swing
tanar
Posts: 35
Joined: Tue Feb 10, 2009 12:00 pm

Re: Puslamale (2 pe 3 din Zen Technim)

Post by Swing »

[video]http://www.youtube.com/watch?v=-o13i5XicJI[/video]

multumim celor care au fost alaturi de noi la lansare!

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Re: Puslamale (2 pe 3 din Zen Technim)

Post by dan »


dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Re: Puslamale (2 pe 3 din Zen Technim)

Post by dan »

Image

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Re: Puslamale (2 pe 3 din Zen Technim)

Post by dan »


Post Reply

Return to “Promovare/Download”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest