Puslamale

Linkuri catre melodiile voastre, albume free, productii, etc. Site-uri cu profil hip-hop

Moderators: dan, DiNO, NskY

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale (2 pe 3 din Zen Technim)

Post by sandox »

Ce chestie ciudata...atat de putine comentarii despre albumul "Pofta buna!?!!?!". "Sesiuni in miez de noapte" e pur si simplu o bijuterie cap coada. Putine urechi care sa auda si putine constiinte care sa atraga caldura acestor piese. Sa mai zic de faptul ca Phossilah cred ca dat poate unele dintre cele mai tari instrumentale ale lui de dupa 2004-2005 pe acest album? N-are rost ... oricum de la versuri pana la instrumentale si feeling totul e asa cum trebuie. Sper sa mai existe astfel de "albume" si pe viitor cu toate ca la cum se arata vremurile ...
Lasand nostalgia la o parte ma bucura faptul ca am avut ocazia sa ascult asa ceva in Romania, ca de la "The main ingredient" eu unul nu am mai intalnit albume care sa iti dea o "aroma" atat de placuta.

User avatar
greuceanu
:lol:
Posts: 3967
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:48 am
Location: la 22 grade 33' longitudine estica si 44 grade 38' latitudine nordica
Contact:

Re: Puslamale (2 pe 3 din Zen Technim)

Post by greuceanu »

eu ascult de vreo 2 zile EPu asta nou, si-mi place tare. tre sa-mi iau si pofta buna cand ajung pe la bucuresti, chiar sunt curios cum suna albumu.
Image

Swing
tanar
Posts: 35
Joined: Tue Feb 10, 2009 12:00 pm

Re: Puslamale (2 pe 3 din Zen Technim)

Post by Swing »

In virtutea asteptarilor voastre, va oferim spre auditie si albumul POFTA BUNA!

PUSHLAMALE - POFTA BUNA! (2010)

01. NATIV
02. E PUR SI MUOVE...
03. MANIFEST
04. CONEXIUNI
05. DAT FUNKY FLAVA
06. CHECK IT OUT
07. O-RAYZ JAPONEZ
08. AROMA
09. SOTE DE SLOVE (RIMELE MELE)
10. DELICIOS
11. LECKER-ECKLER
12. ARDE'I IUTE
13. PIECE UV CAKE
14. SPECIALITATEA CASEI
15. FELIA MEA
16. TIGARA DE DUPA
17. DI-JAZZ-TIE
18. AS FI VRUT SA FIU NEGRU
19. STIU CE-AI FACUT ASTA VARA
20. CALFE SI ZIDARI
21. ESIRE


Download Link: http://sharebee.com/370ccc16

Albumul poate fi ascultat integral si pe: http://soundcloud.com/funkahawlik

Alte informatii despre noi puteti gasi pe Facebook: http://www.facebook.com/pages/Pushlamal ... 6475681907

Swing
tanar
Posts: 35
Joined: Tue Feb 10, 2009 12:00 pm

Re: Puslamale (2 pe 3 din Zen Technim)

Post by Swing »

Pentru o auditie mai la indemana puteti intra si pe http://www.youtube.com/user/MisteRayz. Multumesc.

romaN
tanar
Posts: 25
Joined: Sat Mar 19, 2011 11:48 am

Re: Puslamale (2 pe 3 din Zen Technim)

Post by romaN »

e frumos oldschoolu cel dati...tinetio tot asha :wink:

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Re: Puslamale (2 pe 3 din Zen Technim)

Post by dan »


Swing
tanar
Posts: 35
Joined: Tue Feb 10, 2009 12:00 pm

Re: Puslamale

Post by Swing »

Mostra prefatand albumul Eroare N Creier:
1. Rayz - Ghetto
2. Teka - Seara celor Doua Asfintituri sau Pactu' cu Dracu
3. Rayz - Iarbah (partea I)

Cuvinte: Rayz & Teka
Sunete: Phosillah


[video]http://www.youtube.com/watch?v=ZN8eCjIshlo[/video]

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Puslamale

Post by Boka »

tare de tot ultima bucata!

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Re: Puslamale

Post by dan »

[video]http://www.youtube.com/watch?v=1kXpQAYyj08[/video]

filmarea aceasta nu o stiam

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

Ma bucur mult ca Puslamale inca mai exista!Promo-ul suna ca de obicei cu multa aroma de muzica din '94 - '95. Dintre toate cele 3 piese de pe promo cred ca "Seara celor Doua Asfintituri sau Pactu' cu Dracu" e miezul...sper sa iasa la lumina cat mai multe piese pe instrumentalele lui Phossilah facute in vremurile de alta data.
Astept cu interes albumul si sper sa mai reziste nebuni ca Puslamale cat mai multa vreme.
Sanatate lui Phossilah sper sa mai intre pe aici...Peace bro.

Swing
tanar
Posts: 35
Joined: Tue Feb 10, 2009 12:00 pm

Re: Puslamale

Post by Swing »

Pushlamale inca rezista. Piesele de pe acest "promo" vor fi pe un album viitor, insa cu certitudine NU urmatorul. Soundul celor trei bucati este catusi de putin slefuit asa ca forma finala s-ar putea sa fie diferita. Cat despre urmatorul material, e aproape de finalizare. Sunt placut surprins sa aflu ca exista oameni care asculta incercarile noastre de a face hip-hop.

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

Swing (nu stiu exact daca ma adresez lui Rayz sau Teka dar poate ajung urarile mele la amandoi) va stiu de pe vremea cand "incercarile voastre de a face hip-hop" insemnau Zen Tehnium si Hibidihop acum dupa mine albumul "Pofta buna !?!!?!" cred ca nu mai reprezinta doar o incercare e hip-hop asa cum trebuie sa sune, de "Sesiuni in miez de noapte" nu mai vorbesc...e o bijuterie...tin minte ca am ascultat prima oara "Regasit" si am ramas scrantit, cred ca a fost o perioada grea pentru Phossilah atunci, dar asta nu mai conteaza si nu cred ca are sens sa amintesc aici asa ceva.
Ma bucur mult ca sunteti pe felie cu Phossilah si mult mai tare ma bucura faptul ca bucati pe care le ascultam acum multa vreme de la el au ajuns sa prinda viata in formula Puslamale.
Eu va urez sa aveti sanatate si inspiratie sa scrieti pentru ca din punctul meu de vedere Puslamale reprezinta ceea ce Romania nu avea cum sa aiba in materie de hip-hop in anii '94, '95, '96 si dupa mine poate Flou Rege s-ar apropia un pic, am asteptat mai mult de la albumul lui cu Dj Al*bu dar e prea diluat fata de ce speram eu sa fie.
Nu as vrea sa ma dau mare, oricum cred ca nu intra prea multa lume pe topicul asa, sa stii ca pe "Sesiuni in miez de noapte" sunt si eu pe acolo si ma bucur mult ca "Alone", cum se chema prima oara intrumentalul de la "Sarcasm", a luat nastere dupa ce am ascultat cu Phossilah remixul lui Lord Finesse facut pentru Simmonds si Big L, si acum cred ca varinta lui Phossilah e peste ce a lui Finesse.
A trecut timpul...oricum eu astept albumul si sper sa se poata face si comenzi.

Swing
tanar
Posts: 35
Joined: Tue Feb 10, 2009 12:00 pm

Re: Puslamale

Post by Swing »

Perfect de acord cu tine. Alone al lui Phoss suna cu mult mai bine decat al lui Finesse. N-ar fi singurul exemplu. "Intelegi" suna cu mult mai bine decat Do U Understand al lui Pete Rock de pe LP-ul lui Deda. Si multe altele. De exemplu bucata lui G-Dep de pe NY Reality Check nu suna la fel de bine precum cea a lui Phoss. El e mentorul. Cred ca Pushlamale va mai rezista o bucata buna de vreme, iesind cu materiale noi. Poate unele vor fi date spre ascultare putinului public care stie de noi, altele vor ramane doar inregistrate si atat. Probabil pe viitor formula trupei se va schimba. Referitor la Zen Tech si hibidihop, aia e o piesa care a nascut unele contradictii, opinii legate de afectiunea noastra fata de Das Efx, de modul grosolan prin care noi incercam sa fim ca ei, deloc originali. Personal am descoperit hip-hopul si prin Das Efx, dar sincer imi doream sa fiu un Buckshot, un Common, un Guru, etc. Aia a fost o simpla joaca, iar Brugner a dorit in vremea aia sa ne testeze live, fiindca piesa ii parea caterincoasa si ii placea. Punct.

User avatar
greuceanu
:lol:
Posts: 3967
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:48 am
Location: la 22 grade 33' longitudine estica si 44 grade 38' latitudine nordica
Contact:

Re: Puslamale

Post by greuceanu »

pacat ca nu e mai multa lume care sa faca asa ceva, si astia putini care sunt se gandesc sa n-o mai faca. mie im place super mult soundul Puslamale, am impartit pe la toate cunostiintele care au habar cu ce se mananca treaba asta si le-am urat Pofta Buna!
Image

Swing
tanar
Posts: 35
Joined: Tue Feb 10, 2009 12:00 pm

Re: Puslamale

Post by Swing »

[video]http://www.youtube.com/watch?v=Wqe1Bc3CBtI[/video]

Teka la HipHopLive!

Post Reply

Return to “Promovare/Download”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests