Puslamale

Linkuri catre melodiile voastre, albume free, productii, etc. Site-uri cu profil hip-hop

Moderators: dan, DiNO, NskY

User avatar
iustinescu
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 5209
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:49 am
Location: bercenar

Re: Puslamale

Post by iustinescu »

desi mi-au placut piesele pe care le-am ascultat de la Zen Tech, spre rusinea mea n-am intrat pe topicul asta pana acum. pur si simplu nu m-a atras numele "puslamale" si habar n-aveam ca are ceva in comun cu vechiul zen. am judecat un ALT topic de la promovare/download dupa ambalaj si nu m-am obosit sa verific continutul. pacat, mare pacat...

dar important pentru mine e ca am descoperit aceste minunatii de piese, care ma poarta in niste calatorii pe care nu le-am mai facut de ceva vreme. ador sound-ul asta si modul de interpretare al mc-iilor :bow: :bow:

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

Umbre...Spitalu93 banuiesc un side project 2/3 din Pushlamale...enjoy


Swing
tanar
Posts: 35
Joined: Tue Feb 10, 2009 12:00 pm

Re: Puslamale

Post by Swing »

Spitalu93 e tot un proiect 3/3. Sper sa se materializeze candva si asta...

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

Nu prea are treaba cu Pushlamale dar mi s-a parut amuzant. Ma uitam la un clip cu protestele de la Universitate si poc apare Teka de nicaieri (gen Waldo :lol: )

Image

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

Mr Rayz la inaltime, o bucata de exceptie, sound, lirica, atmosfera, suna asa cum trebuie.

Bagati o ureche aici:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=16OBjqFxhO0[/video]

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

O bucata de care am dat recent sub numele de Phono Teka. Melodia nu apare ca postata pentru public de asta probabil mi-a fost si greu sa dau de el. Nu stiu daca dorinta a fost sa iasa la lumina pentru publicul larg sau a fost postata doar pentru prieteni. In fine poate nu e dernaj daca postez asta aici, bucata e foarte melow asa cu aroma r&b-ish, versuri pline de metafore atmosfera placuta si foarte sensibila.
Sper sa mai iasa candva, ceva de la baietii astia in formula Teka, Mr. Rayz si Phossilah...ar fi pacat sa ramana piesele uitate undeva pe un hard.

Care vrea sa asculte bagati o ureche aici:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=lHGV4Z1uphQ[/video]

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

Omul Rayz a scos din sertar o piesa nelansata pe un instrumental Phossilah. N-are rost sa mai spun ca piesa are aroma aia de muzica buna gen hip hop glory days 94' - 95' chiar daca e nemixata si nemasterizata. Lirica e acolo la inaltime iar instrumentalul e de acolo de unde Phossilah punea la copt numai ingrediente marfa.

Ancorat in realitate:

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

A mai iesit inca o bucata cu sunet din ala bun si versuri frumoase de la Pushlamale...ce pot sa mai spun instrumental Phossilah lirici bine alese atmosfera luminoasa. Bai la modul cel mai serios Rayz, Teka, Phossilah care mai arunca un ochi pe aici mai lasati din cand in cand melodi din astea sa iasa la suprafata!!!Se gasesc oameni care sa aprecieze...putini dar se gasesc :roll:

Enjoy:
[video]https://www.youtube.com/watch?v=UUnS0-ikoAM[/video]

shadowzzz
Majestate ninja
Posts: 2190
Joined: Wed Feb 23, 2011 2:52 pm
Location: Hyperbolic Time Chamber

Re: Puslamale

Post by shadowzzz »

word word
I have an approximate knowledge of many things.

Swing
tanar
Posts: 35
Joined: Tue Feb 10, 2009 12:00 pm

Re: Puslamale

Post by Swing »

https://soundcloud.com/funkahawlik

Din cand in cand o sa mai apara pe acolo cate ceva

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

Rayz ma bucur ca mai intri pe aici, uite daca nu e prea mult crezi ca ai putea sa incarci pe undeva albumul Combinatii de Zen luate cate 3? la momentul la care ati dat drumul la album stiu ca am reusit sa fac rost de el dar din pacate nu il mai am si chiar imi face placere sa mai ascult din piesele voastre vechi, am mai ramas doar cu Hibidihop si Treidintrei...Multzam anticipat si chiar sper sa mai dati drumul la piese in formula Pushlamale din cand in cand, muzica asta n-are cum sa nu bucure capte care inca mai au oldschool-ul in suflet. Mad propos!

Swing
tanar
Posts: 35
Joined: Tue Feb 10, 2009 12:00 pm

Re: Puslamale

Post by Swing »

http://www63.zippyshare.com/v/96245235/file.html - Zen Tech.
Multumesc pentru feedbackul pozitiv!

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

Rayz multumesc pentru link!Poate ai timp din cand in cand sa mai dai o privire pe aici cu o parere poate o piesa! Eu sunt cu ochii pe tot ce apare de la voi si cred ca mai sunt inca cativa nebuni pe aici care apreciaza Pushlamale!

User avatar
greuceanu
:lol:
Posts: 3967
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:48 am
Location: la 22 grade 33' longitudine estica si 44 grade 38' latitudine nordica
Contact:

Re: Puslamale

Post by greuceanu »

sandox wrote:Rayz multumesc pentru link!Poate ai timp din cand in cand sa mai dai o privire pe aici cu o parere poate o piesa! Eu sunt cu ochii pe tot ce apare de la voi si cred ca mai sunt inca cativa nebuni pe aici care apreciaza Pushlamale!
+1
Image

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

Ceva nou de la Rayz, bucata e de acolo, aroma oldschool pentru cine isi mai aminteste de G-Deep si New York Reality check 101, sa speram ca o sa mai apara din cand in cand cate ceva cum promitea Rayz mai demult. Enjoy:

Post Reply

Return to “Promovare/Download”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests