Puslamale

Linkuri catre melodiile voastre, albume free, productii, etc. Site-uri cu profil hip-hop

Moderators: dan, DiNO, NskY

Swing
tanar
Posts: 35
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Tue Feb 10, 2009 12:00 pm

Re: Puslamale

Post by Swing »

Teka in piesa MDP

[video]http://www.youtube.com/watch?v=5JJb3eAamNI[/video]

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Re: Puslamale

Post by dan »

Pushlamale - Prea Funky (feat. DJ Limun)

http://soundcloud.com/funkahawlik/pushl ... ky-feat-dj

Pushlamale - Nativ (Remix) (Unreleased)

http://soundcloud.com/funkahawlik/pushl ... ativ-remix

Pushlamale - Conexiuni (Remixoteka) (Unreleased)

http://soundcloud.com/funkahawlik/pushlamale-conexiuni

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Re: Puslamale

Post by dan »


sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

Nici nu stiu ce si cum sa zic. Poate candva o sa mai iasa un album ceva de la ei...sper
Imi pare rau ca muzica Pushlamale nu are cum sa aiba succes si probabil singurii care mai pleaca urechea la ei sunt nostalgicii, cei care inca au ramas cu amintirea perioadei '95 cand muzica hip-hop era in perioada de glorie. Chiar nu stiu ce ii mai motiveaza sa faca lucrul asta si imi pare rau ca accesul la muzica lor e destul de limitat. Eu am fost mereu cu ochii pe ce a aparut ba de la Pushlamale ba de la Phossilah dar in ultima perioada cred ca fiecare s-a concentrat pe alte proiecte personale.
"Cutia Muzicala" e o bomba de melodie si mi-e teama ca se vor auzi din ce in ce mai rar genul acesta de melodii si daca se vor mai auzi probabil vor circula intr-un cerc restrans.
Nu stiu daca se mai uita Teka pe aici dar daca se uita ii transmit numai de bine si sper sa nu dispara cu totul din peisaj.

Toate bune.

User avatar
Megiddo
The Meggido
Posts: 3362
Joined: Mon Dec 28, 2009 1:12 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Puslamale

Post by Megiddo »

N-am prea ascultat Pushlamale, stiu ca am ascultat un album si mi-a placut in mare parte, dar m-a deranjat calitatea inregistrarilor.
Phossilah e foarte tare, unul dintre cei mai buni beat-makeri din tara, parerea mea. Din pacate, nu se mai "cauta" muzica buna, majoritatea vor "nou", chiar daca nou suna mai prost decat clasic.
E pacat. Chiar ieri m-am contrazis cu cineva pe tema asta.
Image
http://www.facebook.com/MegiddoProductions
breakyoself wrote:hi-fi e perversa

shadowzzz
Majestate ninja
Posts: 2190
Joined: Wed Feb 23, 2011 2:52 pm
Location: Hyperbolic Time Chamber

Re: Puslamale

Post by shadowzzz »

^ probabil te referi la mixtapeul Sesiune in miez de noapte. Albumul Pofta Buna, pe de alta parte, suna foarte bine :D
I have an approximate knowledge of many things.

User avatar
greuceanu
:lol:
Posts: 3967
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:48 am
Location: la 22 grade 33' longitudine estica si 44 grade 38' latitudine nordica
Contact:

Re: Puslamale

Post by greuceanu »

tare rau cutia muzicala :bow:
Image

Swing
tanar
Posts: 35
Joined: Tue Feb 10, 2009 12:00 pm

Re: Puslamale

Post by Swing »

Rayz here...
@sandox: multe cuvinte frumoase despre Pushlamale...multumim. din pacate, pentru moment proiectele muzicale sunt trecute in plan secund, insa exista multe, multe piese care mai devreme sau mai tarziu vor vedea lumina zilei. In ceea ce ne priveste, sunt convins ca se vor mai auzi piese precum "Cutia Muzicala"...
@Meggido: ai dreptate despre calitatea precara a inregistrarilor. Asta poate fiindca nu prea ne-a interesat sa platim anumite studiouri de inregistrari ca sa obtinem calitate maxima. Nu traim din muzica, nu vindem albume, nu ne promovam. E doar o stare de bine cand facem treaba asta. Daca place si altora, it's all good!

User avatar
Megiddo
The Meggido
Posts: 3362
Joined: Mon Dec 28, 2009 1:12 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Puslamale

Post by Megiddo »

Asa e, dar cu un microfon cu condensator decent deja era alta treaba. :)
Oricum, e treaba buna ce faceti, un fel de ultimii dinozauri in era cainilor electronici.
Image
http://www.facebook.com/MegiddoProductions
breakyoself wrote:hi-fi e perversa

Swing
tanar
Posts: 35
Joined: Tue Feb 10, 2009 12:00 pm

Re: Puslamale

Post by Swing »

@Meggido: Mda, cam asta e realitatea. Cred ca am fi putut investi in ceva scule de calitate ca sa obtinem mai mult. De multe ori ne-am gandit sa retragem piesele la o calitate superioara, insa sunt multe variabile la mijloc, iar cea mai nefericita este timpul. Si in conditiile astea iti multumim si mai mult pentru aprecieri. Ma bucur sa aflu ca sunt cativa oameni care au aflat de noi si care ne asculta muzica, sau cel putin, ideea aia de muzica pe care noi am conceput-o. Nu stiu cata muzica e ceea ce facem, insa imi doresc sa mai incropim cateva bucati si sa le dam spre ascultare...

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

Rayz cred ca am mai spus-o si cu alta ocazie, sunt cu ochii pe voi din 2005-2006, de pe vremea Zen Tech si m-am bucurat tare mult ca v-ati nimerit pe aceeasi felie cu Phossilah. Catalin este dupa parerea mea singurul din Romania care a facut instrumentale de nivel Pete Rock (favoritul lui de altfel), Lord Finesse, Buckwild, Nick Wiz, iar chimia dintre voi si el e perfecta. Nu vreau sa fiu rautacios dar instrumentalele lui EonLockz nu va puteau pune in valoare la fel de bine. Nu mai stiu ce face Phossilah acum dar poate vreodata o sa apara si el pe piese cu voi, in formula de 3 mcii sa zic asa, cu toate ca acum cativa ani zicea ca nu mai canta.
Toate bune

shadowzzz
Majestate ninja
Posts: 2190
Joined: Wed Feb 23, 2011 2:52 pm
Location: Hyperbolic Time Chamber

Re: Puslamale

Post by shadowzzz »

Albumul Pofta Buna! se gaseste si in format fizic cumva? tare as vrea sa-l am in colectie :D
Dimineata pe drum atat de bine pica piese precum Cutia Muzicala, Felia Mea sau Arde'i Iute :mrgreen:
I have an approximate knowledge of many things.

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Re: Puslamale

Post by NskY »

phossilah canta inca in morometzii

[video]http://www.youtube.com/watch?v=HKzysamIf4I[/video]

Swing
tanar
Posts: 35
Joined: Tue Feb 10, 2009 12:00 pm

Re: Puslamale

Post by Swing »

@sandox: pe vremea ZT, instrumentalele erau lucrate de toti trei, in limita cunostintelor de atunci si a posibilitatilor de exprimare. Eon Lockz isi bazeaza munca pe sampling. bucatile lui noi suna foarte bine, dar din pacate nici el nu prea mai e pe felie cu hip-hopul zilele astea. Pe "Pofta Buna" cam jumatate din productie este realizata de catre Teka si subsemnatul, motiv pt. care unele piese nici nu suna la fel de bine ca cele produse de Phos. Pe langa Morometzii, omul este si membru Pushlamale, atat timp cat vom mai exista ca trupa. Daca ar fi eventuale manifestari la care sa participam, cu siguranta vor fi 3 microfoane la dispozitie. Imi doresc sa facem ceva piese si in formula de 3. Ramane de vazut daca ne vom mai ocupa de asta pe viitor.

@shadowzzz: ma bucur sa aflu ca piese precum Cutia Muzicala sunt ascultate. Referitor la existenta albumului in format fizic, cred ca ai putea sa iei legatura cu Dan, omul care s-a ocupat de noi. cel care a postat linkurile de mai sus. Eu mai am cateva copii ale albumului. Daca nu te poate ajuta el, incerc sa-ti trimit eu o copie.

shadowzzz
Majestate ninja
Posts: 2190
Joined: Wed Feb 23, 2011 2:52 pm
Location: Hyperbolic Time Chamber

Re: Puslamale

Post by shadowzzz »

I have an approximate knowledge of many things.

Post Reply

Return to “Promovare/Download”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 45 guests