SuneteSubSol.ro revine online...

Linkuri catre melodiile voastre, albume free, productii, etc. Site-uri cu profil hip-hop

Moderators: dan, DiNO, NskY

RapX
sub.solist
Posts: 1822
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sat Feb 05, 2005 11:17 pm
Location: Iasi
Contact:

Re: SuneteSubSol.ro revine online...

Post by RapX »

Image

In 2008 se lansa materialul Sunete din Sub.Sol Mixtape Vol.1, primul dintr-o serie care se dorea sa reuneasca periodic artisti consacrati si artisti la inceput de drum sub aceeasi emblema. Acesta a fost realizat in colaborare cu Nostradamus si mixat de DJ Hash, si a continut piese din partea unor nume ca: C.I.A., Rappy, DOC, B.R.G, Acid, NORD, Fratziman, Ceilalti, Vescan, El Nino, Maiccec & Phossilah, Gradu Zero, OCR, Yalla, Rey si Adapter, si numai. Pentru tracklist si download click AICI!

Primul volum din acest proiect s-a bucurat de succes si a fost downloadat in prima saptamana de 10.000 de persoane. Insa, din diferite motive nu s-a revenit imediat cu vol.2.

Acum, in 2011, vazand multe nume noi care s-au facut remarcate prin calitate si perseverenta, m-au facut sa ma gandesc la reluarea acestui proiect. Ca sa trec direct la subiect, se strang piese pentru volumul 2 al mixtape-ului. Nu va voi da prea multe detalii momentan despre cei care vor intra deja pe material, insa doresc sa comunic celor care sunt interesati sa apara pe vol.2 sa trimita piesele la urmatoarea adresa de mail: mixtape [at] sunetesubsol [punct] ro.

Exista si cateva conditii de participare:

- Piesele care vor fi luate in considerare trebuie sa fie nelansate pana in prezent;
- Se accepta piese din partea producatorilor si remixuri pentru piese deja cunoscute (daca exista acordul artistilor);
- Piesele pot fi exclusive pentru acest material, dar se accepta si piese care vor fi incluse pe viitoarele albume ale artistilor inscrisi, ce vor fi lansate in perioada urmatoare.
- Se accepta si piese sub forma de freestyle.

PS: Selectia va fi facuta si mixata de un DJ consacrat. Se vor reveni cu detalii in cazul in care vom intampina intrebari.

Data limita 1 martie 2011.

Succes!

http://sunetesubsol.ro/2011/02/12/trimi ... ape-vol-2/

RapX
sub.solist
Posts: 1822
Joined: Sat Feb 05, 2005 11:17 pm
Location: Iasi
Contact:

Re: SuneteSubSol.ro revine online...

Post by RapX »

Rockie Fresh – A.C. Green (2011)
Blood Type – No Disrespect (2011)
Fes Roc – Hustle Game (2011)
Cabron – N-ai fost acolo sa ma stii (”ONtheAIR” MIXTAPE) (2011)
SenS - Portule (2011)
KaTaNa – Marcheaza Momentul! (2009)
Quite Nyce – Cautious (2011)
Interviu Puya @ 220.ro
Game Changers Part.2 – Lupe Fiasco, Estelle, B.o.B & Janelle Monae
Sisu feat. Dragonu & Drogatu’ – Freestyle @ Unic Studio
Cee Lo Green – Bodies (2011)
Chris Brown – Real Hip Hop Sh!t (2011)
J. Cole feat. Drake – In The Morning (2011)
Big Shug – New Era (2011)
Torch feat. Busta Rhymes – Bang Yo City (2011)
Rick Ross – Ashes To Ashes (2011)
Da Kid feat. Hannibal – Astept Soare (2011)
Raekwon “Shaolin vs Wu-Tang” Listening Session
Torae – Heart Failure (Mixtape) (2011)
Grieves & Budo – Pack It Up (2011)

http://sunetesubsol.ro/

RapX
sub.solist
Posts: 1822
Joined: Sat Feb 05, 2005 11:17 pm
Location: Iasi
Contact:

Re: SuneteSubSol.ro revine online...

Post by RapX »

Noutati pe Sunete Sub.Sol:

Mr. Miranda – Lost Direction (2011)
Smoke DZA – Ralph Lifshitz (2011)
Rey – Teoria lui Ysus (2011)
Eminem a filmat un videoclip pentru “Space Bound”
Promo Lansare Norzeatic & Khidja + Revista Formaje Nr.2 @ Bacau
Thor (2011) – Trailer 2
J feat. ShookU – Ma gandesc (2011)
Jay-Z – Dead Presidents & Ain’t No Nigga (Live On BET 1996)
Cooper – Genesis (2011)
Данила Dy – Face Show (2011)
ScHoolboy Q feat. JHene Aiko – Fantasy (2011)
Dirty Diggs feat. Planet Asia – Dope Shit (2011)
Rza, Cappadonna, Killa Sin On The Larry Sanders Show (1998)
DJ Revolution – Electro-Hop Mix | The Cut
King Mez – Nightmare (2011)
The Doppelgangaz – Tell Them (2011)
Da Circle – Cuff Da Fists (2011)
Lil Kim – Black Friday (2011)
Teaser | Cheloo “Cel care uraste”
Tyler, The Creator & Hodgy Beats (Odd Future) “Sandwitches” @ Jimmy Fallon
Teaser | What’s UP feat. Maximilian – Habar N-ai Tu (2011)

http://sunetesubsol.ro/


RapX
sub.solist
Posts: 1822
Joined: Sat Feb 05, 2005 11:17 pm
Location: Iasi
Contact:

Re: SuneteSubSol.ro revine online...

Post by RapX »

Dr. Dre feat. Eminem & Skylar Grey – I Need A Doctor (2011)

http://sunetesubsol.ro/2011/02/25/dr-dr ... ctor-2011/


RapX
sub.solist
Posts: 1822
Joined: Sat Feb 05, 2005 11:17 pm
Location: Iasi
Contact:

Re: SuneteSubSol.ro revine online...

Post by RapX »

Image

Daca pe 12 februarie anuntam initiativa de a lansa al doilea volum al mixtape-ului Sunete din Sub.Sol, astazi dam drumul primei piese de pe material.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=o-85W0xomUo&hd=1[/video]

Knox feat. Pazzo – Inca Mai Putem
Text: Barzoi / Pazzo
Productie: Sez
Scratch: DJ Nasa
Inregistrata la studioul “Fara Logica”
Mix / Master: Bogdan “Baros” Constantinescu

Tracklist-ul mixtape-ului precum si alte detalii vor fi anuntate in decursul acestei luni. Momentan va dorim auditie placuta!

www.sunetesubsol.ro

RapX
sub.solist
Posts: 1822
Joined: Sat Feb 05, 2005 11:17 pm
Location: Iasi
Contact:

Re: SuneteSubSol.ro revine online...

Post by RapX »

Image

Skizzo Skillz: “Instinctul meu este tot timpul sa ma separ de nisa”

SSS: Salut si iti multumim ca ai acceptat invitatia noastra.

Skizzo Skillz: Nici o problema, eu va multumesc, plus ca e foarte simpatica prietena ta… glumesc e un interviu online :))

SSS: Am vazut cu totii ca esti foarte activ in ultima vreme, multe clipuri, maxi single-uri, mixuri, acum si un nou concurs. De unde vine energia si vointa ta intr-o piata muzicala in scadere?

Skizzo Skillz: Renuntand la album am ramas cu foarte multe piese unreleased, drept urmare tot raul spre bine. Cand esti dependent de ceva incerci sa bagi doze cat mai mari iar eu iubesc muzica.

SSS: De curand ai lansat clipul piesei “Cum o cheama”. Reactia celor care l-au vizionat a fost foarte buna, in principal datorita domnisoarei care apare in videoclip. Este asta o reteta pe care o vei aborda de acum si in viitoarele clipuri/proiecte?

Skizzo Skillz: E o reteta valabila in functie de piesa respectiva. Cum ar fi aratat “Pierdevara” sau “Jaf armat” cu o fata dansand? sau invers, “Cum o cheama” cu mine jefuind… o fata :).

Citeste restul interviului pe Sunete Sub.Sol

RapX
sub.solist
Posts: 1822
Joined: Sat Feb 05, 2005 11:17 pm
Location: Iasi
Contact:

Re: SuneteSubSol.ro revine online...

Post by RapX »


RapX
sub.solist
Posts: 1822
Joined: Sat Feb 05, 2005 11:17 pm
Location: Iasi
Contact:

Re: SuneteSubSol.ro revine online...

Post by RapX »


RapX
sub.solist
Posts: 1822
Joined: Sat Feb 05, 2005 11:17 pm
Location: Iasi
Contact:

Re: SuneteSubSol.ro revine online...

Post by RapX »

The Bridge Committee - Lost (Teaser) | SSS Mixtape Vol.2

[video]http://www.youtube.com/watch?v=QJh3l6pg ... r_embedded[/video]

Piesa “Lost” va fi inclusa pe Sunete din Sub.Sol Mixtape Vol.2 ce urmeaza sa apara in scurt timp.

http://sunetesubsol.ro/

RapX
sub.solist
Posts: 1822
Joined: Sat Feb 05, 2005 11:17 pm
Location: Iasi
Contact:

Re: SuneteSubSol.ro revine online...

Post by RapX »

Image

Nane: “O gramada fac mixtape-uri acum. Acum nu mai fura nimeni negative, acum e ok!”

SSS: Ne-ai luat prin surprindere pe toti in 2008 cu “Definitia unui mixtape”, moment in care multi spuneau ca reprezinti viitorul hip hop-ului romanesc. Cum a fost acea perioada pentru tine? Te asteptai sa devii atat de controversat?

Nane: Woah! Piesa aia a fost rezultatul gamei vaste de injuraturi pe care mi le-am luat ca “furam negative”. A fost pur si simplu refularea pustiului Nane. Multi au crezut in mine din prima, altii n-au crezut deloc. Ma uit acum, in 2011 in hip-hop-ul romanesc si ghici ce! O gramada fac mixtape-uri acum. Acum nu mai fura nimeni negative, acum e ok! Nu m-au inteles! Asta a fost de fapt problema…

SSS: De atunci ai mai lansat cateva clipuri si mixtape-uri care au insumat sute de mii de downloaduri/viewuri. Insa cu totii ne asteptam si la un turneu. Care este motivul pentru care nu s-a materializat? Va exista in viitorul apropiat?

Nane: Abia acum am realizat si noi ca numerele de fapt nu mint. Chiar lucram la asta momentan si speram sa ajungem in toate locurile in care se asculta Nane. Vorbesc la plural pentru ca nu ma pot ocupa singur de toate. Eu ma ocup de muzica si cam atat. De restul treburilor se ocupa altii care se pricep.

Citeste restul interviului pe Sunete Sub.Sol!

RapX
sub.solist
Posts: 1822
Joined: Sat Feb 05, 2005 11:17 pm
Location: Iasi
Contact:

Re: SuneteSubSol.ro revine online...

Post by RapX »

Image

Cabron: “Fanii mei sunt foarte tari, am o relatie apropiata cu ei”.

In urma cu cateva zile Cabron a fost de acord sa ne raspunda catorva intrebari. Daca veti citi randurile urmatoare veti afla mai multe despre “ON the AIR” Mixtape, “AL(t)BUM”, relatia cu fanii sai, dar si cateva detalii despre subtilitatile din versurile sale.

SSS: Din cate imi amintesc, in perioada 2003-2004, cand vedeam la TV clipurile Codu’ Penal il vedeam pe Cabron rapperul “rau”, insa din 2010 il vad pe artistul Cabron, mult mai deschis sa faca nu doar rap ci muzica in general. Se vede ca separarea de Shobby a avut un impact asupra ta si implicit asupra stilului tau. Cum vezi tu aceasta schimbare?

Cabron: E aceeasi situatie ca si atunci doar ca e imbracata altfel, daca ascultati ce faceam mai demult o sa vedeti ca faceam si atunci piese de pizde .. la fel am facut si anul trecut cu “Letz Be Friends” doar ca in alt sound si in alta maniera de abordare, pe de alta parte daca ascultati mixtape-ul “ON the AIR” o sa vedeti din nou ca e aceeasi mancare de peste.

SSS: Ne poti spune principalul motiv pentru care trupa Codu’ Penal n-a mai continuat in aceeasi formula? (Shobby si Cabron)

Cabron: Nu ne-am mai inteles in idei la un moment dat si atunci ne-am gandit amandoi sa mergem pe drumuri separate.

Citeste restul interviului pe Sunete Sub.Sol


RapX
sub.solist
Posts: 1822
Joined: Sat Feb 05, 2005 11:17 pm
Location: Iasi
Contact:

Re: SuneteSubSol.ro revine online...

Post by RapX »

Image

Sunete Sub.Sol lanseaza cel de-al doilea material din seria Sunete din Sub.Sol Mixtape. Acesta este mixat de DJ Undoo si contine piese noi din partea lui Aforic, Phossilah, Nane, Cruxfader & Stefano AV (FunkySouljazz), Teka (Pushlamale), The Bridge Committee, Opt E Destul (Misiune de Pedeapsa, Liry, Sinapsa Neagra, Pushlamale & Phossilah), Knox & Pazzo, Zeze & S.R.G., Romem, precum si o noua piesa de pe albumul lui DJ Undoo “Ain’t Fast Food Music” in colaborare cu Rey.

De asemenea au fost incluse si piese primite prin intermediul site-ului din partea lui AbSsent, KeeD, Flobo, Biotic & Cino, BKD si Valentin S.E.C.

Image

ASCULTA / DOWNLOAD

http://sunetesubsol.ro

Post Reply

Return to “Promovare/Download”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests