WHAT'S UP

Rock, reggae, r'n'b si orice alt gen muzical despre care simtiti nevoia sa discutati ... pe masura ce discutiile se vor segrega probabil vor aparea noi subforumuri

Moderator: .etalosed

User avatar
HiroHito
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1282
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Fri Feb 10, 2006 7:14 pm
Location: in chirie.

Re: WHAT'S UP

Post by HiroHito »

n-am ascultat-o da din ce vad ca ati scris voi p-aici...tare piesa bine asa ala roscatu si maxi!

Anto.
Psycho
Posts: 1040
Joined: Sun Sep 04, 2005 7:18 pm

Re: WHAT'S UP

Post by Anto. »

Boka wrote::lol: iti dai seama ce frustrat sunt eu ca nu sunt aici? :lol:
nu,man nu e vb de asta,dar e nasol cand constientizezi ca se duce pe p*** calitatea ascultatorilor si se promoveaza toate topeniile ca fiind "tari" din cauza neglijentei(nu numai cazul piesei de fata)...cred ca e timpu ca majoritatea sa recunoasca ca n-au treaba cu fenomenu si au alte afinitati.Aici recunosc ca sunt frustrat,dar frustrarile vin din partea ascultatorului.Uite,sa luam un exemplu:oare ce ar zice aia de la onyx despre piesa asta?

Boka, tu esti baiat simpatic asa dar sunt doua lucruri la care nu te pricepi : fotbal, muzica. Cu toata sinceritate iti spun ca nu esti in masura sa vorbesti despre calitate atata timp cat tu ii ai printre "artistii" preferati pe alterego, k-sap, shibby etc.

Kashim
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1534
Joined: Fri May 01, 2009 4:51 pm
Contact:

Re: WHAT'S UP

Post by Kashim »

Ma Boka macar n-are idei preconcepute si nici nu are are vreun complex de superioritate. Plus ca e amuzant.

Revenim si noi la ginger si maxi?
sunt omul care a demonstrat ca connect-r e mason. tu ce-ai realizat in viata?

epho
gisulapu
Posts: 3630
Joined: Sun Apr 22, 2007 3:35 pm

Re: WHAT'S UP

Post by epho »

mi se pare nasol asta.. anto. te rog nu ma injura
va zic eu de ce nu il muta dino la pr/dw? :lol:

Anto.
Psycho
Posts: 1040
Joined: Sun Sep 04, 2005 7:18 pm

Re: WHAT'S UP

Post by Anto. »

Nu te injuur fratior. Ala o arde aiurea si zice ca nu e rep

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: WHAT'S UP

Post by Boka »

Anto. wrote:
Boka wrote::lol: iti dai seama ce frustrat sunt eu ca nu sunt aici? :lol:
nu,man nu e vb de asta,dar e nasol cand constientizezi ca se duce pe p*** calitatea ascultatorilor si se promoveaza toate topeniile ca fiind "tari" din cauza neglijentei(nu numai cazul piesei de fata)...cred ca e timpu ca majoritatea sa recunoasca ca n-au treaba cu fenomenu si au alte afinitati.Aici recunosc ca sunt frustrat,dar frustrarile vin din partea ascultatorului.Uite,sa luam un exemplu:oare ce ar zice aia de la onyx despre piesa asta?

Boka, tu esti baiat simpatic asa dar sunt doua lucruri la care nu te pricepi : fotbal, muzica. Cu toata sinceritate iti spun ca nu esti in masura sa vorbesti despre calitate atata timp cat tu ii ai printre "artistii" preferati pe alterego, k-sap, shibby etc.
:lol: spune-mi principiile pe care te bazezi cand cataloghezi un material ca fiind de calitate...concret :lol: si nu incerca sa aduci argumente de genu asta cand stii ca de fapt gusturile difera si atat.Si piesa roscovanului asta poa'sa-ti placa dar de aici si pana la a o cataloga-o rap,si de calitate pe deasupra,e drum lung.

User avatar
Manafique
serios, sunt ok
Posts: 451
Joined: Wed Oct 01, 2008 10:31 pm
Location: Basement

Re: WHAT'S UP

Post by Manafique »

ba mie imi place, mai e nevoie si de piese din astea! Plus ca omu o fii producator si s-a saturat sa stea la butoane tot timpu !

User avatar
Suzy
Viata mea e pe forum. w00t!
Posts: 17444
Joined: Fri Sep 23, 2005 11:44 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: WHAT'S UP

Post by Suzy »

voi aveti fixul asta gen "e rep, nu e rep". coae, mai conteaza? :lol: sincer acum, ce relevanta are daca e la hip hop romanesc sau la alte genuri sau la plm? suntem in sloboz in 2011 si inca va loviti de barierele astea de genuri? genurile sunt asa, sa-ti faci o idee, sa ai un reper, nu sa le urmezi ca pe biblie. trebuie sa evoluezi, sa-ti faci propriul stil, sa aduci tot felul de influente, sa faci ceva nou. nu ma refer doar la what's up. o zic la modul general. mai terminati in plm cu real motherfucking rep, ca nu mai tine.
si asta cu calitatea, oricum e destul de relativa. depinde si de publicul careia ii e adresata piesa.
Inainte sa rup forumu', trebuie sa-mi fac canonul.

Multumesc acum celor ce, M-AU lasat sa iau LSD

Nosfi langa mine l-am pierduuuuuuuut....
Suzy wrote:tata a venit aseara la mine in camera si cica "am vazut o nunta gay la tv. cat de frumoasa ai fost."

Kashim
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1534
Joined: Fri May 01, 2009 4:51 pm
Contact:

Re: WHAT'S UP

Post by Kashim »

^ asta ziceam si eu

Eu n-am zis ca piesa are calitate. In urma cu cateva pagini se gaseste parerea mea: ginger - nimic special; maxi - ok; negativul - nu prea s-a lucrat la el, se putea mai bine.
Dar nu cred ca poti incadra piesa la house, la pop, la dance, la r&b...
Nu prea cred ca pot sa-ti spun ce criterii urmaresc ca sa spun "ba asta e calitate", pentru ca pur si simplu nu am niste criterii.
sunt omul care a demonstrat ca connect-r e mason. tu ce-ai realizat in viata?

User avatar
Shade.
Shaman
Posts: 3273
Joined: Sun Dec 18, 2005 10:08 pm
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Re: WHAT'S UP

Post by Shade. »

Boka wrote:
Anto. wrote:
Boka wrote::lol: iti dai seama ce frustrat sunt eu ca nu sunt aici? :lol:
nu,man nu e vb de asta,dar e nasol cand constientizezi ca se duce pe p*** calitatea ascultatorilor si se promoveaza toate topeniile ca fiind "tari" din cauza neglijentei(nu numai cazul piesei de fata)...cred ca e timpu ca majoritatea sa recunoasca ca n-au treaba cu fenomenu si au alte afinitati.Aici recunosc ca sunt frustrat,dar frustrarile vin din partea ascultatorului.Uite,sa luam un exemplu:oare ce ar zice aia de la onyx despre piesa asta?

Boka, tu esti baiat simpatic asa dar sunt doua lucruri la care nu te pricepi : fotbal, muzica. Cu toata sinceritate iti spun ca nu esti in masura sa vorbesti despre calitate atata timp cat tu ii ai printre "artistii" preferati pe alterego, k-sap, shibby etc.
:lol: spune-mi principiile pe care te bazezi cand cataloghezi un material ca fiind de calitate...concret :lol: si nu incerca sa aduci argumente de genu asta cand stii ca de fapt gusturile difera si atat.Si piesa roscovanului asta poa'sa-ti placa dar de aici si pana la a o cataloga-o rap,si de calitate pe deasupra,e drum lung.
Cum indraznesti BOKA sa nu faci parte din fan-clubul lor :D .Si de unde atata tupeu sa ai o parere frate nu sti ca aici pe forum nu se dezbat idei doar se pupa-n cur.

User avatar
Suzy
Viata mea e pe forum. w00t!
Posts: 17444
Joined: Fri Sep 23, 2005 11:44 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: WHAT'S UP

Post by Suzy »

pai si noi nu ne-am zis o parere? :roll:
Inainte sa rup forumu', trebuie sa-mi fac canonul.

Multumesc acum celor ce, M-AU lasat sa iau LSD

Nosfi langa mine l-am pierduuuuuuuut....
Suzy wrote:tata a venit aseara la mine in camera si cica "am vazut o nunta gay la tv. cat de frumoasa ai fost."

rad.iarba
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1421
Joined: Thu Aug 06, 2009 2:19 pm

Re: WHAT'S UP

Post by rad.iarba »

nu-mi place.
As da la pedale doar daca mi-ar mai creste pula .

Anto.
Psycho
Posts: 1040
Joined: Sun Sep 04, 2005 7:18 pm

Re: WHAT'S UP

Post by Anto. »

Am spus undeva ca What's Up e cel mai tare mc, ca asta e cea mai buna piesa? NU. Am spus ca este ok si ca imi place.De la a spune ca nu iti place piesa pana la a spune ca What's Up e praf, ca piesa nu rep, ca e muzica pt poponari e cale lunga.

Swift
rapperu vostru preferat
Posts: 226
Joined: Wed May 31, 2006 6:23 pm

Re: WHAT'S UP

Post by Swift »

Suzy wrote:voi aveti fixul asta gen "e rep, nu e rep". coae, mai conteaza? :lol: sincer acum, ce relevanta are daca e la hip hop romanesc sau la alte genuri sau la plm? suntem in s***** in 2011 si inca va loviti de barierele astea de genuri? genurile sunt asa, sa-ti faci o idee, sa ai un reper, nu sa le urmezi ca pe biblie. trebuie sa evoluezi, sa-ti faci propriul stil, sa aduci tot felul de influente, sa faci ceva nou. nu ma refer doar la what's up. o zic la modul general. mai terminati in plm cu real motherfucking rep, ca nu mai tine.
si asta cu calitatea, oricum e destul de relativa. depinde si de publicul careia ii e adresata piesa.

Are perfecta dreptate Suzy . Ce cacat mai conteaza daca e rep sau nu ? Voua chiar va mai pasa , Busta e house acum face feat cu Tiesto , Cheloo cu Smiley ...lumea se schimba frate nu mai trebuie sa ne cantonam in aceleasi in niste idei trebuie sa evoluam , Guta uite e nr.1 in Franta , Susanu trebuie neaparat sa faca un feat cu Dragonu plm, DOC cu Andra si Jhivago cu Parazitii remix la O cheama :)))) sau poate un Leasa cu GDR ... NE SCHIMBAM + ca homosexualii apar pe TV si ne spun ca Habar n-avem cum e sa o luam in fund! ( " Habar n-ai tu !" ) .
Adevarul e cum zicea si Nas - rep-ul a murit sau e pe moarte ! Rep-ul a murit cand ascultatorii si-au bagat PULA IN EA DE LIRICA si au pus doar accent pe negativ . REP-ul a murit cand MC mai cunoscuti au inceput sa faca feat-uri cu toti incepatorii care habar n-au sa faca un joc de cuvinte nici daca ar avea rebusul in fata . Da hip hop-ul e muzica ! Rep-ul e ceva mai profund.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=EB4-F_XiKmk[/video]

Kashim
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1534
Joined: Fri May 01, 2009 4:51 pm
Contact:

Re: WHAT'S UP

Post by Kashim »

Discutia asta deja nu-si mai are rostul. Mai ales ca fiecare intelege exact ce cacat vrea din ce zic ceilalti.
sunt omul care a demonstrat ca connect-r e mason. tu ce-ai realizat in viata?

Post Reply

Return to “Alte genuri muzicale”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests