Ciudat nu...? eu ascult si hip hop si muzica "culta&quo

Rock, reggae, r'n'b si orice alt gen muzical despre care simtiti nevoia sa discutati ... pe masura ce discutiile se vor segrega probabil vor aparea noi subforumuri

Moderator: .etalosed

User avatar
Shutz
un harnic machitor
Posts: 544
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Wed Feb 09, 2005 4:56 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Shutz »

Iubesc "Balada pentru Adeline" - Richard Clayderman.
Sunt "fan" Vivaldi - Anotimpurile.. se stie.
De asemenea, ascult Metallica, cateodata Nirvana, sunt "fan" al albumului "The Spaghetti Incident" - Guns'n Roses si "Vulgar Display Of Power" - Pantera :) - pana si unele beaturi de-ale mele poarta influente hard.. :)
Adaugam ceva Beatles si multa muzica "de relaxare", cum ar numi-o unii - eu prefer ... "slow". :P

aalleexx
tanar
Posts: 31
Joined: Sat Jan 14, 2006 9:22 pm
Location: Craiova
Contact:

Post by aalleexx »

bv shutz...se pare ca avem ceva in comun Richard Clayderman si Metallica...chiar si Beatels...ar mai trebui sa adaugi Nightwish....Queen :D....si mai sunt....muuuult...iau compozitorii clasici...nu se mai pune problema....ii ascult pe totzi...care ii am...
Zici prin lume ca ma stii/M-ai cunoscut la un gazon
Eu n-am gustat nici nicotina "ne pas possible mon garcons"/Am trecut peste tentatii
Mi-a fost greu dar mi-a iesit /N-am cautat modele-n altii si de-asta n-am fost prea iubit

Stas
Tactical Genius
Posts: 690
Joined: Mon Oct 17, 2005 3:53 pm
Location: pwn shop

Post by Stas »

Queen :bow: :bow: :bow: :bow: :wink:
Nightwish :bow: :bow: :bow: :bow: :wink:

prea ....

User avatar
Shutz
un harnic machitor
Posts: 544
Joined: Wed Feb 09, 2005 4:56 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Shutz »

Pana la urma, nu vad unde e problema, daca asculti si altceva in afara de hip-hop. Normal ca AR TREBUI... sa asculti si altceva... nu cred ca muzica rap acopera absolut tot... depinde de starile prin care treci.
De exemplu... m??nie ..aleg intre 2Pac - Holla at me si Pantera - This love, sa zicem (chiar.. recomand albumu' "Vulgar display of power celor ce au chef sa se dea cu capul de pereti, in lipsa de suport fonic...:D)
sau... tristete, sa zicem... 2Pac - When thugz cry sau Bizzy Bone - Thugz Cry vs. Zucchero - Senza una donna sau Michael Bolton - When a man loves a woman sau Phil Collins - In The Air Tonight; introspectie - Tha Dogg Pound - Reality vs. Joe Cocker - N'oublies Jamais... :D stuff like that...
Recomand piesa Pantera - Hollow (ceva mai "soft".. macar prima jumatate :D, celor ce sufera de depresie...:P).

User avatar
Kremlin
Still a Late Night fan
Posts: 1204
Joined: Wed Mar 23, 2005 10:54 pm
Location: Show a la Krem
Contact:

Post by Kremlin »

eu cu strauss...valsuri in general si nu numai de el.in rest...haydn,beethoven...tot cand invat and stuff

u can also sample sumthin :)
Show a la Krem @ Facebook:
Image

aalleexx
tanar
Posts: 31
Joined: Sat Jan 14, 2006 9:22 pm
Location: Craiova
Contact:

Post by aalleexx »

kremlin...sa asculti si Batch-air....si tot ce e de batch...;)
Zici prin lume ca ma stii/M-ai cunoscut la un gazon
Eu n-am gustat nici nicotina "ne pas possible mon garcons"/Am trecut peste tentatii
Mi-a fost greu dar mi-a iesit /N-am cautat modele-n altii si de-asta n-am fost prea iubit

aalleexx
tanar
Posts: 31
Joined: Sat Jan 14, 2006 9:22 pm
Location: Craiova
Contact:

Post by aalleexx »

stas...ce vrei sa spui cu prea... ? :D aa si ascultatzi fratilor Eric Clapton - Classical Gas (Acoustic Guitar Solo) ....e prea tare...vreau sa o pun pe un negativ..sa vad ce o sa iese...
:D
PACE!!!
Zici prin lume ca ma stii/M-ai cunoscut la un gazon
Eu n-am gustat nici nicotina "ne pas possible mon garcons"/Am trecut peste tentatii
Mi-a fost greu dar mi-a iesit /N-am cautat modele-n altii si de-asta n-am fost prea iubit

Stas
Tactical Genius
Posts: 690
Joined: Mon Oct 17, 2005 3:53 pm
Location: pwn shop

Post by Stas »

prea tare :bow: :mrgreen:

aalleexx
tanar
Posts: 31
Joined: Sat Jan 14, 2006 9:22 pm
Location: Craiova
Contact:

Post by aalleexx »

dap...ai dreptate :D PREA TARE!!!
Zici prin lume ca ma stii/M-ai cunoscut la un gazon
Eu n-am gustat nici nicotina "ne pas possible mon garcons"/Am trecut peste tentatii
Mi-a fost greu dar mi-a iesit /N-am cautat modele-n altii si de-asta n-am fost prea iubit

Nasta
tanar
Posts: 47
Joined: Mon Apr 18, 2005 2:01 am
Location: Pe net
Contact:

Post by Nasta »

Charles Aznavour e pt mine in lista des....
shi Goran Bregovic

tzele
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1484
Joined: Thu Jun 30, 2005 11:51 pm
Location: acolo
Contact:

Post by tzele »

asa scrie in cartile de muzica...muzica culta.In afara de hh mai ascult shi ceva punk,rock,jazz(weather report,shi chestii vechi nat king cole,mills brothers),soul(erika badhu-sau cum s-o scrie),electronica(kraftwerk imi place),country shi ce imi mai cade prin mana.Ascult o piesa nu neaparat ca sa o simt ci pentru o linie melodica mai diferita,cand vine vorba de hh pentru mesaj tehnicitate,rime tari,sau in alte cazuri pentru o voce ce imi sare in ureche(de exemplu acu ceva ani ascultam lorena mckenit doar fiindca ma linistea vocea aia superba).Oricum ascult ce consider eu k e muzica buna shi nu ce imi spun altii.

User avatar
Rat
adevarat sa mor de nu
Posts: 371
Joined: Mon Oct 17, 2005 1:28 pm
Location: terminus systems

Post by Rat »

Blink 182 , Seether , Crossfade , The Rasmus , Sum 41 , Reel Big Fish
Image

User avatar
doru649
dimineata verific forumu
Posts: 662
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:00 pm
Location: Kishinev
Contact:

Post by doru649 »

MaD RaT wrote:Blink 182
eee.. ca deja am iesit din zona muzicii "culte" :idea:

User avatar
adapter
moderator astea
Posts: 3023
Joined: Tue Jan 04, 2005 4:59 pm
Location: Murfatlar
Contact:

Post by adapter »

heh, lumea a interpretat ideea topicului ca si muzica non hiphop, nu neaparat muzica clasica.

User avatar
Rat
adevarat sa mor de nu
Posts: 371
Joined: Mon Oct 17, 2005 1:28 pm
Location: terminus systems

Post by Rat »

sry my bad ;)

Vanghelis
Image

Post Reply

Return to “Alte genuri muzicale”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests