DEFTONES in Romania

Rock, reggae, r'n'b si orice alt gen muzical despre care simtiti nevoia sa discutati ... pe masura ce discutiile se vor segrega probabil vor aparea noi subforumuri

Moderator: .etalosed

Post Reply
User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

DEFTONES in Romania

Post by Bazooka Joe »

DEFTONES in Romania ...yeah se pare ca-i adevarat..pe 25 iunie
o sa revin cu detalii
muie copos

User avatar
ste faaan
serios, sunt ok
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2005 8:33 pm
Location: in bucale, mancatias! dristor in my heart!
Contact:

Post by ste faaan »

pe site-ul lor pare k ocololesc romania :)

Image
Last edited by ste faaan on Tue Mar 28, 2006 3:45 pm, edited 1 time in total.
Image

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

ai rabdare ca va fi updatat ... informatiile provin dintr-o sursa zic eu sigura
muie copos

User avatar
ste faaan
serios, sunt ok
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2005 8:33 pm
Location: in bucale, mancatias! dristor in my heart!
Contact:

Post by ste faaan »

in Bucuresti - Arenele Romane

surse la fel de sigure zic si eu
Image

User avatar
ste faaan
serios, sunt ok
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2005 8:33 pm
Location: in bucale, mancatias! dristor in my heart!
Contact:

Post by ste faaan »

Rock Your Mind Newsletter
29 martie 2006
HEADLINES
DEFTONES - 25 iunie - Bucuresti- Arenele Romane

DEFTONES ??€� la ??€??HARDCORE SUMMER FEST 2006??€?

ROCK YOUR MIND, ONE EVENT si BRING THE NOISE va asteapta duminica 25 iunie, la Arenele Romane din Bucuresti, sa ne bucuram impreuna de un mega recital Deftones, intr-un spectacol care cu siguranta va fi cel mai important concert hardcore ce a avut loc vreodata in Romania.

Originari din Sacramento, cei cinci membrii ai formatiei DEFTONES au cucerit scena hardcore inca de la inceputul carierei lor muzicale, evoluand in mai multe turnee alaturi de trupe precum: KORN , QUICKSAND, L7, BAD BRAINS si alte trupe de referinta in industria muzicii rock.

Incepand cu anul 1995 trupa DEFTONES s-a consacrat in lumea muzicii alternative/hardcore, reusind de atunci si pana astazi sa vanda peste 4 milioane de bilete la concerte si peste cinci milioane de albume.

In anul 2001 DEFTONES sunt castigatorii Premiului GRAMMY pentru BEST METAL PEFORMANCE.

Trupa DEFTONES se bucura astazi de notorietate mondiala, fiind invitata la toate festivalurile rock din SUA si Europa, printre care se numara: Rock am Ring, Dynamo Open Air, Vans Warped Tour, Rock in Rio.

Alte aparitii importante ale trupei DEFTONES sunt: celebrul festival SUMMER SANITARIUM - unde a cantat alaturi de METALLICA, precum si o aparitie - catalogata drept impresionanta de catre mass media muzicala la momentul respectiv ??€â€? interpretarea piesei ?‚« If Only Tonight We Could Sleep?‚» in cadrul evenimentului MTV ICON a tribute to THE CURE - Londra 2004.

DEFTONES este o trupa des citata ca fiind de influenta majora pentru multe din formatiile care au inceput sa cante pe parcursul ultimilor 10 ani. Cu alte cuvinte, trupa DEFTONES este practic ?‚« responsabila ?‚» pentru existenta multor trupe, ea fiind un etalon muzical, o trupa de referinta, un inceput de cariera muzicala pentru multe trupe straine, dar si romanesti.

Si iata ca pe 25 iunie a.c., in plin turneu european, cei 5 californieni s-au hotarat sa ne faca o vizita la Bucuresti, dupa ce cu cateva zile inainte vor fi evoluat la cele mai puternice festivaluri de gen din Europa: Gods of Metal - Italia, Hultsfred - Suedia, Rock am Ring si Rock im Park ??€� Germania (alaturi de Depeche Mode, Mettallica si Korn), Download - Anglia si Super Rock - Portugalia.

Concertul de la Bucuresti este pentru multi dintre noi poate o ocazie unica pentru a vedea live trupa DEFTONES, o trupa care a scris istorie si care cu siguranata va oferi in cadrul concertului, pe langa piesele arhicunoscute - My own summer si Digital bath - si piese de pe viitorul album atat mult asteptat de catre fani, album ce va aparea in vara acestui an.

Detalii despre celelalte trupe invitate in Festival, pretul biletelor, momentul punerii in vanzare si reteaua de comercializare a acestora vor fi comunicate pe parcursul lunii aprilie !

Site Oficial: www.deftones.com

detalii pe www.rockyourmind.ro
Image

User avatar
ste faaan
serios, sunt ok
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2005 8:33 pm
Location: in bucale, mancatias! dristor in my heart!
Contact:

Post by ste faaan »

UPDATED

Image
Image

User avatar
Kaen Shine
Shiftee
Posts: 4274
Joined: Thu Mar 30, 2006 1:58 pm
Location: in your crib, deboed all yo bling
Contact:

Post by Kaen Shine »

Im so there :D :D :D :D au fost trupa mea preferata 3 ani
See this rap thing is all about the the bragadoccio
I check my rearview, emcees ain't gettin closer

Post Reply

Return to “Alte genuri muzicale”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests