(update2)hi guys.noul album mamellino produs in Chicago

Rock, reggae, r'n'b si orice alt gen muzical despre care simtiti nevoia sa discutati ... pe masura ce discutiile se vor segrega probabil vor aparea noi subforumuri

Moderator: .etalosed

Laurentiu-San
SE RETRAGE LA DEPOU
Posts: 655
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Wed Mar 09, 2005 9:39 am
Location: BKL (numele asta l'am dat eu si l'a preluat si gigi la masina...)
Contact:

Post by Laurentiu-San »

SCANDAAAAAAAAAAAAAAAL...
ba va permiteti cam multe... mancami'ati carbasanu pana la radagimba de pe intai ale anului...

User avatar
vo1cu
adevarat sa mor de nu
Posts: 399
Joined: Mon Jul 17, 2006 10:15 pm
Location: OxFord
Contact:

Post by vo1cu »

si eu imi amintesc doar de aia ... scoate limba :P
oricum bafta
Ridic sala in picioare fara sa fac hernie!

mamellino
tanar
Posts: 28
Joined: Sun Dec 31, 2006 2:43 pm

Post by mamellino »

Code: Select all

si eu imi amintesc doar de aia ... scoate limba 
oricum bafta

:D "Scoate Limba" a fost un adevarat concurs de aberatii , imagineaza-ti cat de seriosi am fost noi cu acele treburi...

Actually noi am lucrat si lucram defapt prin massmedia romaneasca si nu numai , iar singura chestie serioasa in legatura cu Mamellino a fost ca am facut contract cu ... MediaPro ,hehehe .

Inainte de asta , a fost o faza care ne-a spart . Inainte de MediaPro am trecut pe la alte case de discuri , iar unul din reprezentanti , nu conteaza care , dupa ce urmarise videoclipul , a izbucnit : SUPER BAIETI! E super Manelino asta! Hehehe . 8) defapt el era convins ca trupa se numeste Manelino de la manele... , iar cand i-am spus in hohote de ras ca nu e Manelino ci Mamelino , bineinteles ca ii picase fatza de nedumerire ,hehehe.


Acum insa , vrem sa facem una serioasa , vrem sa "dinamitam" underground-ul romanesc cu un album impecabil. Acum ne-am reunit din doua trupe , o sa vedeti ce o sa iasa. Cei de la Paranoia sunt cealalta trupa.


ps : Lumea nici acum nu si-a dat seama ca videoclipul "Vino cu Mine" de la Paranoia , a fost defapt un altfel de "Forrest Gump" , hehehehehe .


Multe multe alte nebunii si realitati o sa scriem pe blog : http://mamellino.blogspot.com/ .
Image


fara bariere , dar numai cu buletin . 8)
Last edited by mamellino on Tue Jan 02, 2007 12:57 am, edited 4 times in total.

User avatar
adapter
moderator astea
Posts: 3023
Joined: Tue Jan 04, 2005 4:59 pm
Location: Murfatlar
Contact:

Post by adapter »

faceti si drumandbass?

User avatar
doru649
dimineata verific forumu
Posts: 662
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:00 pm
Location: Kishinev
Contact:

Post by doru649 »

parteneri de yahoo pool, neindoielnic.

mamellino
tanar
Posts: 28
Joined: Sun Dec 31, 2006 2:43 pm

Post by mamellino »

Aia este o eroare scrisa de unul dintre noi . Cateva piese vor fi hip-hop instrumental , iar pe Tv va fi versiunea cu voce .

In rest , o sa fie o "expozitie de noise" 8)


Noi inca mai suntem fani Mr. Oizo de exemplu. Chiar sunt curios ce stil canta , in opinia voastra .



m

mamellino
tanar
Posts: 28
Joined: Sun Dec 31, 2006 2:43 pm

Post by mamellino »

Star solo , nu . :D .


Prefuse e mai aproape de noi. http://www.myspace.com/prefusion73

La el scrie asa : Experimental / Hip Hop / Soul

User avatar
tux
since '91
Posts: 1311
Joined: Fri Aug 12, 2005 7:55 pm
Location: ROMAN // NT
Contact:

Post by tux »

eu dintotdeauna am crezut ca MAMELLINO e actuala trupa Cassa Loco. astept noul material.

User avatar
adapter
moderator astea
Posts: 3023
Joined: Tue Jan 04, 2005 4:59 pm
Location: Murfatlar
Contact:

Post by adapter »

unde pot sa gasesc clipu' la "scoate limba scoate limba"?

mamellino
tanar
Posts: 28
Joined: Sun Dec 31, 2006 2:43 pm

Post by mamellino »

O sa apara pe YouTube sper in curand . Insa pt. noi acel capitol este inchis.

User avatar
sadclown
dimineata verific forumu
Posts: 760
Joined: Fri Mar 17, 2006 10:43 pm
Location: circus-dristor 2 via appia
Contact:

Post by sadclown »

videoclipul de la paranoia m-a socat profund la vremea aia.eram mica si ma uitam efectiv fascinata si in acelasi timp infricoasata de starea p[e care mi-o dadea,mai ales din punct de vedere cromatic.si sinele alea de tren.........giiiiiiiiz locul f tare,personajele f tari.imi aduceau aminte de aphex twin(da deplasata comparatia asta) :roll:

da sincer eu nu imi amintesc sa fi auzit un soud rap de la voi.prefuse sunt ok si din cand in cand rap:)) d-asta e slash-ul ala pe myspace.
goodluck paranoids
duceti-va in pastele mamii voastre
http://genencretzite.blogspot.com/

User avatar
cain.marko
rapperu vostru preferat
Posts: 295
Joined: Sun Mar 13, 2005 5:10 pm
Location: voronet

Post by cain.marko »

ala e hip-hop ?



E HOUSE COAE!!! ... vanilla ice era mai hip-hop!




intodeauna m`a speriat clipu :|
wolverine is my homeboy™

User avatar
vo1cu
adevarat sa mor de nu
Posts: 399
Joined: Mon Jul 17, 2006 10:15 pm
Location: OxFord
Contact:

Post by vo1cu »

mamellino wrote:

Code: Select all

si eu imi amintesc doar de aia ... scoate limba 
oricum bafta

:D "Scoate Limba" a fost un adevarat concurs de aberatii , imagineaza-ti cat de seriosi am fost noi cu acele treburi...

Actually noi am lucrat si lucram defapt prin massmedia romaneasca si nu numai , iar singura chestie serioasa in legatura cu Mamellino a fost ca am facut contract cu ... MediaPro ,hehehe .

Inainte de asta , a fost o faza care ne-a spart . Inainte de MediaPro am trecut pe la alte case de discuri , iar unul din reprezentanti , nu conteaza care , dupa ce urmarise videoclipul , a izbucnit : SUPER BAIETI! E super Manelino asta! Hehehe . 8) defapt el era convins ca trupa se numeste Manelino de la manele... , iar cand i-am spus in hohote de ras ca nu e Manelino ci Mamelino , bineinteles ca ii picase fatza de nedumerire ,hehehe.


Acum insa , vrem sa facem una serioasa , vrem sa "dinamitam" underground-ul romanesc cu un album impecabil. Acum ne-am reunit din doua trupe , o sa vedeti ce o sa iasa. Cei de la Paranoia sunt cealalta trupa.


ps : Lumea nici acum nu si-a dat seama ca videoclipul "Vino cu Mine" de la Paranoia , a fost defapt un altfel de "Forrest Gump" , hehehehehe .


Multe multe alte nebunii si realitati o sa scriem pe blog : http://mamellino.blogspot.com/ .

fara bariere , dar numai cu buletin . 8)
in orice caz , mie-mi placea cat de cat :lol:
Ridic sala in picioare fara sa fac hernie!

Laurentiu-San
SE RETRAGE LA DEPOU
Posts: 655
Joined: Wed Mar 09, 2005 9:39 am
Location: BKL (numele asta l'am dat eu si l'a preluat si gigi la masina...)
Contact:

Post by Laurentiu-San »

spike e najpa... :lol:

mamellino
tanar
Posts: 28
Joined: Sun Dec 31, 2006 2:43 pm

Post by mamellino »

Code: Select all

faceti si drumandbass?

Pe acest album am avut si o piesa drum'n'bass care a fost primita bine acum 3 ani . De atunci , am evoluat si noi foarte mult , iar acum putem sa ne facem productiile singuri , ceea ce este f.f.f important.

Insa mai important este ca din 2008-2010 probabil vom deschide primul label muzical romaneasc international global cu sediul in Chicago , in zona muzicii electronice gen Aphex Twin , sau orice altceva chiar si punk .

Label-ul nostru muzical se va numi "Castles of Transylvania" , si este exclusiv pt. occident .
Imaginati-va ca in occident "Dracula" este mai celebru ca si "Harry Potter" spre exemplu , iar noi am trasat deja primele demersuri pt. a arata intregii lumi si partea reala a "ecuatiei", care ce-i drept , este tot un act massmedia , dar de aceasta data venita din partea Romaniei.

Mamellino va fi din nou un hibrid asa cum l-am chinuit si cu MediPro Music , insa de data asta Mamellino va fi un element promotional produs 100% in Chicago pt. toti cei din Romania care vor sa auda o muzica cu influente reale gen Aphex Twin spre exemplu, produs in Chicago .

O alta faza a proiectului, noi vrem sa simplificam ascensiunea foarte tinerilor artisti de muzica electronica din Romania , oferindu-le in primul rand o productie muzicala pe masura talentului lor .

Vom fi primul label muzical romanesc cu care vom ajunge si pe http://bleep.com/ , si asta in primul rand datorita brand-ului nostru .


numai de bine


m
Last edited by mamellino on Thu Jan 04, 2007 7:04 pm, edited 1 time in total.

Post Reply

Return to “Alte genuri muzicale”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests