Iris 30 de ani

Rock, reggae, r'n'b si orice alt gen muzical despre care simtiti nevoia sa discutati ... pe masura ce discutiile se vor segrega probabil vor aparea noi subforumuri

Moderator: .etalosed

DiNO
Moderatorul Celebru
Posts: 7465
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sat Mar 03, 2007 11:12 pm

Post by DiNO »

strabunicutza wrote:
haideti sa vb de concertul si albumul cu acelasi nume sau daca nu aveti ce sa spuneti, nu mai postati :)
albumul este dublu cd, se numeste "IRIS- CEI CE VOR FI" si ii are ca invitati pe actorii Adrian Pintea(OIP) si Maia Morgenstern care interpreteaza texte mai vechi ale formatiei, precum si pe Felicipia Filip, Artanu(Timpuri Noi), Tudor Chirila (Vama), Mike Godoroja, Adi Despot (VDV), Vlad Mirita (Tenor), Florin Chilian, Corul Accustic, Nutu Olteanu, Abis, Voodoo, Cezar Popescu si Trooper.


Show-ul a fost genial iar spectatorii au avut parte de cea mai buna echipa de catering.

8)

User avatar
Kremlin
Still a Late Night fan
Posts: 1204
Joined: Wed Mar 23, 2005 10:54 pm
Location: Show a la Krem
Contact:

Post by Kremlin »

au concert diseara aici,de zilele bacaului :)

la iris mereu a fost atmosfera superba. ar trebui sa se retraga nu ? :roll:
Show a la Krem @ Facebook:
Image

Black Sheep
TheRapist
Posts: 2101
Joined: Sat Jul 21, 2007 1:36 am
Location: mai underground ca mortii tai

Post by Black Sheep »

eu am un mare respect pt trupa ... si pt tot ce au facut ! sincer mie nu`mi place dar ii respect pt k au rezistat atata vreme :bow:
Image

User avatar
OmuReptilaH
un domn / doamna
Posts: 55
Joined: Sat Jan 26, 2008 10:03 pm
Contact:

Post by OmuReptilaH »

am avut si eu ocazia sa i vad live vara trecuta.a fost foarte tare.Nu conteaza cati ani au daca inca fac admosfera in concerte si inca mai pot face showuri de zile mari sa tina formatia si 100 ani

User avatar
Mirelinho
serios, sunt ok
Posts: 402
Joined: Mon Aug 27, 2007 6:46 pm
Location: Prazilia
Contact:

Post by Mirelinho »

respect Iris!
Decat sa muncesti degeaba/ Mai bine stai degeaba!

www.cia.myforum.ro
www.la-familia.ro
www.craiova-maxima.ro

Broco
dimineata verific forumu
Posts: 857
Joined: Mon Aug 13, 2007 11:41 pm
Location: Canalu' Bega

Post by Broco »

au fost si in tm, vineri cred, nu mai stiu exact :) plm am ascultat cateva melodii, am facut cateva poze si atat ca nu prea ma omor cu Iris, mia placut mai mult cum lasa sa cante pizdele din sala refrenul, se ridica parul de pe mine, asta a fost misto :)

User avatar
HiroHito
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1282
Joined: Fri Feb 10, 2006 7:14 pm
Location: in chirie.

Post by HiroHito »

"vrem intelepciunea lu tzutzea si ficatu lu minculescu"

myth busted!

Cristi Minculescu are nevoie de un transplant de ficat


Joi, trupa Iris ar fi trebuit să-şi bucure fanii de la Timişoara. Concertul a fost anulat, iar întregul turneu al trupei din aceste zile a fost întrerupt, din cauza stării de sănătate a solistului, Cristi Minculescu. Acesta se află în prezent în Germania, unde efectuează teste la o clinică specializată în chirurgie hepatică şi renală. Muzicianul suferă de o afecţiune genetică şi are nevoie de un transplant de ficat. “Boala de care suferă este polichistică hepato-renală. Este o boală genetică, cu care te naşti, pe care o moşteneşti. Cristi a moştenit-o de la tatăl său”, a declarat ieri medicul Dorel Săndesc. El a explicat că boala se caracterizează prin apariţia în ficat şi rinichi a unor chisturi, care evoluează. “Boala este progresivă de la naştere, aceste chisturi cresc în tine”, a adăugat doctorul lui Minculescu. Artistul a fost înscris pe o listă de aşteptare pentru un transplant, fiind luată în considerare şi posibilitatea ca soţia acestuia, Rodica, să-i fie donator. “Această boală cronică poate duce la afectarea funcţiilor organelor. Toţi am asistat la creşterea în volum a lui Cristi Minculescu, care a fost determinată de această boală (...) Primii afectaţi sunt rinichii. Particularitatea lui Cristi este că i-a fost afectat ficatul, care este plin de aceste chisturi”, detaliază doctorul situaţia. Săndesc a subliniat faptul că boala solistului nu are nici o legătură cu consumul de alcool, referindu-se la speculaţiile care au circulat pe această temă: “Nu este nimic adevărat despre acest posibil cancer sau ciroză. Boala aceasta are o evoluţie cronică. Se ştia de ea”. Cu toate că singura soluţie în cazul de faţă o constituie transplantul, medicul a precizat că nu este o urgenţă.

Iris şi-a anulat turneul care trebuia să înceapă pe 12 februarie, dar Nelu Dumitrescu, toboşarul formaţiei, spune că Minculescu a insistat ca spectacolul programat pe 2 martie, la Bucureşti, să aibă loc. “Noi am hotărât să întrerupem acest turneu, la recomandarea medicilor. El nu mai poate face faţă acestui ritm”, explică situaţia Cosmin Nicoară, impresarul grupului. Nicoară a mai subliniat că Minculescu a plecat în Germania “de bunăvoie, pe picioarele lui”.

Gandul.

User avatar
creTzu
aka Cascarino sau Nelu
Posts: 1970
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:10 am
Location: Suceava
Contact:

Post by creTzu »

da ma, da a tinut 50 de ani ! al meu face figuri dupa 22

User avatar
Kaen Shine
Shiftee
Posts: 4274
Joined: Thu Mar 30, 2006 1:58 pm
Location: in your crib, deboed all yo bling
Contact:

Post by Kaen Shine »

deci ce spune toata lumea, ca are ciroza de la bautura, e bs?
See this rap thing is all about the the bragadoccio
I check my rearview, emcees ain't gettin closer

Post Reply

Return to “Alte genuri muzicale”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests