Vama - Dumnezeu nu apare la stiri

Rock, reggae, r'n'b si orice alt gen muzical despre care simtiti nevoia sa discutati ... pe masura ce discutiile se vor segrega probabil vor aparea noi subforumuri

Moderator: .etalosed

Stas
Tactical Genius
Posts: 690
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Oct 17, 2005 3:53 pm
Location: pwn shop

Post by Stas »

Kenshin wrote:
Meursault wrote:
Suzy wrote:cea mai infecta formatie.
dont mind me just joining the bandwagon

User avatar
tux
since '91
Posts: 1311
Joined: Fri Aug 12, 2005 7:55 pm
Location: ROMAN // NT
Contact:

Post by tux »

Kenshin wrote:
alka wrote:eu nu ii inteleg p'aia care spun ca Vama e de c**** dar le place Vama Veche..
eu personal n-as putea spune care e mai de rahat. grea decizie.
l-am vazut pe tudor chirila la ceva special de paste pe antena si m-am speriat - toate simptomele dependentei de crack :shock: :lol: si aici greu de decis intre ce era mai disturbing - freza de alb aspirant la post in trib de canibali africani sau privirea aia :shock: fixa de om care a murit vazand ceva groaznic.
nu stiu cine esti, cati ani ai si ce muzica asculti. dar esti prost, tati.

excelenta piesa.

User avatar
alka
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2229
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:23 pm

Post by alka »

Kenshin wrote:
alka wrote:eu nu ii inteleg p'aia care spun ca Vama e de c**** dar le place Vama Veche..
eu personal n-as putea spune care e mai de rahat. grea decizie.
l-am vazut pe tudor chirila la ceva special de paste pe antena si m-am speriat - toate simptomele dependentei de crack :shock: :lol: si aici greu de decis intre ce era mai disturbing - freza de alb aspirant la post in trib de canibali africani sau privirea aia :shock: fixa de om care a murit vazand ceva groaznic.

cati giga de rep ai in pc?

Meursault
confuz
Posts: 1539
Joined: Wed Jun 28, 2006 2:03 am
Location: Absurdistan

Post by Meursault »

va place noua mea semnatura?

i.unltd
dimineata verific forumu
Posts: 603
Joined: Thu Feb 21, 2008 1:23 pm
Location: Craiova

Post by i.unltd »

e naspa tudor chirila in pozitia asta de formator de opinie si deschizator de drumuri, cum incerca sa fie si cu celebra scrisoare catre liceeni, care mie mi s-a parut patetica.
melodia asta aduce in prim-plan niste lucruri pe care le cunosteam deja, banalitati ar fi un termen cam dur poate.
linia melodia nu ma prinde, cam atat.

nameless
dimineata verific forumu
Posts: 695
Joined: Sun Oct 14, 2007 5:38 pm
Contact:

Post by nameless »

i.unltd wrote:e naspa tudor chirila in pozitia asta de formator de opinie si deschizator de drumuri, cum incerca sa fie si cu celebra scrisoare catre liceeni, care mie mi s-a parut patetica.

nu obisnuiesc sa fac pe corectoru', da' nu cred ca ai folosit cuvantul 'patetic' cu sensul pe care l-ai fi vrut, intrucat 'PATÉTIC, -Ă, patetici, -ce, adj. care emoţionează, impresionează, înduioşează; plin de emfază, de afectare'.

cuvantu' nu are acelasi sens ca si in engleza(asta din cate stiu eu).

cat despre piesa sau trupa, de acord cu Suzy, Meursault, Kenshin si Stas.

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Post by NskY »

deci nu cred ca nu va place nici o piesa de la vama veche... sau macar sa va simtiti bine undeva la o terasa daca ruleaza o piesa de la vama veche... e cam aiurea sa zici ca tocmai vama e cea mai infecta formatie...

melodia aduce in prim plan niste banalitati? zi`mi tu o piesa ce iti place tie care aduce ceva nou. e chiar o abordare diferita in cazul de fatza si nu cred ca e chiar asa de varza piesa... se poate sa nu iti placa, cred, dar chiar cea mai infecta muzica cum ziceti voi e pe alt topic tot de la alte genuri.

DiNO
Moderatorul Celebru
Posts: 7465
Joined: Sat Mar 03, 2007 11:12 pm

Post by DiNO »

Theodore Hansson wrote:deci nu cred ca nu va place nici o piesa de la vama veche... sau macar sa va simtiti bine undeva la o terasa daca ruleaza o piesa de la vama veche... e cam aiurea sa zici ca tocmai vama e cea mai infecta formatie...

melodia aduce in prim plan niste banalitati? zi`mi tu o piesa ce iti place tie care aduce ceva nou. e chiar o abordare diferita in cazul de fatza si nu cred ca e chiar asa de varza piesa... se poate sa nu iti placa, cred, dar chiar cea mai infecta muzica cum ziceti voi e pe alt topic tot de la alte genuri.
da ma ... s'a luat dupa puya cu undeva in balkani!
Image

User avatar
Real
rapperu vostru preferat
Posts: 225
Joined: Sun Mar 02, 2008 10:04 pm
Location: Brasov.

Post by Real »

Seamana cu msj unei melodii de la limbi in parc, nu mai stiu exact piesa pt ca.. nah, nu ascult prea des
Nu uita, viata asta e despre tine, nu despre altii.

User avatar
Airatollah
serios, sunt ok
Posts: 483
Joined: Fri Jan 30, 2009 5:24 pm
Location: Bd/Is
Contact:

Post by Airatollah »

i.unltd wrote:cum incerca sa fie si cu celebra scrisoare catre liceeni, care mie mi s-a parut patetica
si e rau sa fii patetic? :?
"Your ignorance is feeding my uberconscious"
http://myspace.com/airatollah

nea Caisa
campion pe sate
Posts: 3487
Joined: Thu Mar 26, 2009 11:25 pm
Contact:

Post by nea Caisa »

Destul de reusita melodia... sa spui ca Vama Veche/Vama e cea mai proasta trupa e deja deplasat... si sa fim seriosi desi abordeaza cam acelasi stil, faptul ca au parasit barca unii din membrii trupei se vede in procesul de creatie, melodiile nu mai au nivelul calitativ de odinioara

User avatar
Suzy
Viata mea e pe forum. w00t!
Posts: 17444
Joined: Fri Sep 23, 2005 11:44 am
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Suzy »

Theodore Hansson wrote:deci nu cred ca nu va place nici o piesa de la vama veche...
sa zicem ca doua trei piese asa.
Theodore Hansson wrote:sau macar sa va simtiti bine undeva la o terasa daca ruleaza o piesa de la vama veche...
ma simt ca dracu :lol: :lol:
Theodore Hansson wrote:e cam aiurea sa zici ca tocmai vama e cea mai infecta formatie...
pentru mine e cea mai infecta formatie, daca tie iti place treaba ta.
Inainte sa rup forumu', trebuie sa-mi fac canonul.

Multumesc acum celor ce, M-AU lasat sa iau LSD

Nosfi langa mine l-am pierduuuuuuuut....
Suzy wrote:tata a venit aseara la mine in camera si cica "am vazut o nunta gay la tv. cat de frumoasa ai fost."

User avatar
awaky
i'm the scatman
Posts: 4737
Joined: Wed Mar 22, 2006 1:16 pm

Post by awaky »

sunt de aceeasi parere. vama e naspa, vrea succes, vrea UK.
vama veche erau misto asa, 3-4 piese care imi plac.

User avatar
Delya
adevarat sa mor de nu
Posts: 318
Joined: Wed Apr 30, 2008 1:22 pm
Contact:

Post by Delya »

mah...e frumos mesaju (daca se poate spune asa), dar din pacate nu induioseaza pe nimeni... versurile de la inceput sunt chiar aiurea, nu se potrivesc cu linia melodica, dar restu e ok pt mtv si radio :roll:

banii schimba multe
"I do this for pot heads playin sick as a teen
And insomniacs who still will raise a fist for the dream
For Street Fighter 2 and David Lynchian scenes
For Tupac Shakur and Rage Against the Machine"

User avatar
Chewbacca2
hanzo
Posts: 1753
Joined: Sun Jun 03, 2007 7:16 pm
Location: Berceni

Post by Chewbacca2 »

Oameni de doi lei relativ, imi permit sa spun.
2-3 piese de retinut din ce era, acum sper sa moara incet si sigur.
Si sa te fut in Hotel Cismigiu! (lame)

Post Reply

Return to “Alte genuri muzicale”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests