Battle runda 4

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

preacher
o viata pe forum
Posts: 4131
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Feb 14, 2005 3:40 pm
Location: forum

Post by preacher »

dar de battle ce ziceti?
99.9%

User avatar
frl
Kontrolez SiTuatia
Posts: 149
Joined: Fri Dec 17, 2004 7:51 pm
Contact:

Post by frl »

meekay wrote:(desi spre exemplu in China nu stiu ce miscare e...)
intervine o variabila globala acolo...REGIMUL...

Waspy8.0
rapperu vostru preferat
Posts: 264
Joined: Thu Apr 21, 2005 9:26 pm
Location: dincolo...

Post by Waspy8.0 »

Ma..........gandesc, in definitiv,.....sa ascultam muzica!......si sa ne inspiram din jur!!....si cand spun inspiram...si din jur..nu ma refer sa "simulam"....mie imi plac multe kesti din lumea care ma inconjoara...ma gandesc...ca probabil si ceilaltzi sunt la fel...doar ca e vorba de alte kestii in juru fiecaruia..so......fiecare suntem imaginea lumii in care traim....la nivel ..atat individual..cat si natzional.....Yo traiesc intr-un peisaj....in care am un mare aport creativ...ca si totzi ceilaltzi...doar ca unii nu sunt prea constientzi de asta....ei!.....ce sunt eu..este ce ma inconjoara + culorile mele :!: ...e atat de simplu....Ashadar...tot ce le reprosam altora.....ne reprosam si noua.....pana la urma......Sau suntem kiar atat de kiori si nu ne prindem :?: :roll: ....sau poate dureaza doar ceva mai mult 8) .
Fericire si creeatzie :!: :idea: ......pana una alta :!: ...totzi care cred ca au ceva de demonstrat incep sa cam aiba ocazia sa o faca.....sfatu meu.............GO AHEAD!!!!!!!!!.
Thank God for music......

Don Ice D.i.A
adevarat sa mor de nu
Posts: 372
Joined: Sat Jun 04, 2005 12:49 am
Location: Habar n-am

Post by Don Ice D.i.A »

philozofic

vickdasick
tanar
Posts: 48
Joined: Tue Dec 21, 2004 1:35 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by vickdasick »

moaaa...bah sami bag pula ... hai sa facem ore de istorie ...si civilizatie aici...am eu o prietena de va da JET cu chestiile astea...frate vorbiti de battleu care a fost la noi ... mam saturat de rebeli deastia ...

Don Ice D.i.A, frate...ok...cunosti...bravo tie... astea pula mea ... da aberezi mult pe un topic facut pt altceva ... sa nu ajungi un L 2

mai bine ne intalnim frate toti la o bere undeva...stam toata noaptea si vorbim pana ragushim ... ca sunt multe de disputat...si cu alcool ....ohooooooooooooo


baftalo$$
Gangsta' Rap

User avatar
DiF
fratele meu tu esti baiat
Posts: 142
Joined: Fri Aug 26, 2005 5:33 pm
Contact:

Post by DiF »

:lol: :lol: :lol: ma are dreptate vick...................a deviat subiectu'

User avatar
.Acid.
rapperu vostru preferat
Posts: 226
Joined: Tue Nov 08, 2005 10:30 pm
Location: http://www.beastsounds.ro
Contact:

Post by .Acid. »

Cata deziluze... Mie battle-u' din runda 4 mi s-a parut jignitor de slab, asta din toate punctele de vedere. Cat ma priveste, sunt constient ca nu am avut nici pe departe vreo prestatie macar decenta. O alta problema este lipsa de respect din partea publicului pentru cei care se urca pe scena aia. In situatii de genu' asta nu tre' sa facem nici ca Ron dar nicicum se pare ca nu e bine. E cam urat. Alta delicatesa din meniul nemultumurilor e servita cu denumirea de "flow". Am observat ca unii oameni au o conceptie gresita despre flow, ca atat mai grav, cu cat acei oameni definesc pentru restul mai lingai sau mai ascultatori, tot termenul asta. Sa ma ucida orice forta spirituala daca vreodata vocea mea si negativul mergeau pe tempo-uri diferite. Astept finala si... spre bucuria unora, asta va fi si ultima. M-am convins de impactul acestor battle-uri, drept urmare, va fi ultima mea participare. No offense, Hades merita tot resepctul, insa atat.

Istorie subiectiva, explicatii deplorate, conceptii daunatoare, insulte fara sens. Toate, si multe altele formeaza un microb care nu face decat sa dauneze atat miscarii, cat si intentiei de a organiza un battle.

Word life.

preacher
o viata pe forum
Posts: 4131
Joined: Mon Feb 14, 2005 3:40 pm
Location: forum

Post by preacher »

mah peshtele ...poate ca o ard io beat de cele mai multe ori dar chiar ar fi pacat ceva d genu "am sa ma las" ... io stiu ce iti poate pielea si orice alt mc de si-ar face geaca din pielea ta nu ar avea asa talent... intradevar runda 4 a fost slaba...si park ti-am zis ca putei sa dai mai bine ... dar chestie cu publicu ... a fost si la runda 2...si la runda 3...si la runda 4 ... sunt multi hateri care o ard aiurea si nu sunt in stare sa dea respectu celui de pe scena indiferent de numele lui ....
de ce sunt mai multi la battles decat la concerte? "cuaie vezi ca azi am battle in under, veniti si voi sa sustineti" .... cat despre flow...multi au avut flow...si dak omu da 10 punchuri intr-o runda si face publicu sa se cace pe el de ras iar apoi persoane din juriu ii dau votul celuilalt care a avut flow dar 0 punchuri inseamna ca tre sa ne gandim k lumea la ce vrem sa facem in continuare sau din care pizda sa bem apa ..... prefer punchul flowului.... prefer sa se inchida baia cu mine ca ma cac p mine si sa miroasa decat sa adorm neauzind nici un punch dar flow.....

astept finala ...chiar sunt curios sa vad discutiile de dupa finala.... multi pesti se aduna ca hamsiile si fac doar bancuri proaste urandu-i p cei canemo.....
99.9%

User avatar
.Acid.
rapperu vostru preferat
Posts: 226
Joined: Tue Nov 08, 2005 10:30 pm
Location: http://www.beastsounds.ro
Contact:

Post by .Acid. »

Dupa reply-urile voastre, parca vad: "uite-i p'aia ce-l ling in cur pe acid"
In fine... E adevarat maed, sunt in public si oameni educati, imi cer scuze pentru generalizare.

Preach... Nu am sa "ma las" doar ca nu am sa mai particip la evenimente de genu' asta. Insa fii sigur, ca o sa vin cel putin macar o data pe luna (ca ciclu) prin Buc. sa dau un Cypher, poate kiar Battle, cu noii buddys de pe acolo (Guru, Dragonu', Pascal, Aforic, Jepcar etc. etc.) E mult mai frumos, fara reguli, fara premii, fara limitari, de-aia ii zice FREESTYLE.

Pace pentru toti care au spus ca am dume de acasa: Il voi cita pe J.U.I.C.E.: Cand lumea ma acuza ca am rime scrise, e cel mai mare compliment ;)

preacher
o viata pe forum
Posts: 4131
Joined: Mon Feb 14, 2005 3:40 pm
Location: forum

Post by preacher »

da peshtele... :) ... m-am referit la lasat as in no more battle in concursuri... plm... eram si io cam ametit.. :) ...

ia uite bah ce il ling aia in cur p acid....
99.9%

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests