Battle runda 4

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

User avatar
borac
tanar
Posts: 27
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Thu Nov 17, 2005 1:12 am

Post by borac »

da, m-am uitat si eu cu jepcar si cu julian la filmare in masina la barbatu tau .. a fost de kakat rau faza .. da asta e ... ne agitam degeaba. noi eram face to face cu wcu si credema ca nu am strigat pentru acid :) doar nebunu ala de la baie ..

oricum, respect dollara.
borac a.k.a. johnny .. iti fute neuronii

User avatar
DoLLaRa_LeeQeeD
tanar
Posts: 15
Joined: Mon Dec 13, 2004 10:58 pm
Location: unde intoarce 381 :)
Contact:

Post by DoLLaRa_LeeQeeD »

Borac..... :D ...... yo am luat wc`ul ca punct de reper ca sa pozitzionez nijte "tovaraji" de familie :D :butch2: ....... k e loku lor p`akol.....dar in sf..... noi sa fim sanatoji!

p.e.a.c.e
In ghiveci e o planta ... atat.

User avatar
borac
tanar
Posts: 27
Joined: Thu Nov 17, 2005 1:12 am

Post by borac »

am receptionat :)
borac a.k.a. johnny .. iti fute neuronii

Don Ice D.i.A
adevarat sa mor de nu
Posts: 372
Joined: Sat Jun 04, 2005 12:49 am
Location: Habar n-am

Post by Don Ice D.i.A »

borac wrote:gata ma nu mai zic nimic. n-am nimic cu l doc, doar ca data trecuta cand ron i-a zis lu aforic ceva de genu "te-ai luat de tricoul meu ....." si aforic nu a zis nimic de tricoul lui ron. si i-a zis la sfarsit "frate eu nu am zis nimic de tricoul tau .." si l doc s-a suit pe scena si a inceput sa urle pe acolo "TOTI LE AU DE ACASA ! ESTE MUIE CE SE INTAMPLA AICI !! E GRAV FRATE ... " chestii de genu. a mai zis ca in afara toate battleurile se fac de acasa .. ceea ce nu e adevarat, si e o aberatie. pe scurt el a zis sa le facem toti de acasa, ca asa se face la off da dome.

aici imi inchei discutiile despre battle, ca deja ne-am intins prea mult.
in franta toate battle-urile sunt facute de acasa, nu puse cap in cap ca poezie dar punchline-urile (care sunt INEXISTENTE la voi ... va rog citatim daca gresesc) sunt aduse de acase, din bar, de subn pod, de pe lac de unde vreti ...
probabil de aceia e o fluiditate mult mai mare si o tehnica pe care abia o regasesc in melodiile ctc ...

ce faceti voi e stupid, nimeni nu are un adevarat nivel (aforic lol am vazut un video de pe care voi il considerati extraordinar ... defapt vorbea pe beat ca in curtea scolii, dar mai putin cursiv)

User avatar
borac
tanar
Posts: 27
Joined: Thu Nov 17, 2005 1:12 am

Post by borac »

asa e ai dreptate. sunt toti niste niste cretini care nu au nici o treaba, nu au nici un nivel, nu au punchlineuri, nu au fluiditate, tehnica, etc. (aforic lol am vazut un video de pe care voi il considerati extraordinar... care "voi" ? la cine te referi? mai ai sa spui ca si dragonu e praf, si ca julian n-are punchuri.
borac a.k.a. johnny .. iti fute neuronii

Don Ice D.i.A
adevarat sa mor de nu
Posts: 372
Joined: Sat Jun 04, 2005 12:49 am
Location: Habar n-am

Post by Don Ice D.i.A »

voi = groupie battle-urilor hades

in rest e mai mult sau mai putin ceea ce cred sincer, niste copii care se joaca pe scena crezand ca sustin miscarea hip-hop (alt punct ridicol, m-am umplut de ras dupa ce am citit "povestea lu' gigi" de pe hiphopkulture ... mentalitatea comunista ... mentalitate utopista tampita ... sau cum vreti sa-i spune-ti)

User avatar
borac
tanar
Posts: 27
Joined: Thu Nov 17, 2005 1:12 am

Post by borac »

moaaaaa da vad ca toti isi dau aere de cunoscatori pe-aici bai frate...
borac a.k.a. johnny .. iti fute neuronii

Don Ice D.i.A
adevarat sa mor de nu
Posts: 372
Joined: Sat Jun 04, 2005 12:49 am
Location: Habar n-am

Post by Don Ice D.i.A »

cam asa ceva, toti o dau pe scene dupa ce incarca 5 dvd-uri cu istoria hip-hop si afla cum decurg lucrurile pe afara intre ghilimele ...

noroc

User avatar
Peter Pan
moderator astea
Posts: 381
Joined: Fri Dec 17, 2004 3:56 pm
Location: Kingston, Jamaica

.....

Post by Peter Pan »

nu prea sunteti pe topic so.....va rog sa remediati situatia bla bla
Agent Orange

dragonu
tanar
Posts: 37
Joined: Sun Oct 16, 2005 8:39 pm
Location: bucuresti

Post by dragonu »

dog cut this shit...intr-un battle regula generala e off da dome-ul..pt cei care pot..pt cei care nu..intodeauna vor exista foile de acasa...eu unu sunt satul de oameni care o ard in teorii ca in frantza se fac battleuri de acasa..ma faci sa rad amice..insa cate battleuri legenadare au fost in frantza,un battle care sa zguduie planeta..nici unu itzi spun yo.Acum sa privim de exemplu in gradina din america...sunt sute doar atat spun juice versus supernatural...si deja mi se ridica parul pe mana..si aia fara misto chiar o ard la freestyle la modul sublim..in romania e mai greu sunt putini oameni dar iese show si asa..am sufletul impacat ..macar se incearca!!!toata dragostea pt cei care sunt acolo pe scena si dau din suflet..peaz

User avatar
kif
pleau
Posts: 1239
Joined: Mon Dec 13, 2004 12:52 pm
Location: Pipera-Dr.Taberei. Stiu orice straduta care le leaga. Daca fac o ora inseamna ca le stiu si altii.

Post by kif »

Don Ice D.i.A wrote:
ce faceti voi e stupid, nimeni nu are un adevarat nivel (aforic lol am vazut un video de pe care voi il considerati extraordinar ... defapt vorbea pe beat ca in curtea scolii, dar mai putin cursiv)
daca nici aforic nu are punchuri...
Image

User avatar
DoLLaRa_LeeQeeD
tanar
Posts: 15
Joined: Mon Dec 13, 2004 10:58 pm
Location: unde intoarce 381 :)
Contact:

Post by DoLLaRa_LeeQeeD »

romanii ajtia "ie" tare prosti frate! numa in Frantza, State, shi alte triburi Zulu se face muzika.....battle numa acol` exista mijkare....ROMANII IE PROSTI CUAIE!!!...ce`s bai cu harfele astea de strainezi????.... de fapt mereu a fo` komplexu asta sclavagist..romanu beleste ochii cand vede cate un strainez si sta cu ploconu dupa el... d`aia ca-i tzara saraca...da nu pt ca tampitu ala gandeste mai mult....si noi putem fii foarte buni ... shi aia`s mai buni la battle k vb alta limba.....haigh sa vb totzi engleza shi s`o intzelegem totzi ...n`o sa ni se mai para ceva sarit de limita....
ashea k....romanii SUNT la fel cum shi altzii SUNT.....

P.U.N.C.T
:evil:
In ghiveci e o planta ... atat.

Don Ice D.i.A
adevarat sa mor de nu
Posts: 372
Joined: Sat Jun 04, 2005 12:49 am
Location: Habar n-am

Post by Don Ice D.i.A »

nivel liric engleza e o limba care impune unele limite, nu puteti compara ...

battle-uri in sua am vazut destule, pregatite din avans pana la un anumit punct, si nu pe dvd de pe emule, ... battle-urile freestyle erau un mic plus, ceva de genul a capella de la oprirea placi pentru show, etc ...

degeaba aduci exemple, nu au importanta ...

sincer nu-mi place aforic, rime usoare, cuvinte intinse ca sa gaseasca o alta faza deci flow "urat"

User avatar
DoLLaRa_LeeQeeD
tanar
Posts: 15
Joined: Mon Dec 13, 2004 10:58 pm
Location: unde intoarce 381 :)
Contact:

Post by DoLLaRa_LeeQeeD »

OK... SHI KIN` DA BIN` PT TIN`? SE PARE K NIMA`..... ATUNKI, CUM AR TREBUI SA FIE ALA CARE SA FIE RIDICAT LA STANDARDE DE BATTLE-IST DIN STATE SAU ....?

P.E.A.C.E
In ghiveci e o planta ... atat.

Don Ice D.i.A
adevarat sa mor de nu
Posts: 372
Joined: Sat Jun 04, 2005 12:49 am
Location: Habar n-am

Post by Don Ice D.i.A »

DoLLaRa_LeeQeeD wrote:romanii ajtia "ie" tare prosti frate! numa in Frantza, State, shi alte triburi Zulu se face muzika.....battle numa acol` exista mijkare....ROMANII IE PROSTI CUAIE!!!...ce`s bai cu harfele astea de strainezi????.... de fapt mereu a fo` komplexu asta sclavagist..romanu beleste ochii cand vede cate un strainez si sta cu ploconu dupa el... d`aia ca-i tzara saraca...da nu pt ca tampitu ala gandeste mai mult....si noi putem fii foarte buni ... shi aia`s mai buni la battle k vb alta limba.....haigh sa vb totzi engleza shi s`o intzelegem totzi ...n`o sa ni se mai para ceva sarit de limita....
ashea k....romanii SUNT la fel cum shi altzii SUNT.....

P.U.N.C.T
:evil:
fiinca rap-ul e pur si simplu un produs de import in tara inca, toate exemplele pe care le dati sunt straine, toate influentele, etc. Nu are nici o baza in romania, de la sample-uri (ai dreacu' comporitoti clasici romani nu-s buni?) pana la haine (nici o marca de exemplu). doar va spun ca exemplele voastre sunt limita limita interpretari ... limita. ca chestia aia cu sustinerea miscari, faza cea mai ridicola pe care o intalnesc si reintalnesc (si probabil unica originala) ... nevoie de stalpi de consolidare

(scuze pentru gramatica de cacat)

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests