Folosim cookie-uri pentru a va putea oferi cea mai buna experienta in utilizarea website-ului. Cookie-urile sunt fisiere stocate in browserul dvs si sunt utilizate de majoritatea website-urilor pentru a permite personalizarea experientei dvs web. Daca dati click pe "ACCEPT", inseamna ca sunteti de acord cu folosirea cookie-urilor. Accept

FINALA BATTLE

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

Postby No Mo' » Fri Dec 09, 2005 2:55 pm

Baaaaaaaa.... n-am vazut asa ceva nici in filme, sa mor io... foarte foarte tare!!!
Mi-a placut Acid frate... merita sa ajunga in primii 4. Waspy... cand da Waspy ODD potzi sa dansezi, ca suna super-melodios omu'... nici nu mai esti atent daca da punchlines sau nu :lol: Knoxx... coitze :lol:, ma asteptam la mai mult, dar oricum, bine. Pascal... asta e omu' care are o "rabufnire" pe seara... adika din 3-4 runde, una e foarte tare. Runda lui foarte tare s-a nimerit sa fie cu Aforic, si na...
J mi-a placut in toate rundele (eu cred ca l-a facut Acid). A dat constant si foarte bine. Ron n-a mai dat de-acasa, a raspuns f bine la unele atacuri. BV!
Dragonu'... :( io tzineam cu Dragonu'. Ba, vineri vii cu "Strepsils", c-am ragusit la cat am tzipat pentru tine... nici in P.C.H. nu-mi scoteam plamanii ca aseara. Te-ai pierdut ca freieru', ca un copil in supermarket :lol:
Aforic... stiam frate ca e tare, da' nici kiar asa... omu' tre' bagat la puscarie, ca e criminal, in cucu meu!!! A meritat premiul cu varf si indesat in cur, a fost mult peste ceilaltzi.

Aseara s-a ridicat mult staketa... foarte mult. Suntem buni ma, si noi, Romanii...
Cum zicea Marz, s-au pisat baietzii si pe 8 MILE si pe Scribble JAM
Dumele au fost foarte tari la totzi, cat se poate de "pe loc", iar d-acasa, in limita bunului-simtz... atata timp cat ce e de-acasa e mai putzin de 20%, n-am nimic impotriva. Si aseara asa a fost.
Si ce-a fost dupa finala, a fost iarasi caterinca mare-mare. J si Aforic s-au depasit pe ei insisi.

Poze??? Filmari??? Comentarii ??? N-are rost. Cine n-a fost acolo a pierdut ceva extraordinar. Mai asteptati un an, ce sa va fac.
Image
No Mo'
Lucky Striker

Liked in: 0 post

Postby Zodiak » Fri Dec 09, 2005 3:09 pm

bai, am mare nevoie de ceva poze cu Aforic si Dragonu, URGENT!!!!

multzam
Image
Beware the beast man...
Zodiak
moderator astea

Postby KwR » Fri Dec 09, 2005 3:54 pm

felicitari !!! yeeeee !!!! :D a fost super tare... shi dupa cum am mai spus... nu a fost eveniment de under pt k ne-am calcat in picioare... prea multa lume... cred k a fost prima data cand underu` a fost kiar pliiiiin... :D

va p00p! pax!

felicitari tuturor finalishtilor shi mai ales cashtigatorilor !!!!
:bow: :bow: :bow:
cand tu zici critici io zic man-ca-tori
KwR
piesa gen

Postby dragonu » Fri Dec 09, 2005 4:54 pm

yoo..pace in primul rand..am slabit aseara 4 kile...atmosfera a fost cu adevarat incendiara..multa lume si multa bere la bord...participantzii de nota 10...aforic ma' brother ai fost un macelar pe cinste si battleurile cu tine au fost o onoare.....au curs felii de spirit prin mic...felicitari ron..julian(traisca pomul de craciun),acid in continuare sunt alaturi de brasov si de ursii de acolo,knoxx multa pace,pascal prietene noi 2 continuam cu proiectul nostru pt miscare,wasspy nice dog..mergem inainte,arsura deabea astept sa te prind la mic.. :roll: sa facem ceva show..pace pt oamenii din juriu..pt faibox si undoo...hadesul..in continuare pe felie dragonu alaturi de soldatii care scriu istoria..peaz
dragonu
tanar

Postby CreeruMic » Fri Dec 09, 2005 5:57 pm

No Mo' wrote:Baaaaaaaa.... n-am vazut asa ceva nici in filme, sa mor io... foarte foarte tare!!!
Mi-a placut Acid frate... merita sa ajunga in primii 4. Waspy... cand da Waspy ODD potzi sa dansezi, ca suna super-melodios omu'... nici nu mai esti atent daca da punchlines sau nu :lol: Knoxx... coitze :lol:, ma asteptam la mai mult, dar oricum, bine. Pascal... asta e omu' care are o "rabufnire" pe seara... adika din 3-4 runde, una e foarte tare. Runda lui foarte tare s-a nimerit sa fie cu Aforic, si na...
J mi-a placut in toate rundele (eu cred ca l-a facut Acid). A dat constant si foarte bine. Ron n-a mai dat de-acasa, a raspuns f bine la unele atacuri. BV!
Dragonu'... :( io tzineam cu Dragonu'. Ba, vineri vii cu "Strepsils", c-am ragusit la cat am tzipat pentru tine... nici in P.C.H. nu-mi scoteam plamanii ca aseara. Te-ai pierdut ca freieru', ca un copil in supermarket :lol:
Aforic... stiam frate ca e tare, da' nici kiar asa... omu' tre' bagat la puscarie, ca e criminal, in cucu meu!!! A meritat premiul cu varf si indesat in cur, a fost mult peste ceilaltzi.

Aseara s-a ridicat mult staketa... foarte mult. Suntem buni ma, si noi, Romanii...
Cum zicea Marz, s-au pisat baietzii si pe 8 MILE si pe Scribble JAM
Dumele au fost foarte tari la totzi, cat se poate de "pe loc", iar d-acasa, in limita bunului-simtz... atata timp cat ce e de-acasa e mai putzin de 20%, n-am nimic impotriva. Si aseara asa a fost.
Si ce-a fost dupa finala, a fost iarasi caterinca mare-mare. J si Aforic s-au depasit pe ei insisi.

Poze??? Filmari??? Comentarii ??? N-are rost. Cine n-a fost acolo a pierdut ceva extraordinar. Mai asteptati un an, ce sa va fac.

pm... deci subscriu la tot :) au luat foc microfoanele vreo 2-3 ore... cred ca si acum mai sunt fierbinti.. :crissblaziny:
CreeruMic
fratele meu tu esti baiat

Postby GANi » Fri Dec 09, 2005 6:34 pm

Bai, vorbele sunt de prisos. SUPER TARE ce-a fost aseara!! Mult mai tare decat editia de anu` trecut si daca se mentine ritmu` asta, va dati seama cum o sa fie la anu` :shock: Si ce-a fost la final, rupere frateeeeeeeeee... :D :shock: Imi amortisera palmele de la atata aplaudat :lol: Felicitari tuturor concurentilor, abia astept filmarile :mrgreen: :bow:
GANi
Hadesse

Postby aforic » Fri Dec 09, 2005 7:01 pm

...a scris un baiat ca nu shtu cum aforic nu este cashtigatorul ci hip-hop-ul...nu komaa...dupa el cu vreo 2 posturi....hmmm...apropo...fenomenul asta ia amploare inspre bine..daca vii cu afirmatii de gen,ai taiat elanul la 50 de oameni care ar vrea si ei sa faca asa ceva.nu ma ridic in slavi,multumesc oamenilor ca vin,ca rad(cu toate ca nu rad si la punchlines subliminale).atunci de ce se mai tine asa o competitie??..si daca nu ar ecsista competitori ptr cine ar mai veni publicul...multumesc celor care sustin atat anumiti cat si mishcarea...voi multi ati inteles greshit ptr ce a fost seara de aseara..nu ptr circ....eu m-am luptat..la fel si dragon si ceilalti.........e greu sa faci asta.....e f ushor sa postezi.....parerea mea.
respect arssura!(curaj demn de apreciat)
aforic

Postby aforic » Fri Dec 09, 2005 7:03 pm

rapthor se numeste baiatull....si a zis de public..cer scuze...postul ramane pe aceiasi idee!
aforic

Postby cain.marko » Fri Dec 09, 2005 7:55 pm

KwR wrote:cred k a fost prima data cand underu` a fost kiar pliiiiin...

nu, a mai fost plin si chiar si mai plin, doar ca de data asta s`a manifestat publicul cum trebuie.
+faza caterinca: Arssura zicea "a nu pot, sunt beat, etc" si se balansa, dupa care cand a luat micu in mana s`a schimbat FOARTE brusc parca nu mai avea nimic...
+faza necaterinca: emceei tot insistau la Ron ca le`ar aduce de acasa, cand era mult prea clar ca sunt pe loc.
+faza foarte caterinca: cand a urcat Leasa pe scena.
Nu ma asteptam sa fie chiar asa tare.
cain.marko
rapperu vostru preferat

Postby Maed1 » Fri Dec 09, 2005 7:57 pm

RapX, frate esti o bijuterie!!!! multumim :wink:

legat d aseara...sunt lucruri care m-au nemultumit, dar oare mai e loc d reprosuri avand in vedere incendiul care a iesit aseara?
sa trecem la subiect: bai, oamenii astia 8 au rupt d la inceput pana la sfarsit, dar Dragonu, Aforic, J si Acid au stralucit, mai ales la battleul d dupa premiere.....ma uitam la ei si nu-mi venea a crede :shock:
ma gandeam la Aforic si Dragonu: cum dreaq mai puteau sa dea atata si atatea dume, dupa ce deja dadusera peste limita d punchuri si versuri p loc permise? :D
eu stateam acolo p caloriferu ala si filmam alaturi d un "coleg d breasla" si dupa o vreme nu stiam c nu era in regula si imi zice unu din fata: "bah, vedeti ca vi s-au incins adidasii din cauza caloriferului" ..mda, mirosea a ars......dar mai tare au ars microfoanele alea...da, si eu cred ca inca mai sunt calde acum, dar fumegande!!!
pfai frate, si cand a urmat sesiunea cu FaiboX si Undoo, innebuneam bah...eram in transa.....prrreeeeeaaaaaaaaaaaaa tareeeeeeeeeee!!!! si vazandu-i cat d mult se implicau, intrasem p acelasi trip cu ei....simteam fiecare sunet trecand prin mine.....nu sunt cuvinte sa descriu....si s-a futut tot cand a strigat Cage:"bah, sa vina concurentii in spate pt interviu" :( ...eh, oricum, nu zic ca a fost vina lui, ca doar trebuia sa le comunice cumva participantilor, dar mi-a parut rau ca s-a intrerupt c se intampla acolo...asa ca felicitari Undoo si FaiboX!!!!!
imi imaginez ca a fost greu, dar aceasta finala a intrat in istorie, zic eu....si a intrat in istorie, asa ca felicitari exagerate lui Ron, Dragonu si Aforic

ah si inca ceva: cine plm se crede arssura asta? urata atitudine din partea lui....nush c i-o fi zis baiatu' ala d langa scena, dar indiferent d c i-a zis, nu trebuia sa reactioneze asa...el a pierdut, pt ca s-a facut d kkt....sincer sa fiu, sunt satul d fazele astea ale lui gen "eu d cand faceam Hiphop, tu ..." .........Dragonu i-a zis-o bine: "t dai mare ca faci Hiphop d 10 ani is nu ai nici o realizare!!!" ......
eu unu il detest rau d tot
"You could never die when you live for Hiphop"
(Supastition)
Maed1
soul child

Postby Leasa » Fri Dec 09, 2005 8:22 pm

foarte frumoasa seara de ieri - felicitari tuturor! A fost o finala demna de servit ca manual... La anu' sper ca fiecare runda sa fie cum a fost finala de ieri!!!

felicitari AFORIC pentru locul 1 - felicitari HADES pentru organizare... la anul sper sa se gaseasca o locatie mai incapatoare :)

PACE SI EVOLUTIE...
Leasa
spre 5000 de posturi, e ok

Postby DiSu » Sat Dec 10, 2005 12:23 pm

bahhhhh ..pakat ca am fost in CTA ..oricum felicitari AFORIC ..si restu! :)
DiSu
tanar

Postby .Acid. » Sat Dec 10, 2005 5:34 pm

Cel tare eveniment de hip-hop la care am luat parte vreodata. O seara ce tre' sa markeze un nou nivel pt. hip hop si pentru toti battle-emcee.
Istorie scrisa cu sange si lacrimi frate... M-am simtit excelent si nu am regretat nici o secunda faptu' ca nu am ajuns mai departe, in final, toti concurentii au definit termenul "FINALA".

J: Frate, esti criminal, abia astept sa dau un session cu tine. Much luv!
Ron: Mega respect, mai ales ca nu ai uitat de mine cand te-ai urcat pe scena sa-ti iei premiul. Te astept la Bv sa uscam sticle si sa uzam cuvinte... cypher and shit....
Dragonu: M-ai uimit frate... Originalitate, spontaneitate, creatie si caterinca... Tinem legatura frate. Abia asteptam sa alergam strazile Brasovului, in cautare pentru ursi la battle ;)
Aforic: Felicitari man! Alt emcee atat de taios precum esti tu nu am mai vazut. Esti unul dintre putinii oameni care au reusit sa demonstreze ce inseamna battle si in aceelasi timp ai ridicat nivelul cu mult peste.
Te astept la munte... facem un cypher in Poiana... in timp ce ne dam cu sacu' ...

Mult respect pentru toti concurentii!
.Acid.
rapperu vostru preferat

Postby gadget-sustin-miscarea » Sat Dec 10, 2005 5:37 pm

nu-mi inchipuiam ca o sa rad in halu asta :D felicitari castigatorilor,dragoane a fost buna berea aia? pacat ca nu am mai stat,deci imi esti dator cu o bere

propun sa fie aduse poze pe site,ca am vazut ca s-au facut poze cu o mie de aparate,pana si un ziarist s-a suit pe public sa faca poze :lol: (asa faceam si eu daca aveam cu ce),noroc ca am stat in fatza,iar tot clubul venea peste mine,eu tineam baricada:) deci VREM POZE !!!!
:roll:
"Soul2Soul Studio"
---=S2S=---
gadget-sustin-miscarea
tanar

Postby kitu » Sat Dec 10, 2005 6:30 pm

felicitari Aforic !
word ! preacher wrote : kitu e eroul meu
kitu
serios, sunt ok