Concurs - Runda 1

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

User avatar
Dj Skid
adevarat sa mor de nu
Posts: 317
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Wed Jan 26, 2005 9:42 pm
Location: intr-un aleman gonind pietrat
Contact:

Post by Dj Skid »

ok..merci asea o sa fac..
si aduc io mixeru ca sa nusi mai rupa faibo spinarea;)
Music expresses feeling and thought, without language; it was below and before speech, and it is above and beyond all words

User avatar
dj omega
un domn / doamna
Posts: 66
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:28 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by dj omega »

de vreme ce faibo,undoo,dox se ocupau de partea organizatorica mi se parea firesc sa fie macar un platan si un mixer ... pe playere a fost super ok aja k n`am de ce sa ma plang...

faibo : gandeste`te k asta e un concurs de tinere "talente" si nu obligatoriu talentate .... mie mi s`a parut ok pt k cei care au cantat nu era app deloc cunoscuti ... ii felicit pe toti care au cantat in pr runda pt curaju de a se inscrie ....

pace !

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

nu s-au ocupat dox si faibo de organizare ..ca sa lamurim o treaba ... de organizare s-a ocupat hades records, hip hop kulture si griffins. Cum griffinsul are acele cd playere, alea au putut fi oferite ... nu pot sa le cer lui faibo, dox sau undoo sa-si aduca pickupurile de acasa.... cine vrea sa faca pe pickupuri trebuie sa aduca. Am omis sa spunem asta la inceputul concursului ...asa ca o fac acum
Bafta
muie copos

User avatar
zosteru
adevarat sa mor de nu
Posts: 397
Joined: Thu Jan 06, 2005 12:17 pm
Location: unde vreau
Contact:

Post by zosteru »

hai sa lamurim cum a fost cu numaratoarea voturilor:NU S-AU NUMARAT DECAT VOTURILE CARE AU FOST PUSE IN "URNA"(cutie)!NU S-A BAGAT NICI UN VOT DIN BURTA!voi ziceti ca unii au votat de mai multe ori...poate!!!...le trag la muie daca au facut asta!cred k stiu si cum sa intamplat:unii platitori au zis k nu vor sa voteze dar nau refuzat buletinul....asa k...lau dat altor oameni!!!
O.K!!!va inteleg supararea k nu ati castigat unul din primele locuri!!!dar dak dupa acest post cineva mai zice k au fost fraude la numaratoare inseamna k ma jignejte direct pa mine,butch si cata(de la bar respectiv trupa coma) pt ca noi am numarat voturile!!!
in rest pace si pt unii:MAI AVETI DE INVATAT!!!!

User avatar
dj omega
un domn / doamna
Posts: 66
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:28 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by dj omega »

zosteru : voi nu aveti nici o vina ... daca acei "cunoscatori" ai genului au venit doar pt a`si sustine prietenii fara sa`i mai intereseze si cei care nu si`au adus tovarsii si care au dat bine e treaba lor ... parerea mea e ca nu au c cauta la un asemenea eveniment ... e posibil k in urmatoarele runde sa castige trupe pe prieteni si nu pe merit da nu prea avem ce face ... ma bazez pe obiectivitatea si pe calitatea celor care vor veni la urmatoarea runda ...


pace !

User avatar
menthoru
dimineata verific forumu
Posts: 614
Joined: Tue Dec 14, 2004 5:50 pm
Contact:

Post by menthoru »

Eu personal vedeam "top"-ul rundei exact asa cum a ieshit ... asta la fata locului.

Inainte de show am crezut ca Evolution 9000 vor castiga. Jaxxx a avut o zi proasta probabil si mi-a inselat asteptarile ... se mai intampla, e scuzabil.

In concluzie, nu cred ca e vorba de falsificat voturi and shit ... De fapt .. sunt sigur ca a fost totul corect. Iar cine spune de fazele cu prietenii ... nu stiu ce sa spun, personal n-am vazut grupuri mai mari in seara aia, in jurul unei trupe.

Eu personal am votat pe 6 bilete toate 6 cu 4laBong ... de ce 6? Pentru ca eu, in momentul votarii eram singurul cu tigara aprinsa ( am ars talonul in dreptul trupei ) si masa mea toata vota cu trupa respectiva ( si de ce sa nu recunosc MERITAU ). Puteam fi acuzat ca am facut manarii nu? Pentruc a am avut 6 taloane in mana ...

Alta idee .... nu toti aveau pixuri, si e posibil ca cel cu pix sa fi votat pe restul taloanelor din grupul lui ... Il acuzam si pe el de frauda? Hai sa nu fim exagerati.

Asa si eu pe MK2 ma asteptam sa avem cea mai tare piesa ... fiecare MC are senzatia ca piesa lui rupe si sparge capete. Am ascultat si n-a fost asa ... sunt cel putin 2-3 piese la fel de bune ...
Exista Moses, exista Subliminal ... exista o piesa in engleza la care nu ma asteptam sa iasa atat de bine.

Cred ca in primul rand trebuie sa invatam sa fim obiectivi si sa ne judecam singuri conrect, inainte sa-i acuzam pe altii ca ne judeca gresit!

Nu-mi luati in nume de rau "tona" de litere albe pe fond negru, insa sper ca am luminat putini unele minti si suflete pe topic-ul asta ... cel putin am spus ce cred eu.

User avatar
dj omega
un domn / doamna
Posts: 66
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:28 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by dj omega »

nu am zis asta pt k nu am castigat noi ... nici nu ma ajteptam sa castigam pt k colaborarea mea cu mishu e de f putin timp ... numa k knd am venit si ne`am asezat la masa am vazut langa noi la alta masa 12 oameni (probabil k 2 sau 3 dintre ei concurau) ... si pm nu tre sa ai doctorat k sa`ti dai seama k aia votau pe prietenie ... clasamentu in prima parte adik primele 2 locuri a fost corect ... si io dak as fi putut sa votez dadeam votu pt 4la bong ... sper k in runda urmat trupele sa fie mult mai apropiate ca valoare si sa avem parte de un show pe cinste ...


pace !

User avatar
menthoru
dimineata verific forumu
Posts: 614
Joined: Tue Dec 14, 2004 5:50 pm
Contact:

Post by menthoru »

LOL ... masa aia era a noastra tind sa cred ( la noi a fost cel mai aglomerat :lol:
6 eram Eu, Nomo, DZA, prietena mea, k-rina si glugah + fara nici o treaba cu noi ( am aflat later ) baietii de la 4labong + Kondamnat ( adminul HHK ) plus inca 2 tipe pe care le-am cunoscut acolo ... so ... aparentele mai inseala ;)

User avatar
Jaxxx
tanar
Posts: 46
Joined: Fri Dec 17, 2004 8:24 pm
Location: bucuresti
Contact:

Post by Jaxxx »

Ok,ce a fost a fost...eu am avut o zii aiurea rau si nu m'am ridicat nici la asteptarile mele....deci.....ce stiu eu despre mine ma multumeste....nu trebuie neaparat sa placem noi tuturora....fiecare are o alta preferinta si o alta viziune asupra lucrurilor..am putea sa vorbim mult si bine pe aceasta tema....asta a fost sa fie...eu am mai spus'o ma multumesc si EVOLUTION9000 se multumeste cu acest loc 3,bine ca nu am iesit pe ultimul.Sustinatori din partea noastra nu au fost decat 3 si restul de 13 voturi pana la 16 habar nu am cine ne'a votat.Inca o chestiune...eu cand am spus ca s'au "fraudat" alegerile chestia asta fost spusa mai in gluma asa(sper ca observati acele " )...nici cand am aflat in griffins ca am iesit pe 3 nu am fost posomorat...am fost oarecum amuzat de situatie(asta in sinea mea).Eu sunt impacat cu ideea ca nu ne'au votat oameni care cica ne erau prieteni(am vb cu ei in seara aceea si mi'au spus)mai bine asa.....asa stiu eu ca din 16 voturi 13 le'am primit de la oameni pe care nu'i cunoastem....in rest...aveti grija de voi in runda 2 si sa iesiti toti pe locul 1 si 2 :P :lol: .....PACE!



Jaxxx-evolution9000-
ce a fost odata nu v'a mai fi...

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vicentiu »

Tin sa precizez ca eu nu am votat ! :wink:

User avatar
dj omega
un domn / doamna
Posts: 66
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:28 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by dj omega »

dc ? erau trupele aja bune inkt nu te`ai decis ?? :D
dupa cum am mai spus show`u a fost mult sub ajteptari ... si conurentii si celebreitatea dn state ...


pace !

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests