Concurs - Runda 1

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

User avatar
Jaxxx
tanar
Posts: 46
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Fri Dec 17, 2004 8:24 pm
Location: bucuresti
Contact:

Post by Jaxxx »

Evolution9000 pune o mana sus pentru toata miscarea hip hop(numai ptr aia care merita)si inca odata PACE!



Jaxxx-evolution9000-
ce a fost odata nu v'a mai fi...

User avatar
Jaxxx
tanar
Posts: 46
Joined: Fri Dec 17, 2004 8:24 pm
Location: bucuresti
Contact:

Post by Jaxxx »

Bafta....o sa ajuing si eu in jur de ora 22:00 ca atunci ies de la servici :))...vin eu si te votez...kepp on hip hop!




Jaxxx-evolution9000-
ce a fost odata nu v'a mai fi...

User avatar
menthoru
dimineata verific forumu
Posts: 614
Joined: Tue Dec 14, 2004 5:50 pm
Contact:

Post by menthoru »

Jaxxx wrote:vin eu si te votez...keep on hip hop!
Jaxxx-evolution9000-
numai daca merita!

User avatar
Dj Skid
adevarat sa mor de nu
Posts: 317
Joined: Wed Jan 26, 2005 9:42 pm
Location: intr-un aleman gonind pietrat
Contact:

Post by Dj Skid »

[quote="menthoru"]
4. DJ Batz ... Omule, la primul contact cu cd-playerele te-ai descurcat excelent ... era sa daram boxele cat de tare ma agitam. BRAVO!



merci menthore...am facut ca am putut... :lol:
Music expresses feeling and thought, without language; it was below and before speech, and it is above and beyond all words

User avatar
AnToniO
rapperu vostru preferat
Posts: 258
Joined: Sat Dec 25, 2004 7:40 pm
Location: Foarte aproape de sectia de politie..
Contact:

Post by AnToniO »

Bah sa mor daca nu chiar imi pare rau... pula mea... stiu ca nu e de inteles dar pula mea o sa demonstrez cu alta ocazie ... bah versurile le stiu sa-mi bag pula ... dar chestia e ca bausem cam mult( de fapt,prea mult!!!) ...stiu ca unii ati considerat-o lipsa de respect ... dar nu a fost deloc asa ... pace ptr toti prezenti la eveniment!! Si o promisune de final : Promit ca data viitoare cand voi mai intra pe scena nu voi mai bea nimic!!! Si atunci o sa vedeti cam care este valoarea mea.. pana atunci pula mea nu am ce sa mai zic .. doar ca imi pare rau!!!
Ne mai vedem! pace! si scuze ptr aseara!!!
Image

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

partea mea... :)

Post by Vicentiu »

1. Dupa mai bine de 1 saptamana de tratamente cu antibiotice, luasem chiar la ora 6 aseara, m-a pus draqu de am baut... :lol: -> rezultatul: muci, pastilat, se invartea clubul cu mine... Don't try this at home!!

2. Imi cer scuze Evolution 9000, ca v-am botezat, nu pentru ca nu va stiam numele, ci pentru ca mi s-a facut limba bigudiuri :oops:

3. Imi cer scuze, Calibru si Max, am avut impresia ca au cantat 3 piese si ca o incepeau pe a 4-a, eram pe punctul de a-i opri, noroc ca m-a trezit Undoo :oops:

4. Spunea cineva ca au votat dinainte si ca a fost frauda, 4La Bong sunt din Buzau si nu erau decat 4 oameni sa-i sustina, deci n-a fost nici o frauda ca au obtinut 27 de voturi. Max si Calibru au avut fiecare cate 20 de voturi, deci, daca ar fi concurat impreuna ar fi fost pe primul loc, probabil (tinand cont ca exista posibilitatea ca pe un buletin de vot sa fie votati mai multi artisti, deci foarte probabil cei care au votat cu Max au votat si Calibru).

Freestyle-lurile de pe final au fost criminale !!

Astept si eu cu nerabdare, runda a 2-a !

User avatar
dj omega
un domn / doamna
Posts: 66
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:28 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by dj omega »

menthoru : nici io n`am o parere prea buna despre mine :D ... am vb cu faibo din motive tehnice pt k nuj dk te pricepi la dj`ing da o sa incerc sa`ti explic si sper sa intelegi ... undoo , faibo , dox taie cu faderu in stanga ... io sunt mai cu motz si tai in dreapta ... din cauza k mixeru nu avea hamster switch (comutator care schimba canalele intre ele) a fost nevoie sa schimbe firele ... nuj dk tu poti sa faci scratch pe un negativ lent numa bun de pus la o inmormantare da io nu pot frate ... oi fi io mai ciudat ... pm ... faptu k am dat pe playere nu scuza nimic pt k e cam acelasi lucru ... nici io nu am fost multumit de mine nici cand am dat cu mishu nici cand am dat battle cu batz pt k desi ma adaptez repede , mixeru care`l am aks (un jaf de mixer care nu taie deloc bine) are fader bun da facut fade`uri intre canale si nici de cum scratch ... ne vedem pe 17 feb k mai am atunci 2 prestatii si sper sa fii multumit de mn atunci :D ... ink o chestie ... fac de 5 luni spre deosebire de batz care face de 2 ani si cva si care stie mai mult decat mine la platane ... cer scuze celor carora nu le`am fost pe plac ... puteti sa spuneti orice despre mine k io nu ma las de dj`ing orice ar fi ... iti dau cu pace menthore , imi place KaTaNa si piesele ronin si miscare de protest sunt superi tari ... si scratch`u lu sho e tare :) ....


pace !

User avatar
menthoru
dimineata verific forumu
Posts: 614
Joined: Tue Dec 14, 2004 5:50 pm
Contact:

Post by menthoru »

Omega:

1. Mersi de aprecieri pentru KaTaNa. Lui shortez ii poti transmite ei ca o gasesti pe forumuri.

2. Te inteleg acum, partial, de ce a fost pasajul ala de vorbarie intre tine si faibo, totusi cred ca trebuia sa stabiliti in prealabil detaliile astea. Oricum aici vina nu e a ta, era o treaba organizatorica. Cat despre negativul ala, nu era de inmormantare frate ... parerea mea ca se putea da pe el ... oricum pentru 5 luni vechime nu o arzi rau. Ia ce ti-am spus eu doar ca un sfat prietenesc si nimic mai mult.

Respekt :D

User avatar
dj omega
un domn / doamna
Posts: 66
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:28 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by dj omega »

nu era inmormantare da faza e k nu`mi placea ... gusturile nu se discuta ... nu ma simteam bine pe negativu ala si d`asta n`am dat pe el ... ms pt sfat si n`am de zis dkt k nu ai vazut nimic ... o sa exersez cat mai mult si pe 17 sper s ne batem pt finala ... tu cu KTN si io cu Vendetta si S.U.B. :D ... se pare k io am 2 sanse :D ... ms ink o data ...


pace !

User avatar
Dj Skid
adevarat sa mor de nu
Posts: 317
Joined: Wed Jan 26, 2005 9:42 pm
Location: intr-un aleman gonind pietrat
Contact:

Post by Dj Skid »

omega...dece zici ca era aiurea negativu?mie mia placut..era cat de cat..ok..se putea da,dar cum ai zis "gusturile nu se discuta.."dar parerea mea e ca se putea da.. :D
Music expresses feeling and thought, without language; it was below and before speech, and it is above and beyond all words

User avatar
dj omega
un domn / doamna
Posts: 66
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:28 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by dj omega »

ehhh ... bine k la toti va placut negativu mai putin mie :) ... n`am zis k nu se putea da ci doar k nu`mi placea ...

skid : a fost buna ciorba ? :D


pace !

User avatar
Dj Skid
adevarat sa mor de nu
Posts: 317
Joined: Wed Jan 26, 2005 9:42 pm
Location: intr-un aleman gonind pietrat
Contact:

Post by Dj Skid »

suuper buna,dar cam fierbinte...miam ars limba:)
Music expresses feeling and thought, without language; it was below and before speech, and it is above and beyond all words

User avatar
FaiboX
UGLY
Posts: 234
Joined: Mon Dec 13, 2004 1:23 pm
Location: bucuresti
Contact:

Post by FaiboX »

bai sincer mie nu mi-a placut nimic joi....participanti slabi....invitat "penibil"....ma durea shi capu....poate data viit o sa fie mai frumos.

ps:
kombat : ms ... a fost un pic cam ciudat pe cd`playere ... sper k pe 17feb/17mar (cand mai am concerte) sa fac un show marfa...
frate a fost ciudat a fost ciudat, dar un dj cand are concert vine cu aparatura proprie ca sa faca ceva frumos, ca shi eu mi-am rupt spatele carand pick-upurile pe la concerte, eu am ramas masca in mom cand v-am vazut cu mainile in buzunar....oricum ati fost ok....parerea mea :P

pps: pe 17 feb/17 martie tot cd playere or sa fie, ba chiar o sa fie mixeru ala de club care nu taie deloc..asa ca va sugerez sa va aduceti aparatura din dotare...just a friendly advice...;)...
Image
Image

User avatar
Dj Skid
adevarat sa mor de nu
Posts: 317
Joined: Wed Jan 26, 2005 9:42 pm
Location: intr-un aleman gonind pietrat
Contact:

Post by Dj Skid »

faibo,eu sunt complet de acord cu tine..am fost si noi nesimtiti,dar io am venit acolo cu ideea sal vad p dj omega.nu aveam de gand sa fac nimic..a vnit el si mia zis sa facem si noi cva...si dc sa refuz?..scuze dak tiam dat "dureri de cap" :twisted:
las cdplayerele sunt ok..data viitoare aduc io mixeru
p.s pot sa fac un cd? ca un vinil propriu?sal fol in runda? :?:
Music expresses feeling and thought, without language; it was below and before speech, and it is above and beyond all words

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

da...normal ca poti
muie copos

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests