Dagga si Cast + concurs de b-boy

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

No Mo'
Lucky Striker
Posts: 519
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sat Jan 15, 2005 10:24 pm
Location: BUCURESTI - DIHAM
Contact:

Post by No Mo' »

bLuEsHiFt wrote:A filmat cineva? Chiar doresc sa vad ce a fost in seara aia pe linoleum :)
Tu ce cacat ma, esti din Buc. si tzi-e lene sa-tzi misti curu' pana-n b52?
Image

User avatar
Grigo Grigo
un domn / doamna
Posts: 77
Joined: Sun Nov 06, 2005 8:28 pm
Location: Bucharest
Contact:

Post by Grigo Grigo »

Koma wrote:nu..castigatorii au fost Dynamic Looney Toones in finala cu DLT.."cearta" propriu-zisa din finala a fost mai mult o neintelegere.
oricum, foarte tare show-ul, felicitari tuturor b-boy-ilor (in special celor cu mentalitate)
imi scapa numele castigatorului la "1 la 1" din finala cu Alex (Big Bounce)
K-nto ii zice la castigator! ..cel mai tare de akolo....din cei care au dansat...

a simtit muzica cel mai bine...si avea style pt juma de akolo.....merita din plin primu loc!!

l-a crew vs crew ..nu am mai jurizat...pt ca ...m-a atras berea...si am fo intr`un fel scarbit de nivelu scazut al unor bboy...care mai erau si hauseri sau rockeri....in fine....fiecare cu ale lor

a fo atmosfera ....supeer frumos...

felicitari Hades!

User avatar
Grigo Grigo
un domn / doamna
Posts: 77
Joined: Sun Nov 06, 2005 8:28 pm
Location: Bucharest
Contact:

Post by Grigo Grigo »

Koma wrote::oops: mea culpa+oboseala am comis-o..asta pt ca nu stiu trupa adversa :mrgreen:
hm..erau dynamic?

oricum, aforic, te-ai mai linistit cu beefu'? =))

finala a fost DLT vs Efekt ....cred....sa nu o luati de buna...da de sus parca asa se auzea :)

User avatar
Grigo Grigo
un domn / doamna
Posts: 77
Joined: Sun Nov 06, 2005 8:28 pm
Location: Bucharest
Contact:

Post by Grigo Grigo »

aforic wrote:ptr toate Groupie Droopy..sunteti enervante!! +ce dracu cautai la mixer ca inginer de sunet???? ...frate sincer.....chiar nu am nimic cu voi...insa voi nu aveti o viata a voastra,tre sa va bagati in tot????sunteti sufocante + pe deasupra enervante ...

..pace!!
de cine zici nene....parca era paul akolo....

User avatar
Iooana
fratele meu tu esti baiat
Posts: 187
Joined: Thu Sep 22, 2005 12:04 am
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Iooana »

:)) nu unde erai tu grigo ... langa baia d baieti ;) ...
TOTUSI ceva poze are cineva?:(
Image
Image

dragonu
tanar
Posts: 37
Joined: Sun Oct 16, 2005 8:39 pm
Location: bucuresti

Post by dragonu »

e timpul sa intervin-juriu :china(big bounce),lil vietnam(vpc),mist(vpc) si grigo concursul s-a desfasurat in stil piramidal insa numarul concurentilor nu a fost fix la 1vs 1 de accea juriul a completat locurile lipsa cu bboy care au fost elimintazi din contest si care chiar meritau sa continuie alaturi de cei ramasi...castigator kanto(big bounce) locul 2 alex(big bounce),la crewuri locul 1 dlt(barlad) si locul 2 efect(bucuresti) si acum hai sa lamurim o chestie,dltul e trupa mea si cand e vorba de de bboyin' afirm clar ca este una dintre cele mai puternice crewuri din romania tripatzi pe style, muzica,originalitate si atitudine real,aseara la battle nu prea am avut cu cine sa ne batem,cine a stat pana la sfarsit si s-au uitat la noi s-a vazut clar ca noi radeam, eram oarecum amuzatzi,stiam ca luam 1 si nu pt ca eu am oranizat partea cu juriul cu inscrierile ci pt simplu fapt ca suntem buni,dupa finala se anuntza dezinvolt din partea juriului locul 1 dlt cu 3-0 din partea juriului,la care cage care a comis o gafa de proportzii in lumea bboyinului se baga in seama la mic si zice mie mi-a placut mai mult trupa efect,de parca ar fi avut vreo treaba cu fenomenu,si zice eu zic sa lasam lumea sa decida gen,frate eu stateam si ma uitam am crezut ca glumeste prima oara dupa ce am realizat ca omu vb serios,gloata inflacarata racneaa ca la revolutie efect efect noi eram 5 omaeni din barlad si ne faceam cruce plus baietzii din juriu care radeau si ei oarecum jenatzi(au fost jignitzi,si omul care ia jignit nici nu realiza asta),in fine la urma cage isi da seama de prostia facuta isi cere scuze dar degeaba frate lumea adik pula lumea oamenii cu care venisera efect tot scandau efect,pana la urma treaba se potoleste discutzii gen coaie trebuia sa fie egalitate,ei au sarit mai mult s-a vazut pe fatza,manevre,astia care eram real am spart brigada cu un soi de remuscare ca taranii fac legea,pace pt trupa efect,pace pt hades pt ca a reusit sa faca un battle,pace pt cunoscatorii care nu practica ci doar iubesc hip-hopul si cunosc si ceva despre bboyin..peaz

Leasa
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1027
Joined: Fri Jan 07, 2005 12:49 pm

Post by Leasa »

No Mo' wrote:
aforic wrote:ptr toate Groupie Droopy..sunteti enervante!! +ce dracu cautai la mixer ca inginer de sunet???? ...frate sincer.....chiar nu am nimic cu voi...insa voi nu aveti o viata a voastra,tre sa va bagati in tot????sunteti sufocante + pe deasupra enervante ...

..pace!!

WOOOOORD !!! Bine, esti al nu-stiu-catelea care se ia de faza asta, si... ai vezi : NICI UN EFECT!
si stii cine-i de vina? itzi zic eu: in niciun caz ele...

cafteala
official QB murderer
Posts: 4424
Joined: Wed Dec 22, 2004 11:53 am

Post by cafteala »

No Mo' wrote:
bLuEsHiFt wrote:A filmat cineva? Chiar doresc sa vad ce a fost in seara aia pe linoleum :)
Tu ce cacat ma, esti din Buc. si tzi-e lene sa-tzi misti curu' pana-n b52?
Nu stiu unde e B52-u', si mi-am amintit de eveniment pe la 9 seara cand instrasem pe forum. :?

preacher
o viata pe forum
Posts: 4131
Joined: Mon Feb 14, 2005 3:40 pm
Location: forum

Post by preacher »

nu conteaza asa mult ... eu am plecat pe la 10 de aks ... deci dak chiar voiai sa vi, ajungeai...
99.9%

Leasa
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1027
Joined: Fri Jan 07, 2005 12:49 pm

Post by Leasa »

am cautat o harta dar n-am gasit... sincer nici eu nu stiam prima oara cand am fost unde e b52... si poate ca sunt multi care ar dori sa vina dar nu stiu unde e clubul... deci ar fi foarte folositor daca ar pune cineva o harta si detalii despre cum se-ajunge acolo (mijloace de transport etc)

cafteala
official QB murderer
Posts: 4424
Joined: Wed Dec 22, 2004 11:53 am

Post by cafteala »

stiu doar ca e undeva pe la Cismigiu.. atat.. si cand ma gandesc cat am stat sa gasesc Expiratu'.. :) .. Preacer.. am vrut sa vin.. lasa ca la urmatoru event asta cu DJ si nebuneli.. vin :)

User avatar
alka
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2229
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:23 pm

Post by alka »

dar daca apelati cumva la preacher sa va explice, sa n-o faceti!
ce m-a imbarligat omu' prin telefon cand trea sa ajung la Hades 2 Ani...am luat-o de 2 ori pe 2 drumuri gresite ca nu stie sa zica: treci intersectia si vezi pe dreapta clubu'....

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

Clubul B-52 (care are o mare elice de avion la intrare deci nu e greu de gasit) se afla la intersectia dintre Stirbei voda si Popa Tatu.
Moduri de a ajunge in b-52:
- din Romana (aproximativ 10 minute de mers pe jos) ... se merge cu 368 pana la sala palatului (imediat dupa Hilton) si de acolo tot inainte pe jos aproximat 600 de metri pana la intersectia cu pricina (este prima intersectie semaforizata) ... imediat dupa ce se trece de parcul Cismigiu
- din Eroilor (se merge 2 statii cu masina: 226, 168, 368, 126, 122, 137) se coboara la cismigiu si se merge inapoi pe Stirbei aproximativ 3 minute pe jos pana la prima intersectie (cea cu Popa tatu) si acolo imediat pe dreapta e clubul
- de la universitate (se merge cu masina 2 statii pana la Kogalniceanu) ... dupa care te intorci aproximativ 100 de metri inapoit pana la intersectia cu Schitu Magureanu (unde este liceul Lazar) si se face stanga (cum te uiti spre Universitate) ... se merge aproximativ 10 minute pe jos (cam 1 km) pana cand intalnesti Stirbei voda ...traversezi intersectia la 10 m pe dreapta e clubul cu elice.

harta:
Image
muie copos

User avatar
blindless
PIESA
Posts: 375
Joined: Wed Jan 05, 2005 10:55 pm
Location: In The Jungle!!!

Post by blindless »

bLuEsHiFt wrote:
No Mo' wrote:
bLuEsHiFt wrote:A filmat cineva? Chiar doresc sa vad ce a fost in seara aia pe linoleum :)
Tu ce cacat ma, esti din Buc. si tzi-e lene sa-tzi misti curu' pana-n b52?
Nu stiu unde e B52-u', si mi-am amintit de eveniment pe la 9 seara cand instrasem pe forum. :?
l'am gasit eu care sunt din cta si nu l'ai gasit tu? huoooo!! rushine!!! asta a fost ca sa te scotzi tu asha ... defapt mami a zis sa te duci la nani :wink:
"I needed to be here...But then i wanted to be here with you...And it's killing me to know that you'll never believe that..."
Image

preacher
o viata pe forum
Posts: 4131
Joined: Mon Feb 14, 2005 3:40 pm
Location: forum

Post by preacher »

la concurs .... nu am vazut bine fiind pozitionat mai in spate dar in timpul concursului unul dintre participanti a facut un flic flac si la aterizare i-au cazut pantalonii?
99.9%

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests