Hades Records & Wu-Tang Killa Beez la afterparty

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

User avatar
bboyspdy
sub.solist
Posts: 674
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:06 pm
Location: Lisbon
Contact:

Post by bboyspdy »

Ce mai conteaza ?! A trecut. A fost frumos. Cine a fost acolo trup nu va uita toata viata ;)

User avatar
BRUGNER_okocha
dimineata verific forumu
Posts: 932
Joined: Mon Jan 10, 2005 7:41 pm
Location: 1 Mai Ro
Contact:

Post by BRUGNER_okocha »

Khayyam210501 wrote:in numele trupei Zombie THC , vreau sa multumesc intregului stuff Hades Records pentru sansa oferita..MAXIM RESPECT !

pace ptr Faibo X aka ADONIS..one luv nigga !

pace ptr Brugner...si eu sunt mandru ca SUNT ROMAN SI REPREZINT ROMANIA !!! promit ca iti trimit poza cu indicatorul ala din localitatea Unirea...cand ajung pe acolo fac o poza :)
de cate ori trec prin localitatea Unirea, unde dedesubt scrie Ferencz, cred, iar Ferencz e vopsit rosu, galben si albastru peste, ma inalt la cer parca de bucurie. Muie bozgori si secui, in Bukale nu ar fi rezistat manifestarea lor nici 2 minute. Muistii dracu!

User avatar
BRUGNER_okocha
dimineata verific forumu
Posts: 932
Joined: Mon Jan 10, 2005 7:41 pm
Location: 1 Mai Ro
Contact:

Post by BRUGNER_okocha »

mihai.lazar wrote:
whigguh wrote:A fost o problema cu host-ul. Vor fi cat de curand upload-ate din nou.
Cica s-a transmis concertul aseara pe U tv. Stie cineva ceva?

later edit:
Doamnelor si domnilor, U va prezinta: Wu Tang Killah Beez, la Bucuresti!

Cel mai tare show de hip-hop pe care l-a vazut Romania, facut de nume grele ale clanului: Shabazz the Disciple, Gravediggaz, Cilvaringz, DJ Sueside, Barracuda, Beretta 9 si Shogun Assasson.

Marti, 21 februarie, incepand cu ora 22:15, editie speciala:

Wu Tang Working@ Killah Show

Marti, 28 februarie, incepand cu ora 22:15, partea a doua a emisiunii:
sursa www.utv.ro -> Programe -> Working @

Cum de nu stia nimeni de asta ?!

later later edit: Fisierele sunt up din nou. Reluarea la a doua emisiune - sambata la 16.
pentru ca u tv este un post de cacat la care nu se uita nici pulea si care nu au nici macar bunul simt sa se intereseze cine a cantat la concertul ala cu care-si fac reclama aka citez "Shabazz the Disciple, Gravediggaz, Cilvaringz" ...au prins ei ceva dar nu tot

Sa ne cacam pe utv
un post omolog lui Telesport, cand am vz la interviu cum arata prezentatorul lor, imi venea sa ma impusc, alti oameni dedicati HH, raman pe afara si cocalari d'n'b au ocazia sa ia interviuri la WTKB. De aia e viata urata, in unele situatii!

User avatar
BRUGNER_okocha
dimineata verific forumu
Posts: 932
Joined: Mon Jan 10, 2005 7:41 pm
Location: 1 Mai Ro
Contact:

Post by BRUGNER_okocha »

mihai.lazar wrote:
whigguh wrote:A fost o problema cu host-ul. Vor fi cat de curand upload-ate din nou.
Cica s-a transmis concertul aseara pe U tv. Stie cineva ceva?

later edit:
Doamnelor si domnilor, U va prezinta: Wu Tang Killah Beez, la Bucuresti!

Cel mai tare show de hip-hop pe care l-a vazut Romania, facut de nume grele ale clanului: Shabazz the Disciple, Gravediggaz, Cilvaringz, DJ Sueside, Barracuda, Beretta 9 si Shogun Assasson.

Marti, 21 februarie, incepand cu ora 22:15, editie speciala:

Wu Tang Working@ Killah Show

Marti, 28 februarie, incepand cu ora 22:15, partea a doua a emisiunii:
sursa www.utv.ro -> Programe -> Working @

Cum de nu stia nimeni de asta ?!

later later edit: Fisierele sunt up din nou. Reluarea la a doua emisiune - sambata la 16.
pentru ca u tv este un post de cacat la care nu se uita nici pulea si care nu au nici macar bunul simt sa se intereseze cine a cantat la concertul ala cu care-si fac reclama aka citez "Shabazz the Disciple, Gravediggaz, Cilvaringz" ...au prins ei ceva dar nu tot

Sa ne cacam pe utv
Mihai, te sustin. Iata mai jos:
http://www.utv.ro/index.php?section=working@&id=8

sau asa:
Doamnelor si domnilor, U va prezinta: Wu Tang Killah Beez, la Bucuresti!

Cel mai tare show de hip-hop pe care l-a vazut Romania, facut de nume grele ale clanului: Shabazz the Disciple, Gravediggaz, Cilvaringz, DJ Sueside, Barracuda, Beretta 9 si Shogun Assasson.

User avatar
HardBeat
fratele meu tu esti baiat
Posts: 110
Joined: Mon Feb 07, 2005 10:21 pm
Location: Middle East Earth

Post by HardBeat »

BRUGNER_okocha wrote:
Khayyam210501 wrote:in numele trupei Zombie THC , vreau sa multumesc intregului stuff Hades Records pentru sansa oferita..MAXIM RESPECT !

pace ptr Faibo X aka ADONIS..one luv nigga !

pace ptr Brugner...si eu sunt mandru ca SUNT ROMAN SI REPREZINT ROMANIA !!! promit ca iti trimit poza cu indicatorul ala din localitatea Unirea...cand ajung pe acolo fac o poza :)
de cate ori trec prin localitatea Unirea, unde dedesubt scrie Ferencz, cred, iar Ferencz e vopsit rosu, galben si albastru peste, ma inalt la cer parca de bucurie. Muie bozgori si secui, in Bukale nu ar fi rezistat manifestarea lor nici 2 minute. Muistii dracu!
sunt prea offtopic daca intreb despre ce manifestare e vorba? orice-ar fi mi se pare ca esti un pic cam dur si cred ca de fapt nu prea ii cunosti pe secui (decat poate de pe la vadim).
BRUGNER_okocha wrote:cocalari d'n'b
ce vrei sa zici, daca nu-s indiscret?
Image

User avatar
BRUGNER_okocha
dimineata verific forumu
Posts: 932
Joined: Mon Jan 10, 2005 7:41 pm
Location: 1 Mai Ro
Contact:

Post by BRUGNER_okocha »

HardBeat wrote:
BRUGNER_okocha wrote:
Khayyam210501 wrote:in numele trupei Zombie THC , vreau sa multumesc intregului stuff Hades Records pentru sansa oferita..MAXIM RESPECT !

pace ptr Faibo X aka ADONIS..one luv nigga !

pace ptr Brugner...si eu sunt mandru ca SUNT ROMAN SI REPREZINT ROMANIA !!! promit ca iti trimit poza cu indicatorul ala din localitatea Unirea...cand ajung pe acolo fac o poza :)
de cate ori trec prin localitatea Unirea, unde dedesubt scrie Ferencz, cred, iar Ferencz e vopsit rosu, galben si albastru peste, ma inalt la cer parca de bucurie. Muie bozgori si secui, in Bukale nu ar fi rezistat manifestarea lor nici 2 minute. Muistii dracu!
sunt prea offtopic daca intreb despre ce manifestare e vorba? orice-ar fi mi se pare ca esti un pic cam dur si cred ca de fapt nu prea ii cunosti pe secui (decat poate de pe la vadim).
BRUGNER_okocha wrote:cocalari d'n'b
ce vrei sa zici, daca nu-s indiscret?
este vba despre sarbatorirea zilei ungariei, 15 martie, se pare ca ai fost plecat din tara in ultimul timp??!!! Nu sunt fan Vadim, insa oricum secuii astia nu merita sa mai deschida gura, ca au destule drepturi. Am fost si eu in CV sau HR si vb in cunostiinta de cauza. In ceea ce priveste autonomia, un singur cuvant: NICIODATA!!! E offtopic cum le place multora sa zica. Cocalari d'n'b, e o poveste lunga, insa pe scurt, destul de multi la concert, nu stiu daca si la after party, in locul unora care ar fi fost mult mai apropiati de fenomen. Nu mai am forta sa mai intru in polemica despre asta! Dar daca trebuie, facem, no p!

User avatar
HardBeat
fratele meu tu esti baiat
Posts: 110
Joined: Mon Feb 07, 2005 10:21 pm
Location: Middle East Earth

Post by HardBeat »

De secui si autonomie nu mai zic nimic pentru ca am observat ca exista deja un topic pe subiectul asta. Tot nu inteleg care-i treaba cu "cocalari d'n'b", adicatelea ce vrea sa insemne "d'n'b"?
Image

preacher
o viata pe forum
Posts: 4131
Joined: Mon Feb 14, 2005 3:40 pm
Location: forum

Post by preacher »

aoleo frate incepem iar cu discutiile astea nesfarsite...
stai sa te ajut daca am cum ..
http://forum.hadesrecords.com/viewtopic ... 25&start=0

uite mai sus linku care te va lamuri.
nu mai continuati aici :)
99.9%

User avatar
BRUGNER_okocha
dimineata verific forumu
Posts: 932
Joined: Mon Jan 10, 2005 7:41 pm
Location: 1 Mai Ro
Contact:

Post by BRUGNER_okocha »

da frate, d'n'b = drum'n'bass = muzica moderna = evolutia HH in mai bine, si multe alte plusuri. Dar gata ca se supara Preacher! Ador sa fiu "offtopic", ce cuvant de cacat! :lol: :lol: :lol:

User avatar
BRUGNER_okocha
dimineata verific forumu
Posts: 932
Joined: Mon Jan 10, 2005 7:41 pm
Location: 1 Mai Ro
Contact:

Post by BRUGNER_okocha »

recent, Shabazz the Disciple, mi-a dat reply la mailuri, spunandu-mi ca vrea neaparat sa revina in RO. Acest eveniment s-ar putea produce in aceasta vara, insa pana atunci big up pt tot crew-ul Wu Tang Killa Beez (nu Killah), cum a scris o televiziune muzicala consacrata. :butch2:

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests