3 martie ..:: CTC si invitatii (150 minute)

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

Locked
User avatar
Shearer
old school
Posts: 2538
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Fri Feb 24, 2006 10:33 pm
Location: Berceni
Contact:

Post by Shearer »

http://rapidshare.de/files/14695288/fil ... c.rar.html

ce am filmat yo aseara , pacat ca n-am mai avut memorie la mobil :(

User avatar
Vincy
tanar
Posts: 28
Joined: Mon Feb 20, 2006 7:37 pm
Location: Bucuresti

Post by Vincy »

Ba deci a fost prea tare concertu..CTC au rupt totu...Furnici Coapte si ei tari...auzisem doar d ei dar ieri am vazut ca sunt buni..Funktastics si ei atmosfera buna..toti ...tare concert...am reusit sa ma vad si eu pe acolo cu dragonu, blueshift (ti-am vazut sapca :D ), mc'a, umbra...repet ..TARE CONCERT !!
Image

User avatar
AAF
stiutor
Posts: 250
Joined: Sun Jul 10, 2005 6:24 pm
Location: In Sub
Contact:

Post by AAF »

Da aforic observ ca iti place sa pupi in cur, pupal si pe L Doc ca vad ca traduce bine....yo atat iti zic asculta cu atentie ce zice el acolo la Free si mai vb , nu am vrut sa zic asta dar daca asculti old school o sa iti dai seama.
Si ai auzit de EXPRIMARE LIBERA?sau poate sa iti zic ca e un DREPT cine stie poate nu ai auzit , bai ma lasati cu deastea , ce am zis eu ca nu ii apreciez? Doamne fereste , Deliric e ca un idol pt mine dar nu are rost sa mai discutam ca suntem off topic rau , asa ca eu ma opresc aici cu off topicu.
Last edited by AAF on Sun Mar 05, 2006 1:18 am, edited 1 time in total.
Image

cafteala
official QB murderer
Posts: 4424
Joined: Wed Dec 22, 2004 11:53 am

Post by cafteala »

*cum fac aia la battle-uri: OUUUUU!!! OUUUUUUUUUU!!!* :lol:

on-topic: deci sapca aia verde e gen trademark-ul meu. toata lumea ma stie dupa sapca asta.. tare-asa. :D

aforic
fratele meu tu esti baiat
Posts: 128
Joined: Wed Mar 02, 2005 2:40 am

Post by aforic »

frate eu nu mai zic nimic..ma distreaza skimbul de replici pe Forum! ...insa sunt "Anti".

Pace AAF (oricine ai fi) :)

User avatar
Brz
dimineata verific forumu
Posts: 920
Joined: Tue Dec 21, 2004 8:11 pm
Location: Ctza
Contact:

Post by Brz »

.cand o sa ajungeti sa faceti asa ceva atunci aveti dreptul de a critica..

aici n-ai dreptate!! ori ramane sa ne apucam cu totzii ..ori sa va datzi cu parerea ntre voi 50 de inshi care facetzi?.. :D[/b]

VD88
tanar
Posts: 3
Joined: Sun Mar 05, 2006 7:01 am

Post by VD88 »

In primul rand vreau sa multumesc tuturor celor care au venit la concert. Au fost momente pe care nu o sa le uit cat o sa traiesc. Nu stiu cum se vedea concertul din public, dar de pe scena am inregistrat pe retina imagini pe care daca e adevarata faza cu viata derulandu-se prin fata ochilor la sfarsitul vietii, o sa vreau sa le revad cu incetinitorul pentru ca sa pot savura din nou fiecare clipa. Nu stiu cat de bine am dat noi pe scena, nu pot sa-mi dau seama, dar nu cred ca am intrecut publicul care a fost GENIAL. Imi pare rau pentru problemele cu sunetul, avand in vedere ca Facem Records era unul dintre organizatori nu refuzam nici o raspundere vis-a-vis de subiectul asta, desi sincer m-as fi asteptat ca oamenii care au fost responsabili cu asta si care nu si-au facut treaba sa fi venit pana acum macar cu o scuza publica fata de cei aproximativ 1000 de oameni care au venit la show ca sa asculte muzica (punandu-le respectivilor ceva bani in buzunar) si in loc de asta au trebuit sa presupuna ceea ce ar fi trebuit sa auda (nu ma refer aici la sunetistii pensionari, care in ochii mei sunt doar niste victime ale evolutiei tehnologiei, ci la cei care au luat decizia ca ei sa fie acolo). Dar, fie si asa, sa zicem ca e vina noastra, si in cazul asta noua nu ne e rusine sa ne cerem scuze si sa le explicam oamenilor cum a fost treaba. Aveam pregatit un show mult mai complex, am facut repetitiile bazandu-ne pe 5 microfoane, in a 2-a jumatate a concertului aveam doar 2, dintre care unul se auzea infect. Am fost fortati sa renuntam la piese precum TV, Ipoteze, Multiplu Salt Mortal, Strofa Mea, etc. care nu puteau fi cantate in nici un chip cu un singur microfon. Piese ca 6 Milioane, Orice, Scurtcircuit au avut si ele de suferit desi ne-am incapatanat sa le cantam pentru ca promisesem publicului un spectacol. Piesele pe care trebuia sa le cantam la un nivel normal a trebuit sa le URLAM de-a dreptul pentru ca lumea sa auda cat de cat ceva, iar din cand in cand semnalul de la microfoane se pierdea, sau nivelul sunetului se schimba instantaneu atat de drastic incat in mijlocul strofei ne trezeam in cu totul alt film de parca eram ala din Capcana Timpului. Astfel am reusit sa-mi desenez cu transpiratie pe tricou harta detaliata a Australiei cu Praetor si Steve si Terry si toata familia, iar in a doua repriza vocea mea a sunat ca un mesaj de dincolo de mormant (Preoteasa a fost construita peste un vechi cimitir indian). Personal mi-am dat seama ca e ceva in neregula in momentul in care am ajuns in club pentru repetitii si am vazut ca inginerul de sunet avea in acelasi timp si plete si chelie, anomalie specifica "muzicienilor" care asculta muzica la magnetofon si au impresia despre hiphop ca ar fi o muzica vorbita, de protest, unde mai important e mesajul dintre piese decat muzica in sine. Ori, Sisu oricum era deja liber, toata lumea isi cumparase albmul in original iar noi venisem sa facem haos nu sa trimitem publicul acasa ca sa sa citeasca o carte. Va asigur ca daca ar fi fost un lucru un lucru posibil din partea noastra ca sa remediem problema cu sunetul l-am fi facut, nu cred ca a fost cineva acolo in seara aceea pentru care concertul sa fi insemnat mai mult decat pentru noi 4. Pe scurt, ne pare rau pentru cei pe care i-am dezamagit, ne pare bine pentru cei care, la fel ca si noi, au reusit sa treaca peste partile negative si s-au simtit super bine. Trebuie sa ma repet, nu vad cum spectacolul pe care l-am oferit noi pe scena ar fi putut sa intreaca spectacolul pe care ni l-a oferit noua publicul. Poate la urmatorul concert o sa o ard cu o camera atasata de cap ca soldatul universal, ca sa puteti intelege ce bucurie simtim in momentele alea. Asta e ceea ce ne motiveaza sa facem ceea ce facem in continuare. Pace si pentru toata lumea care a urcat pe scena, pace pentru Hades Records pentru organizare din nou MAXIM DE RESPECT pentru oamenii din public, sper sa ne vedem SI MAI ALES SA NE AUZIIIIIIIIM la urmatorul.

P.S. Sunt cateva aspecte negative personale cu privire la concertul de aseara:

- mi-am uitat in taxi o pereche de adidasi sugestiv intitulati "Adio" :))
- mi-am pierdut cheile de la casa cu un breloc "88" cu valoare sentimentala. daca le-a gasit cineva este rugat sa inapoieze sau macar sa nu intre peste mine in casa cand dau la buci
- vorbesc ca barry white pe patul de moarte
- ma doare genunchiul stang datorita unei sarituri neinspirate
- nu stiu de ce dracu dar nu mai pot sa-mi indoi mainile

NICI UNUL DIN ACESTE ASPECTE NU E DIN VINA CTC. VA ROG SA APLICATI REGULA DE 3 SIMPLA IN CAZUL INCIDENTELOR PERSONALE.

"E scandal in seara aceasta / Mai bine zis orgie c-o sa futem Preoteasa"......pfffff......clasic! HAAAAAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

Nu avem inca o explicatie de ce s-a auzit in acel hal ... am schimbat 3 sunetisti in timpul concertului, am desfacut si curatat microfoanele... tot ce era omeneste posibil ... la soundcheck nu ne-am putu da seama pentru ca sala era goala si era un reverb imens
singura explicatie e ca sunetistul initial a facut totul praf (de altfel microfoanele se aflau cate doua pe un canal de compresie si nu erau reglate, asta fiind si cauza pentru care am scos compresia cu totul de la jumatatea concertului) ... pacat la cata lume a venit ca nu au putut vedea un concert in toata puterea cuvantului
muie copos

Gratzy
tanar
Posts: 11
Joined: Sat Mar 04, 2006 12:56 pm
Contact:

Post by Gratzy »

:lol: :lol: :lol: si pe mine ma doare spatele si gatul dar datorita unei sarituri inspirate :lol: :lol: :lol: ...... si ca sa fiu ontopic...eu apreciez foarte mult faptul ca in ciuda sonorizarii foarte proaste , ctc au facut show...m-am simtzit mult mai bine decat la wu...am tzipat pana ma lasat vocea si chiar si fara ea si cu gatul distrus tot mai tzipam...a fost o nebunie... si noi va multzumim ca ne-atzi oferit o seara foarte tare si ca atzi dat tot ce e mai bun din voi... Respect ctc si keep up the good work

cafteala
official QB murderer
Posts: 4424
Joined: Wed Dec 22, 2004 11:53 am

Post by cafteala »

Vlade, gasise o fata niste chei in al doilea separeu parca din partea stanga de cum intrai in sala. Cred ca le-a lasat acolo.. ai pierdut adidasi Adio? damn :(

In fine.. tare concert. Pace.

User avatar
Deena
La Cosa Nostra
Posts: 1308
Joined: Wed Jan 05, 2005 11:23 pm

Post by Deena »

ok, ok...cu putina intarziere dar nu puteam lasa lucrurile asa...i have 2 take my time 2 show the love, appreciation & support...so...
Yeeeeeeeeaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhh man!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Deci se poate si la noi un adevarat show, ceea ce ma face sa spun ca NU trebuie subestimata NICIODATA puterea pe care o are munca, toate eforturile sustinute, rabdarea, ambitia de care acesti oameni au dat dovada!
Props CTC
Lasand deoparte marea problema cu sonorizarea(nu e prima oara cand se intampla in concerte, in general, nu ma refer numai la cele ale Ctc'ului...ptr. k se intampla si la case mai mari-> vezi Clive Davis Pre Grammy party de anu' asta, iar exemplele pot continua)... daca treceai peste inconvenientul asta, atmosfera & feed'back'ul publicului au fost EXTRAORDINARE!!!!!!!
The roof, the roof was on fiyahhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :twisted:
aww....and somebody shoot that ol' man!!!!(tataie ...sau nene sunetist stai bre acasa si dormi..)
Last edited by Deena on Sun Mar 05, 2006 9:47 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

Deena wrote:ok, ok...cu putina intarziere dar nu puteam lasa lucrurile asa...
Yeeeeeeeeaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhh man!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Deci se poate si la noi un adevarat show, ceea ce ma face sa spun ca NU trebuie subestimata NICIODATA puterea pe care o are munca, toate eforturile sustinute, rabdarea, ambitia de care acesti oameni au dat dovada!
Props CTC
Lasand deoparte marea problema cu sonorizarea(nu e prima oara cand se intampla in concerte, in general, nu ma refer numai la cele ale Ctc'ului...ptr. k se intampla si la case mai mari-> vezi Clive Davis Pre Grammy party de anu' asta, iar exemplele pot continua)... daca treceai peste inconvenientul asta, atmosfera & feed'back'ul publicului au fost EXTRAORDINARE!!!!!!!


The roof, the roof was on fiyahhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :twisted:
aww....and somebody shoot that ol' man!!!!(tataie ...sau nene sunetist stai bre acasa si dormi..)
omul ala de la sunet a facut maxim in conditiile in care nu el s-a ocupat de sunet la probe..sunetistul angajat a dat bir cu fugitii dupa primele 2 piese..s-a resetat pur si simplu ... in disperare de cauza am apelat la oamenii de acolo ..care au facut maxim din ce se putea ...
maxim respect pt. ei
muie copos

User avatar
Deena
La Cosa Nostra
Posts: 1308
Joined: Wed Jan 05, 2005 11:23 pm

Post by Deena »

mihai.lazar wrote:
Deena wrote:ok, ok...cu putina intarziere dar nu puteam lasa lucrurile asa...
Yeeeeeeeeaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhh man!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Deci se poate si la noi un adevarat show, ceea ce ma face sa spun ca NU trebuie subestimata NICIODATA puterea pe care o are munca, toate eforturile sustinute, rabdarea, ambitia de care acesti oameni au dat dovada!
Props CTC
Lasand deoparte marea problema cu sonorizarea(nu e prima oara cand se intampla in concerte, in general, nu ma refer numai la cele ale Ctc'ului...ptr. k se intampla si la case mai mari-> vezi Clive Davis Pre Grammy party de anu' asta, iar exemplele pot continua)... daca treceai peste inconvenientul asta, atmosfera & feed'back'ul publicului au fost EXTRAORDINARE!!!!!!!


The roof, the roof was on fiyahhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :twisted:
aww....and somebody shoot that ol' man!!!!(tataie ...sau nene sunetist stai bre acasa si dormi..)
omul ala de la sunet a facut maxim in conditiile in care nu el s-a ocupat de sunet la probe..sunetistul angajat a dat bir cu fugitii dupa primele 2 piese..s-a resetat pur si simplu ... in disperare de cauza am apelat la oamenii de acolo ..care au facut maxim din ce se putea ...
maxim respect pt. ei
cum a plecat mah????...pai de ce e angajat acolo, ca sa lase oamenii balta cand e nevoie de el?!...ce om.... :x

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

a plecat...panicat ... de frica ca o sa-si ia bataie probabil
muie copos

User avatar
AAF
stiutor
Posts: 250
Joined: Sun Jul 10, 2005 6:24 pm
Location: In Sub
Contact:

Post by AAF »

Cred si yo frate , daca l-a auzit pe Vlad incepand scandal :)))):D cu sa nu ii fie frica :D.
Image

Locked

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest