3 martie ..:: CTC si invitatii (150 minute)

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

User avatar
[Gh1mpe]
tanar
Posts: 12
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sun Feb 06, 2005 5:48 pm
Location: direct de pe scaun

Post by [Gh1mpe] »

HipHopKulture wrote::bow: ...doar atat!

doar atat frate??? :firedevil: pt microfoane :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :) C.T.C ruuleaza frateeee !!!!!

User avatar
AAF
stiutor
Posts: 250
Joined: Sun Jul 10, 2005 6:24 pm
Location: In Sub
Contact:

Post by AAF »

Ati citit makar umpic din ce am scris eu?
Am venit sa ii vad pe cei de la CTC pe K-gula , Zale etc...

De unde era sa stiu eu cum o sa iasa , oricum mi-am exprimat parerea si nu cred ca am zis ca restu nu a fost bine.....da plm daca va apucati sa vb fara sa ganditi , kiar am cantat cu ei pe majoritatea pieselor...nu am zis niciodata ca nu imi plac CTC, daca am scris eu asta pe undeva nu mai intru pe forum,plm am dif tehn. in original....

Ideea era ca plm oi fi eu fan CTC dar nici kiar asa frate sa dau inainte ca idiotu indiferent de ce simt eu....mi-am exprimat punctul de vedere si atata tot...intelegeti ce vreti din el....dar nu mai mancati atat kkt...si fiti sinceri cu voi pt inceput.

Asta a fost ultimu Off Topic -- De Aici Ma Opresc Deci Orice Reply Nu Are Rost.
Image

User avatar
alka
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2229
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:23 pm

Post by alka »

AAF wrote:Apropo Ziceam de kgula ca ce a patit ca plm era asa omu , lipsit de kef si sa si vazut la All Star....plm.....Adika Abia asteptam: Cum vezi viata sau Doare oare...da...daca nu sa putut....
k gula a avut ghinionu k microfonul sa se intrerupa chiar la el...la ambele strofe care le-a cantat...si mai ziceai de bitza...bitza a cantat super tare...chiar la el am inteles aproape fiecare cuvant, in ciuda dificultatilor tehnice...deci incearca si tu sa nu te mai rezumi la critici dastea...chiar nu ai ce sa critici..a fost o seara perfecta! (asta pt cei care au trecut peste sonorizare, si s-au manifestat cum au simtit)
pace

User avatar
AAF
stiutor
Posts: 250
Joined: Sun Jul 10, 2005 6:24 pm
Location: In Sub
Contact:

Post by AAF »

Nu,eu ma refeream la comportamentul lui adika nu la cum a dat ca de dat a dat bine Bitza...Dar plm parca pe el se citea hai in plm sa se termine odata parca nu era asa de entuziasmat ca cei de la CTC sau ca Cedry2k....Adika poate i se taiase de la sunet :D cine stie...
Pace...
Image

User avatar
Veon
tanar
Posts: 12
Joined: Sun Dec 18, 2005 1:05 am

Post by Veon »

cred k e de prisos sa zic cat de marfa a fost. nu concep ca cineva sa nu se fi simtit bine si sa nu se fi distrat

Marfa cedri2k, marfa ctc, si restu invitatilor la fel. furnici coapte sunt chiar tari, nu ii mai auzisem pana acum

User avatar
[Gh1mpe]
tanar
Posts: 12
Joined: Sun Feb 06, 2005 5:48 pm
Location: direct de pe scaun

Post by [Gh1mpe] »

nici eu frate :D si au incins bine de tot mic`urile

User avatar
Jepcar
un domn / doamna
Posts: 70
Joined: Mon Dec 13, 2004 2:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Jepcar »

Cam asha stau lucrurile :


Se intampla prin vara lui 2005 la Venus cand mi-am cumparat CTC cu 20 RON (adica cu 20 ca Ron ptr ca venisem cu bani d-acasa pentru aia care pur si simplu frate nu intzeleGE) . In Ianuarie 2006 mi-a fost sparta masina si mi-au furat REPARII strazii CD-player-ul in care aveam CD-ul cu CTC si pe care il ascultam in fiecare dimineatza cand ma duceam la munca impreuna cu omu meu Kriz3 care si el la randul lui si-a cumparat albumul (desi nu e un REPAR 100% ca altzi REPARI de pe acest forum) , dar stai sa vezi faza : murind de draci ca mi-am sacrificat 20 RON la mare (adica o seara pe faleza cu nevasta-mea care si ea este REPARITZA si bate REPARI mai mari ca ea) si mi i-au furat REPARII de CARTIER , m-am decis sa imi cumpar din nou albumul baietzilor de la CTC ptr ca mi se par cei mai tari CANTARETZI din Romania la ora actuala ... si m-am imprumutat de 20 de RON de la colegu meu de echipa cu care joc FIFA 2006 pe PC si am luat din nou DIFICULTATI TEHNICE . Partea mijto vine abia acum : deshi nu aveam bani sa trec strada (ca la noi la ASIGURARI banii intra pe 20 abia) , m-am decis sa ma duc cu nevasta-mea si sa vad LAIV pe CTC -> deci inca 20 de RON si cand am ajuns am vazut :

- O sala in care venisera nijte ROCKERI care credeau ca e concert TIMPURI NOI si DA HOOD ;
- Canapele din piele ca in TWICE (pe care se ashezasera nijte copii din TWICE deshi masa era ocupata de mine & company) ;
- Furnici Coapte : nijte cantaretzi OK , dar care transpirau prea mult ptr mesajul pe care il adresau ;
- Funktastics (sper ca am scris corect) - o trupa care nu mi-a placut niciodata si nici n-o sa-mi placa vreodata - piesa cu aforic chiar imi placea , dar unde e frate pizda aia de pe refren ca fara aia chiar nu are haz ? :(
- K-Gula care nu a fost in stare sa dea si el o strofa ptr sutele de oameni care-l aclamau ;
- SUNETUL FOARTE FOARTE FOARTE PROST , parca eram la un concert playback al trupei VOLTAJ !

CTC au fost magnifici , poate chiar au meritat cei 60 de RON , poate ca sunt singurii din tzara asta care merita banii astia , dar cum spunea un CANTARETZ de la concert (al carui nume va ramane secret din prea multa stima ptr el) : FRATE , DAR SE AUDE PROST (zice EU) Raspuns : FRATE , MA DOARE IN PULA CA EU TOT BANII AIA MI-I IAU !!!!!!!!


M-am sictirit rau frate si nu o sa mai vin prea curand la un concert si pe final subscriu fara sa ranesc pe nimeni : frate am dat bani pe cineva , am tot dreptul sa critic si sa-mi bag pula etc. "Datorita criticilor se duc trupele in jos" ---- GRESIT : Datorita criticilor exista trupele adevarate pentru ca adevaratzii CANTARETZI stiu sa asculte si de cei care cumpara adevarata muzica . RESPECT MAXIM ptr VD care a postat aici pe forum. GATA ca mi-e somn .
www.gamextv.ro

www.gamextv.ro/es/

http://www.next-please.ro

neXtplease! FIFA powered by : Razer , GameX TV , GSP.RO

DOC
tanar
Posts: 25
Joined: Sat Feb 25, 2006 12:13 pm

Post by DOC »

Are dreptate...Pace prietene

User avatar
sunrah
.
Posts: 5371
Joined: Mon Jan 31, 2005 11:26 pm
Location: a satellite, bitch!

Post by sunrah »

Jepcar wrote:Furnici Coapte : nijte cantaretzi OK, dar care transpirau prea mult ptr mesajul pe care il adresau;
Daca tot afirmi ca a fost sonorizarea cum a fost, ma mir ca ai inteles cel mult un vers din toata prestatia baietilor.
Nu o lua ca pe-o rautate din partea mea, dar ai sunat ca un "hater" in fraza de mai sus.

Jepcar wrote:M-am sictirit rau frate si nu o sa mai vin prea curand la un concert si pe final subscriu fara sa ranesc pe nimeni : frate am dat bani pe cineva, am tot dreptul sa critic si sa-mi bag pula etc. ---- GRESIT
Clar iti apartin drepturile, dar sper sa nu faca majoritatea ca tine, ar fi tragic! Pana si la Koala unde ma asteptam sa fie o sonorizare buna, s-a vazut, s-a auzit ce a fost - mai peste tot se intampla asta. Trebuie sa trecem peste toate aceste inconveniente daca vrem sa tinem hip hop'ul in picioruse, sa cumparam originalele si sa mergem la concerte. Eu una nu-mi pot permite a pune problema asa cum ai pus-o tu. E Hip Hop. Restu' conteaza mai putin! Sunt curioasa ce va fi la Food.. 8)
you just never know when you're living in a golden age.

RapGame
un domn / doamna
Posts: 63
Joined: Wed Dec 29, 2004 8:15 am
Location: Singur.. pe malul unei mari
Contact:

Post by RapGame »

Jepcar wrote:- O sala in care venisera nijte ROCKERI care credeau ca e concert TIMPURI NOI si DA HOOD ;
Ce pula mea ai tu cu rockeri ? si eu ascult rock si care-i faza.. esti cam hater frate.. mai bine te impujcau astia de revolutie ca pe cesca...
Ce pula mea nu-ti convine cu acei rockeri care au venit? eu nu au voie sa asculte ctc? sau ce? numai tu ala care se crede rappa imbracat larg are voie sa vina la concerT? ce mentalitate de cacat ...
Life is the greatest gift you can get

Zodiak
moderator astea
Posts: 187
Joined: Mon Dec 13, 2004 4:11 pm

Post by Zodiak »

@ Jepcar - "pizda" aia e o fata (o persoana) care poarta si un nume.
Image
Beware the beast man...

tzele
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1484
Joined: Thu Jun 30, 2005 11:51 pm
Location: acolo
Contact:

Post by tzele »

ba a fost prea tare!Cel mai mult m-a impresionat cedry2k...a fost maret.Plus spectacolul oferit de ldoc si deliric pe la 3 dimineata...aia a fost cireasa de pe tort.E adevarat s-a auzit prost dar dak stiai piesele ctc intelegeai:-)...nu imi pare rau k am dat banii aia,nu imi pare rau ca am murit de foame pana a venit microbuzul(sunt din alexandria),chiar pot spune ca am indurat prea putin in comparatie cu showul...care a fost.Oricum,mult respect pentru furnici coapte care nu au fost descurajati de faptul k au fost probleme cu sunetu...caty despre ctc...mult respect...mult profesionalism din partea lor...pace

User avatar
Jepcar
un domn / doamna
Posts: 70
Joined: Mon Dec 13, 2004 2:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Jepcar »

RapGame , daca as fi hater , acum as incepe sa te injur ptr insulte , dar cam ai dreptate , m-am exprimat cam urat si asta ptr faptul ca sunt F F sictirit . Nu am nimic cu rockerii , apropos Macs (colegul meu de echipa e rocker asa ca stai calm :) ) Pace si sa te tunzi ca partidul .... :)

Zodiak .... imi cer scz. Rectific : Tipa de pe refren are voce mijto.

Sun|Rah , banuiesc ca esti gagica , cred ca o sa o las pe nevasta-mea sa itzi raspunda daca chiar insisti :) . Fara suparare dar cand eu am ascultat prima oara o melodie REP , cred ca tu jucai Super Mario 2 (era mijto ca puteai sa sari peste balaur fara sa fi nevoit sa-l omori )


Concluzie : nu sunt hater , dar muncesc banii , nu-i iau de la parintzi cum fac altzii si nu dau nume .... asa ca am tot dreptul sa-mi spun punctul de vedere . Hai ca deja e off topic . GG CTC ptr prestatzie !
www.gamextv.ro

www.gamextv.ro/es/

http://www.next-please.ro

neXtplease! FIFA powered by : Razer , GameX TV , GSP.RO

CE SYSTEMS
rapperu vostru preferat
Posts: 257
Joined: Sat Dec 31, 2005 1:09 pm
Location: Bucuresti

Post by CE SYSTEMS »

jepcar tu erai baiatu cu tricouri d lg intrare p stanga ??

admin edit: intrebarea asta o poti pune pe privat ... dar ca sa-ti satisfac curiozitatea nu era el

User avatar
sunrah
.
Posts: 5371
Joined: Mon Jan 31, 2005 11:26 pm
Location: a satellite, bitch!

Post by sunrah »

Jepcar wrote:Sun|Rah , banuiesc ca esti gagica , cred ca o sa o las pe nevasta-mea sa itzi raspunda daca chiar insisti :) . Fara suparare dar cand eu am ascultat prima oara o melodie REP , cred ca tu jucai Super Mario 2 (era mijto ca puteai sa sari peste balaur fara sa fi nevoit sa-l omori )
Some more OFFTOPIC, prinde bine la public :lol: : Nu sunt gagica, sunt o fata. Nu insist cu nimic, era doar o obiectie la ce ai afirmat tu. Sometimes all you know about is what you don't know. It's intriguing, I know. :) Nu am cerut reply, explicatii sau a mi se face marturisiri cand, cum si unde ascultai tu melodii REP, cu atat mai mult a face presupuneri ca eu ( i'm having identity crises :lol: ) in perioada #*~%^$~&@# ma jucam Mario s.a.m.d. Si cum bine spunea un clasic vers: you don't know me, I don't know you So don't approach me, I won't approach you!
In rest.. la mai putine mofturi si.. numai bine! Inca o data.. FELICITARI C.T.C. & Guests!!!
you just never know when you're living in a golden age.

Locked

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests