miercuri 8 martie / LANSARE Funktastics si KaTaNa

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

User avatar
pr0n
TeVreauFa
Posts: 2353
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sun Jul 31, 2005 6:57 pm
Location: N/A
Contact:

Post by pr0n »

ia moshule copy/paste ce am scris pe HHK.ro:

avand in vedere ca a fost miercuri si putina lume mie mi-a placut.. iar am facut poze la greuceanu :mrgreen: ... imi place ca B52 are sonorizare... clipu' lu` Funktastics e supa' tare. m-am ales cu cele 2 cd-uri. dar No Mo EP-ul vostru contine doar 6 piese nu 8, oricum a fost fain.. bip up pt voi :bow: :twisted:
Megiddo wrote:Hades forum pe harta!

User avatar
ste faaan
serios, sunt ok
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2005 8:33 pm
Location: in bucale, mancatias! dristor in my heart!
Contact:

Post by ste faaan »

pt cei ce nu au fost:

frate super show, super atmosfera, super public - muuulta lume! un show in care microfoanele, manate de niste MC fanctastici cu niste katane ascutite intr-un mod foarte indecent, au scapat de sub control, Dj-ii pierdusera si ei la randu' lor controlu' platanelor kre rupeau clubu' in doo, pacat k nu e k in Word sa dai Undoo k sa redoo the entire show again - memorabil coae, memorabil! ma duc sa vars o lacrima!
Image

User avatar
Iooana
fratele meu tu esti baiat
Posts: 187
Joined: Thu Sep 22, 2005 12:04 am
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Iooana »

Mult prea tare ... pacat ca nu a fost foarte multa lume,oricum un show adevarat ... felicitari pt toti & felicitari pt clipul funktastics :D
Image
Image

MeHigh
adevarat sa mor de nu
Posts: 350
Joined: Tue May 10, 2005 12:08 am
Location: E.U.
Contact:

Post by MeHigh »

A fost marfa,baietii au cantat super bine.Pacat ca a fost putzina lume.Kondamnat raman dator :lol:
Pace
vand...

Daniel-San
Splashinator
Posts: 1000
Joined: Thu Dec 08, 2005 11:27 pm
Location: the land of gang bang.. Dr.Taberei

Post by Daniel-San »

a fost super show...mie chiar mi-a placut ca nu a fost aglomeratie...pacat ca nu am putut sa stau mai mult...dar la cat am stat...a fost super...katana...au dat bine rau baietii....strofa lui maerry a fost super....ce sa mai...a fost o seara prea tare...
Image
Image

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vicentiu »

Un show foarte reusit, din partea tuturor celor care au cantat... KaTaNa au evoluat mult si se vede si pe scena ;)

Clipul... am mai zis, mie imi placea si in varianta bruta, final e super tare!

Aaaaah... big up pt proiectiile dinaintea show-ului... o colectie impresionanta de clipuri "tari"... stie Kombat cat radeam cand primeam astfel de "demo"-uri :lol:
MeHigh wrote:Kondamnat raman dator :lol:
...cu o pereche de adidas de pe eastbay :butch2: :lol:

User avatar
pr0n
TeVreauFa
Posts: 2353
Joined: Sun Jul 31, 2005 6:57 pm
Location: N/A
Contact:

Post by pr0n »

pfuai frate ce supa' tari sunt negativele la Funktastics..
Megiddo wrote:Hades forum pe harta!

No Mo'
Lucky Striker
Posts: 519
Joined: Sat Jan 15, 2005 10:24 pm
Location: BUCURESTI - DIHAM
Contact:

Post by No Mo' »

Ba, sper ca ce scriu aici sa nu para limbincurisme, ca nici nu sunt... ce zic e pe bune :

Indecent mi-au placut mai mult decat acum cateva luni. chiar se vede ca incearca sa faca ceva si pun osu' cat se poate.
Funktastics... funk, plm, mainile sus in club, cuvant in sus aici. Spun inca o data ce i-am zis si lu' sera, si lu' Aforic : "foarte tare videoclipul, are un aer super-profi... BV Koma, Bv Kombat + cei ce-au pus umaru' la realizarea lui" .
ce sa mai zic... "lindicuri am lins, rom cu beri-am stins, pe scari m-am prelins" :lol:

Noi? Mi-a placut cel mai mult dintre toate prestatiile KTN. Desi au fost doar 100-150 de oameni, asa putini cum au fost ei, au facut sa para c-au fost de 2 ori mai multi. Nu stiu cum s-a vazut scena din public, dar de pe scena, eu am vazut agitatie mare, foarte frumos s-a comportat toata lumea. Cum zicea si Mihnea : "jos cu clopu' " :lol:
Mutumesc tuturor celor care-au fost aseara in B52 - special baietilor din Bistrita, super-caterinci :lol:

Mutumesc tuturor celor care ne-au ajutat cu E.P.-ul (tras, mix&master), celor care-au pierdut nopti in photoshop (sau ce foloseste koma :lol:), celeor care au printat si taiat coperti (Shaolin GIE)... mers' Dox...
Multumesc mult de tot Maerry, care s-a comportat super pe scena. Foarte tare. O sa mai colaboram :lol:

Sper doar ca n-am uitat pe nimeni. Inc-o data zic... a fost foarte frumos, cel putin din puncyul meu de vedere... lumea a fost super.
Image

User avatar
maerry
un domn / doamna
Posts: 51
Joined: Sun Jan 16, 2005 11:22 pm
Location: Bucuresti

Post by maerry »

Bai super tare aseara..mersi de invitatie pe piesa shogunilor! :) a iesit belea..acum inteleg de ca tot injura dox lampa aia de la camera..m-a orbit nu mai vedeam bine dupa ce am coborat de pe scena :))) in rest..lume multa..agitatie..clipu e foooarte rap! felicitari koma! (probabil dormi acum) si kombat (probabil esti la munca acum :)))) ) sunt cam mahmur da e bine hades a preluat deja controlul! bafta! :mrgreen:
Cash Rulez Everything Around Me/C.R.E.A.M get the money/dollar dollar bills yaoo!

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

Materialele vor aparea la download luni ...
Va dura putin sa facem o pagina personalizata pentru fiecare si uploadul

O atmosfera frumoasa desi putina lume (au fost 130 de platitori) ... cei prezenti aseara pe scena au aratat un progres evident. Mi-a placut
muie copos

User avatar
menthoru
dimineata verific forumu
Posts: 614
Joined: Tue Dec 14, 2004 5:50 pm
Contact:

Post by menthoru »

Lista cu multumiri e mare si faptele pentru care multumim sunt si ele foarte multe. Am sa enumar doar persoanele:

Koma ( Men@Work ), Kombat, Undoo, Axes, Butch, Zodiak (daca nu ne-ai critica tu ... :) ), Maerry, Kondamnat, Sticky, Megga & Boz ( Brigada Oltenita ), ShaolinDog, ( WU BABY! ), 7aru & Lori ( 7L no doubt! ), Bullet & eSSe ( Brigada Bistrita ), DECRET, Reaper, Mtz, EDD, Doctorii KST :), Preacher, DJ Dox, Alina aka Azi, Daciana & Alex ( Brigada 'de la job' ) si atatia altii care ne-au incurajat pe forumuri, in concerte si cu alte ocazii. Va multumesc tuturor din suflet. E un moment pe care n-am sa-l uit.

Pe voi v-am pastrat la final: wanna, No Mo', DeZeA, Sonia. Fara voi nimic nu era posibil. One love!

Daniel-San
Splashinator
Posts: 1000
Joined: Thu Dec 08, 2005 11:27 pm
Location: the land of gang bang.. Dr.Taberei

Post by Daniel-San »

menthoru wrote:Lista cu multumiri e mare si faptele pentru care multumim sunt si ele foarte multe. Am sa enumar doar persoanele:

Koma ( Men@Work ), Kombat, Undoo, Axes, Butch, Zodiak (daca nu ne-ai critica tu ... :) ), Maerry, Kondamnat, Sticky, Megga & Boz ( Brigada Oltenita ), ShaolinDog, ( WU BABY! ), 7aru & Lori ( 7L no doubt! ), Bullet & eSSe ( Brigada Bistrita ), DECRET, Reaper, Mtz, EDD, Doctorii KST :), Preacher, DJ Dox, Alina aka Azi, Daciana & Alex ( Brigada 'de la job' ) si atatia altii care ne-au incurajat pe forumuri, in concerte si cu alte ocazii. Va multumesc tuturor din suflet. E un moment pe care n-am sa-l uit.

Pe voi v-am pastrat la final: wanna, No Mo', DeZeA, Sonia. Fara voi nimic nu era posibil. One love!
menthore ce tare eshti tata...daca mai continuai putin...enumerai tot clubul :wink: .....lasa ca asha e frumos...felicitari inca o data 8)
Image
Image

User avatar
cain.marko
rapperu vostru preferat
Posts: 295
Joined: Sun Mar 13, 2005 5:10 pm
Location: voronet

Post by cain.marko »

mie mi`a placut mult lansarea, a fost ceva gen petrecere privata ma jur. felicitari !
foarte tari ambele EP`uri ! imi plac in special remixul de la Ronin si In Lupta cu timpul. dar... la capitolul productie - Funktastics m`a lasat masca, deci las`o in puuula goooaaala, sampleuri + tot pachetu, foarte tari!
Indecent - slabuti... dar cu beaturi bune, Furt a avut emotii cum a avut si in griffins cand a cantat prima data "jos chilotii"

relativ offtopic:
din ce este sampleul de la inceputul piesei "in lupta cu timpul" ?
si care este sampleul folosit la "prin dinti" ? ca este folosit pe "impeach the president" a lu Just Blaze (2006) si m`a facut curios.

per total... katana si funktastics = valori la hades.
wolverine is my homeboy™

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

Sarin3 wrote: si care este sampleul folosit la "prin dinti" ? ca este folosit pe "impeach the president" a lu Just Blaze (2006) si m`a facut curios.
honeydipper
muie copos

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests