AD LITTERAM revine !!!

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

Post Reply
User avatar
AAF
stiutor
Posts: 250
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sun Jul 10, 2005 6:24 pm
Location: In Sub
Contact:

Post by AAF »

mie mi-a parut rau de....tipa aia bruneta pe care o calcau toti in picioare.....care facea poze..... :D.....A si apropo Blaziny...tare rusinos domnle a stat sus cu , Kombat acolo :D ma mir cum de nu a iesit el dupa piese ca erau si minore si majore...ma rog minorele au fost :D :)
Image

User avatar
Jepcar
un domn / doamna
Posts: 70
Joined: Mon Dec 13, 2004 2:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Jepcar »

Epitaph - o trupa care e la inceput si care si-a facut treaba ... slabutz , dar , mai conteaza ? E-PI-TAPH , E-PI-TAPH !!!! Prietenii stiu de ce :D

Cast - nu mi-au placut absolut deloc . M-am rugat inainte de concert sa NU CUMVA sa vina INDECENT pe scena , dar se pare ca sunt blestemat :( Dintre reparii astia care mai stie ceva de hiphap asa .... sa-mi spuna si mie cineva ce cauta infractorii astia pe o scena de REP ? Mai bine ar canta la ZIUA JUDECATII pe ANTENA 1.

Seraphim - nu imi plac FUNKTASTIKS (sper ca am scris corect) deloc , dar aseara omu asta chiar s-a chinuit si a cantat din suflet . Eu ii dau cu pace ptr prestatzie desi versurile lui nu trezesc nimic in mine.

Kombat - cu riscu de-al pupa in cur (ca e rapidist d-al meu) a fost meseriash ... se vede experientza si munca depusa in totzi acesti ani. Hai gata ca dupa aia se umfla prea mult :D PREA TARE COAIE !!!!

Maerry (iar am dubii daca am scris corect) - pula asta facea treaba de cand o ardea gen Subliminal . Aseara nu a fost decat inca o demonstratzie ca e pe felie in repu asta pe care multzi l-au cam uitat. Mult respect si la cat mai multe realizari . JUR ca o sa cumpar KST ptr ca face totzi banii !!!

Jhivago - de-a dreptul genial si sufletist asa cum il stiam. Bravo , Paule , o arzi super modest desi esti unul dintre cei mai tari dintre cei mai tari. ATITUDINE EXEMPLARA !!!

DJ Undoo - Un DJ cu care Hades ies ein evidentza de fiecare data. TOT RESPECTUL !

Ad Litteram - o prestatzie excelenta ! Mihnea a fost foarte serios si foarte precis. Cheliosu de Scanteie a dat rupere ca de obicei . AD LITTERAM au renascut si au revenit cu "piciorusele" pe pamant :)




Un mare minus ptr sonorizare care a fost de cacat ! S-a auzit la fel de prost ca la CTC @ Preoteasa.
www.gamextv.ro

www.gamextv.ro/es/

http://www.next-please.ro

neXtplease! FIFA powered by : Razer , GameX TV , GSP.RO

User avatar
Suzy
Viata mea e pe forum. w00t!
Posts: 17444
Joined: Fri Sep 23, 2005 11:44 am
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Suzy »

cei sub 18 ani nu vor mai avea voie deloc sa intre in B-52??? :?
Inainte sa rup forumu', trebuie sa-mi fac canonul.

Multumesc acum celor ce, M-AU lasat sa iau LSD

Nosfi langa mine l-am pierduuuuuuuut....
Suzy wrote:tata a venit aseara la mine in camera si cica "am vazut o nunta gay la tv. cat de frumoasa ai fost."

User avatar
Alin-San
imun
Posts: 4664
Joined: Tue Aug 30, 2005 6:34 pm
Location: Pitesti

Post by Alin-San »

Inceputul a fost cam dureros ... nu am 18 ani da am reusit sa ma strecor pe acolo si am ramas in cele din urma :bow:. Concertu` a fost super. Epitaph au fost la intaltime ( pace Kremlin si Japonezu ), Cast nu prea mi`au placut ... mi`a placut decat partea lui Gnom din ce au stat ei pe scena :lol:. Ad Litteram au avut o prestatie excelenta, nu am ce sa le reprosez. Serafim ... pfuai, GENIAL omu, din punctul meu de vedere e unul dintre cei mai buni mc din tzara. Chiar nu ma asteptam sa dea Maerry atat de tare. Super om, stie sa faca atmosfera. Kombat iarasi prea tare cu toate ca numai cand dadea el se termina negativu :lol:. Pace Dj Undoo si Dj Skid, prea adevarati oamenii :faibox:.
Per total a fost un concert super tare ... o sa vin si la urmatoarele concerte. :butch:

on1x1
fratele meu tu esti baiat
Posts: 104
Joined: Mon Apr 03, 2006 4:07 pm

Post by on1x1 »

Caricatura wrote:cei sub 18 ani nu vor mai avea voie deloc sa intre in B-52??? :?
yeah.. e lege.. nu e vorba de B52 in special..

ana la ultima suflareeeee

am plecat cam.. ultimul *ultimii.. cu, compania* de la afterparty :P

koolmarz
rapperu vostru preferat
Posts: 241
Joined: Thu Jan 20, 2005 1:48 pm

Post by koolmarz »

Frumos concert, frumos .. am venit special ptr ad litteram dar nici celelalte prestatzii nu m`au deranjat .. pacat ca a trebuit sa plec destul de repede .. neavand ocazia sa stau de vorba cu oamenii pe acolo.
Intr`adevar naspa treaba cu minorii .. dar exista o lege .. care trebuie respectata, deoarece la un control s-ar lasa cu foarte multe amenzi usturatoare ..
Bafta tuturor !
Image

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

Gen comunicat:

Legea in cauza nu prea a fost respectata pana acum vreo 2 saptamani cand au venit ceva controale si le-au dat oamenilor planurile peste cap ... nu am fost anuntati dinainte ca anuntam si noi lumea ca nu se poate sub 18 ani ... m-am cam certat cu bodyguarzii aia, au zis ca o ard aiurea (ACAB) ...
Ne pare rau pentru cei care au facut drumul degeaba pana in B-52 ... in calitate de organizatori trebuia sa ne interesam de aparitia acestor probleme ... a fost ceva la care nu ne asteptam pe viitor speram sa nu mai avem astfel de neplaceri.
In mod normal sirul de concerte Hades din aceasta primavara s-a cam incheiat, probabil va mai exista lunar cate unul intr-un alt club bucurestean ... si sa vedem ce miscari vor mai exista pe timpul primaverii si verii

Baftos
Last edited by Bazooka Joe on Thu Apr 20, 2006 11:52 am, edited 1 time in total.
muie copos

FunkyDeea
tanar
Posts: 12
Joined: Tue Jan 31, 2006 7:26 pm
Location: In jungla

Post by FunkyDeea »

mi-a placut concertele cu toate ca nu am pus deloc alcool in gura :))) (antibiotice),... m-am distrat... in mod deosebit mi-a placut sessionul d la sfarsit... eu fusesem fana ad litteram candva (nu ma luatzi la rost... nu e vorba d schimb d casa d discuri & shit... doar k nu ma mai incanta ce produc mai nou) asa ca m-am bucurat ca am auzit si cateva piese mai vechi de pe stalpul societatii...
baietzii aia 2 ... moldovenii... mmmm... nu m-au prea incantat.. mi se parea ca ei canta de vreo 2-3 luni... oricum.. multa bafta in continuare... si sper sa evolueze alta data sa ma incante :) :butch2:
life's a bitch and than you die

User avatar
Iooana
fratele meu tu esti baiat
Posts: 187
Joined: Thu Sep 22, 2005 12:04 am
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Iooana »

AAF wrote:mie mi-a parut rau de....tipa aia bruneta pe care o calcau toti in picioare.....care facea poze..... :D..... :)
........ hmmmmm cred ca eu eram aia ... sau in orce caz eram una din brunetele care faceau poze ... si am fost cam calcata in picioare ... azi ma dor toate ... da oricum a meritat ... am facut 400 de poze :D ... si cat despre faza cu minorii ... nu pot sa cred cat de norocoasa sunt, la nici un concert la care am fost pana acuma (nici la killa beez, nici raekwon) nu mi-au cerut buletinul sau ceva (desi am doar 16 ani) si m-au lasat sa intru fara probleme :butch2:
Image
Image

User avatar
Japonezu'
un domn / doamna
Posts: 81
Joined: Tue Jun 28, 2005 10:46 am
Location: Intr-o haina de carne
Contact:

Post by Japonezu' »

Superb concertul ! Superb si oamenii care au fost ! Chiar extraordinari... Jepcare :lol: u did it si nush de ce :lol:

Kombat - Tot respectu !

Ad Litteram - super tari, la inaltzime, foarte buni (si exemplu :) ).

Maerry - Esti prea tare omule

Damn, nu ma mai lungesc cu lista decat pana la No Mo care ne-a ajutat super mult !

O primire super calduroasa ! Nu cred k am fi putut face mai mult avand in vedere vechimea trupei (vreo 8 luni) si vechimea.. NOASTRA :) Sper ca pe viitor, daca mai ajungem p aici, sa se vada o dif.

Pacat de sonorizare ! Oricum... Scanteie si M105 au RUPT, mi-a placut mult de tot atitudinea (de pe scena a) lui M105. Dupa care au venit piesele mai cunoscute, a venit KST-u, Jhivago, etc si mi-am pierdut vocea cu ocazia asta, stiam piesele p derost si urlam p acolo :lol:

SUPEEEEEEEEEEEEEEEERB !
[...] Cunoaste fericirea prin suferinta [...] Moartea nu-ti ofera ultima dorinta !

EPITAPH PE VECIE !

User avatar
menthoru
dimineata verific forumu
Posts: 614
Joined: Tue Dec 14, 2004 5:50 pm
Contact:

Post by menthoru »

Frumos concertul.

"baietzii aia 2 ... moldovenii... mmmm... nu m-au prea incantat.. mi se parea ca ei canta de vreo 2-3 luni... "

Pai nu cred ca au prea mare vechime, cat despre concerte in orasul lor nu am auzit asa ca tind sa cred ca a fost primul lor concert mai important. Au avut emotii dar mai important e ca au 16 ani si multi inainte sa evolueaze. Bravo lor. Mie mi-au placut pentru nivelul la care sunt ei acum.

Ad Litteram in forta, as usual. Cast pe felia lor cu Heas on fire. Traieste intens pe scena omu'. Sesssion super tare atat DJ cat si MC la final.

Pace pentru Nashu' Usher zis si Cage Prezentatoru-Fermecatoru' de la Bucuresti!

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

o precizare: daca stati in raza de actiune a boxelor ... adica nu langa scena unde ele nu abt sonorizare vi s-ar parea chair buna spre foarte buna:)
e logic ca in spatele boxelor se aude prost ... faceti o data incercarea asta
muie copos

User avatar
Shearer
old school
Posts: 2538
Joined: Fri Feb 24, 2006 10:33 pm
Location: Berceni
Contact:

Post by Shearer »

si yo am intrat desi nu stiam ca e interzis minorilor :lol:
cam slaba sonorizarea , unde am stat yo nu prea s-au auzit unele chestii gen cand a dat Kombat pe beat-ul ala rapid :lol:

User avatar
Iooana
fratele meu tu esti baiat
Posts: 187
Joined: Thu Sep 22, 2005 12:04 am
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Iooana »

Image
si mai sunt ... dar le luatzi de la kondamnat :butch2:
Image
Image

cafteala
official QB murderer
Posts: 4424
Joined: Wed Dec 22, 2004 11:53 am

Post by cafteala »

Ba, ce naspa e sa fii racit.. :(

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest