FINALA CONCURSULUI

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

User avatar
dj omega
un domn / doamna
Posts: 66
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:28 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by dj omega »

pt putin ... nu se supara k la kte a vazut pe forumu asta , nu`l mai sperie nimic ...

User avatar
Koma
Sinistro™
Posts: 2112
Joined: Mon Dec 13, 2004 1:23 pm
Location: B:Dristor
Contact:

Re: Dau verde gandurilor....

Post by Koma »

Moses wrote:
CapsunICa wrote:...ce sa zic...bafta tuturor...in special celor de la KaTaNa si FunkTastics !!! :P

merci...astea...vorba cuiva...imi place mult afishu si koma mi-a impartasit un secret...toti aia care sunt acolo sunt de fapt....koma! :D dragutz nu?
:o



nu toti :P
Image

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

presimt caterinca :D
muie copos

User avatar
akasha
ingerash
Posts: 94
Joined: Thu Feb 03, 2005 8:00 pm
Location: buc..southside

Post by akasha »

yo presimt o kpaceala d la ai mei k luni incepe sc si k sa pot plek o sa fiu neoita sa le zic vin devreme(22-23)......si evident k n-o sa fuck asta!!...da..noi sa fim sanatosi....se merita!!..:)
Hold the person that you love closely if they're next to you
The one you love, not the person that'll simply have sex with you
Appreciate them to the fullest extent, and then beyond
'Cause you never really know what you got, until it's gone

No Mo'
Lucky Striker
Posts: 519
Joined: Sat Jan 15, 2005 10:24 pm
Location: BUCURESTI - DIHAM
Contact:

Post by No Mo' »

kombat wrote:presimt caterinca :D
De la noi... una din trei.
Image

User avatar
akasha
ingerash
Posts: 94
Joined: Thu Feb 03, 2005 8:00 pm
Location: buc..southside

Post by akasha »

aa....si am uitat sa zic bafta baietilor ....in special KaTaNa si FunkTastics...sa faceti show!!
Hold the person that you love closely if they're next to you
The one you love, not the person that'll simply have sex with you
Appreciate them to the fullest extent, and then beyond
'Cause you never really know what you got, until it's gone

No Mo'
Lucky Striker
Posts: 519
Joined: Sat Jan 15, 2005 10:24 pm
Location: BUCURESTI - DIHAM
Contact:

Post by No Mo' »

10x, Geo. :lol:
Image

User avatar
Dj Skid
adevarat sa mor de nu
Posts: 317
Joined: Wed Jan 26, 2005 9:42 pm
Location: intr-un aleman gonind pietrat
Contact:

Post by Dj Skid »

bafta tuturor..dar in special pt .Remiza!!!! :wink:
Music expresses feeling and thought, without language; it was below and before speech, and it is above and beyond all words

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

1. Funktastics (votati pe primul loc atat de juriu cat si de public intr-o proportie covarstitoare)
2. Remiza
3. Paco si DJ Omega
4. KaTaNa
5. 4LaBong
6. Calibru
7. Max
8. N-Man
9. Unknown Artists

FunkTastics vor aparea intr-un concert duminica viitoare cand vor fi si premiati. Felicitari tuturor si celor care au fost prezenti acolo!

ps: revin cu detalii si poze sper
muie copos

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vicentiu »

Acum, la final putem trage concluziile: a fost un concurs foarte reusit, consideram noi, la care s-au inscris 31 de trupe, 9 au ajuns in finala. Numarul mare al publicului prezent la cele 4 runde si la finala, ne-a dovedit fapul ca ascultatorii de hiphop sunt interesati de noul val de trupe si sunt dispusi sa le acorde o sansa, lucru care nu poate decat sa ne bucure.

Va multumim inca o data pentru prezenta si pentru interesul manifestat si va asteptam in continuare la evenimente. :bow:

Felicitari tuturor trupelor participante si speram ca a fost si pentru voi o experienta placuta!

Impreuna pentru miscarea hiphop! :mrgreen:

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

Si ce am eu de spus...castigatorii vor avea de castigat:)... la fel si alte trupe ajunse prin finala... O sa aveti in cateva zile un comunicat oficial hades Records in aceasta privinta.
pace!
muie copos

User avatar
dj omega
un domn / doamna
Posts: 66
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:28 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by dj omega »

no comment ... felicitari celor mai "buni" participanti de duminik , Funktastics ...

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

pentru ca vad creearea unui trend in directia asta postez si aici discutia de pe forumul HHK

paco
In primul rand Kombat, draga organizatorule, as vrea sa te intreb si eu un lucru...cam cati bani ai facut tu de pe urma tuturor trupelor care au concurat in cele 4 runde + finala?
O sigura data mi-am adus si eu prietena, la finala, si m-ati pus sa-i platesc intrarea?Ma mir k nu am platit-o si eu...CUM E POSIBIL???
Si..CUM E POSIBIL sa castige tocmai trupa voasta?
Poate ca nu meritam eu locul I, dar nici Funktastics!!!
Remiza fratzilor?Katana?
De ei ati uitat?
Pentru care motiv nu puteti fi si voi maca odata cinstiti si sa dai si voi titlul de locul I celor care merita cu adevarat!!!
Cat despre voi Funktastiks...n-am absolut nimik cu voi....si....daca va simtiti cu adevarat number 1, pastrativa titlul...daca nu, aveti putina demnitate in voi si da-ti-l celor care credeti voi ca l-au meritat!
ATAT AM AVUT DE SPUS....

P.S:Aaaa era sa uit....dupa tot ce s-a intamplat pana acum....draga Kombat....nu am nimik cu tine, nici nu vreau sa am, si oricum poate nu te intereseaza pararea mea dar....de acum inainte pt mine vei fi KomBLAT!!!
kombat
In primul rand: noroc

1. Funktastics au avut 9 de la juriu si 61 de voturi de la public fata de 32 cate au avut urmatorii ... ceea ce spune multe (probabil ma vei acuza ca am numarat voturile cum am vrut sau ca am bagat de la noi ... voi zambi)
2. Banii care au fost facuti de pe urma acestor evenimente nu i-am transormat eu in bere. Fiind vorba de Hades Records, adica o firma, profitul se reinvesteste ... si in afara de castigatorii serii, vor mai beneficia si altii de el. Noi urmarim o oarecare evolutie si incercam sa dam o sansa celor care credem ca merita si care vor sa colaboreze cu noi (in privinta asta va fi un comunicat oficial in cateva zile de la Hades Records)
3. Platirea biletului la intrare pentru cei care NU canta mi se pare o chestie obisnuita, pentru o societate normala, desigur obisnuiti fiind cu gratuitatile ni se pare ceva remarcabil plata a 50.000 de lei.
4. Despre prestatia ta: a fost f ok, dar din partea mea cel putin ai avut o nota mai mica prin prisma featului de la ultima piesa - era vorba despre un concurs cu new-comeri (cum ar fi fost daca pe scena invitati la Katana de exemplu aparea ... sa zic Brugner ...nu era corect nu?)
5. Tu poti sa ma consideri cum vrei, atat timp cat eu am constiinta impacata. (Funktastics aveau piesa noua feat. Butch ...insa iam rugat sa o cante ei pt a nu exista discutii si pt ca era concurs de trupe nu de invitati)
6. Desi ii apreciez pe KaTaNa, pot spune ca aseara cel putin nu s-au ridicat la nivelul care sa le permita sa ia primul loc. Cat despre Remiza, o surpriza placuta pentru mine, a primit a doua nota ca valoare din partea mea si ... locul 2 spune multe...este o trupa care poate va avea un cuvant de spus.

Iti inteleg frustrarea, fiind oarecum obisnuit cu ea (am vazut-o refuland pe diverse forumuri dupa diverse evenimente) si de aceea inchei cu PACE!
muie copos

preacher
o viata pe forum
Posts: 4131
Joined: Mon Feb 14, 2005 3:40 pm
Location: forum

Post by preacher »

toate bune si frumoase....castigatorii poate meritau poate nu, poate erau alte trupe/mc mai bune...nu vreau sa comentez.
ce mi s-a parut de cacat a fost ca in timp ce n-man canta (si desi imi e prieten recunosc ca a dat-o ca din cur) totzi cei din partea dreapta a scenei tzipau ca disperatzii AIGHT!!, intr-un fel pishandu-se pe cel care era p scena. partea nasoala e ca erau si cei din juriu care strigau.
per total, a fost un concurs care a iesit super bine.
4 la bong si remiza au incendiat (parerea mea).
99.9%

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

am strigat recunosc :)

dar una e una una e alta...din juriu N-man au luat cea mai mare nota de la mine ;)
muie copos

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests