PROMOE (Looptroop) pe 4 noiembrie la Bucuresti

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vicentiu »

Mda... hai sa-i lasam pe micii 50 centzi sa ne reprezinte gen "ziaristooooooooo, sugi pula!" si pe urma te rog pe tine sa te duci sa bati pe la usile caselor de discuri sau televiziunilor, radiourilor, etc... in fine... ne oprim aici, ca e inutil!

Werther
Sturm und Drang
Posts: 4675
Joined: Sun Jun 11, 2006 7:39 pm
Location: Bucuresti

Post by Werther »

KOndamnatu wrote:Mda... hai sa-i lasam pe micii 50 centzi sa ne reprezinte gen "ziaristooooooooo, sugi pula!" si pe urma te rog pe tine sa te duci sa bati pe la usile caselor de discuri sau televiziunilor, radiourilor, etc... in fine... ne oprim aici, ca e inutil!
Dupa commentu' asta promit sa inchei... spunand un singur lucru : E vina lor ca baga toata Miscarea in aceeasi oala cu un anume Uzzi , nu tre sa dam explicatii la fiecare stramba cu dioptri de -15 la ochelari in parte. Dar treaba asta intr-un fel e normala la fel ca si cu Graffiti ... daca nu ar fi interzis n-ar mai avea farmec. Asa si aici daca nu ar fi cineva sa ne arate cu degetu nu am mai avea acel ceva special ce ne deosebeste de rest, n-ar mai fi Hip Hop-ul ca forma de protest... poate o sa ajungem sa cantam de pasarele si parcuri... poate o sa dea boala Ne-Yo/Chris Brow in tot undergroundul. Acestea fiind zise... inchei aici cu scuzele de rigoare pentru moderatorii acestui Topic. Dar e o chestie ce am simtit nevoia sa o dezbat si eu. Pace

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vicentiu »

Urban I wrote:
KOndamnatu wrote:Mda... hai sa-i lasam pe micii 50 centzi sa ne reprezinte gen "ziaristooooooooo, sugi pula!" si pe urma te rog pe tine sa te duci sa bati pe la usile caselor de discuri sau televiziunilor, radiourilor, etc... in fine... ne oprim aici, ca e inutil!


E vina lor ca baga toata Miscarea in aceeasi oala cu un anume Uzzi , nu tre sa dam explicatii la fiecare stramba cu dioptri de -15 la ochelari in parte.
Cea mai mare ABERATIE! Exact ce ziceam... pai cum sa nu-i bage in aceeasi oala daca ei numai asta vad si nimeni nu explica ca mai exista si altii ?!?!!

INCREDIBIL! :|

ERNEST
tanar
Posts: 24
Joined: Fri Mar 18, 2005 1:04 am

Post by ERNEST »

chill boys ......
Image

Werther
Sturm und Drang
Posts: 4675
Joined: Sun Jun 11, 2006 7:39 pm
Location: Bucuresti

Post by Werther »

"Cea mai mare ABERATIE! Exact ce ziceam... pai cum sa nu-i bage in aceeasi oala daca ei numai asta vad si nimeni nu explica ca mai exista si altii ?!?!!"


Auzi... da cea cu articolu, respectiva... a fost la concert Mafia?.. sau Promoe/Hades Records???... l-a auzit pe Uzzi ??..sau pe Kombat?..(exemplu la-ntamplare ) deci ea a fost acolo.. a auzit versurile...nu are nici o legatura cu Uzzi sau Puya sau mai stiu eu cine... In fine coaie... e parerea ta n-am ce sa zic... dar nu-s de acord cu ideologiile astea... nu asa se face treaba... decat sa stau sa explic si sa pup in cur nush ce stramba.. mai bine fac un concert in plus... ;) Pace

Laurentiu-San
SE RETRAGE LA DEPOU
Posts: 655
Joined: Wed Mar 09, 2005 9:39 am
Location: BKL (numele asta l'am dat eu si l'a preluat si gigi la masina...)
Contact:

Post by Laurentiu-San »

ERNEST wrote:chill boys ......
Image
o da... chiar relaxante refrenele...



...

julie
tanar
Posts: 12
Joined: Fri Nov 17, 2006 11:01 pm

Post by julie »

nu inteleg de ce femeia aia s'a bagat aiurea in seama......
si cand te gandesti ca multi nu au putut veni la concert din anumite motive..si ea a mers doar din curiozitate.......
ich lebe fur hip hop

User avatar
Lyrical.Mesiah
adevarat sa mor de nu
Posts: 303
Joined: Fri Jul 28, 2006 2:45 am

Post by Lyrical.Mesiah »

daca vor sa incerce sa inteleaga bine...daca nu iar bine....nu cred ca suntem datori cuiva cu vreo explicatie de ce ne imbracam larg sau de ce dam din cap.....sau de ce facem versuri si de ce cantam despre guvern....noi intelegem ca presa incearca sa isi gasesca subiecte....mai ales cand cei de o varsta mai inaintata te vad larg imbracat....si aud de sisu sau mai stiu eu cine.........au o reactie nu prea placuta(nu il acuz pe sisu de nimik)...presa stie foarte bine cu ce sa haleste hip-hop-ul stati voi calmi de ce credeti ca scriu : Hip-Hoperul X a fost prin cu iarba.....de ce nu X?hmmmm sa ne gandim putin....suntem imbracati ca niste "derbedei"(asta in opinia lor)fumam iarba(care fumati) .....dam gafuri.....si etc...adika facem ilegalitati mai baeti.....
Problema e alta....Nu comunitatea a zisw Sugi Pula ziaristo....si doar uzzi.....acuma normal ca el fiind un personaj mai cunoscut dekat KST de ex.....toti zic ..uite asa gandesc astia..........eu unu sincer nu stau sa imi bat capul cu asa ceva...m-am convins demult timp despre ce e vb....in viziuna multora noi suntem o turma si cum gandeste oaia koiasa asa gandesc si ceilalti....din nu va mai agitati aiurea.......ca nu are rost.....ne facem auziti prin muzica..... ;)

Pace....
Image

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Post by Mallone »

Poate n-as avea cea mai avizata parere despre chestia asta,dar pe mine unul nu ma intereseaza cum sunt privit atata timp cat ma simt bine in pielea mea...si atata vreme cat duc un stil de viata de care mie-mi face placere sa-l duc....
Ignoranta este cea mai dura arma. Daca ceilalti ne mananca de cur,inseamna ca reprezentam ceva pentru ei,ca nu le suntem indiferenti...
Io le urez tuturor cei care critica fara o baza stabila mult succes in continuare pana se vor plictisi...
In Romania cat am trait,am invatat o chestie:daca nu dai atentie unor oameni poate nu prosti,dar cu o gandire pripita,atunci or sa se orienteze spre alti gusteri mai slabi de inger....
Daca ne enervam prea mult ca ne critica X si Y,o sa ne creasca colesterolu' si o sa imbatranim mai repede...Daca vrem sa dovedim ca suntem mai destepti decat cei care ne critica,atunci trebuie sa-i tratam cu partea dorsala,si o sa autosesizeze si ei...
Parerea mea e ca ar trebui sa luam atitudine prin a nu-i mai baga in seama...iar atunci cand suntem calcati pe coada, sa raspundem in forta...si sa cada capete dupa capete...doar suntem romani si avem sange latin in vene !

Hai bafta !
Viața e complexă și are multe aspecte.

User avatar
bboyspdy
sub.solist
Posts: 674
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:06 pm
Location: Lisbon
Contact:

Post by bboyspdy »

Mallone wrote:Parerea mea e ca ar trebui sa luam atitudine prin a nu-i mai baga in seama...iar atunci cand suntem calcati pe coada, sa raspundem in forta...si sa cada capete dupa capete...doar suntem romani si avem sange latin in vene !
Te cam contrazici singur. Sau nu am inteles eu la ora asta prea bine ce ai vrut sa zici.. :roll:
Revenind la topic, hai cu filmarea aia nu stiam ce sa zic ca sa fiu on-topic :P

User avatar
djdox
un domn / doamna
Posts: 65
Joined: Thu Jan 06, 2005 4:36 pm
Location: worldwide
Contact:

Post by djdox »

alo!politia! aici e "gogul ala de la mtv" :P :P :P :D :D vai cat am ras legat de faza asta AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAAAAAAAA 'GOGUL ALA DE LA MTV' AHAHAHAHAHAHAHA :D :D :D :D . in alta ordine de idei,am vb cu fata si a recunoscut ca a spus niste lucruri asa la'plezneala",eu am inteles-o,sincer asa e can la o varsta ai fluturi in cap si crezi ca tu esti'madarfacar".nu e cazul ei,extrapolam doar . iar prietenul ei asculta jedi mind tricks. asa ca...daca eu nu m-am suparat dc ar trebui sa va suparati voi:) se simte careva 'gogul de la emtivi"?:) :D :D :D :D :D :D hahahahahahahaa data viitoare cu siguranta va vedea cu alti ochi ,si va percepe altfel evenimentele. si din punctul de vedere al deontologiei profesionale,in primul rand. deci totul e ok. daca si astia se sesizeaza de la "noi facem rep si"....'gie reparii,madarfacar sai uat"? e ok...daca nu..:) aia e. asa e-n rep. madarfacarii sai uat. :D
I'm good . I know it. So.... FUCK YOU ,SHOW ME THE MONEY!

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Post by Mallone »

Whigguh,nu ma contrazic singur..am spus doar ca trebuie sa-i ignoram,dar pana la o limita,ca inca nu ne-a calcat nimeni pe coada cu nimic grav...dar daca se va intampla asta,sa raspundem in forta...asta vroiam sa spun,atata tot.
Viața e complexă și are multe aspecte.

julie
tanar
Posts: 12
Joined: Fri Nov 17, 2006 11:01 pm

Post by julie »

putea macar sa nu fie asa ironica..daca tot vroia sa scrie un articol despre concert...si sa ia evenimentul in serios...avand invedere ca a fost unul dintre cele mai tari evenimente din ultimii ani....si ca hip hop'ul din romani e pe drumul cel bun......
sper ca s'a invat minte pe viitor...........
ich lebe fur hip hop

User avatar
Lyrical.Mesiah
adevarat sa mor de nu
Posts: 303
Joined: Fri Jul 28, 2006 2:45 am

Post by Lyrical.Mesiah »

hmm...sincer cel mai tare eveniment a fost CTC 150....acolo au venit multi dintre artistii nostri......daca erau si Rimaru , Os , Piele , Deceneu si Vexxu era mai tare.....dar si asa a fost k ......nu stiu eu cand vad multe trupe/artisti de la noi, vechi/noi ma bucur mai mult dekat...daca ar venii cineva de afara sa imi cante.....
Image

User avatar
Suzy
Viata mea e pe forum. w00t!
Posts: 17444
Joined: Fri Sep 23, 2005 11:44 am
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Suzy »

esti dubios...
si vezi ca "veni" se scrie cu un "i" nu cu 2 :)
Inainte sa rup forumu', trebuie sa-mi fac canonul.

Multumesc acum celor ce, M-AU lasat sa iau LSD

Nosfi langa mine l-am pierduuuuuuuut....
Suzy wrote:tata a venit aseara la mine in camera si cica "am vazut o nunta gay la tv. cat de frumoasa ai fost."

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests