PROMOE (Looptroop) pe 4 noiembrie la Bucuresti

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

User avatar
sunrah
.
Posts: 5371
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Jan 31, 2005 11:26 pm
Location: a satellite, bitch!

Post by sunrah »

KOndamnatu wrote:In loc sa intrati acolo sa injurati si d'astea... ar trebui sa convingem astfel de oameni de cine suntem, ce facem si sa ii facem sa inteleaga... eu asta am facut. mi-a dat si add pe ym, am stat de vorba, i-am dat sa asculte diverse si a inceput sa inteleaga... chiar s-a oferit sa ne ajute in promovare la urmatoarele evenimente... deci, depinde de noi!
asta trebuia sa postezi cu [size=huge][/size]. ca vorba aia, idiotenie sau prostie, multi de aici detin aceasta calitate.
you just never know when you're living in a golden age.

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vicentiu »

Mda... ne intrebam de ce sunt promovate alte genuri muzicale si hiphop-ului i se trantesc usi in nas... Hai sa luam un exemplu: muzica rock. Multi oameni din mass-media sunt fani, simpatizanti sau au fost in tinerete, ai acestui gen. Normal, rock-ul este promovat, acceptat, vin zeci de trupe de afara, etc... Trecem la hiphop si ce vedem?!? "Ziaristooooooooo, sugi p**a!" Va mai intrebati de ce ni se trantesc usi in nas? Pentru ca nu am incercat niciodata sa educam mass-media, sa-i atragem de partea noastra, sa ii convingem ca nu suntem doar niste "baieti de cartier" care isi baga p**a in tot si toate... deci, ma repet, DEPINDE DE NOI!

User avatar
adapter
moderator astea
Posts: 3023
Joined: Tue Jan 04, 2005 4:59 pm
Location: Murfatlar
Contact:

Post by adapter »

hah, tre' schimbate mentalitati in cadrul societatii, bla bla, nu se schimba nimic prin a-i arata respectivei ca asta e hiphop, ca e bun...oricat ai incerca sa-i arati dansei, ea tot ca ea o sa creada, oricat de mult ai incerca sa-i demonstrezi contrariul. si cu rocku', vorba aia, e considerata muzica "culta", de rock nu ne luam, desi sunt multe bube si p'acolo.

ontopic: a fost ok la promoe :)

User avatar
creTzu
aka Cascarino sau Nelu
Posts: 1970
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:10 am
Location: Suceava
Contact:

Post by creTzu »

asta se intampla doar din cauza ca am inceput cu stangu ... pana ne schimbam mersu tre sa induram . cat inca se promoveaza aproape exclusiv kktu atunci il primim si noi.eu zic ca n`ar trebui sa se planga nimeni tre sa acceptam faptu ca sunt extrem de multzi idiotzi aciuatzi fenomenului hiphop chiar si asha zisului "underground" deci asta e ...

nimeni
rapperu vostru preferat
Posts: 240
Joined: Thu Oct 19, 2006 3:28 pm
Location: pe Luna ...PLina...

Post by nimeni »

KOndamnatu wrote:Mda... ne intrebam de ce sunt promovate alte genuri muzicale si hiphop-ului i se trantesc usi in nas... Hai sa luam un exemplu: muzica rock. Multi oameni din mass-media sunt fani, simpatizanti sau au fost in tinerete, ai acestui gen. Normal, rock-ul este promovat, acceptat, vin zeci de trupe de afara, etc... Trecem la hiphop si ce vedem?!? "Ziaristooooooooo, sugi p**a!" Va mai intrebati de ce ni se trantesc usi in nas? Pentru ca nu am incercat niciodata sa educam mass-media, sa-i atragem de partea noastra, sa ii convingem ca nu suntem doar niste "baieti de cartier" care isi baga p**a in tot si toate... deci, ma repet, DEPINDE DE NOI!
dewde...rockul promovat?.. sau lalaiala asta c se cheama pop-rock q influence orientale /dance.. sau mai stu eu cum.. NIMENi ( si aici NU ma refer la mine :-P ) .. nu face rock adevarat k afara.. d alte "ramificatii" nici nu mai zic... s dpinde d noi ffff putin.. degeaba incercam sa facem ceva daq nu avem CUI....degeaba se arata adevarata fata a hip-hop-ului... daq nu ai cui... Da, trebuie "educatie muzicala"... dar n`ai cum sa schimbi mentalitati/perceptii asa usor... vb aia... buna-vointa poate sa fie/.. dar daca prostu e prost . tot prost ramane...or mai trece ani.. pana sa fie "dreptate"
the only difference between saints and sinners is that SAINTS have a PAST while SINNERS have a FUTURE

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vicentiu »

nimeni wrote:dewde...rockul promovat?.. sau lalaiala asta c se cheama pop-rock q influence orientale /dance.. sau mai stu eu cum.. NIMENi ( si aici NU ma refer la mine :-P ) .. nu face rock adevarat k afara.. d alte "ramificatii" nici nu mai zic... s dpinde d noi ffff putin.. degeaba incercam sa facem ceva daq nu avem CUI....degeaba se arata adevarata fata a hip-hop-ului... daq nu ai cui... Da, trebuie "educatie muzicala"... dar n`ai cum sa schimbi mentalitati/perceptii asa usor... vb aia... buna-vointa poate sa fie/.. dar daca prostu e prost . tot prost ramane...or mai trece ani.. pana sa fie "dreptate"
1. Dude, sa le zici prietenilor tai! Cati ani ai? De curiozitate, ca vad ca ne tragem de sireturi...

2. Vorbesti PROSTII! Nu discutam aici care e rock adevarat, hiphop adevarat... Hai sa fim toti 50 Centzi si Eminemi, sa ne bagam pula in toata lumea si pe urma sa avem pretentia: ia uite ce "scrie" astia in presa! astia nu "stie" ce e ala rep adevarat! Pai cum cacat sa stie, daca NIMENI nu demonstreaza?!!? "Educatie muzicala" ?! Si asta cum se dobandeste? O culegi din copac sau ESTI EDUCAT!??!

Hai gata, ca deja m-am umplut de nervi... :evil:

User avatar
Peter Pan
moderator astea
Posts: 381
Joined: Fri Dec 17, 2004 3:56 pm
Location: Kingston, Jamaica

Post by Peter Pan »

gie reparii, cum zicea un clasic...:P
Agent Orange

nimeni
rapperu vostru preferat
Posts: 240
Joined: Thu Oct 19, 2006 3:28 pm
Location: pe Luna ...PLina...

Post by nimeni »

ma scuzati... voi vb numai q dumneavoastra... am 18.. deci imperitenta... ( app...nuj cum c varsta aveti sau alte detalii ... sry daq v`am adus vro ofensa) ..... am spus k trebuie.. dar nu ai cui.. fie.. chit k imi i`au advert/ban temp.. sau altceva.. imi bag pula in toti /toate labele triste.. care isi scuipia "umila parere" despre ceva despre care nu stiu nik.. eu nu sunt mare "as" in materie.. sunt la stadiul d "invatacel" draq... dar macar ...fie.. nu cont.. gata... tac...
din nou.. ma scuzati daca v`am ofensat cu ceva...
the only difference between saints and sinners is that SAINTS have a PAST while SINNERS have a FUTURE

User avatar
kortez
tanar
Posts: 14
Joined: Fri May 27, 2005 7:18 pm
Location: Timisoara

Post by kortez »

Image

Laurentiu-San
SE RETRAGE LA DEPOU
Posts: 655
Joined: Wed Mar 09, 2005 9:39 am
Location: BKL (numele asta l'am dat eu si l'a preluat si gigi la masina...)
Contact:

Post by Laurentiu-San »

nimeni wrote:
KOndamnatu wrote:Mda... ne intrebam de ce sunt promovate alte genuri muzicale si hiphop-ului i se trantesc usi in nas... Hai sa luam un exemplu: muzica rock. Multi oameni din mass-media sunt fani, simpatizanti sau au fost in tinerete, ai acestui gen. Normal, rock-ul este promovat, acceptat, vin zeci de trupe de afara, etc... Trecem la hiphop si ce vedem?!? "Ziaristooooooooo, sugi p**a!" Va mai intrebati de ce ni se trantesc usi in nas? Pentru ca nu am incercat niciodata sa educam mass-media, sa-i atragem de partea noastra, sa ii convingem ca nu suntem doar niste "baieti de cartier" care isi baga p**a in tot si toate... deci, ma repet, DEPINDE DE NOI!
dewde...rockul promovat?.. sau lalaiala asta c se cheama pop-rock q influence orientale /dance.. sau mai stu eu cum.. NIMENi ( si aici NU ma refer la mine :-P ) .. nu face rock adevarat k afara.. d alte "ramificatii" nici nu mai zic... s dpinde d noi ffff putin.. degeaba incercam sa facem ceva daq nu avem CUI....degeaba se arata adevarata fata a hip-hop-ului... daq nu ai cui... Da, trebuie "educatie muzicala"... dar n`ai cum sa schimbi mentalitati/perceptii asa usor... vb aia... buna-vointa poate sa fie/.. dar daca prostu e prost . tot prost ramane...or mai trece ani.. pana sa fie "dreptate"

prietene...ce dracu intelegi prin "adevarat"?....


cat despre rock ai spus o mare, mare prostie... sa inteleg ca Iris,Phoenix,Cargo,Timpuri Noi... nu fac rock adevarat?!?!?! si de aceea sunt promovati?... trist... :roll: ...



ganditi'va si voi cum se face ca la promoe s'au strans cu chiu cu vai 1300...1400 de oameni, care nu au fost foarte interesati de trupele romanesti , iar la cei mentionati mai sus se umple polivalenta sau sala palatului...


si cu atitudini radicale de genul "BP sa nu asculte, nu ma int...eu ascult..." nu se va rezolva nimic niciodata... underground,comercial, adevarat,fake...who the fuck cares?

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vicentiu »

nimeni wrote:am spus k trebuie.. dar nu ai cui..
Aici ai vorbit exact despre TINE... eu ma chinui sa-ti explic ca acesti oameni trebuie educati, iar tu... ai dreptate, exact asa e: N-AM CUI!

Soarentabil
/\/\/\/
Posts: 1179
Joined: Fri Jul 08, 2005 3:15 pm
Location: Aici

Post by Soarentabil »

kortez wrote:Image

Am crezut ca sunt gemeni sa mor =)) dupa aia mi-am dat seama ca e vorba de altcineva

nimeni
rapperu vostru preferat
Posts: 240
Joined: Thu Oct 19, 2006 3:28 pm
Location: pe Luna ...PLina...

Post by nimeni »

fie...mdea.. probabil k am dificultati in ale exprimarii.. sau nuj.. c pana mea..
@dino.. ati mai vzt dvs formatii in genul si d calibrul celor scris d dumneavostra?.. adica.... la momentul actual .. sunt numai rahaturi super comerciale fara nimic.... in fine...
pt k nu reusesc sa ma fac inteleasa si pentru k parese irit multa lume .. over and out.. :-<
the only difference between saints and sinners is that SAINTS have a PAST while SINNERS have a FUTURE

Laurentiu-San
SE RETRAGE LA DEPOU
Posts: 655
Joined: Wed Mar 09, 2005 9:39 am
Location: BKL (numele asta l'am dat eu si l'a preluat si gigi la masina...)
Contact:

Post by Laurentiu-San »

nimeni wrote:fie...mdea.. probabil k am dificultati in ale exprimarii.. sau nuj.. c pana mea..
@dino.. ati mai vzt dvs formatii in genul si d calibrul celor scris d dumneavostra?.. adica.... la momentul actual .. sunt numai rahaturi super comerciale fara nimic.... in fine...
pt k nu reusesc sa ma fac inteleasa si pentru k parese irit multa lume .. over and out.. :-<

mda ///chiar am vazut...

Werther
Sturm und Drang
Posts: 4675
Joined: Sun Jun 11, 2006 7:39 pm
Location: Bucuresti

Post by Werther »

KOndamnatu wrote:In loc sa intrati acolo sa injurati si d'astea... ar trebui sa convingem astfel de oameni de cine suntem, ce facem si sa ii facem sa inteleaga... eu asta am facut. mi-a dat si add pe ym, am stat de vorba, i-am dat sa asculte diverse si a inceput sa inteleaga... chiar s-a oferit sa ne ajute in promovare la urmatoarele evenimente... deci, depinde de noi!
Pai stai asa ca nu e asa... ce sa incerc sa-i explic eu uneia ca ea despre ce inseamna Hip Hop... crezi ca o discutie de 15 minute pe mess lumineaza pe careva??? NU!!! Si noi dc sa incercam sa explicam cu frumosul dupa ce raul a fost facut printr-un articol ironic..repet : IRONIC! Unde iti dadeai seama clar care era mesajul ei... Dc eu sa o inteleg pe ea ca nu pricepe Hip Hop-ul cand ea caracterizeaza oamenii intr-un mod cum se poate mai naspa? *vezi acolo cu VJ "necunoscut" de la MTV... daca ea pune eticheta eu de ce sa nu raspund la fel... si sa stii KO ca raul e mult mai strident... articolul ala s-a vazut de mult mai multe ori decat un articol de bine... deci eu personal m-as pisa pe ea si presa ei si i-as da foc...HIP HOP-UL nu se face pentru articole si ziaristi ..SE FACE pentru SUFLET... ma fut pe promovarea ei... asta e exact ca in cazul ala in care ne arata comunistii cu degetu pe strada si ne da drept antiexemplu nepotilor lor... ce sa fac? Sa vb cu fiecare in parte sa le explic..sau sa merg mai departe sa-mi vad de tigarea mea? Consider ca nu ai dreptate dandu-i atata apa la moara acelei persoane. Pace!

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests