Lansare RAPORTU' - Invitati: B.R.G., Micutzu Coae, DJ Undoo

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

User avatar
Divac
tanar
Posts: 3
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Wed Mar 15, 2006 11:46 am
Location: 1 MAI ROmania
Contact:

Lansare RAPORTU' - Invitati: B.R.G., Micutzu Coae, DJ Undoo

Post by Divac »

Image

LANSARE ALBUM
RAPORTU’
prezinta
“ALBUM PE DATORIE

Invitati:

B.R.G., Micutzu Coae, Dj Undoo, Atacuri de Panica
(Aforic si Dragonu),
Gradu`0, Ceilalti, Efecte Secundare, Parasec, Vynil si Acte Verbale



Avem deosebita placere si onoare sa va invitam, la un eveniment de proportii pentru comunitatea hip-hop din orasul Falticeni este vorba de lansarea „Album pe Datorie” album ce marcheaza debutul formatiei „Raportu’” din micul orasel moldovenesc si fara cea mai mica indoiala pitoresc dea-dreptul.
Albumul marcheaza un pas important pentru fenomenul rap in Falticeni si un alt pas inainte pentru miscarea hip-hop din zona estica a tarii. Lansarea acestui album se preconizeaza un real succes in prisma faptului ca baietii si-au gandit si structurat bine materialul, promovarea si au ales cu grija invitatii ce urmeaza sa vii prezentam.
Pentru ca asa cum ii sta bine unui nume nou in joc, ce se respecta, la lansare nu vor lipsi invitati de soi precum: B.R.G. (poate doi dintre cei mai dezinvolti si mai naturali MC romani adica Brugner si Piciu. Fara indoiala doi rapperi cu greutate din categoria clasicilor rapp-ului romanesc cu o contributie insemnata pentru fenomenul hip-hop si adeptii sai), Micutzu’ Coaie aka Cainele (probabil singurul copil in varsta de doar 9 anisori care, poate afirma cu toata increderea ca aproape sa nascut rapper. In ciuda faptului ca e un micutz adorabil pustiul se incumeta la rime poate mai bine decat multi mult mai mari in varsta ca el), Dj Undoo (unul dintre DJ-ii prolifici ai spatiului rappa romanesc, deja un nume consacrat datorita talentului incontestabil. De ceva vreme alaturi de Dox, Paul si FaiboX face parte din cel mai bun crew si totodata primul crew de Turntable-ism din tara T – Science). Ei, bine „Atacuri de Panica” adica Aforic si Dragonu’ sunt fara indoiala buni maestrii si poeti in arta rappa, nu ti-ai dori sa te pui cu ei in rime decat daca esti mult prea bun, vrei sa te distrezi sau esti chiar inconstient, cu alte cuvinte doi dintre cei mai buni freestyleri si MC Batlle de pe ale noastre meleaguri.
Gradu’ 0 este una dintre trupele de underground cele mai vechi din Moldova, cu un palmares destul de bogat si interesant. Sunt printre pionierii fenomenului in orasul lor natal Falticeni, in prezent 2 dintre mebrii trupei sunt plecati ptr studii in Brasov iar ceilalti 2 sunt in Bucuresti, unde fondatorul trupei Pytt sa facut deja remarcat ca fiind un batlle MC foarte bun in evenimentele de profil la care a participat. De curand la una din rundele de batlle organizate de Hades, a aparut in cadrul reportajului luat de „Antena 1” la „Observator”. Mergem mai departe in prezentarea noastra spre alti invitati din zona moldoveana si anume trupa „Ceilalti” care este un nume in curs de afirmare in zona rap romaneasca si reprezinta Moldova, in urma cu ceva vreme tot in cadrul unui event Hades organizat de ei in locul lor de bastina Suceava au lansat un album calitativ si foarte interesant.
Efecte Secundare fac parte din NorthEast Records | FooTrecords Moldova mai exact din crew-ul „Da’ Prophets Crew” sub tutela micului label iesean, au deja la activ un album destul de bine primit intre admiratorii genului si lucreaza cu inversunare la cel de al doilea produs. La fel se intampla si cu urmatorul artist sollo Vinyl si urmatoarea trupa Parasec dintre cele ce vor presta in cadrul lansarii „Album pe Datorie”. Vinyl in cadrul NER, se remarca printr-un stil tehnic si acid, in prezent lucreaza si el de ceva vreme la albumul sau sollo, Parasec este o trupa cu o tematica diversificata si totodata o reuniune a 4 personalitati si caractere diferite care lucreaza impreuna pentru hip-hop. Inca nu au finalizat un proiect de debut, insa unul din membrii trupei (din pacate plecat peste hotare acum in Italia) si anume Ursacian 2-10, a realizat un EP sollo intitulat „Urme de cutzit in Lapte”
Ultima trupa dar nu si cea de pe urma „Acte Verbale” este un nume nou si incantator in zona Falticeni ce va presta in cadrul acestei lansari de album.
Cu siguranta sunteti curiosi de ce o sa iasa dupa detaliile ce vi le-am oferit, insa ce ar mai fi de stiut este faptul ca acest eveniment are si o parte foarte interesanta si anume parteneriatul dintre NorthEast | FTrecords Moldova, in vederea promovarii si prezentarii acestui eveniment, ceea ce ar trebui sa semnifice pentru toti cei care nu au inteles inca faptul ca in hh trebuie sa existe pace intelegere si prosperitate, inca un pas in fata in schimbarea mentalitatilor dubioase.
Ei bine dragilor ma semnez al vostru sincer Ra’ si ma astept sa ne vedem cat mai multi la marea petrecere ce se preconizeaza.


KOndamnatu edit: Am pus afisu... nu observase nimeni ca nu merge?
PAREREA MEA'I PAREREA MEA, CE PLM

User avatar
bboyspdy
sub.solist
Posts: 674
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:06 pm
Location: Lisbon
Contact:

Post by bboyspdy »

Divac wrote: Ei bine dragilor ma semnez al vostru sincer Ra’
Imi suna mie cunoscut stilul de redactare ..

User avatar
Andu'
rapperu vostru preferat
Posts: 299
Joined: Thu Sep 21, 2006 6:08 pm
Location: Falticeni

Post by Andu' »

O sa fie TAREEE ! O sa fiu acolo .. :D

Ra'
tanar
Posts: 4
Joined: Sat Sep 09, 2006 12:39 am
Location: Iasi

Post by Ra' »

Da wiguhh eu sunt omu :P o sa fie marfa rau la Falticeni in curand nu mai e mult.
"Reprezentam pe toti cei care vor pace-n hip-hop" RACLA

User avatar
Andu'
rapperu vostru preferat
Posts: 299
Joined: Thu Sep 21, 2006 6:08 pm
Location: Falticeni

Post by Andu' »

Am uitat sa spun .. SUPER AFISH ! Bv Koma ! Inca o data o sa fie TAREEE ! ;)

User avatar
bboyspdy
sub.solist
Posts: 674
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:06 pm
Location: Lisbon
Contact:

Post by bboyspdy »

Nu prea e stilul lui Koma :roll:

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Re: Lansare RAPORTU' - Invitati: B.R.G., Micutzu Coae, DJ U

Post by dan »

KOndamnatu edit: Am pus afisu... nu observase nimeni ca nu merge?
nu observasem ca ar fi cazul sa mai fie un afis.. la cat a putut sa abereze ra pe acolo :lol:
whigguh wrote:Nu prea e stilul lui Koma :roll:
da.. nu prea pare si de ce lipsesc siglele HHK si urban groove :roll:

Laurentiu-San
SE RETRAGE LA DEPOU
Posts: 655
Joined: Wed Mar 09, 2005 9:39 am
Location: BKL (numele asta l'am dat eu si l'a preluat si gigi la masina...)
Contact:

Post by Laurentiu-San »

si footrecords... :)

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Lansare RAPORTU' - Invitati: B.R.G., Micutzu Coae, DJ U

Post by Vicentiu »

xan yan wrote:si de ce lipsesc siglele HHK si urban groove :roll:
mai bine...

sau

pt ca vrea Ra sa ia toti banii :lol:

User avatar
creTzu
aka Cascarino sau Nelu
Posts: 1970
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:10 am
Location: Suceava
Contact:

Post by creTzu »

pe langa sigle si combinatii ... important e ca din nou se intampla chestii in zona noastra :) abia astept! si inca ceva ...puneti si voi intrarea pe afish ca eu n-o observ pt ca din experienta va zic ca asta-i prima "ingrijorare" a celor care vor sa vina

McIBU
tanar
Posts: 22
Joined: Wed Mar 02, 2005 11:56 pm
Location: F/B

Post by McIBU »

Rulam rulam ! Hai curaj Falticeni 8) Can`t w8 !!!
nu da

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Post by dan »

succes cu evenimentul! cu lansarea!!! :D

McIBU
tanar
Posts: 22
Joined: Wed Mar 02, 2005 11:56 pm
Location: F/B

Post by McIBU »

Gradu’ 0 este una dintre trupele de underground cele mai vechi din Moldova, cu un palmares destul de bogat si interesant. Sunt printre pionierii fenomenului in orasul lor natal Falticeni, in prezent 2 dintre mebrii trupei sunt plecati ptr studii in Brasov iar ceilalti 2 sunt in Bucuresti, unde fondatorul



Ra .... Gradu` 0 este formata din Piciu, Dani si Pytt. Piciu si Dani sunt la Brasov pentru studii si Pytt la Bucuresti ( vrea sa fie avocat colegu de apartament :P ). Deci 3 membri. Dj Al-bu e la Falticeni inca si a decis sa-si urmeze cariera sollo de Dj pentru ca vrea sa faca strict dj`ing si de performanta. Ultimul album care va iesi il va avea pe Dj Al-bu si cel mai probabil si urmatoarele dar doar ca si colaborare nu ca membru al trupei.

Pace ( simtzeam nevoia sa zic :D )
nu da

User avatar
nZa
oblomovian
Posts: 3797
Joined: Sat Sep 17, 2005 10:33 pm
Location: in mintea ta

Post by nZa »

uuuuu .... concert :connencter: .. sper sa ajung si eu :oops:
you lack the minerals and vitamins, irons and the niacin

Ra'
tanar
Posts: 4
Joined: Sat Sep 09, 2006 12:39 am
Location: Iasi

Post by Ra' »

hmm ms ibu pentru corectie eu dupa cum stii bine am ramas blocat pe ideea conform careia, Cross inca e cu ei si era in jur de 3 dimineta cand am redactat textul asa ca scuze am fost bine intentionat,

Oke ca sa fie clar ptr toata lumea :P :P :))))))))), Ra nu ia bani nici cand organizeaza daramite de la parteneriat media :P ca asa e ra ptr miscare banii se lipesc mai greu de el =)))

conjuctura starii de fapt a facut in asa fel incat NER (reprezentanta zonala Moldova FooTrecords) sa devina partener media cu Hades, prin contributia pe aceasta parte adusa din altruism prietenilor de la Falticeni :P

hmm afisul nu este realizat de Koma ci de Divac baiatul care postase aici apropiat al trupei BRG din cate am inteles care se ocupa de partea grafica a crew-ului.

in rest sa auzim numai si numai de bine pace si sanatate la eveniment si sa ne vedem cati mai multi cu putinta.

word up ptr tot poporu moldovean si nu numai.

Nu stiu de ce nu apare UG si HHK pe afish ca nu sunt organizator
"Reprezentam pe toti cei care vor pace-n hip-hop" RACLA

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 18 guests