De 4 ani avem HHK [12 noiembrie Fire Club]

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vicentiu »

Lyrical.Mesiah wrote:Daca Ei Au Dat Libera Exprimare Acuma Putem Sa Ne Bagam Si Sa Ne Scoatem Ca E Libera Exprima......Si Arcu De La Jale.... :) Frate Omu e Dus Cu Pluta....Cred Ca Mai Ara Via , Mai Bea Tuica Mai Scrie 2 Verse si Tot Asa.......

Frate Concertu A Fost Demential.....Mai Ales Pobourile...Rupere......Omu Zici Ca E Dictator ....Asta il Intrece Pe Cheloo.....
Asa "dus cu pluta", pentru mine si multi altii, este si va fi mc-ul numarul 1 in Romania, poate chiar asta este CALITATEA unui mc de valoare, acea nebunie, acea sclipire... iar pana aseara eu n-am mai vazut asa pogo si stage-diving la un concert rep de pe la noi...
Lyrical.Mesiah wrote: KO Frate....Daca Faci Concerte Deastea....E Super Tare...Tot Respectu.....

Pace....
Concertul nu il fac eu, ci artistii, nu inteleg cum un organizator poate fi responsabil de versurile, mesajul, etc. unui artist...

User avatar
Lyrical.Mesiah
adevarat sa mor de nu
Posts: 303
Joined: Fri Jul 28, 2006 2:45 am

Post by Lyrical.Mesiah »

Nu Stiu De ce ai luat ce am zis mai sus in serios ....era o katerinka(asta e serios) Deceneu e varza(asta nu e ) poate asa va prindeti ....plm .....daca nu imi placea Decenu nu cred ca mai eram acolo.....plm....ma rog ...diving am vazut la Cheloo....dar pogo ai dreptate, nu .......

Ma refeream la organizare omu ;) adika u ai adus acolo lumea ;) ca daca nu ii aduceai pe Deceneu Si Piele numai iesea asa de tare seara...;)

Pace...
Image

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Post by dan »

Sun|Rah wrote:In opinia mea, cel mai smecher afis facut in ultima perioada! Felicitari!
si a mea :D si felicitari :lol:

in primele randuri la piele si deceneu a fost dezmat :crissblaziny:

hai careva cu filmarea :lol:

User avatar
ste faaan
serios, sunt ok
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2005 8:33 pm
Location: in bucale, mancatias! dristor in my heart!
Contact:

Post by ste faaan »

bah nene beat nebeat omu' a facut show! atata timp cat un Fire intreg s-a distrat si doar cativa s-au trezit sa faca gat dupa, io zic ca a fost ceva reusit.
Image

cafteala
official QB murderer
Posts: 4424
Joined: Wed Dec 22, 2004 11:53 am

Post by cafteala »

KOndamnatu wrote:iar pana aseara eu n-am mai vazut asa pogo si stage-diving la un concert rep de pe la noi...
ai cam lipsit de pe la concerte inseamna.. ori de cate ori a fost concert Facem Records (Stimultan 2, Preoteasa), s-a facut si pogo. Si la KST la Summer Jam s-a facut pogo cand au dat baietii pe "Ante Up", parca. Adica, e miscare de genu.. :D

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vicentiu »

bLuEsHiFt wrote:
KOndamnatu wrote:iar pana aseara eu n-am mai vazut asa pogo si stage-diving la un concert rep de pe la noi...
ai cam lipsit de pe la concerte inseamna.. ori de cate ori a fost concert Facem Records (Stimultan 2, Preoteasa), s-a facut si pogo. Si la KST la Summer Jam s-a facut pogo cand au dat baietii pe "Ante Up", parca. Adica, e miscare de genu.. :D
N-am vazut pogo la care lumea sa fie calcata in picioare, cadeau pe jos in cioburi... vreo 2 au cazut si nu se mai vedeau, au fost calcati in picioare pur si simplu... chiar mi-era teama sa nu se raneasca vreunu... la asta m-am referit, nu ca nu s-a mai facut pogo DELOC! ;)

cafteala
official QB murderer
Posts: 4424
Joined: Wed Dec 22, 2004 11:53 am

Post by cafteala »

Incercand sa nu ma bag prea adanc in treaba asta, sa deviez de la topic.. la WTKB s-a lasat urat incat ma descaltasera aia pe acolo.. in fine, cine e in mijlocu' "tornadei" stie. :D

Tare concert, none the less! ;)

User avatar
Shearer
old school
Posts: 2538
Joined: Fri Feb 24, 2006 10:33 pm
Location: Berceni
Contact:

Post by Shearer »

zicea p-aici cineva ca Deceneu a dat slab la Summerjam :shock:
daca si acolo a dat slab :? :?

Laurentiu-San
SE RETRAGE LA DEPOU
Posts: 655
Joined: Wed Mar 09, 2005 9:39 am
Location: BKL (numele asta l'am dat eu si l'a preluat si gigi la masina...)
Contact:

Post by Laurentiu-San »

tare a fost la un momentdat :


PE AICI NU SE TRECE ... si kondamnat se plimba cu fatza aia nevinovata prin spatele scenei... ok...1 data...

...aici e neamul gheto dac...


PE AICI NU SE TRECE ... kondamnat trece din nou cu fatza lui nevinovata spre iesire din scena...


....


PE AICI NU SE TRECE ... kondamnat ...evident cu fatza lui nevinovata ... strabate din nou scena cu aparatul foto in mana :lol: :lol: :lol:


multumesc dia ca mi'a atras atentia...

User avatar
jay.there.is.a
rhyme maker
Posts: 73
Joined: Mon Jan 30, 2006 2:23 pm
Contact:

Post by jay.there.is.a »

i'm an idiot! :|
Last edited by jay.there.is.a on Tue Nov 14, 2006 11:06 am, edited 1 time in total.

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

vreau sa subliniez un singur lucru: concertul a fost organizat de hades records si urban groove
hhk a fost doar beneficiarul acestei organziari prin sarbatorirea a 4 ani. Era deja planificat in Fire concert Baza de Agrement inainte sa stiu ca HHk vor sa faca petrecere de 4 ani
muie copos

User avatar
Dia
un domn / doamna
Posts: 98
Joined: Mon May 15, 2006 8:26 pm
Location: Bucuresti

Post by Dia »

jay.there.is.a wrote:i'm an idiot! :|
say wha` ??? :shock:
DiNO wrote: multumesc dia ca mi'a atras atentia...
cu placere...i love details :)

La multi ani HipHopKulture...felicitari Hades si UG pentru eveniment ... :)

User avatar
jay.there.is.a
rhyme maker
Posts: 73
Joined: Mon Jan 30, 2006 2:23 pm
Contact:

Post by jay.there.is.a »

nevermind, sunt un pic aiurea zilele astea.

User avatar
Lyrical.Mesiah
adevarat sa mor de nu
Posts: 303
Joined: Fri Jul 28, 2006 2:45 am

Post by Lyrical.Mesiah »

KO poze tata ceva ? ca ai facut multe
Image

Ra'
tanar
Posts: 4
Joined: Sat Sep 09, 2006 12:39 am
Location: Iasi

Post by Ra' »

ehe salutare lume, in primul si in primul rand vreau sa le multumesc lui Brugner si lui Kombat, pentru aparitia la acest concert, speram noi adica ES si domnisoara Exprim din Iasi sa nu fi dezamagit chiar daca au fost ceva emotii, la multi ani HHK si felicitari HadesRecords impreuna cu Urban Groove pentru producerea acestui event marfa.

Mai fratilor, parerea mea, zic ca poate nu e oke faptul ca Deceneu a dat Beef-ul ala lui Raku e chiar pacat ptr ca omul spusese de bine in piesa aia care e chiar si cea mai grea de pe album zic eu, faptu ca era tzeava de ranga de beat poate ca nu a fost oke dar una peste alta facuse super show desi ar fi dat mult mai bine treaz, e pacat frate in general de tot ce se intampla in hip-hop-ul asta romanesc e multa mizerie intre oameni, o fi de la moravuri o fi de la saracie ca o fi de la pur si simplul fapt ca desi e o muzica umana despre oameni iar multi oameni o inteleg taman gresit nuj ... da e pacat ca se intampla unelechestii
"Reprezentam pe toti cei care vor pace-n hip-hop" RACLA

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests