De 4 ani avem HHK [12 noiembrie Fire Club]

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

MeHigh
adevarat sa mor de nu
Posts: 350
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Tue May 10, 2005 12:08 am
Location: E.U.
Contact:

Post by MeHigh »

mihai.lazar wrote:gata ma ... parca aveti 2 ani ....
adunati :twisted:
vand...

User avatar
CAGE
tanar
Posts: 15
Joined: Mon Apr 04, 2005 3:28 pm
Location: Poplaca
Contact:

Post by CAGE »

Dezamagitor, acesta ar fi cuvintul ce caracterizeaza shoul abia incheiat. Nu vorbesc aici de trupele invitate ci de mult doritul Deceneu! Poate din cauza ca eu nu consum alcool nu ii pot intelege pe cei care consuma, i spetza Deceneu, care abia se tinea pe picioare. Dao dracului de treaba, cand ai de sustinut un concert abtinete, nu veni cu discutii si aere de la bodega din coltz. Cit despre cea mai mare gafa a serii nu am cuvinte, m-am simtit jenat de nesimtirea acestui om pe care il apreciam mult mai mult ianinte de acest concert. "Arcu de la Jale", in viziunea lui Deceneu, in traducere Raku de la Zale, cand a spus in piesa sa "Oameni ca Deceneu dispar" fiecare dintre noi a inteles mesajul, mai putin Deceneu. Care s-a simtit lezat vezi domne de textul lui Raku. Stiam ca Raku este subtil, dar nu cred ca a fost atat de subtil incat sa ascunda o provocare directa la adresa lui Deceneu in versurile respective, din contra pun pariu cu oricine ca Raku, in momentul cand a scris textul acela chiar regreta disparitia lui Deceneu din lumea muzici, ca si noi toti dealtfel. Nu pot sa trec cu vederea acest incident, dar totusi il pun pe seama alcoolului pe care Deceneu l-a consumat in aceasta seara. Sper ca va realiza greseala pe care a facut-o si ca isi va cere scuze, pentru ca Raku nu a meritat jignirea pe care i-a adus-o Deceneu.
Graffiti is boring !!!

User avatar
megga
kapnobatai
Posts: 4077
Joined: Fri Jan 07, 2005 2:13 pm
Location: im so high u couldnt reach me with a fuckin antenna...

Post by megga »

mai da-i in pula mea de moldoveni ca prea au fost linsi in gaoza...si piele ala acum ceva timp la fel,mare concert,toata lumea saliva la revenirea lu piele si aurolacu asta nici versurile nu le stia...legendele pulii!
O.I.P. Sanziana aka SanzEeK (05.12.1988 - 03.12.2009)

preacher
o viata pe forum
Posts: 4131
Joined: Mon Feb 14, 2005 3:40 pm
Location: forum

Post by preacher »

latzi latzei clar.
99.9%

User avatar
Sera
Gademit
Posts: 498
Joined: Wed Dec 22, 2004 2:05 pm
Location: Voronet, Decebal
Contact:

Post by Sera »

concertu propriu-zis... cantarea.. si aici ma refer la deceneu si piele.. a fost ok. acceptabil. ei traiesc inca din amintiri, sa faca ceva nou si atunci vedem daca avea sens revenirea asta sau nu. piele in continuare pare din alt film, poate ca intoarcerea lui nu e la fel de oportuna. poate odata ce vor lucra la un material nou va fi ok. poate.. poate.. poate..

cat despre beefuri, e dreptu oricui, beat sau nu, sa se ia de cine vrea. nu stim evident toate detaliile, nu uitati ca la un moment dat raku si deceneu erau sub aceeasi umbrela, la urban. anything can happen. e exact acea LIBERTATE de OPINIE de care vorbea deceneu. e dreptul lui, si putina concurenta nu strica nimanui. oare doar mie mi se pare caterinca scandal intre astia doi? doar finca unu zice ceva aparent de bine de tine intr-o piesa (vezi 'dispar ca deceneu') nu inseamna ca tre sa-i strangi mana. mai ales ca un vers ca ala da bine la nostalgici, nu? :)

inaintea lor, in special tranda, dar si restu oamenilor de la pulse, au fost foarte ok. zen tech caterinca, am ras la faza cu diggy-di-da-mi etc.;

happyBABE
Sunshine
Posts: 236
Joined: Wed Jan 05, 2005 7:36 pm
Contact:

Post by happyBABE »

Una peste alta,a fost un concert dragutz.Nu inteleg de ce inca va mai mira "prezenta scenica" a lui deceneu care e mult prea exuberant si a lui piele care e aproape nesesizabil.asa au fost si la summer jam si la un concert de acum o luna in brasov .cu toate astea intre ei doi exista un echilbru.melodia cu frizerul din peru s-a auzit foarte tare....
cat despre beef....nu stiu ce l-a impins dar stiu ca si raku,cand l-a chemat butch la summer jam sa se urce pe scena cu deceneu si vexx sau ceva asa,a refuzat.....in fine nu stiu daca are legatura sau nu ,oricum, in definitiv chiar are dreptul la libera exprimare.odata cu aparitia noului album o sa vedem ce si cum...:)


Mi-a placut cum s-a auzit prima melodie cantata de Dagga "baga-ti capul in boxe" care chiar suna foarte bine,hardcore asa :)


In rest au sunat bine si cei din constanta,fata aia care era cu ei avea voce frumoasa,pacat ca nu prea se intelegea ce zicea

Seara s-a incheiat in dansuri si muzica buna.


La multi ani hiphopkulture !!!....Ne vedem cand faci 5 anisori...:)
there is a mad girl in town

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Post by dan »

mi-a placut concertul, si-a meritat fiecare banut :D pentru mine e o bucurie sa ii vad live pe deceneu si piele, nu sunt deranjat de prezenta lor pe scena, ma bucur de fiecare data .. fie summer jam, fie brasov.. fie aseara... si ca multi alti astept materialul baza de agrement :D dagga au facut show! in mare mi-au placut cei de la pulse records, deasemenea si secta, al caror material este bine lucrat .... de restul nu mai zic, ca imi sunt prieteni :lol:

apreciez ca brugner s-a gandit sa invite efecte secundare si cei de la hades pe zen technium, mai astept evenimente facute in colaborare de hades si hhk :D

preacher
o viata pe forum
Posts: 4131
Joined: Mon Feb 14, 2005 3:40 pm
Location: forum

Post by preacher »

va multumesc in numele colectivului :lol:
99.9%

User avatar
Koma
Sinistro™
Posts: 2112
Joined: Mon Dec 13, 2004 1:23 pm
Location: B:Dristor
Contact:

Post by Koma »

meama... :lol: referitor la afis, ca am fost "tras de maneca" si ieri si azi ca nu corespund elementele grafice cu initialele Mc/Bb/Gf/Dj.
Pai nu corespund pentru ca nu am vrut eu sa corespunda..dooh :) pt ca afisul final cu ordinea finala este pe acest topic la prima pagina.
uf..am simtit nevoia sa postez ca sa-mi iau aceasta piatra de pe inima.
Image

User avatar
sunrah
.
Posts: 5371
Joined: Mon Jan 31, 2005 11:26 pm
Location: a satellite, bitch!

Post by sunrah »

In opinia mea, cel mai smecher afis facut in ultima perioada! Felicitari!
you just never know when you're living in a golden age.

User avatar
Rap-A-Lot
tanar
Posts: 14
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:07 am
Location: Bukale

Post by Rap-A-Lot »

Cert e ca acum yo unu si cred ca nu sunt singuru, va trebuii sa si-l aduca aminte p deceneu, ala de acum cativa ani cand omu era intreg la cap. Nu mi se pare corect sa dai in oameni ca Raku, si.... daca stam sa ne gandim mai bine, Deceneu este ala la care "E JALE TOTU SE DUCE LA VALE NU VAD NICI O CALE....." E PLECAT OMU.
Omu si-a castigat respectu din partea mea acum cativa ani, pt ce a fo aseara o sa ma fac ca nu am fost.....

HHK la MULTI ANI , iti multumim ca existi, iti multumim pt aseara(in plm.. se facuse 4 si parca nuimi venea sa mai plec)
Life is what you make it

User avatar
jay.there.is.a
rhyme maker
Posts: 73
Joined: Mon Jan 30, 2006 2:23 pm
Contact:

Post by jay.there.is.a »

every man has his ups & downs
in loc sa punetzi la zid un om (lucru care nu prea cred eu k ii face bine) pe care il respectatzi atat de mult si totusi a trecut prin mult mai multe decat conceptualizati voi, de ce nu il incurajati?

but then again... you don't give a fuck, do you?

clock
tanar
Posts: 3
Joined: Mon Jul 10, 2006 4:18 pm

cage e gay

Post by clock »

" Poate din cauza ca eu nu consum alcool nu ii pot intelege pe cei care consuma "

CEeeeeeeeeeeeeee???? DA te n plm!!!! Esti cel mai gay om care a postat aici vreodata!!! da te n plm!! nu mi vine sa cred!! c poponarr!!!

muaahahaaaa!!! Tu vb de deceneu maa?!!?!? cuaie esti un kkt bolnav!!!

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cage e gay

Post by Vicentiu »

clock wrote:" Poate din cauza ca eu nu consum alcool nu ii pot intelege pe cei care consuma "

CEeeeeeeeeeeeeee???? DA te n plm!!!! Esti cel mai gay om care a postat aici vreodata!!! da te n plm!! nu mi vine sa cred!! c poponarr!!!

muaahahaaaa!!! Tu vb de deceneu maa?!!?!? cuaie esti un kkt bolnav!!!
AVERTISMENT! Iti intelegem "libertatea de opinie", dar nu-ti da nimeni dreptul sa aduci injurii altor useri in modul asta!

User avatar
Lyrical.Mesiah
adevarat sa mor de nu
Posts: 303
Joined: Fri Jul 28, 2006 2:45 am

Post by Lyrical.Mesiah »

Daca Ei Au Dat Libera Exprimare Acuma Putem Sa Ne Bagam Si Sa Ne Scoatem Ca E Libera Exprima......Si Arcu De La Jale.... :) Frate Omu e Dus Cu Pluta....Cred Ca Mai Ara Via , Mai Bea Tuica Mai Scrie 2 Verse si Tot Asa.......

Frate Concertu A Fost Demential.....Mai Ales Pobourile...Rupere......Omu Zici Ca E Dictator ....Asta il Intrece Pe Cheloo.....KO Frate....Daca Faci Concerte Deastea....E Super Tare...Tot Respectu.....

Pace....
Image

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests