BATTLE OFF DA DOME 3 / FINALA

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

User avatar
QuIkSilVeR
un domn / doamna
Posts: 54
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Tue Nov 14, 2006 3:39 pm
Location: Pe Scaun

Post by QuIkSilVeR »

yeeeeeeee :lol:
He was born peacefully...but the he died violently...

User avatar
Eufonic
tanar
Posts: 25
Joined: Sun Oct 15, 2006 11:39 pm
Location: Over here

Post by Eufonic »

ah deci McIBU era... mi-a placut foarte mult... mai mult decat dragonu... sincer ... m-am uitat pe youtube... ca ... deh bucurestiu e departeeeeeeeeee =))

chiar nu mi s-a parut ca`l copiaza ... pe dragonu....
"verba volant scripta manent"

User avatar
ra
un domn / doamna
Posts: 55
Joined: Sat Feb 05, 2005 3:25 pm
Location: Iasi City
Contact:

Post by ra »

frate este aberanta total aceasta afirmatie ... eu il stiu pe ibu de ani buni de zile chiar cu mult inainte sa faca batlle si multi din cei care au spus o asemenea cretinatate gresesc ... deoarece ei se incaltau cu fesul acum 1 an jumatate 2 cand inca mai dadeam batlle si eu si cand venea ibu cu pytt si baietii de la gradu 0 adica colegii lui pytt si ne incingeam la chyphere la mine in iasi sau la ei in falticeni ...

pe atunci eram cu totii incepatori imi amintesc si acum cu nostlgie ca pe aici cand am inceput sa facem batle-uri nu aveam notiunea asta de punch de acasa ni se parea o lipsa de onoare sa faci asa ceva acu 2-3 ani ... totul era freestyle pur iesea bine de bin punch nu iesea asta e ... ne luam in brate ca fratii si beam in continuare ....

Pe masura ce a trecut timpul si am dat batlle cu oameni ca ron, dragonu, sau aforic ... si chiar cand eram mai pusti dadusem si cu l doc ...

cei 2 au mers mai dparte amnbitionandu-se in latura de batlle mcing iar eu am renuntat, fiined de mentalitate mai invechita ca free-ul e free chit ca e batle sau nu ... si nu stand up comedy cum se face acum pe la noi ... nu ma interesat acasta perspectiva in hip-hop personal nu ma reprezinta si nu-mi place

Insa si IBU si Pytt si toti care ne duelam ca fratii in rime avem stilul nostru ... ei au fost incisivi inca de atunci iar ibu cel putin voi nu ii stiti piesele vechi dar mereu a avut o obsesie pentru flow cursiv si figuri dstepte rau de stil ...

Pytt pe de alta parte prin statura lui mare si timbrul ... puternic al vocii sale te poate baga in sperieti daca se face mai urat la tine .... asa ca .. nuj cum pula mea puteti voi ... niste oameni care ii cunoasteti de foarte putina vreme nu le cunoasteti trecutul si nici calitatile atat ca firi cat si ca mc'z sa afirmati ca cei doi copie pe nuj care frate stati voi la curu lor stiti voi ceva despre ei, sau despre ambitia lor d a dveni foarte buni ...

le stiti vreounu piese sa mancati cacat ... ete de aia postez odata l 2,700 de ani pe acest forum ... caci multi nu pot accepta ca atare ideea ca cineva este bun si a muncit sa fie bun avand daruire si ambitie ... pentru ce sa improscati voi cu rmarci de cacat doi oameni care va pot face terci in al rimelor ca asa vi se par voua ... pe ce sunt fondate aceste pareri ?

pe supozitii pe asta ... ca asta e boala romanului sa presupuna ... sau sa judece din c i se pare ... kkt

eu unu cant hardcor coaie d ex toata lumea care ma cunoaste ... stie cat de mult il apreciez pe scanteie asta neinsemnand ca il copii declaratie facuta de el personal si asta e zisa doar ca exemplu... un alt motiv pentru care nu vrau de ex sa-mi postez piesele pe aici ... e tocmai sa nu imi aud vb d astea ... iar referitor la acest exemplu ... ar fi culmea sa zica cineva ... ca scanteie il copie pe kgula si kgula pe deceneu ...

treziti-va in pula mea no fi dragon singurul mc cu o atitudine coioasa pe scena ... nu mai mancati in genere cacat despre rap ca si asa e vai steaua lui atarna de un fir de atza ... si unii care vorbesc in acest fel pe forumuri nu fac decat sa alimenteze proasta conditie a hh-ului romanesc ...

mult respect pentru Pytt care a dat dovada de mult curaj stapanire de sine si perseverenta si a demonstrat ca e valabil la fel este si cazul lui IBU si a lui Pyciu.

In rest pace ptr adevarati ... iar restu stiu ei ...
"Suferinta ascute si intareste spiritul"
N. Steindhard

User avatar
Darwyn4
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2998
Joined: Sun Jun 25, 2006 3:41 pm
Location: iasi
Contact:

Post by Darwyn4 »

de unde po'sa iau si io toata filmarea cu aforic si l.doc ?
"They will gaze up, and strain to find the blue dot in their skies"

Laurentiu-San
SE RETRAGE LA DEPOU
Posts: 655
Joined: Wed Mar 09, 2005 9:39 am
Location: BKL (numele asta l'am dat eu si l'a preluat si gigi la masina...)
Contact:

Post by Laurentiu-San »

ra wrote: eu unu cant hardcor coaie d ex toata lumea care ma cunoaste ... stie cat de mult il apreciez pe scanteie asta neinsemnand ca il copii declaratie facuta de el personal si asta e zisa doar ca exemplu... un alt motiv pentru care nu vrau de ex sa-mi postez piesele pe aici ... e tocmai sa nu imi aud vb d astea ... iar referitor la acest exemplu ... ar fi culmea sa zica cineva ... ca scanteie il copie pe kgula si kgula pe deceneu ...

hai ma sisu-jr... chill...


ibu il copiaza pe dragonu si pytt pe aforic...

User avatar
AnToniO
rapperu vostru preferat
Posts: 258
Joined: Sat Dec 25, 2004 7:40 pm
Location: Foarte aproape de sectia de politie..
Contact:

Post by AnToniO »

=))=))=))


dino.. cum plm poti gandi tu asa ceva ?
Image

User avatar
ra
un domn / doamna
Posts: 55
Joined: Sat Feb 05, 2005 3:25 pm
Location: Iasi City
Contact:

Post by ra »

ba dino tu taci ca esti fratele meu si oricum ... ai noroc ca tin eu la tine asa ca fratii ca altfel vorbesti in punga trecand peste ... Dino deci eu eu da eu nu-ti cumpar tie albumu ma daca scoti deci esti praf da ... daca tu pui degetu pe mine eu vomit da ? :))))))))))))

pace ptr Dino ... nu se poate sa nu ma tachineze el cu ceva ... ca deh asa e firea lui si stie ca-i fratili meu
"Suferinta ascute si intareste spiritul"
N. Steindhard

rapthor
un domn / doamna
Posts: 56
Joined: Sat Oct 29, 2005 6:28 pm
Location: Bucuresti

Post by rapthor »

frate...sa mor ce dezbatuta e finala asta..se va vorbi pun pariu timp de 1 luna 2 dupa ce s-a inkeiat finala pe marginea ei..oricum..macar numai deviatzi de la subiect..aviz lu':"Ra"..frate..nu ne pasa ca tu cantzi hardcore sau ca te lauzi ca ai dat battle cu Ron,Dragonu'sau L Doc...aici se vorbesthe de finala OFFDADOME de anu'asta... :P :P :P no ofence

SKUMBAG
un domn / doamna
Posts: 77
Joined: Wed May 10, 2006 5:28 am
Location: acolo unde oamenii sunt prieteni la catarama(nu viorel) cu ursii
Contact:

Post by SKUMBAG »

Spuma wrote:Ce slbz tot ron in sus ron in jos RoN COITZE DACA NU MA TINEA LUMEA TE LUAM DUPA SCENA SI iti rupeam capu ..Poti sa umpli butoiu cu varza a lu mata mare cu caietele care le-ai scris...pt aseara Si ce p mea ron in finala suntei fan ron ce slbz...coaie se stie Aforic,J si inca 2 o sa ramana multi ani de acum... Ron eu sunt ala care era langa scena si si te-ai uitat fix la mine cand vroiam sa tio dau ...cred ca daia nu ai castigat ca eram eu nu..pisama p tine de elev......Hai sa il visati ep mos craciun in curu gol
esti cretin.ce cacat vi la battle? mergi mai bine la scoala.sau pur si simplu impusca-te!
cel care iubeste banii nu va avea niciodata destui

rapthor
un domn / doamna
Posts: 56
Joined: Sat Oct 29, 2005 6:28 pm
Location: Bucuresti

Post by rapthor »

SKUMBAG wrote:
Spuma wrote:Ce slbz tot ron in sus ron in jos RoN COITZE DACA NU MA TINEA LUMEA TE LUAM DUPA SCENA SI iti rupeam capu ..Poti sa umpli butoiu cu varza a lu mata mare cu caietele care le-ai scris...pt aseara Si ce p mea ron in finala suntei fan ron ce slbz...coaie se stie Aforic,J si inca 2 o sa ramana multi ani de acum... Ron eu sunt ala care era langa scena si si te-ai uitat fix la mine cand vroiam sa tio dau ...cred ca daia nu ai castigat ca eram eu nu..pisama p tine de elev......Hai sa il visati ep mos craciun in curu gol
esti cretin.ce cacat vi la battle? mergi mai bine la scoala.sau pur si simplu impusca-te!
......pai bai SKUMBAG..de ce reactualizezi mesajele tuturor neinsemnatziilor...e clar..ca asta e genu'de mesaj rau intentzionat..adica..obiectiv vorbind nu ai cum sa-l excluzi pe Ron din randul "greilor"battleului romanesc..prin simplu fapt..k a partcipiat la toate editziile(cel putinz alea pe care le-am vazut eu)....si mereu a avut o prestatie buna..daca nu chiar foarte buna uneori..plus..ca faptu'ca tu l-ai pomenit chiar spunand lucruri aiurea..ma face sa cred..ca ai vreo obsesie...legata de el..bai spuma...oi fi vreun fan care s-a intors impotriva idolului..... :lol: :lol:

Preacher

Post by Preacher »

ON TOPIC!!! ... continuati...

rapthor
un domn / doamna
Posts: 56
Joined: Sat Oct 29, 2005 6:28 pm
Location: Bucuresti

Post by rapthor »

PAREREA MEA E CA O DAM DEJA IN MASCARADA..AR TREBUI INCHIS TOPICU'ASTA..CA DEJA NU MAI ARE SENS..DEVINE OBOSITOR SA SE REDISCUTE ETERNELE PROBLEME... :?

SKUMBAG
un domn / doamna
Posts: 77
Joined: Wed May 10, 2006 5:28 am
Location: acolo unde oamenii sunt prieteni la catarama(nu viorel) cu ursii
Contact:

Post by SKUMBAG »

mda...eram beat cand am postat.plm frate, intra tot felu de cretini pe forumuri si profitand de anonimatu' ce il confera internetu zic tot felu de tampenii de genu despre unu si altu.si am si puternica impresie ca face 2 face acesti zmei(asa zisi) fac treaba mare pe chilotei si nu confirma nici 50% din ceea ce sustin cu tarie pe internet. m-am saturat de homonari din astia care o ard mai gay decat elton john. nu-i tocmai combinatie sa porti peruca facuta din par pubian :lol:
cel care iubeste banii nu va avea niciodata destui

User avatar
MaHoZ
tanar
Posts: 6
Joined: Mon Dec 11, 2006 4:50 pm
Location: UnderGround
Contact:

Post by MaHoZ »

Batalia dintre Mihai shi Tudor o aveti ... sau macar filmare de la asa zisa runda a patra ??? plssss
toti fumeaza, pusti cu harfe, fete cu agrafe
jim ruleaza mai mult ca james bond in cinematografe

Singuri Impotriva tuturor

User avatar
tux
since '91
Posts: 1311
Joined: Fri Aug 12, 2005 7:55 pm
Location: ROMAN // NT
Contact:

Post by tux »

dar batalia dintre alex si costel?

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests