[SCRATCH ACADEMY no. 1] DJ RAFIK & more / 27 ian

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

User avatar
strabunicutza
Bandit Queen
Posts: 1033
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sun Jul 17, 2005 6:28 pm
Location: Bucuresti / Sighisoara
Contact:

Post by strabunicutza »

mihai.lazar wrote:
strabunicutza wrote:Suna fff interesant, intrebarea mea: se poate filma? :mrgreen:
da
Multumesc! (un motiv in plus sa nu lipsesc) :)

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

muie copos

User avatar
ste faaan
serios, sunt ok
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2005 8:33 pm
Location: in bucale, mancatias! dristor in my heart!
Contact:

Post by ste faaan »

are cineva poze din clubul suburbia?
Image

abricot
tanar
Posts: 16
Joined: Mon Aug 29, 2005 8:48 pm

Post by abricot »

haha. doamne. oameni buni, oameni buni. cum puteti fi lasat atat de usor de influentati de acest "HADES" si cu ale lor evenimente. Voi nu ati vazut ca se aduc numai trupe obscure si artisti care prin state nu a auzit nici cersetoru de la coltu` strazii de ei. ii aduc aici in romania SUPER HIP HOP EVENT SUPER MEGA FUN SUPER MEGA MC "NOBODY" va concerta in SUPER CLUBUL DE 200 de persoane. Biletu de intrare 500 de mii.

Bai saracilor
voi aduceti artisti pe care-i platiti cu 100-150 de dolari/concert si va credeti jmen :)

bine ca jedi mind tricks s-au "imbolnavit" exact inaintea concertului. s-au gandit a doua oara inainte sa vina prin groapa noastra de romania..
Now..baby..pull your g-string down souf...

User avatar
ste faaan
serios, sunt ok
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2005 8:33 pm
Location: in bucale, mancatias! dristor in my heart!
Contact:

Post by ste faaan »

pana si tu ai dreptu' la o parere...
Image

User avatar
Alin-San
imun
Posts: 4664
Joined: Tue Aug 30, 2005 6:34 pm
Location: Pitesti

Post by Alin-San »

abricot wrote:haha. doamne. oameni buni, oameni buni. cum puteti fi lasat atat de usor de influentati de acest "HADES" si cu ale lor evenimente. Voi nu ati vazut ca se aduc numai trupe obscure si artisti care prin state nu a auzit nici cersetoru de la coltu` strazii de ei. ii aduc aici in romania SUPER HIP HOP EVENT SUPER MEGA FUN SUPER MEGA MC "NOBODY" va concerta in SUPER CLUBUL DE 200 de persoane. Biletu de intrare 500 de mii.

Bai saracilor
voi aduceti artisti pe care-i platiti cu 100-150 de dolari/concert si va credeti jmen :)

bine ca jedi mind tricks s-au "imbolnavit" exact inaintea concertului. s-au gandit a doua oara inainte sa vina prin groapa noastra de romania..
hahahahahaha ... hadesu niciodata nu a avut evenimente mai scumpe de 30 lei din cate stiu eu. as vrea sa stiu si eu de ce mc "nobody" vorbesti: promoe sau afu-ra? =))))))))

User avatar
strabunicutza
Bandit Queen
Posts: 1033
Joined: Sun Jul 17, 2005 6:28 pm
Location: Bucuresti / Sighisoara
Contact:

Post by strabunicutza »

abricot wrote:
Bai saracilor
voi aduceti artisti pe care-i platiti cu 100-150 de dolari/concert si va credeti jmen :)
Nu cred ca te-a obligat cineva sa mergi la vreun eveniment, iar daca tu esti in stare de mai mult, de ce nu faci?
Lasa-ne pe noi sa mergem la evenimente unde artistii sunt platiti cu 100/150 de dolari daca tu crezi ca asta e cel mai important :wink:

User avatar
jay.there.is.a
rhyme maker
Posts: 73
Joined: Mon Jan 30, 2006 2:23 pm
Contact:

Post by jay.there.is.a »

ste faaan wrote:pana si tu ai dreptu' la o parere...
sustin!

cafteala
official QB murderer
Posts: 4424
Joined: Wed Dec 22, 2004 11:53 am

Post by cafteala »

playa hata!

User avatar
Sera
Gademit
Posts: 498
Joined: Wed Dec 22, 2004 2:05 pm
Location: Voronet, Decebal
Contact:

Post by Sera »

pana si noi avem dreptu sa ne bagam carbasanu adanc si repetat in parerea omului. dar de ce sa-l bagam in seama, cand il putem baga in origini?

fara nici cea mai mica retinere sau indoiala zic ca 2007 e anu de gratie, si vor aparea muuuuuulti alti asemenea rataciti, dar ce e pe cale sa se intample nu mai poate fi oprit :lol:

'the board is set.. the pieces are in place.. we've come to it at last.."

cat despre 27,
jay wrote:

tiz the first concert of the year
scratches tingleing your ear
groovy rhymes pleasant to hear
scratch academy is HERE!!!!

bal3rina
tanar
Posts: 1
Joined: Fri May 05, 2006 12:18 am
Location: bucuresti
Contact:

Post by bal3rina »

pt cei care se afla in sesiune... va fi si o reluare a evenimentului? :roll:
victory is mine!!!!

User avatar
creTzu
aka Cascarino sau Nelu
Posts: 1970
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:10 am
Location: Suceava
Contact:

Post by creTzu »

E SAMBATA!!!! nu cred ca dai examen duminica.

User avatar
adapter
moderator astea
Posts: 3023
Joined: Tue Jan 04, 2005 4:59 pm
Location: Murfatlar
Contact:

Post by adapter »

Am avut eu examen duminica, deci myth busted.

User avatar
jay.there.is.a
rhyme maker
Posts: 73
Joined: Mon Jan 30, 2006 2:23 pm
Contact:

Post by jay.there.is.a »

lil'info :

Rafik, 22 years old, began spinning house music 9 years ago. At the age of 13, he had his first club gig in the world famous Unique-Club in Düsseldorf, Germany, where he did the warm-up program for Eric D. Clark and letting the place burst to flames.
In the year 2000, Rafik started messing around with hip hop, scratching and turntablism. This led him to compete and immediately win his very first dj-battle in 2001. In 2003, he had his breakthrough winning three out of four national ITF-titles, as well as placing second in three major European competitions and the ITF-world finals.
2004, finally, turned out to be even more successful, as Rafik won the ITF-World Championships in three categories (advancement, scratching and team), after placing second in the DMC-World Finals.
Rafik is also a member of the music project “Cosmic Delivery”, the former “Turntable Jazz”, one of the worlds most revolutionary combinations between turntables and musical instruments, in which he plays the turntable part. The band’s home base is the Unique-Club in Düsseldorf.
For the present and the future Rafik is working on a lot of solo projects, which include producing songs, battle-records, compilations and forming collaborations with high quality producers such as ben human, hardfloor and the phoneheads.
Rafik as a club DJ, plays a danceable mix of underground hip hop, funk and electronic music. He can also provide independent and underground hip hop if wanted. After his first club experience 9 years ago, Rafik has his residence in the Unique club in Düsseldorf again.

source: United DJ Mixing School ... http://www.djsunited.com
:wink:

User avatar
DJ Strike
rapperu vostru preferat
Posts: 234
Joined: Fri Jan 07, 2005 4:43 pm

Post by DJ Strike »

Gojira tot hip-hop o sa puna ?
Brugner o sa stai in spatele lui cu bata sa nu cumva sa puna downtempo ?

ce faci daca in timpul unui pogo Rafik iti scapa un Prodigy ? sunt curios ce parere ai despre Rafik in urma faptului ca a pus muzica la acel festival "infam"... si mai ales in urma unor afirmatii de genul: "People who do drum'n'bass can be really hip-hop at the same time. [...] Even rave can be hip-hop." >>>>> http://www.4elemente.ro/Interviuri/lordzoffitness.htm

sa inteleg ca brusc Hades Events si-au largit orizonturile si accepta si artisti care pun si muzica electronica ? nu il chemati cumva si pe Silent Strike ?

noroc cu Dox si baietii care nu au ochelari de cal...
Image

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest