Sugar Hill Gang in Romania!

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

DiNO
Moderatorul Celebru
Posts: 7465
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sat Mar 03, 2007 11:12 pm

Post by DiNO »

Mallone wrote:
dopestylez wrote:Ahh , Mallone ...scuze dar...ai fost cat se poate de penibil dude! :? Eu iti ziceam ca esti foarte tare :lol:
Stiu frate...crezi ca io nu stiam ? =)) Dar vroiam sa ma misc ca sa iasa alcoolu din mine. Cadeam ca tampitu acolo. Acuma ma dor toate :))
N-am mai baut de mult asa...si nici n-o sa mai beau 18 beri pe stomacu gol...asta niciodata...si nu cred c-o sa mai beau in general....

Alin-San : Care poza frate ? =)) ca habar n-am de nici o poza...:)
Si care era adapter frate? :))
Da-mi id-ul tau de mess pe privat sa-mi dai poza :)) ca sunt curios....
erai prea simpatic ca sa fii lovit...sau penibil...ceva de genu...anw... ma amuza teribil errr...dansul tau...


anw... poza cu tine la baie in genunchi in fata lui daniel-san ramane cea mai tare.



In alta ordine de idei: Multumesc hades ca sa nu ratez pe nimeni cum ar fii: undoo, skid(care m'a dus la mec),scanteie,koma,butch(care m'a calcat),zodiak(care...nuj...dar e simpatic)...multumesc grigo,scheitaru,adapter,kitu(care o terorizeaza pe fosta mea gagica...bine shaule),gina, ill, prici, alka, dani si celor care ati mai fost acolo...

Multumesc mihnea. multumesc undercover(care pe care o iubesc)
Image

dudette
tanar
Posts: 5
Joined: Thu Oct 12, 2006 2:59 pm
Location: sectia 13

Post by dudette »

...nu stiu altii cum sunt..dar eu cand imi amintesc de noaptea trecuta.. ma trec fiori emotii si butterflies [ce poetic]... `t was. legendary! :!: :lol:

User avatar
sadclown
dimineata verific forumu
Posts: 760
Joined: Fri Mar 17, 2006 10:43 pm
Location: circus-dristor 2 via appia
Contact:

Post by sadclown »

to begin with:ma declar pentru a 4-a oara in viata mea oficial "FANA" Da Hood JUSTICE"(a fost seara batraneilor se pare :) :) )

doamne sfinte.am trait sa ii vad si pe batraneii astia care mi-au imblanzit multe diminetzi si zile triste.sunt pur si simplu muta de fericire.am dat aseara absolut tot din mine pana si vocea(am nevoie de un ou crud pe esofag).desi imi era foarte rau am cantat cat m-au tinut puterile fiecare cuvant din piesele DA HOOD JUSTICE(doamne cat am asteptat un concert cu justice cu tot) si SUGAR HILL GANG(de ce nimeni nu a strigat rappers delight? )

un concert unic si FRUMOS,complex,cu un public superb(de mult nu am mai vazut oameni frumosi stransi laolalta si sa simta atat de frumos ce se intampla pe scena).
un dj de prima mana(vai ce semana cu dj spinna :lol: :lol: si se misca si bine pe "ringul de dans" )
un Wonder Mike WONDERFUL atat ca atitudine,ca prestatie,decentza si buna dispozitie
un Master G Magnific,comunicativ,de o energie debordanta si si ,.........nu mai am cuvinte de bine in mine
niste dansatori exceptionali(bravos.mi-ati incantat ochiul intr-un mod foarte placut)
un dj skid si un dj undoo care ne-au incalzit oscioarele cu niste MUZICA VECHE :lol: :lol: :lol: (sunteti frumoshi amundoi la platane mixand la scoala veche)
o locatie pe masura:CASA DE CULTURA- HIP HOP- A STUDENTILOR
un organizing staff EXCELENT-bravo Kombat you are one level higher
publicul SELECT :wink: :wink:
un after party foarte foarte vesel cu Baloo cu tot
DA, A FOST FRUMOS ASTA E CUVANTUL

ce chestie.cuvintele sunt asa de infime pentru ce s-a intamplat aseara si totushi imi vine sa scriu asa de mult.............si floarea mea se usuca.
ps:imi cer scuze blu ca te-am calcat la after.i bet that hurt.vigule we are bionic.


prietenul meu are boxeri precum camasa lui serafim cu dungulitze :roll:
duceti-va in pastele mamii voastre
http://genencretzite.blogspot.com/

User avatar
Dj Skid
adevarat sa mor de nu
Posts: 317
Joined: Wed Jan 26, 2005 9:42 pm
Location: intr-un aleman gonind pietrat
Contact:

Post by Dj Skid »

mersi:) ma bucur atat eu cat si andu ca a placut muzica veche:D si intradevar a fost "FRUMOS" de tot
Music expresses feeling and thought, without language; it was below and before speech, and it is above and beyond all words

User avatar
Dj Skid
adevarat sa mor de nu
Posts: 317
Joined: Wed Jan 26, 2005 9:42 pm
Location: intr-un aleman gonind pietrat
Contact:

Post by Dj Skid »

p.s. am gasit o singura chestie nu tocma frumoasa in leg cu concertu de aseara :x mi sa ars o siguranta de la mixer :butch: :firedevil: dar sper so repar :sheriff:
Music expresses feeling and thought, without language; it was below and before speech, and it is above and beyond all words

User avatar
Blu
trendi fensi cul
Posts: 1626
Joined: Tue Dec 21, 2004 11:32 am
Location: Constanta

Post by Blu »

sadclown wrote: ps:imi cer scuze blu ca te-am calcat la after.i bet that hurt
nici o problema 8) asa e cand esti mic :lol: la concert de abia vedeam ce se intampla pe scena ,trebuia sa il mituiesc pe dani sa ma tina pe umeri tot concertu si il caram cu targa la after party
esti penal

User avatar
Chill Will
the funky man
Posts: 5019
Joined: Mon Jan 10, 2005 12:50 pm
Location: Smokin' weed & feelin' fine in my Lacville '79
Contact:

Post by Chill Will »

gina e de treaba :P
http://listen.radionomy.com/classic-rap.m3u Classic Rap radio 24/7 - 101% dopeness

User avatar
Chewbacca
fratele meu tu esti baiat
Posts: 136
Joined: Fri Nov 10, 2006 2:34 pm
Location: Berceni, colt cu Brasov

Post by Chewbacca »

N'am fost. Si ma oftic. Mi se lauda un carnat, inainte de concert, ca el i'a mai vazut si ca or sa faca playback. Mancal'ar lupii ca nu cred ca au facut. Recuperez eu cu alte concerte. Sa tot fie!

User avatar
sunrah
.
Posts: 5371
Joined: Mon Jan 31, 2005 11:26 pm
Location: a satellite, bitch!

Post by sunrah »

Chewbacca wrote:N'am fost. Si ma oftic. Mi se lauda un carnat, inainte de concert, ca el i'a mai vazut si ca or sa faca playback. Mancal'ar lupii ca nu cred ca au facut. Recuperez eu cu alte concerte. Sa tot fie!
asta chiar nu aveai voie sa crezi. urat.
you just never know when you're living in a golden age.

DiNO
Moderatorul Celebru
Posts: 7465
Joined: Sat Mar 03, 2007 11:12 pm

Post by DiNO »

Chewbacca wrote:N'am fost. Si ma oftic. Mi se lauda un carnat, inainte de concert, ca el i'a mai vazut si ca or sa faca playback. Mancal'ar lupii ca nu cred ca au facut. Recuperez eu cu alte concerte. Sa tot fie!
da ...dar a mai fost un carnat care ti'a zis "ba ...vino ...plm...o sa fie caterinca...e istorie vie..." ..."nu...nu frate..."

care acelasi carnat o sa mai treaca zilele astea prin liceu si o sa iti spuna..."cel mai tare concert la care am fost baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...fraiere....si tu si schmaltz care se plange pe mess acum ca a ratat concertu..."
Image

DiNO
Moderatorul Celebru
Posts: 7465
Joined: Sat Mar 03, 2007 11:12 pm

Post by DiNO »

ba...si momentul cel mai emotionant pt mine...in care am realizat importanta evenimentului a fost cand aratand spre wonder mike, master gee a zis :"you are looking at the first man ever to say HIP HOP... the first man in the world who mentioned the word hip hop is standing in front of you..." :shock: :bow: :mrgreen: :idea: :!:
Image

iLL:WiLL
jazzhopsoul
Posts: 3394
Joined: Fri Aug 26, 2005 12:03 am
Location: 'stanta
Contact:

Post by iLL:WiLL »

Da, nici eu nu stiam asta, a fost cam rece pe coloana faza :!: :D
Image

User avatar
bboyspdy
sub.solist
Posts: 674
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:06 pm
Location: Lisbon
Contact:

Post by bboyspdy »

care de fapt a fost lovebug starski, cel care a pronuntat pentru prima oara hip hop. si mai apoi afrika bamb. asta se intampla la inceputul anilor '70.
dar sa nu ne incurcam in detalii. faza asta nu mi-a placut apropo.

User avatar
Shearer
old school
Posts: 2538
Joined: Fri Feb 24, 2006 10:33 pm
Location: Berceni
Contact:

Post by Shearer »

poate s-a referit ca el a fost primul care a zis pe o melodie.

jeleu
Marcel The Giant
Posts: 336
Joined: Tue Nov 14, 2006 10:21 pm
Location: Dr. Taberei

Post by jeleu »

care defapt poate erau oamenii preistorici care nu stiau sa articuleze bine cuvinte..si au zis din greseala...'hip..si porma 'hop'...
corecteazamacascriugresit

Locked

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests