INDIEpendenza 23 - 24 martie

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

loyal2thek
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki

Post by loyal2thek »

e deja traditie in suburbia...nu e concert fara probleme cu sonorizarea...lasand asta la o parte,a fost tare...atmosfera la fel si binenteles s-a lasat cu tricouri lipite de piele,lucru care nu l-a oprit pe kombat sa urce cu shuba pe scena...shuba lu' DDH,daca nu ma-nsel...altceva,sa zic despre rock...a zis cineva ca transmite cam acelasi mesaj ca hiphopu' dar tot ce am inteles eu aseara a fost "YHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA-YHAAAAAAAAAAAAAAAAAA-YHAAAAAAAAAAAAAAAAA"....sa fie urechile mele de vina?sa fie iar sonorizarea?sau pur si simplu mesaju' transmis de ai a fost "YHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA"?....in fine...sa nu se inteleaga gresit,nu sunt hater,pace pt rockeri,ca vorba aia,cand ieseam cu sutele de la concert de la JMT a trecut pe langa noi o masina cu boxele chitite sa ne strice seara...mai lipsea o eticheta pe masina cu "Adrian rullz" ca manelele nu lipseau si ca sa fie complet tacamul a mai scos si unu capu pe geam(da,da,avea si geamu deschis....sa se-auda) si a strigat "Baga-mi-as pula-n vooooi de rockeri".Ideea era ca pentru astia care asculta "muzica de calitate" suntem in aceiasi oala,deci ideea organizarii unui concert de genul asta a fost o idee foarte buna(si nu riscanta cum ziceau altii).M-asteptam la mai multe lucruri de vanzare la "suburbia-mall"dar sunt prea putine minusuri incat sa incline balantza in partea nereusitei,pot sa zic ca a iesit totul (aproape) bine si sper ca Indiependentza sa aiba urmasi.YHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!

User avatar
Shearer
old school
Posts: 2538
Joined: Fri Feb 24, 2006 10:33 pm
Location: Berceni
Contact:

Post by Shearer »

aia din prima poza cine sunt?

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Post by dan »

Shearer wrote:aia din prima poza cine sunt?
de la pulse records, daca nu ma insel: Protone, Venus si Daniel :D au tinut Locul lui Tranda care e bolnav :(
Last edited by dan on Sun Mar 25, 2007 1:06 pm, edited 1 time in total.

DiNO
Moderatorul Celebru
Posts: 7465
Joined: Sat Mar 03, 2007 11:12 pm

Post by DiNO »

loyal2thek wrote:M-asteptam la mai multe lucruri de vanzare la "suburbia-mall"dar sunt prea putine minusuri incat sa incline balantza in partea nereusitei,pot sa zic ca a iesit totul (aproape) bine si sper ca Indiependentza sa aiba urmasi.YHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!
well... am avut ashea...de la hades HRPC,USM,Cast,Katana,Funktastics si hanorace...a...si afishe mocca... de la facem vreo 6 tipuri de tricouri si albumul lui cedry2k...de la pulserecords cduri si adishe...si am mai avut ashea...secta, crize(cduri si vreo 6 tipuri de tricouri) ,do diez, PCC, mere (in prima seara),biscuiti in a doua, un caine si un dino... plm ...



tu ce ti'ai luat?
Image

loyal2thek

Post by loyal2thek »

nu mi-am luat nimic,de la hades vroiam albumele Dagga si VeritaSagga,nu erau,hanorace erau dar aveam deja unul de la Hades pe mine,de la facem vroiam albumu lu CTC,nu era si pe ala al lui Cedry2k il am,tricourile chiar nu m-au interesat,mere si biscuiti n-am vrut ca am mancat ca porcu' acasa...plm...

User avatar
Lobontzica
tanar
Posts: 28
Joined: Mon Jan 09, 2006 9:06 pm
Location: la tribuna oficiala

Post by Lobontzica »

xan yan wrote:
Shearer wrote:aia din prima poza cine sunt?
de la pulse records, daca nu ma insel: Protone, Venus si Daniel :D au tinut Locul lui Tranda care e bolnav :(

dap. chiar m-am bucurat sa-l vad pe Venus prestand live...a compensat pt shawu' de Tranda...
doar ca am plecat fara o parte din creieri..care erau pe pereti dupa roacării aia. :x no offence da totusi....puteau sa fie "finuti" si sa presteze si ei mai putine piese...dupa ce ca erau si lungi! si prelungeau agonia de a-i vedea mai repede pe Cedry2k si Veritas' :shock:
dar a meritat :P :P :shock: ..pacat pt cei care ati stat acasa indeed :cry:
Si tu la fel ca mine ai trecut deja prin multe../ Au fost putine bucurii, mai mult momente neplacute. /Erau clipe cand toate te enervau, / Sau seri in care nici macar tigarile nu te calmau!
KaTaNa

jeleu
Marcel The Giant
Posts: 336
Joined: Tue Nov 14, 2006 10:21 pm
Location: Dr. Taberei

Post by jeleu »

da...si eu cand ma duc la un targ de masini in 2007 vreau sa cumpar o masina care apare in 2011..si cacatzii nu o au..


in alta ordine de idei...SUPER JMEKERIE...a fost mai racoare ca in prima seara..sonorizarea belea, lumea mai multa, berea mai ieftina, cerul mai albastru.....goian a faultat in atac, tamas nu a jucat rau...berea mai ieftina...DASTEA

pace pt cei care au venit direct din Crystal in Suburbia si au rupt scena...mi se pare cam cel mai tare concert la care am fost pana acuma..de la muzica la atmosfera si pan la voie buna :connencter:
corecteazamacascriugresit

User avatar
pr0n
TeVreauFa
Posts: 2353
Joined: Sun Jul 31, 2005 6:57 pm
Location: N/A
Contact:

Post by pr0n »

Megiddo wrote:Hades forum pe harta!

cafteala
official QB murderer
Posts: 4424
Joined: Wed Dec 22, 2004 11:53 am

Post by cafteala »

Dragonu' si cu Pascal? :lol:

User avatar
awaky
i'm the scatman
Posts: 4737
Joined: Wed Mar 22, 2006 1:16 pm

Post by awaky »

Un concert foarte smecher !!! nu mi-a placut DoDiez ..cum a zis si loyal, nu am inteles nimic ..vroiam sa se termine mai repede .. pogo la greu .. etc..

Nimeni Altu' cel mai tare a fost :bow: :bow: :bow: cat de tare poa' sa fie melodia "ochii tai verzi" ... a intrat la sufletzel asa ..da am uitat refrenu ...aa si mel. aia " Pe strazi" .. FOARTE TARE !! HAI CU ALBUMU :)

Cedry2k - tot respectu' pt ca a continuat la ultima mel. sa cante ..cand a cazut boxele .. brigada lui a rulat ... ma asteptam sa fie Zale in loc de Bitza ..si asa a fost bine .. :)

Verita - Mult prea shokertza mel. cu Catalin ( Coma ) si Funkstastic ... restu' mel. le stiam ... si surprins de "featu'" cu DoDiez ... a iesit frumos :)

La pistol cu capse - tiraaaaaa acasa ... ,concluzie - un concert shokertza, smecher , asteptam urmatoare editie

User avatar
nZa
oblomovian
Posts: 3797
Joined: Sat Sep 17, 2005 10:33 pm
Location: in mintea ta

Post by nZa »

pr0n wrote:imi place mult asta :)
Image

poze

INDIEpendenza p1

INDIEpendenza p2

INDIEpendenza p3

rapidshare?
you lack the minerals and vitamins, irons and the niacin

User avatar
pr0n
TeVreauFa
Posts: 2353
Joined: Sun Jul 31, 2005 6:57 pm
Location: N/A
Contact:

Post by pr0n »

sorry uploadez cu viteza f mica pe rapidshare si dureaza
Megiddo wrote:Hades forum pe harta!

User avatar
vizy
adevarat sa mor de nu
Posts: 309
Joined: Sun Mar 18, 2007 1:12 pm
Location: ploiesti/bucuresti
Contact:

Post by vizy »

a fost cel mai tare concert la care am asistat :bow: felicitari organizatorilor
apropo cedry2k rulez :faibox: :bow:
this shit's chess , it ain't checkers

User avatar
Alin-San
imun
Posts: 4664
Joined: Tue Aug 30, 2005 6:34 pm
Location: Pitesti

Post by Alin-San »

Butch: Caine ce recomanzi?
Caine: Hades
Butch: Daca lumea vrea sa cumpere y ce le zici?
Caine: Hades
Butch: Cum te cheama?
Caine: Hades

:lol:

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

loyal2thek wrote:e deja traditie in suburbia...nu e concert fara probleme cu sonorizarea...lasand asta la o parte,a fost tare...atmosfera la fel si binenteles s-a lasat cu tricouri lipite de piele,lucru care nu l-a oprit pe kombat sa urce cu shuba pe scena...shuba lu' DDH,daca nu ma-nsel...altceva,sa zic despre rock...a zis cineva ca transmite cam acelasi mesaj ca hiphopu' dar tot ce am inteles eu aseara a fost "YHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA-YHAAAAAAAAAAAAAAAAAA-YHAAAAAAAAAAAAAAAAA"....sa fie urechile mele de vina?sa fie iar sonorizarea?sau pur si simplu mesaju' transmis de ai a fost "YHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA"?....in fine...sa nu se inteleaga gresit,nu sunt hater,pace pt rockeri,ca vorba aia,cand ieseam cu sutele de la concert de la JMT a trecut pe langa noi o masina cu boxele chitite sa ne strice seara...mai lipsea o eticheta pe masina cu "Adrian rullz" ca manelele nu lipseau si ca sa fie complet tacamul a mai scos si unu capu pe geam(da,da,avea si geamu deschis....sa se-auda) si a strigat "Baga-mi-as pula-n vooooi de rockeri".Ideea era ca pentru astia care asculta "muzica de calitate" suntem in aceiasi oala,deci ideea organizarii unui concert de genul asta a fost o idee foarte buna(si nu riscanta cum ziceau altii).M-asteptam la mai multe lucruri de vanzare la "suburbia-mall"dar sunt prea putine minusuri incat sa incline balantza in partea nereusitei,pot sa zic ca a iesit totul (aproape) bine si sper ca Indiependentza sa aiba urmasi.YHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!
Da ...au fost cateva probleme cu sonorizarea. Ne cerem scuze. Cauza a fost insa undeva pe la Renel deoarece au fost vreo 2 caderi de tensiune ... si si boxele de pe fata intrau intr-un fel de protectie ... venind foarte jos cu volumul pana in momentul cand erau resetate.
Sper insa ca show-ul a compensat aceste mici probleme ...cum ai spus si tu.
A fost o prima editie care ne-a dat curaj sincer ... tuturor celor care am participat acolo: label-uri si trupe.
Am vazut ca multi blameaza trupa Do Diez :) ... faptul ca nu e pe gustul unuia sau altuia nu inseamna ca nu este o trupa foarte tare. Era logic ca atatea genuri muzicale si atatea genuri de public nu vor putea fi multumite total ... dar sincer a ieshit mai bine decat ne asteptam.
Multumim tuturor celor care au fost prezenti acolo vineri si sambata!!!
Respectul nostru pentru voi e foarte mare ..si astea nu sunt vorbe mari.

Multumim
muie copos

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests