Brigada Hades @ B'ESTIVAL 2007

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

User avatar
tux
since '91
Posts: 1311
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Fri Aug 12, 2005 7:55 pm
Location: ROMAN // NT
Contact:

Post by tux »

THIS IS THE REAL SHIT! 8)

User avatar
tux
since '91
Posts: 1311
Joined: Fri Aug 12, 2005 7:55 pm
Location: ROMAN // NT
Contact:

Post by tux »

Koma wrote:Hip-hop-ul strange randurile la B�ESTIVAL 2007!

In perioada 29 iunie - 1 iulie, parcarea C a complexului Romexpo va gazdui B�ESTIVAL 2007, un eveniment oferit de ClickNet si sprijinit de Coca-Cola si Heineken Music. Organizat de Emag!c Entertainment, festivalul se va desfasura in aer liber, si-i va avea drept capete de afis pe Marilyn Manson, Alice Cooper, Pink, Faithless, Reamonn, Wu-Tang Clan, Morcheeba, Kasabian si Hooverphonic.

In cea de-a treia zi de B�ESTIVAL 2007, comunitatea hip-hop din Romania va avea ocazia sa-i vada live pe membrii legendarei trupe Wu-Tang Clan. Cea mai solida si celebra grupare hip-hop din istoria genului s-a reunit la inceputul acestui an pentru un nou album, �8 Diagrams�, promovat de un turneu international, ce va cuprinde si Romania. Tot in cea de a treia zi, pe una dintre scenele principale ale festivalului va concerta si trupa olandeza Trackaddicts, renumita pentru energia show-urilor live in stilul �hip-hop-funk�.

Hip-hop-ul autohton va fi reprezentat la B�ESTIVAL de un proiect creat special pentru acest eveniment, Brigada Hades, ce va concerta pe 30 iunie, in cea de-a doua zi a festivalului. Brigada Hades este o grupare ce cuprinde cativa dintre cei mai buni artisti hip-hop din underground-ul romanesc, membri ai trupelor Veritasaga, Funktastics, Dagga, KST, USM, Ad Litteram, afiliate label-ului independent Hades Records. Show-ul celor cincisprezece MC si patru DJ din Brigada Hades va fi sustinut cu un live-band pe spate, de catre instrumentistii trupei Da Hood, una dintre cele mai mai apreciate reprezentante ale �scolii vechi� de hip-hop din Romania, si cea mai noua trupa semnata sub emblema Hades Records.

Image

In ziua de 30 iunie, pe cele doua scene principale la B�ESTIVAL 2007 vor mai concerta Pink (SUA), Reamonn (Germania), Kasabian (Marea Britanie), Damian & Brothers (Romania), Raining Pleasure (Grecia), D2 (Bulgaria), La Plebe (USA/Mexic). Biletele pentru B�ESTIVAL 2007 pot fi achizitionate de pe site-ul www.myticket.ro si din reteaua magazinelor Diverta. Abonamentele pentru toate cele trei zile ale festivalului costa 180 RON, iar abonamentele pentru zilele de sambata si duminica 125 RON. Pentru prima zi, biletele costa 60 RON, iar biletele pentru cea de-a doua, respectiv a treia zi, costa 75 RON.
"ca sa nu se piarda ideea, vai!"

User avatar
nZa
oblomovian
Posts: 3797
Joined: Sat Sep 17, 2005 10:33 pm
Location: in mintea ta

Post by nZa »

PUUUUULAAAAA MEAAAAAAAAA ce-o sa fie :D
you lack the minerals and vitamins, irons and the niacin

User avatar
greuceanu
:lol:
Posts: 3967
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:48 am
Location: la 22 grade 33' longitudine estica si 44 grade 38' latitudine nordica
Contact:

Post by greuceanu »

T.A.R.E.
Image

User avatar
jay.there.is.a
rhyme maker
Posts: 73
Joined: Mon Jan 30, 2006 2:23 pm
Contact:

Post by jay.there.is.a »

vreau si eu! pot sa vin si eu? :roll:

common' hades! teach those wu-tang kids how it's done! :mrgreen:

amas
fratele meu tu esti baiat
Posts: 134
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:08 am

Post by amas »

nu ca vreau sa fiu pe invers, da nu se putea pe 1 iulie, ca tot canta wu tang? eu am vazut afisu demult si mi-am luat bilet doar pentru 1.

User avatar
Lobontzica
tanar
Posts: 28
Joined: Mon Jan 09, 2006 9:06 pm
Location: la tribuna oficiala

Post by Lobontzica »

amas wrote:nu ca vreau sa fiu pe invers, da nu se putea pe 1 iulie, ca tot canta wu tang? eu am vazut afisu demult si mi-am luat bilet doar pentru 1.

same here :oops:
Si tu la fel ca mine ai trecut deja prin multe../ Au fost putine bucurii, mai mult momente neplacute. /Erau clipe cand toate te enervau, / Sau seri in care nici macar tigarile nu te calmau!
KaTaNa

User avatar
Alin-San
imun
Posts: 4664
Joined: Tue Aug 30, 2005 6:34 pm
Location: Pitesti

Post by Alin-San »

sigur acum cei de la emagic o sa mute brigada hades pe 1 pentru ca 10-20 de copii vor sa fie in aceeasi zi cu wu tang ... NOT. A fost pusa atunci, si atunci ramane ... nu e vorba de concertu din clubu x sau z.

User avatar
caine
fratele meu tu esti baiat
Posts: 190
Joined: Tue Nov 14, 2006 10:06 pm

Post by caine »

da cumparati ma bilete....strangi bani pana atunci
rave or die

morbid961
tanar
Posts: 9
Joined: Sat Dec 03, 2005 4:53 pm
Location: BUCURESTI
Contact:

Post by morbid961 »

bai,nu mai mergem la wu-tang in brigada k la killa beez? :D makr jumate din kti am fost atunci...
behind green eyes

DiNO
Moderatorul Celebru
Posts: 7465
Joined: Sat Mar 03, 2007 11:12 pm

Re: Brigada Hades @ B'ESTIVAL 2007

Post by DiNO »

Koma wrote:Hip-hop-ul strange randurile la B�ESTIVAL 2007!

In perioada 29 iunie - 1 iulie, parcarea C a complexului Romexpo va gazdui B�ESTIVAL 2007, un eveniment oferit de ClickNet si sprijinit de Coca-Cola si Heineken Music. Organizat de Emag!c Entertainment, festivalul se va desfasura in aer liber, si-i va avea drept capete de afis pe Marilyn Manson, Alice Cooper, Pink, Faithless, Reamonn, Wu-Tang Clan, Morcheeba, Kasabian si Hooverphonic.

In cea de-a treia zi de B�ESTIVAL 2007, comunitatea hip-hop din Romania va avea ocazia sa-i vada live pe membrii legendarei trupe Wu-Tang Clan. Cea mai solida si celebra grupare hip-hop din istoria genului s-a reunit la inceputul acestui an pentru un nou album, �8 Diagrams�, promovat de un turneu international, ce va cuprinde si Romania. Tot in cea de a treia zi, pe una dintre scenele principale ale festivalului va concerta si trupa olandeza Trackaddicts, renumita pentru energia show-urilor live in stilul �hip-hop-funk�.

Hip-hop-ul autohton va fi reprezentat la B�ESTIVAL de un proiect creat special pentru acest eveniment, Brigada Hades, ce va concerta pe 30 iunie, in cea de-a doua zi a festivalului. Brigada Hades este o grupare ce cuprinde cativa dintre cei mai buni artisti hip-hop din underground-ul romanesc, membri ai trupelor Veritasaga, Funktastics, Dagga, KST, USM, Ad Litteram, afiliate label-ului independent Hades Records. Show-ul celor cincisprezece MC si patru DJ din Brigada Hades va fi sustinut cu un live-band pe spate, de catre instrumentistii trupei Da Hood, una dintre cele mai mai apreciate reprezentante ale �scolii vechi� de hip-hop din Romania, si cea mai noua trupa semnata sub emblema Hades Records.

Image

In ziua de 30 iunie, pe cele doua scene principale la B�ESTIVAL 2007 vor mai concerta Pink (SUA), Reamonn (Germania), Kasabian (Marea Britanie), Damian & Brothers (Romania), Raining Pleasure (Grecia), D2 (Bulgaria), La Plebe (USA/Mexic). Biletele pentru B�ESTIVAL 2007 pot fi achizitionate de pe site-ul www.myticket.ro si din reteaua magazinelor Diverta. Abonamentele pentru toate cele trei zile ale festivalului costa 180 RON, iar abonamentele pentru zilele de sambata si duminica 125 RON. Pentru prima zi, biletele costa 60 RON, iar biletele pentru cea de-a doua, respectiv a treia zi, costa 75 RON.




Image

Hai cu B'estivalu... am plecat... Check Point Charlie2 va saluta!

O COLA SI 3 BERI!!!
Image

User avatar
awaky
i'm the scatman
Posts: 4737
Joined: Wed Mar 22, 2006 1:16 pm

Post by awaky »

Ora 14:45 - Brigada Hades (RO) - CLICKNET STAGE

seeeee thereee Hades 8) :mrgreen:

DiNO
Moderatorul Celebru
Posts: 7465
Joined: Sat Mar 03, 2007 11:12 pm

Post by DiNO »

iata si primele poze oficiale...

Image

Image

Image


8)
Image

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Post by dan »

sa nu mqa intelegeti gresit domnu DiNO, dar ce treaba au aceste poze cu brigada hades!? la munca ba!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

DiNO
Moderatorul Celebru
Posts: 7465
Joined: Sat Mar 03, 2007 11:12 pm

Post by DiNO »

xan yan wrote:sa nu mqa intelegeti gresit domnu DiNO, dar ce treaba au aceste poze cu brigada hades!?
Brigada Hades era pe scena...
Image
xan yan wrote: la munca ba!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

sunt in pauza...
Image
Image

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests