Brigada Hades @ B'ESTIVAL 2007

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

User avatar
Koma
Sinistro™
Posts: 2112
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Dec 13, 2004 1:23 pm
Location: B:Dristor
Contact:

Brigada Hades @ B'ESTIVAL 2007

Post by Koma »

Hip-hop-ul strange randurile la B�ESTIVAL 2007!

In perioada 29 iunie - 1 iulie, parcarea C a complexului Romexpo va gazdui B�ESTIVAL 2007, un eveniment oferit de ClickNet si sprijinit de Coca-Cola si Heineken Music. Organizat de Emag!c Entertainment, festivalul se va desfasura in aer liber, si-i va avea drept capete de afis pe Marilyn Manson, Alice Cooper, Pink, Faithless, Reamonn, Wu-Tang Clan, Morcheeba, Kasabian si Hooverphonic.

In cea de-a treia zi de B�ESTIVAL 2007, comunitatea hip-hop din Romania va avea ocazia sa-i vada live pe membrii legendarei trupe Wu-Tang Clan. Cea mai solida si celebra grupare hip-hop din istoria genului s-a reunit la inceputul acestui an pentru un nou album, �8 Diagrams�, promovat de un turneu international, ce va cuprinde si Romania. Tot in cea de a treia zi, pe una dintre scenele principale ale festivalului va concerta si trupa olandeza Trackaddicts, renumita pentru energia show-urilor live in stilul �hip-hop-funk�.

Hip-hop-ul autohton va fi reprezentat la B�ESTIVAL de un proiect creat special pentru acest eveniment, Brigada Hades, ce va concerta pe 30 iunie, in cea de-a doua zi a festivalului. Brigada Hades este o grupare ce cuprinde cativa dintre cei mai buni artisti hip-hop din underground-ul romanesc, membri ai trupelor Veritasaga, Funktastics, Dagga, KST, USM, Ad Litteram, afiliate label-ului independent Hades Records. Show-ul celor cincisprezece MC si patru DJ din Brigada Hades va fi sustinut cu un live-band pe spate, de catre instrumentistii trupei Da Hood, una dintre cele mai mai apreciate reprezentante ale �scolii vechi� de hip-hop din Romania, si cea mai noua trupa semnata sub emblema Hades Records.

Image

In ziua de 30 iunie, pe cele doua scene principale la B�ESTIVAL 2007 vor mai concerta Pink (SUA), Reamonn (Germania), Kasabian (Marea Britanie), Damian & Brothers (Romania), Raining Pleasure (Grecia), D2 (Bulgaria), La Plebe (USA/Mexic). Biletele pentru B�ESTIVAL 2007 pot fi achizitionate de pe site-ul www.myticket.ro si din reteaua magazinelor Diverta. Abonamentele pentru toate cele trei zile ale festivalului costa 180 RON, iar abonamentele pentru zilele de sambata si duminica 125 RON. Pentru prima zi, biletele costa 60 RON, iar biletele pentru cea de-a doua, respectiv a treia zi, costa 75 RON.




Image
Last edited by Koma on Sun May 13, 2007 2:51 pm, edited 1 time in total.
Image

User avatar
awaky
i'm the scatman
Posts: 4737
Joined: Wed Mar 22, 2006 1:16 pm

Post by awaky »

Din cine este formata Brigada Hades ?

User avatar
Koma
Sinistro™
Posts: 2112
Joined: Mon Dec 13, 2004 1:23 pm
Location: B:Dristor
Contact:

Post by Koma »

surprize surprize
o sa fie ceva deosebit cel putin pentru noi.
Image

RapX
sub.solist
Posts: 1822
Joined: Sat Feb 05, 2005 11:17 pm
Location: Iasi
Contact:

Post by RapX »

brigada hades va canta pe 1 iulie?

User avatar
Shearer
old school
Posts: 2538
Joined: Fri Feb 24, 2006 10:33 pm
Location: Berceni
Contact:

Post by Shearer »

ar fi bine , ascultam si Wu si Hades :)

User avatar
tux
since '91
Posts: 1311
Joined: Fri Aug 12, 2005 7:55 pm
Location: ROMAN // NT
Contact:

Post by tux »

ar fi foarte tare sa se transmita la tvr :x

iLL:WiLL
jazzhopsoul
Posts: 3394
Joined: Fri Aug 26, 2005 12:03 am
Location: 'stanta
Contact:

Post by iLL:WiLL »

Dammit e cacat mare asta... + ar fi bine sa fie pe 1 iulie.
Image

User avatar
nZa
oblomovian
Posts: 3797
Joined: Sat Sep 17, 2005 10:33 pm
Location: in mintea ta

Post by nZa »

e ceva de genu ... Dama de Epica?? si daca da... o sa cantati si asta? :)
you lack the minerals and vitamins, irons and the niacin

DiNO
Moderatorul Celebru
Posts: 7465
Joined: Sat Mar 03, 2007 11:12 pm

Post by DiNO »

Brigada Hades ca pe vremuri?...:)
Image

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Post by Mallone »

Naspa cu bacu asta...fir-ar masa a dreaq...nu pot ajunge la festivalul asta...dar viitorul meu e in joc asa ca urez bafta brigazii hades :D
Viața e complexă și are multe aspecte.

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Post by dan »

cum am mai zis.. scoala in timpul liber.. hai la rep 8)


acum serios pt astia din buc cu bac-ul.. sa nu imi ziceti mie ca atunci duminica seara cand in romexpo concerteaza wu-tang voi pe ultima suta de metri invatati/repetati ca urmatoarea zi aveti proba.. serios sunteti fraieri... se poate invatat din timp si cu o zi inainte de proba sa iti faci de cap... daca ai ceva in cap la bac conteaza doar sa ajungi odihnit si sa te poti concentra .. nu conteaza daca ai invatat sau nu in ultimile zile..... cat sse poate invata intr-o zi daca luni de zile ai arso aiurea :!: :?: voi pierdeti :wink:

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vicentiu »

Brigada Hades va concerta la una din scenele principale? :mrgreen:

iLL:WiLL
jazzhopsoul
Posts: 3394
Joined: Fri Aug 26, 2005 12:03 am
Location: 'stanta
Contact:

Post by iLL:WiLL »

xan yan wrote:cum am mai zis.. scoala in timpul liber.. hai la rep 8)


acum serios pt astia din buc cu bac-ul.. sa nu imi ziceti mie ca atunci duminica seara cand in romexpo concerteaza wu-tang voi pe ultima suta de metri invatati/repetati ca urmatoarea zi aveti proba.. serios sunteti fraieri... se poate invatat din timp si cu o zi inainte de proba sa iti faci de cap... daca ai ceva in cap la bac conteaza doar sa ajungi odihnit si sa te poti concentra .. nu conteaza daca ai invatat sau nu in ultimile zile..... cat sse poate invata intr-o zi daca luni de zile ai arso aiurea :!: :?: voi pierdeti :wink:
Chiar pe bune nici eu nu va inteleg p'astia din Bucuresti... eu stau in Constanta si ma gandesc sa vin :D
Image

User avatar
Koma
Sinistro™
Posts: 2112
Joined: Mon Dec 13, 2004 1:23 pm
Location: B:Dristor
Contact:

Post by Koma »

Hip-hop-ul strange randurile la B’ESTIVAL 2007!

In perioada 29 iunie - 1 iulie, parcarea C a complexului Romexpo va gazdui B’ESTIVAL 2007, un eveniment oferit de ClickNet si sprijinit de Coca-Cola si Heineken Music. Organizat de Emag!c Entertainment, festivalul se va desfasura in aer liber, si-i va avea drept capete de afis pe Marilyn Manson, Alice Cooper, Pink, Faithless, Reamonn, Wu-Tang Clan, Morcheeba, Kasabian si Hooverphonic.

In cea de-a treia zi de B’ESTIVAL 2007, comunitatea hip-hop din Romania va avea ocazia sa-i vada live pe membrii legendarei trupe Wu-Tang Clan. Cea mai solida si celebra grupare hip-hop din istoria genului s-a reunit la inceputul acestui an pentru un nou album, „8 Diagrams”, promovat de un turneu international, ce va cuprinde si Romania. Tot in cea de a treia zi, pe una dintre scenele principale ale festivalului va concerta si trupa olandeza Trackaddicts, renumita pentru energia show-urilor live in stilul „hip-hop-funk”.

Hip-hop-ul autohton va fi reprezentat la B’ESTIVAL de un proiect creat special pentru acest eveniment, Brigada Hades, ce va concerta pe 30 iunie, in cea de-a doua zi a festivalului. Brigada Hades este o grupare ce cuprinde cativa dintre cei mai buni artisti hip-hop din underground-ul romanesc, membri ai trupelor Veritasaga, Funktastics, Dagga, KST, USM, Ad Litteram, afiliate label-ului independent Hades Records. Show-ul celor cincisprezece MC si patru DJ din Brigada Hades va fi sustinut cu un live-band pe spate, de catre instrumentistii trupei Da Hood, una dintre cele mai mai apreciate reprezentante ale „scolii vechi” de hip-hop din Romania, si cea mai noua trupa semnata sub emblema Hades Records.

Image

In ziua de 30 iunie, pe cele doua scene principale la B’ESTIVAL 2007 vor mai concerta Pink (SUA), Reamonn (Germania), Kasabian (Marea Britanie), Damian & Brothers (Romania), Raining Pleasure (Grecia), D2 (Bulgaria), La Plebe (USA/Mexic). Biletele pentru B’ESTIVAL 2007 pot fi achizitionate de pe site-ul www.myticket.ro si din reteaua magazinelor Diverta. Abonamentele pentru toate cele trei zile ale festivalului costa 180 RON, iar abonamentele pentru zilele de sambata si duminica 125 RON. Pentru prima zi, biletele costa 60 RON, iar biletele pentru cea de-a doua, respectiv a treia zi, costa 75 RON.
Image

User avatar
kitu
serios, sunt ok
Posts: 423
Joined: Sat Jan 08, 2005 12:21 am
Location: constanta
Contact:

Post by kitu »

M-am uitat pe afis si i-am vazut pe toti de la Hades mai putin pe Gica , e si Fane acolo , numai Gica nu e .
word ! preacher wrote : kitu e eroul meu

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests