H.R.P.C. 2 - episodul pilot / 21 decembrie

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

tzele
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1484
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Thu Jun 30, 2005 11:51 pm
Location: acolo
Contact:

Post by tzele »

dj Undoo e unul dintre cei mai buni pe mixaj/masterizare.ce s-a tras la daw studio confirma.dar unii cred ca daca au cooledit si frutilupsu instalat, si au citit doua articole sunt in stare sa se considere peste timbaland si moga.nu?

User avatar
rebelmonk
@ Stele Verzi
Posts: 1359
Joined: Thu Dec 08, 2005 6:31 pm

Post by rebelmonk »

nu. dar nici daca ai scule de zeci de mii de euro nu inseamna ca mixezi si masterizezi exemplar. :) nu zic de undoo, el face treaba ok. dar ma intrebam de unde pana unde ideea ca moga mixeaza/masterizeaza bine? :?:
Image
音楽
Cine n-a zis macar o data nu mai beau niciodata?

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Post by NskY »

hai frate... tu nu asculti putin piesele produse, mixate, masterizate de moga? suna fff bine atata doar ca e alt gen de muzica...

User avatar
rebelmonk
@ Stele Verzi
Posts: 1359
Joined: Thu Dec 08, 2005 6:31 pm

Post by rebelmonk »

nu, stai linistit, n-am probleme de genul "nu e hip-hop, atunci e naspa". si da, piesele lui moga suna bine, dar doar ca aranjament.

intra pe forumuri specializate, de genul proaudio.ro, sa vezi ce spun expertii despre mixurile si masterurile lui moga. pentru romanul de rand suna bine, adica na, pm, e logic. dar comparativ cu niste masteruri nemtesti, de exemplu, moga e la picioru' broastei.

zicea un tip ca a ascultat pe monitoare de 10.000 de euro melodiile lui moga, si pur si simplu il zgariau pe urechi. :) ma rog, eu inca visez la ziua in care o sa am posibilitatile lui moga, dar daca el le are, asta nu inseamna ca stie sa le foloseasca pe deplin.
Image
音楽
Cine n-a zis macar o data nu mai beau niciodata?

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

si daca mai vreti sa continuati faceti-va topic
yeah!
muie copos

User avatar
cataclysmicsound
adevarat sa mor de nu
Posts: 305
Joined: Fri Apr 20, 2007 3:58 pm
Location: mangalia aka callatis fortress
Contact:

Post by cataclysmicsound »

se mai onoreaza comenzi?
Image

cafteala
official QB murderer
Posts: 4424
Joined: Wed Dec 22, 2004 11:53 am

Post by cafteala »

vezi ca n-a fost greu? :lol:

User avatar
cataclysmicsound
adevarat sa mor de nu
Posts: 305
Joined: Fri Apr 20, 2007 3:58 pm
Location: mangalia aka callatis fortress
Contact:

Post by cataclysmicsound »

bLuEsHiFt wrote:vezi ca n-a fost greu? :lol:
dap..:P

tzele
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1484
Joined: Thu Jun 30, 2005 11:51 pm
Location: acolo
Contact:

Post by tzele »

rebelmonk wrote:nu, stai linistit, n-am probleme de genul "nu e hip-hop, atunci e naspa". si da, piesele lui moga suna bine, dar doar ca aranjament.

intra pe forumuri specializate, de genul proaudio.ro
da ma am intrat pe proaudio.ro...pe forum...cred ca cu mult inaintea ta rookie. :wink: (e doar o glumita).Oricum moga stie mai multe decat ala care l-a criticat pe dj undoo.si moga nici macar nu are cinestiece scule...nu se mai poarta studiourile de milioane de dolari acum...

CE SYSTEMS
rapperu vostru preferat
Posts: 257
Joined: Sat Dec 31, 2005 1:09 pm
Location: Bucuresti

Post by CE SYSTEMS »

moshule daca nu mi.a placut ceva sau am ceva de zis inseamna ca stiu mai multe ca omule pe care l.am criticat? altfel nu ai voie?
si daca e sa o luam asa de unde stii ce stiu eu? vorbesti si tu in plus.ai idu meu dami un buzz daca chiar vrei sa vb dsp asta daca nu nu mai vorbi de mine cu ala;) sau deloc

User avatar
mephOne
un domn / doamna
Posts: 70
Joined: Wed Jun 21, 2006 12:11 am
Location: Bucuresti

Post by mephOne »

reactii aiurea pe aici.omul si-a spus parerea,nu i-a sunat lui la ureche ok.daca nu are voie sa isi spuna parerea atunci degeaba mai e topic-ul acesta.inutile comentarii si nu cred ca nici adapter nu e in masura sa ii ia apararea lui Undoo.as spune ca depinde de gusturi situatia dar sunt mai mult ca sigur ca aici nu sunt gusturile la mijloc.as prefera sa nu inceapa comentarii aiurea,m-am bagat in discutie doar pentru simplul fapt ca nu mi se par corecte reactiile.


revenind on-topic compilatia e ok,sunt multe trupe cu renume sau artisti in aceeasi situatie.merita pusa la colectia de cd-uri de la hades


bafta tuturor

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

muie copos

User avatar
adapter
moderator astea
Posts: 3023
Joined: Tue Jan 04, 2005 4:59 pm
Location: Murfatlar
Contact:

Post by adapter »

mephOne wrote:reactii aiurea pe aici.omul si-a spus parerea,nu i-a sunat lui la ureche ok.daca nu are voie sa isi spuna parerea atunci degeaba mai e topic-ul acesta.inutile comentarii si nu cred ca nici adapter nu e in masura sa ii ia apararea lui Undoo.as spune ca depinde de gusturi situatia dar sunt mai mult ca sigur ca aici nu sunt gusturile la mijloc.as prefera sa nu inceapa comentarii aiurea,m-am bagat in discutie doar pentru simplul fapt ca nu mi se par corecte reactiile.


revenind on-topic compilatia e ok,sunt multe trupe cu renume sau artisti in aceeasi situatie.merita pusa la colectia de cd-uri de la hades


bafta tuturor
sa clarificam putin: eu nu lucrez la hades, nu sunt artist la hades...eu doar sunt moderator aici pe site, si pot avea parerile si reactile mele...nu e reactia labelului or smth, nu mai interpretati aiurea.

eu am boala pe toti cunoscatorii astia care se dau importanti, asculta hiphop de 1 an si au trupa de 2, au "label" un site pe hosting moca... si-si dau ei cu parerea si dau sfaturi de mixaje si masterizare...bat la pariu ca n-au vazut vr-odata un studio pe dinauntru. mix/master e clar o meserie, unu' care face negative de exemplu...sau e emcee, sau dj, nu are treaba neaparat cu chestiile astea. si nu vorbim de mix/master ca umbli in volume, si dai o compresie pe tobe..sau ca "asa i-a sunat lui la ureche". pe partea de hiphop, dupa chelu si tatae, nu am vazut chestii sa sune atat de bine ca la andu. nu-ti place toba, sample, versuri, piesa, e altceva.

mie mi se pare foarte corecta reactia mea si mi-o sustin in continuare. si daca mai vreti sa-mi clarificati niste chestii pe tema asta, va rog, faceti-o pe privat. sa revenim la subiect!

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests