FINALA BATTLE OFF DA DOME 4

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

nu m-am referit doar la tine...mai multi au fost de parerea asta. problema e ca unii dintre mc-ii de battle au beef cu hades records sau butch...eu stiu..si nu ar fi acceptat sa fie in juriu ...iar alti mc-ii de battle au sau au avut beef cu unii dintre concurenti ... iar altii sunt prea buni tovarasi cu unii dintre concurenti pentru a putea fi impartiali (si experiente anterioare au demonstrat-o)

cum mc-ii de battle de afara nu ar fi inteles ce zic ai nostri ar fi fost cam greu sa punem la punct un juriu
muie copos

aforic
fratele meu tu esti baiat
Posts: 128
Joined: Wed Mar 02, 2005 2:40 am

Post by aforic »

Am inteles.
Nu m-am referit nici o clipa la MC din afara tarii, e absurd.
Asa cum s-a rezolvat misterul punch-urilor de acasa si regulamentul a devenit nul in momentul respectiv, la fel si cu prieteniile dintre juriu MC de battle si participanti.
Poate data viitoare !!

Succes!

Salut Hades Records.

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Post by Mallone »

am spus-o si-o mai spun : ati ales cel mai ok juriu posibil. o singura chestie "m-a deranjat" : atunci cand juriul vota castigatorul,trebuia sa pasati microfonul de la om la om,si fiecare dintre membri sa spuna pe cine alege si de ce. asa ar fi fost cel mai cel mai corect. nu sa ridice o mana,asa cum ridica ceausescu la popor. in rest,despre membrii juriului nu am ce comenta. au fost foarte ok alesi.
Viața e complexă și are multe aspecte.

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

Regulamentul n-a devenit nul nicio clipa..depinde cum il aplici ... sau cat de restrictiv esti cand il aplici. Si mai e ceva ... cat de preconceputa e ideea ca unul dintre concurenti vine cu versuri de acasa.

Cand Grasu a zis ce-a zis nu cred ca a fost inteles bine ... eu cred ca se referea la faptul ca toti mc-ii care participa la battle repeta acasa singuri sau intr-un cypher isi formeaza automatisme de punchuri care pot fi introduse in competitie chiar in mod nevoit.

Salut Aforic :)) ... offtopic: Ne auzim vineri?
muie copos

aforic
fratele meu tu esti baiat
Posts: 128
Joined: Wed Mar 02, 2005 2:40 am

Post by aforic »

Offtopic-ul mi-era adresat Lazar Mihaita?
Daca da, raspunsul meu e Nu. Nu o sa fiu prin preajma!
Oricum succes cu lansarea!!

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

mersi mersi
muie copos

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Post by Mallone »

grasu a spus o chestie extrem de simplu de inteles.
a spus ca daca nu vii cu punchuri de acasa esti "naspa". in sensul ca trebuie sa vii cu niste punchuri de acasa,dar trebuie sa le adaptezi in functie de concurentul cu care dai.
altfel,daca ai vrea sa dai pe loc si sa fii 100 % corect,risti sa te balbai,sa nu mai fii cursiv si strici tot farmecul battle-ului. asta era toata treaba,cred eu.
Viața e complexă și are multe aspecte.

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

Ce-a fost la battle?
December 9th, 2008 by Bazooka

http://www.proudlyhiphop.ro/
muie copos

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Post by CreativeEgo »

Kombat, poti sa estimezi roughly cam pe cand sa asteptam DVD-ul? Macar anotimpul daca nu luna:D

User avatar
alka
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2229
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:23 pm

Post by alka »

aprilie 2007 la hades records.

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

CreativeEgo wrote:Kombat, poti sa estimezi roughly cam pe cand sa asteptam DVD-ul? Macar anotimpul daca nu luna:D
Saptamana viitoare am filmarile ripuite si inregistrarile audio. Mai avem de tras cadre cu diversi oameni despre battle, deci undeva dupa lansarea Dagga, cred ca intre Craciun si revelion va fi gata ca si matrita.

"Pe tarabe" va ajunge din ianuarie...

Nu admit intarzieri
muie copos

DiNO
Moderatorul Celebru
Posts: 7465
Joined: Sat Mar 03, 2007 11:12 pm

Post by DiNO »

mihai.lazar wrote:Nu admit intarzieri

:lol:
Image

User avatar
bogdan_r57
adevarat sa mor de nu
Posts: 359
Joined: Fri Apr 20, 2007 12:31 pm
Location: Bacau/Bucuresti
Contact:

Post by bogdan_r57 »

nici noi :D :bow:
pe felioasa

''ca poti sa ai banu' si sa fii puternic ca Stalone nu s-o freci in gura ca Malone si sa faci balone''

User avatar
sadeyes87
un domn / doamna
Posts: 77
Joined: Tue Nov 11, 2008 4:39 am

Post by sadeyes87 »

Felicitari Hades Records pentru acest battle.A fost foarte reusit.Nu scriu des pe forumuri,desi le citesc mai mereu dar acum m-am gandit sa-mi spun si eu parerea[app am mai scris odata pe hades si am intrebat de "Dagga- Mixtapeu Pierdut" da nu m-a lamurit nimeni daca il putem avea si noi sau nu].Sa revenim la battle:concurenti destul de buni,de la rpg ma ast la mai mult...si pentru jepcar mai multa apreciere k la un moment dat ne exlica punchurile pe care le dadea si lumea nu scotea o vorba "nici asta n-a fost punch Suburbia?".Dakar m-a impresionat pozitiv,iar semifinala cu Kremlin a fost cea mai stransa disputa.Dintre finalisti mai bun mi s-a parut Pytt,in primele 2 runde a fost net superior,mai ales in aia cu negativu lu Eminem l-a rupt in 2.s-a dat runda suplimentara doar pt public..la care pytt era prea nervos si nu s-a putut concentra si..cum ultima parere e cea mai proaspata...stiti si voi ce s-a intamplat. Juriul mi s-a parut ok desi a fost contestat. Pentru departajare erau necesare 3 voturi asa k cei care zic k a fost manevra cu Grasu...Trebuia sa mai fie cu 2 ca sa poti face blat... Oricum per total foarte tare!
O sugestie pentru candva: O editie speciala de BODD cu castigatorii editiilor si din aia vechi...Sa-i mai adunati odata la un lok pe Arssura,Aforic,Dragonu,Julian,Doc sa dea cu astia care activeaza inca...Rescpect si astept Soldatii de vineri...

DiNO
Moderatorul Celebru
Posts: 7465
Joined: Sat Mar 03, 2007 11:12 pm

Post by DiNO »

sadeyes87 wrote: O sugestie pentru candva: O editie speciala de BODD cu castigatorii editiilor si din aia vechi...Sa-i mai adunati odata la un lok pe Arssura,Aforic,Dragonu,Julian,Doc sa dea cu astia care activeaza inca...Rescpect si astept Soldatii de vineri...
asta nu tine de organizatori, ci de fiecare pe care l'ai mentionat tu mai sus...

aforic, daca tot citeste pe aici, ar trebui sa isi expuna motivele pt. care nu mi participa, ca sa fie clar pt. toata lumea.
Image

Locked

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: Mallone [Bot] and 13 guests