FINALA BATTLE OFF DA DOME 4

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

User avatar
Koma
Sinistro™
Posts: 2112
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Dec 13, 2004 1:23 pm
Location: B:Dristor
Contact:

Post by Koma »

voi sigur nu ati gresit topicul?
Image

UnderCover
Professional Hater
Posts: 911
Joined: Fri Sep 23, 2005 6:16 pm
Location: Direct din Dristor
Contact:

Post by UnderCover »

Am adus aseara la show niste prieteni care nu prea au nici o treaba cu miscarea hip-hop. Dupa prima runda erau mai entuziasmati ca mine de ceea ce se intampla pe scena, iar pana la final deja puneam pariuri pe castigator. Deci a fost o editie foarte reusita!
Kremlin & Pytt au fost JM! Au spulberat concurenta :)) , de aia nici n-am putut sa votez in finala.
Inca nu l-am inteles pe Bahoi. Interesant a fost faptul ca, la un moment dat, chiar m-a dus cu gandul la Vexx. :roll:

Off: preacher, 3:-O






muie dragonu
Sunt doar un alt nimeni ce trece rece pe langa tine...

Nae.
.|.
Posts: 1076
Joined: Wed Jan 30, 2008 12:57 pm

Post by Nae. »

cu placere
nu era pentru tine cand am scris, dar se pare ca te incadrezi perfect in paragraful asta: "Daca ai un oarecare simt critic, aplica-l pe propria persoana. Daca stii sa accepti pareri de genul ‘FOARTE TARE’ cand stii ca nu e cazul, invata sa accepti si pareri de genul ‘PENBIL’. De cele mai multe ori ambele sunt exagerate, dar EGO-ul tau a luat-o deja razna."
daca te intereseaza tot - http://www.proudlyhiphop.ro/?p=127
cat despre..invidie..e pe blog ceva legat si de asta
imi pare rau ca ai ajuns sa crezi asta, entuziasmul nu justifica gesturile tale, deci...putina moderatie nu strica
cat despre battle...am anticipat eu ceva pacolo...pacat de jivago : (

CE SYSTEMS
rapperu vostru preferat
Posts: 257
Joined: Sat Dec 31, 2005 1:09 pm
Location: Bucuresti

Post by CE SYSTEMS »

:D eu asta ti.am cerut si in prima faza ma atac repede cand e vorba de munca mea,normal ca accept pareri de genu penibil chiar vreau sa aud dastea daca sunt constructive si bazate pe ceva.
asta am si vrut de la tine o sa citesc ce mi.ai lasat.despre asta vorbeam ma bucur ca ne intelegem.

CE SYSTEMS
rapperu vostru preferat
Posts: 257
Joined: Sat Dec 31, 2005 1:09 pm
Location: Bucuresti

Post by CE SYSTEMS »

am citit dar nu ma simt atacat,oricum e foarte adevarat ce ai scris si nu as fii putut sa zic mai bine.
oricum selectie exista si e naturala,dar in timp
o zi buna

User avatar
wKd-
fratele meu tu esti baiat
Posts: 132
Joined: Fri Apr 04, 2008 5:59 pm
Location: Ploiesti
Contact:

Post by wKd- »

si totusi ... facand o mica pauza de la injuraturi si off-topicuri si alte aberatii ... niste filmari cat de cat decente ? (gen sa aud si eu ce pula mea dume scot baietii) are cineva ? sau nema,canci ? :roll:

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

Filmari exista, am filmat la fiecare runda cu 2 camere, si avem si sunetul separat tras prin mixer. Dar asa cum am spus vreau sa facem un dvd cu toata treaba asta ... cred ca ar ajuta mult din multe puncte de vedere - o sa vedeti la ce ma refer cand o sa iasa.

Dar vom pune si cateva filmulete pe site, cert e ca nu se va intampla maine pentru ca necesita timp toata treaba iar vineri avem lansarea KST

Daca aveti un pic de rabdare va veni MosCraciun :)
muie copos

User avatar
wKd-
fratele meu tu esti baiat
Posts: 132
Joined: Fri Apr 04, 2008 5:59 pm
Location: Ploiesti
Contact:

Post by wKd- »

bine Mosule :)) asteptam 8 mile bucuresti mixtape, cu tot cu ost

User avatar
Clue ofSS
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1082
Joined: Thu Mar 20, 2008 1:01 am
Location: SickSound HQ
Contact:

Post by Clue ofSS »

CE SYSTEMS wrote:hai sa iti dau un exemplu concret,probabil crezi ca am ceva cu tine ca ai zis ce ai zis de sonorizarea dilated care by the way ai doua posturi pe blog in care te contrazici singur.deci tiind sa cred ca ai zis.o din invidie.corecteaza-ma daca gresesc.
eu te respect ca artist si jos palarie o arzi tare pe felie,ca om nu te cunosc si nu te judec e problema ta ce zici raspunzi pentru vorbe si fapte ca vorba aia avem o varsta.

exemplul e urmatorul.ia.l pe snoop dogg de unde a inceput de jos ca toti de altfel.si din putinul pe care l.a facut din concerte a ajutat si a dat in stanga dreapta si acum e foarte iubit si ajutorul i s-a intors de 100 de ori inapoi.este o cursa lunga man nu castig peste noapte repu asta.

la noi e invers majoritatea organizatorilor au o mentalitate la modul "frate fac un concert pun 20ron intrare 500 de oameni am 100 de milioane imi fac studio.platesc artistu putin sau deloc ii zic ca nu sunt bani punem berea scumpa sa faca si clubu bani,prietenii mei intra pe gratis ca plm ne cunoastem prietenii lor la fel si fratii si mama si sora lor.pe sunet nu dau bani ca merge si asa ,organizare promovare lasa ca se face oricum ca e cunoscut artistu de pe afis,chiar daca afisu nu il punem nicaieri decat ca avatar pe mess" eh si stii care e rezultatul
vine cam asa
dupa concert organizatoru zice prietenilor care au intrat pe gratis ca il cunosteau
"frate plm am avut 100 de platitori si sunt 500 in club" am iesit pe minus artistu e suparat ca publicu nu ia inteles dumele din cauza sunetului patronul clubului nu a vandut ca am pus preturi mari si toti aveau bere la 2 litri beau in fatza clubului,promovarea nu a fost prea mare credeam ca vine lume,gata imi bag p*** data viitoare o fac ca la carte"
si publicului ii zice " a-ti fost extraordinari ce ne.am distrat ce ne.am pupat in p*** ce tari suntem toti si ce bine ne merge"

si adevarul e pe la mijloc si a doua oara cand face concert face la fel,ca vrea sa recupereze pierderea din primu decat sa dea un ban.
deci castig pe cursa lunga egal zero,a luat.o in brate



sfatul meu e: hai sa fim constructivi si sa ne zicem in fatza ce avem,ca am prea multe urme de muscaturi pe cur si banuiesc ca si multi de aici sunt la fel.

ms pt atentie.atat am avut de zis
cum drq ai putut scrie atat?:))

User avatar
Chewbacca2
hanzo
Posts: 1753
Joined: Sun Jun 03, 2007 7:16 pm
Location: Berceni

Post by Chewbacca2 »

Mai important: de ce?
Cand se flutura prin fata consumatorului costuri, preturi, cheltuieli, prea mult, i se taie.
Hai sa fim constructivi si sa ascultam muzica, sa'i lasam pe cei cu bagaj in spate sa se ocupe de organizari 'and shit', si sa invatam din reusite, nu din greseli.

CE SYSTEMS
rapperu vostru preferat
Posts: 257
Joined: Sat Dec 31, 2005 1:09 pm
Location: Bucuresti

Post by CE SYSTEMS »

cel mai constructiv post de pana acum chewbacca,hai:d
si eu de-abia astept dvdul sa rada toti de oreste:)) pisam.as la ziua mea (scuzati limbajul)

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

tabloul desfasurarii evenimentelor si fotografii: http://www.hadesrecords.com/battle/


Image
muie copos

Nash
serios, sunt ok
Posts: 425
Joined: Tue Dec 21, 2004 12:22 pm
Contact:

Post by Nash »

kremlin vs dakar ramane istorie :)

din punctul meu de vedere kremlin chiar a meritat
Apasa
preacher wrote:o futem pe ma-ta si o futem foarte tare
il avem pe dino cu noi care rupe bilete la intrare

User avatar
bogdantem
un domn / doamna
Posts: 55
Joined: Sat Dec 18, 2004 11:10 am
Location: Bucuresti / Rm. Valcea
Contact:

Post by bogdantem »

Felicitari lui Kremlin, a fost revelatia acestei editii, dar cel mai bun la battle ramane Pytt.
Parerea mea in legatura cu jurirul este ca ar trebui sa aibe experienta in Battle, nu sa fie doar impartiali, pentru ca d'asta renunta lumea sa mai participe.
Asteptam editia viitoare.

PS Danieeeel, te-ai impuscat! :mrgreen:
vrei aventura? ...

www.subacvatic.ro

User avatar
Izzy
tanar
Posts: 44
Joined: Sat Sep 15, 2007 5:36 pm
Location: Ploiesti

Post by Izzy »

aratati-mi si mie in pozele alea care e kremlin ? :roll:
Image
Nu as avea oxigen sa respir daca hip-hop-ul ar muri ....ResPecT HaDeS

Locked

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests