Piele (Getto Daci) in concert!

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

No Mo'
Lucky Striker
Posts: 519
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sat Jan 15, 2005 10:24 pm
Location: BUCURESTI - DIHAM
Contact:

Post by No Mo' »

Pup u Pascal... pa coam(d)a.

Kondamnat, stiu ca pe tine tre' sa dam vina :lol:

Leasa, parc-ai fi Tico... ma umesti :lol:

Hai ca ne-am intzeles pan' la urma.
Image

UnderCover
Professional Hater
Posts: 911
Joined: Fri Sep 23, 2005 6:16 pm
Location: Direct din Dristor
Contact:

Post by UnderCover »

Iolanda Prunache wrote: Faza e ca la (re)numele lu' Piele, nu se cadea... Ma incurc io, Q-Da, astia... noi suntem mici si la inceput... si daca ma incurc dezamagesc maxim 10 oameni, nu 150-200;
Dak e vorba de "renume" gandeste-te asa: dak am fi la un concert Parazitii (sa zicem) si Ombladon e beat p*** si isi uita versurile,sau la unul cu un K-gula atat de tripat incat se incurca in piese si sare dp beat,sau oricare alt rappa cu experienta(a se citi "renume"),fanii lor (kre au platit biletul k sa-si vada/asculte artistii preferati live) or sa fie atat de deranjati de aceasta "lipsa de respect" incat n-or sa mai calce niciodata la un concert de-al lor?K doar ce p*** lor,au venit sa-i asculte versurile(p kre oricum le stiu p de rost de la datile cand lasau albumele p repeat aks) sau doar sa-l vada cum face act de prezenta cu microfonul in mana p scena?Cred k raspunsul e evident!
Si dak e sa pui problema k sunteti "mici si la inceput",ai dreptate! U o sa dezamagesti 10 oameni kre or sa se nimereasca in acel moment langa scena!In schimb,Piele a bucurat inimile a 150-200 de persoane :bow: -(minus)una,kre au venit special pentru el!

Peace! Vrem inregistrarea! :connencter:
Sunt doar un alt nimeni ce trece rece pe langa tine...

No Mo'
Lucky Striker
Posts: 519
Joined: Sat Jan 15, 2005 10:24 pm
Location: BUCURESTI - DIHAM
Contact:

Post by No Mo' »

Ptu, STF... ai si tu dreptate... offfff
Image

koolmarz
rapperu vostru preferat
Posts: 241
Joined: Thu Jan 20, 2005 1:48 pm

Post by koolmarz »

bai olanda cu emancipare .. :)
daca ai fost acolo .. si nu te`a bucurat .. (mai stiu eu doi care au aceeasi parere si sunt mai multzi .. dar n`au tupeu sa zica) e ptr ca nu ai simtzit ce restu care tzipau si se multzumeau doar cu piele in fatza lor au simtzit cand au ascultat\asculta\vor asculta getto daci .. as fi dat si 100.000 pe bilet .. si doar ca sa`l vad pe scena in fatza mea.. sa bat palma cu el cand coboara si sa cant cu oamenii aia minunatzi care s`au zbatut ptr piele !
in seara aia rapidu s`a dus in grupe si piele mi`a trezit fiori pe sira spinarii si lacrimi in ochi ..
Daca`l iubeai asa cum il iubim noi .. intelegeai .. daca nu vrei problema ta !
Image

PascaL
un domn / doamna
Posts: 89
Joined: Mon Dec 20, 2004 4:53 pm
Location: Oltenita

Post by PascaL »

koolmarz .. un om kre shite...anyway...fiecare cu parerea lui...mie nu ihmi pare rau k am venit d la 60 km sha ihl vad p piele.... ihmi pare rau..k nu totzi ihl SUSTZIN...cum r trebooy......sper sa revina..sha rupa TOT :twisted:
Last edited by PascaL on Tue Oct 18, 2005 9:43 am, edited 1 time in total.

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vicentiu »

si dupa cum a afirmat dupa concert in mini-interviul pe care i l-am luat... Piele nu a cantat niciodata singur, avea intotdeauna inca 5 oameni cu el, iar in seara aia le-a simtit lipsa enorm... cred ca s-a vazut asta... i-a fost greu singur :?

User avatar
kif
pleau
Posts: 1239
Joined: Mon Dec 13, 2004 12:52 pm
Location: Pipera-Dr.Taberei. Stiu orice straduta care le leaga. Daca fac o ora inseamna ca le stiu si altii.

Post by kif »

koolmarz wrote:bai olanda cu emancipare .. :)
daca ai fost acolo .. si nu te`a bucurat .. (mai stiu eu doi care au aceeasi parere si sunt mai multzi .. dar n`au tupeu sa zica) e ptr ca nu ai simtzit ce restu care tzipau si se multzumeau doar cu piele in fatza lor au simtzit cand au ascultat\asculta\vor asculta getto daci .. as fi dat si 100.000 pe bilet .. si doar ca sa`l vad pe scena in fatza mea.. sa bat palma cu el cand coboara si sa cant cu oamenii aia minunatzi care s`au zbatut ptr piele !
in seara aia rapidu s`a dus in grupe si piele mi`a trezit fiori pe sira spinarii si lacrimi in ochi ..
Daca`l iubeai asa cum il iubim noi .. intelegeai .. daca nu vrei problema ta !
right right...
Image

No Mo'
Lucky Striker
Posts: 519
Joined: Sat Jan 15, 2005 10:24 pm
Location: BUCURESTI - DIHAM
Contact:

Post by No Mo' »

koolmarz wrote: Daca`l iubeai asa cum il iubim noi .. intelegeai .. daca nu vrei problema ta !
Bine mai KoolMirceaRadu... Pana saptamana viitoare, iubitzi-va mult ! :lol:
Image

koolmarz
rapperu vostru preferat
Posts: 241
Joined: Thu Jan 20, 2005 1:48 pm

Post by koolmarz »

tu sa taci ba leo :P ca ma rad in cap si`tzi pun sechestru =)) :butch2:
Image

User avatar
zosteru
adevarat sa mor de nu
Posts: 397
Joined: Thu Jan 06, 2005 12:17 pm
Location: unde vreau
Contact:

Post by zosteru »

am citit in fiecare zi dupa deschiderea acestui topic parerile voastre si as vrea sa zic urmatoarele:

-cum a zis si underman,daca cineva imi spune in '98-'99 :"O SA CANTI IN DESCHIDERE LA GETTO DACI SAU LA UNUL DIN EI" eu ii raspundeam:"ESTI DUS CU CAPUL IN ALTE LUMI!".pt mine a fost o mare onoare sa cant pe aceiasi scene cu piele!

-vazand toata tevatura care s-a creat in jurul faptului ca si-a uitat unele versuri nu pot spune decat atat:dupa 5 ani nu ai cum sa-ti aduci aminte toate textele!pe mine daca ma pune cineva sa cat versurile care le-am pus pe beat in 2000-2001(cand am tras primele piese) nu cred ca-mi mai aduc aminte vre unul!

-cine e nemultumit de prestatia lui piele are tot dreptul sa-si spuna
of-urile!e foarte normal!NICIODATA un artist nu o sa poata multzumi pe toata lumea!

-PENTRU MINE PIELE ESTE O LEGENDA VIE care sper sa fie motivat, dupa concetul acesta, sa se apuce din nou serios de treba!

pace pentru toata lumea!

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vicentiu »

s-a apucat :mrgreen: ...si va mai veni cu o surpriza de proportii! :butch2:

preacher
o viata pe forum
Posts: 4131
Joined: Mon Feb 14, 2005 3:40 pm
Location: forum

Post by preacher »

gen, un tort mai mare ...
99.9%

User avatar
zosteru
adevarat sa mor de nu
Posts: 397
Joined: Thu Jan 06, 2005 12:17 pm
Location: unde vreau
Contact:

Post by zosteru »

HipHopKulture wrote:s-a apucat :mrgreen: ...si va mai veni cu o surpriza de proportii! :butch2:
astept cu nerabdare marea surpriza(sau "marea scofala"-patrea a 2-a) :)

UnderCover
Professional Hater
Posts: 911
Joined: Fri Sep 23, 2005 6:16 pm
Location: Direct din Dristor
Contact:

Post by UnderCover »

Sau revenirea lui Deceneu... :roll:
Sunt doar un alt nimeni ce trece rece pe langa tine...

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests