Piele (Getto Daci) in concert!

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

Hanga
serios, sunt ok
Posts: 428
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Aug 29, 2005 12:23 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Hanga »

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...am ratat...sunt un ratat



filmulete ceva...nimeni??
http://www.steaua-rangers.com/index.php - Hochei Club Steaua
www.hochei.ro/forum/ - Forum de hochei

User avatar
Koma
Sinistro™
Posts: 2112
Joined: Mon Dec 13, 2004 1:23 pm
Location: B:Dristor
Contact:

Post by Koma »

am plecat mai ragusit de la concert cum n-am mai fost de multa vreme.
multa bafta pentru Piele.
pacat ca nu a bagat si la MNAC cand presta si l-a remarcat Vexxu printre primele randuri :D
era si Brugner pe zona..eh..vise.
Image

User avatar
GANi
Hadesse
Posts: 388
Joined: Tue Dec 28, 2004 2:40 pm
Location: Av.
Contact:

Post by GANi »

lucyan wrote::cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...am ratat...sunt un ratat



filmulete ceva...nimeni??
Stiu ca era o tipa care filma, deci probabil o sa ajunga si pe net...

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vicentiu »

shhhhhh... ciocu mic! :twisted:

filma pentru noi... joi sper ca vom avea filmarea si vom vedea...

ohash
tanar
Posts: 10
Joined: Thu Jul 21, 2005 5:22 pm
Location: stop!!!policebrutality!!!stop

Post by ohash »

ce shh ma ...da chiar era o tipa si filma hai puneti pe net concertul nu va trageti pe cur
muie cu sloboz.

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vicentiu »

nu l-am luat inca de la "tipa" aia... il vom pune cand il vom avea

No Mo'
Lucky Striker
Posts: 519
Joined: Sat Jan 15, 2005 10:24 pm
Location: BUCURESTI - DIHAM
Contact:

Post by No Mo' »

Piele... :lol: a fost o gluma buna concertu' ala... putea macar sa asculte casetele cu Getto Daci, poate-si amintea versurile... a fost concertul publicului, Piele a fost doar o prezentza... Nu mai e cum a fost. Putea sa refuze, nu sa gaseasca dup-aia scuze... Sau venea, statea cu fanii la o bere
Ar fi iesit mai bine daca se dadea mic-ul din mana-n mana... publicul stia versurile lu' Piele mai bien decat el insusi... Adika vin250-300 de oameni pt tine, ca te respecta si astea... si tu nimci macar un minim de respect sa dai 3 versuri acolo... Greseala !
HipHopKulture wrote:shhhhhh... ciocu mic! :twisted:

filma pentru noi... joi sper ca vom avea filmarea si vom vedea...
Ce sa vezi? Marea Balbaiala ?

Kiar mi-au placut I.L. si KST.
Image

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vicentiu »

1. au fost doar 150 de platitori, in total poate 200 de oameni...
2. toata lumea i-a dat de baut lui Piele inainte... si nu putea sa refuze pe nimeni :lol:
3. nu putea sa asculte casetele cu GD, fiindca el vrea sa mearga mai departe, sa lase in urma ce-a fost, si gandul lui era la materiale noi, nu la cele vechi...
4. foarte bine ca a cantat publicul, asta dovedeste cat de mult il astepta lumea... si 2 cuvinte daca ar fi zis, se scula pielea pe noi...
5. o sa revina si o sa va rupa capu' la toti wannabee leparii astia care nu stiti decat sa comentati, nimic nu va convine... pardon, din cand in cand mai stiti sa pupati in cur pe cate unu... :butch2:

User avatar
hentai
caine gen
Posts: 53
Joined: Sun Jun 12, 2005 11:02 pm

Post by hentai »

IOOO...IOOOLAAANNDAAA!!!!..MAMI TU TE AUZI CE SPUI???AM ASISTAT LA RESURECTAREA UNUI MONSTRU(DINOZAURGEN) FARA CARE TRPELE DE CARE AI FOST TU PLACUT SURPRINSA NU INVATZAU SA PUNA PASI PE BEAT!!!A FOST CEL MAI SINCER CONCERT PE CARE L-AM VAZUT IN ULTIMI ANI!JUR!......SI YO YOLANDA AM EU UN PRIETEN BARBU CARE ZICE O VORBA DESTEAPTA..:"NU AI INTZELES NIMIC DIN CE INCERCAM SA ITZI EXPLIC!"..CRED CA LA FAZ ASTA TE CARACTERIZEAZA!...

PascaL
un domn / doamna
Posts: 89
Joined: Mon Dec 20, 2004 4:53 pm
Location: Oltenita

Post by PascaL »

Iolanda Prunache wrote:Piele... :lol: a fost o..etc
au trecut 7 ani..c vroiahi?????sha cante perfect??? fa tu c a facut el ..shi atunci mai vb ..pana atunci shhhhh....in loc sha incurajezi omu sha revina ..tu vb ayoorea...a fost cel mai tare concert p anu asta...nu credeahm k o sha ihl vad p scena...cred k ai dat in dezinterie d la atat iaurt

Leasa
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1027
Joined: Fri Jan 07, 2005 12:49 pm

Post by Leasa »

De unde si pana unde pula mea Iolanda BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA? :))))))))))))))))) cate mesaje de la flacaii de pe forum ai primit pan-acu'??? hahahahahaha

sorry pt off-topic - super tare concertul lui piele, mai vreau :D aaaaa si iolanda :)) mai stiu si io persoana care s-a-ncurcat pe scena... si nu venea dupa o perioada lunga de pauza... :wink:

No Mo'
Lucky Striker
Posts: 519
Joined: Sat Jan 15, 2005 10:24 pm
Location: BUCURESTI - DIHAM
Contact:

Post by No Mo' »

:lol: Ma simt bagata(?) in zeama de iaurt :))
O luam pe rand
HHK: vrea sa mearga mai departe. Foarte bine, sincer ma bucur pt. ca e tare. De ce atunci nu a venit cu ceva nou? A cantat "Atac/Contraatac GettoDac" . Fuji d-acia, ba !
Pascal (Bruckner) :lol: Acu' 7 ani a fost trasa "3 sugestii"? Sau nu canta Piele pe ea?
Hentai : Nu ma aud ce spun, logic. Metaforic vorbind, ma aud in gand :lol: "...fara de care trupele gen nu invatzau sa puna pasi pe beat". De acord. Vad c-o arzi gen "Steaua-Campioana Europeana in 1986". Hai sa nu traim din amintiri ca "3SE" si sa lasam istoria in urma, chiar daca Piele a facut istorie; sincer, sper sa mai faca...
Leasa: Nu stiu daca vb de mine sau de personajul satireloor tale (cred ca stii la cine ma refer). Faza e ca la (re)numele lu' Piele, nu se cadea... Ma incurc io, Q-Da, astia... noi suntem mici si la inceput... si daca ma incurc dezamagesc maxim 10 oameni, nu 150-200; pardon, nu 150-200, ca majoritatea nu s-au simtzit deloc intzepatzi.

Sper sa nu credetzi ca am ceva cu Piele, ca nu-mi place cum canta si astea... pur si simplu m-am simtzit jignit(a) :lol: de modu' cum a venit la concert.
Bafta in continuare.
Image

PascaL
un domn / doamna
Posts: 89
Joined: Mon Dec 20, 2004 4:53 pm
Location: Oltenita

Post by PascaL »

3 sugestii a fost INREGISTRATA..mai d curand..stii kre a fost ultimu` lui concert? anyway..daca nu ai nimik cu el e oki :P ..bine zice leasa "mai stiu si io persoana care s-a-ncurcat pe scena... si nu venea dupa o perioada lunga de pauza... Wink "
Cine????

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vicentiu »

Iolanda Prunache wrote: HHK: vrea sa mearga mai departe. Foarte bine, sincer ma bucur pt. ca e tare. De ce atunci nu a venit cu ceva nou? A cantat "Atac/Contraatac GettoDac" . Fuji d-acia, ba !
Pascal (Bruckner) :lol: Acu' 7 ani a fost trasa "3 sugestii"? Sau nu canta Piele pe ea?
1. Nici nu avea de gand sa apara fara material nou, a aparut pentru mine, pentru ca suntem prieteni, pentru ca l-am rugat sa faca asta pt mine si nu putea sa refuze... deci, poti da vina pe mine!

2. A spus si la concert, piesa "3 sugestii" a fost facuta in studio, acolo a facut versurile, a tras-o si la revedere... deci, Piele nu a mai cantat de 5 ani...

oricum... am fost sambata la Buzau, am ascultat chestii noi... si... nu zic mai mult... va veti convinge voi la momentul oportun.

p.s. nu am auzit pe altii sa spuna ca au fost dezamagiti ;)

Leasa
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1027
Joined: Fri Jan 07, 2005 12:49 pm

Post by Leasa »

Iolanda Prunache wrote:Leasa: Nu stiu daca vb de mine sau de personajul satireloor tale (cred ca stii la cine ma refer). Faza e ca la (re)numele lu' Piele, nu se cadea...
Eram 1000% sigur ca asta vei spune... Si-am replica pregatita de mult: De-acum incolo atunci cand personajul satirelor mele, ca da - despre el e vb, se va incurca pe scena, sa spuna: "Ce vreti ma, pana si Piele s-a-ncurcat..." :D :D :D

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests