BATTLE -runda 2 + concert R.A.S.A.

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

preacher
o viata pe forum
Posts: 4131
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Feb 14, 2005 3:40 pm
Location: forum

Post by preacher »

se tot face referire la freestyle the art of rhyme... a ajuns cumva un standard? un manual cu reguli? acum tot ce nu e acolo, nu se incadreaza in peisaj? de ce totzi vor sa o arda ca in film? ... treaba aia e la ei care o face de 40 de ani si la noi e de 10 ani in plm ...
intradevar...ron a fost d cacat ... nu din cauza ca a venit cu rime d aks ci din cauza ca a venit cu prea multe ... nu ai cum sa respecti p cineva care vine cu 70% din ele facute ... si dak le avea facute ok...dar cat d prost sa fi sa crezi ca ala din fatza ta nu se prinde ce faci u, cand u ii dai replica la ceva ce el nu a zis?...
versurile d aks ar trebuie folosite doar sa bagi in momentu in care nu te mai descurci ...
...
sa imi bag picioru de nu, cel mai bun a fost copilu.... ala in mod sigur nu a venit cu versuri d aks ....
99.9%

cafteala
official QB murderer
Posts: 4424
Joined: Wed Dec 22, 2004 11:53 am

Post by cafteala »

Daca nu existau filmele "8 Mile", "Freestyle: The Art of Rhyme" si alte filme despre MCing.. multi dintre "MCii" din zilele de astazi nu erau MCii. Sa recunoastem... multi au aflat de MCing dupa ce au vazut 8 Mile, multi si-au dezvoltat ideile dupa ce au vazut "Freestyle: The Art of Rhyme" si tot asa..

preacher
o viata pe forum
Posts: 4131
Joined: Mon Feb 14, 2005 3:40 pm
Location: forum

Post by preacher »

asta e corect ... pentru ca din orice invetzi cate ceva ... dar de la a invata cate ceva din el pana la a-l considera un etalon, un scop, un model, un tzel ... e cale lunga...
mai repet..noi suntem aici, ei acolo ... deocamdata sa o facem romaneste incercand sa invatam d afara ... nu sa copiem ...
99.9%

cafteala
official QB murderer
Posts: 4424
Joined: Wed Dec 22, 2004 11:53 am

Post by cafteala »

Si-n invatamant, unii invata.. unii copiaza. :)

Soarentabil
/\/\/\/
Posts: 1179
Joined: Fri Jul 08, 2005 3:15 pm
Location: Aici

Post by Soarentabil »

Kremlin wrote:o filmare ceva?arde lumea de nerabdare....c`mon people....la 1 runda nu exista filmare?
bLuEsHiFt wrote:Vrem filmare.
Chiar vrem filmarea ! :D

cafteala
official QB murderer
Posts: 4424
Joined: Wed Dec 22, 2004 11:53 am

Post by cafteala »

Mi-am legat familia de calorifer.. daca in 2 zile nu puneti filmarea.. they're goin' down! :twisted: :twisted:

Alina
tanar
Posts: 10
Joined: Mon Oct 31, 2005 8:55 pm
Location: coliba
Contact:

Post by Alina »

un mesaj
Last edited by Alina on Wed Nov 22, 2006 1:47 pm, edited 1 time in total.
i've got only one passion/it's called peace

Alina
tanar
Posts: 10
Joined: Mon Oct 31, 2005 8:55 pm
Location: coliba
Contact:

Post by Alina »

n-a esit scrisu' mic

si terminatzi ma cu genu' asta ... :D
i've got only one passion/it's called peace

Alina
tanar
Posts: 10
Joined: Mon Oct 31, 2005 8:55 pm
Location: coliba
Contact:

Post by Alina »

hmmm, ok , recunosc io am o mare problema . nu prea pun botu la chestii serioase.de aia po sa dau cu spreiu la 10 m de politie si sa rad(ca nu ma vede). 'n fene impertinentza si selfrasfatz ce sa zic...eh cre ca mi-a cam trecut. si doa la mana fara nici o lipsa de respect da' daca la kid koala s-a platit 300 pai sa-mi fie cu iertare da la battle-u asta cu rassa cu tot...iesea cam in minus daca faceai raport calitate pretz asha ca nu ma lua cu bani. ca ma pish pa bani,nu se fac bani din arta.se face cinste cu bere sau jiji ca sa fie inteleasa arta intr-o atmosfera mai fericita nu dau io 5zjdamii sa ...dar am invatat sa tac pana fac.n rest rispect perfecta dreptate.am io ceva cu battle-urile astea,traiasca vexx ca a inteles ca alta e Calea.
i've got only one passion/it's called peace

User avatar
AngeL
tanar
Posts: 6
Joined: Mon Oct 31, 2005 11:56 pm
Contact:

Post by AngeL »

ma fratzilor, dak va consideratzi voi mai tari in rime, d c nu atzi participat la battle?? inloc sa`i respectatzi pe aia, voi ii injuratzi, va luatzi d ei, etc. dak voi suntetzi mai buni, inscrietzi`va, frate, la battle shi aratatzi`ne shi noua d c suntetzi in stare k asha multzi vb, dar dupa cum atzi vazut, putzin fac... so shut the fuck up! shi da`tzi shi voi dovada d respect fatza d hh shi de oamenii care incearca sa sustzina mischcarea

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

filmarea de la primul battle e la mine ... nu se aude si nici nu se vede prea bine insa voi selecta si voi face un fel de montaj cu ceea ce a fost mai interesant din ea si o voi uploada zilele astea
muie copos

User avatar
frl
Kontrolez SiTuatia
Posts: 149
Joined: Fri Dec 17, 2004 7:51 pm
Contact:

Post by frl »

cat scandal a iscat aceste 2 battle-uri...tre sa vin si eu la urmatorul...:))
S.D.S.T.

User avatar
underman
tanar
Posts: 30
Joined: Fri Jan 28, 2005 11:46 pm
Location: Underground Sud Berceni
Contact:

mdah

Post by underman »

... mi-a placut ron sincer a evoluat f mult, cu rime de acasa sau nu, fiecare sa dea ce are mai bun din el, l-doc a avut dreptate plus ca deja se cauta scuze de genul ... a venit cu ele de acasa ... deci solutia unui battle care sa multumeasca pe toata lumea ar fi rime de unde vor ei si un juriu probabil din alt oras whateva' si obligatoriu sa faca parte din miscare, nu consider o idee buna sa aduci unii care nu au habar ... riscam sa dam premii cui nu merita, si apropo de reactia lui ron, cat timp a stat pe scena mai ales cu j, tovarasii celui din urma il injurau ca la usa cortului, amenintari etc unu din public chiar i-a tras de cablul de la microfon cand omul baga, sa iti iei amenintari si sa sustii cateva runde si o finala sub amenintarea ca ti-o iei afara e ceva, daca va aduceti aminte prima oara a injurat doar cativa insi, cei de care am vb mai sus, omul de asta cred ca a izbucnit, parerea mea este ca au jignit mai multo indivizii aia decat el ... tocmai daia m-au apucat spumele si am fost printre cei care au iesit afara sa ma asigur ca nu da nimeni in el ... reactia mea a fost rezultatul actiunii unor indivizi care nu au nici o tb cu hiphop-ul si vin sa isi sustina tovarasii intr-un mod gresit si prin jigniri si as fi facut asta pt oricare ar fi urcat pe scena ... concluzia ... vezi faza ca ron era in battle cu aforic ... eu asta numesc miscare si cand am pus bani cu gnom si inca cativa, daca nu ma insel si mc-ul din tulcea care a fost la battle, 10x, sa ia omu un taxi ca se tineau aia dupa el ... asta numesc eu miscare ... nu tin partea nimanui dar au fost niste faze acolo ... exit ...

User avatar
sunrah
.
Posts: 5371
Joined: Mon Jan 31, 2005 11:26 pm
Location: a satellite, bitch!

Post by sunrah »

Hehe, frumoasa relatare.. chiar sunt substraturi care la unii nu ajung, foarte bine ca in final acestea sunt dezvaluite.. ma bucur ca ai facut-o tu.. corect.. asa cum trebuia!
you just never know when you're living in a golden age.

User avatar
AngeL
tanar
Posts: 6
Joined: Mon Oct 31, 2005 11:56 pm
Contact:

Post by AngeL »

bv frate! in sfarshit un om care a vazut cam cum stau lucrurile :D
respect Underman!

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests