BATTLE -runda 2 + concert R.A.S.A.

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vicentiu »

Rey wrote:era ceva de genu...
prima runda Ron vs Aforic si Ron dadea primu.. si sa legat de faptu ca i-ar fi zis Aforic ceva despre tricou... bla bla... era imposibil pentru ca Aforic nu daduse nici o runda inaintea lui :D
daca nu ma insel Ron a dat chestia aia la runda 2, insa Aforic nu zisese nimic in runda 1 de tricou...

User avatar
Rey
dimineata verific forumu
Posts: 704
Joined: Tue Jan 04, 2005 6:07 pm
Location: Straight Outta Ambrozie

Post by Rey »

am inteles io gresit atunci :) mea culpa :P :lol:

User avatar
Kremlin
Still a Late Night fan
Posts: 1204
Joined: Wed Mar 23, 2005 10:54 pm
Location: Show a la Krem
Contact:

Post by Kremlin »

da ce`a zis de public?



btw..poze ceva? :)
Show a la Krem @ Facebook:
Image

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

concluziile mele :oops:
1. nu e rusinos sa vii cu rime de-acasa chiar daca-s tip strofa si LE REPETI inainte de a urca pe scena
2. unii mc de la noi se pisa pe cei de-afara ca aia le au gandite dinainte
3. cand o sa fie vreodata toti multumiti dupa vreun battle imi tai pula

cateva precizari:
1. ron s-a inscris ultimul al 8-lea in concurs cand deja gnom era pus in juriu
2. ca si organizatori ne arogam dreptul de a modifica regulamentul in unele locuri (vezi runda umbra vs acid) ca show-ul sa fie complet. ne cerem scuze fata de terti, dar ne asumam complet raspunderea
3. GRESEALA MARE DE TOT A JURIULUI CARE NU A NUMARAT CUM TREBUIE VOTURILE IN RUNDA ron vs acid ... publicul a votat acid, la fel ca si zodiak si kondamnat ... poate imi explica si mie cineva cum a mers ron mai departe??? (vina e si a mea ca organizator insa acum nu mai am ce face ... dar e aiurea rau)
4. cu riscul de a imi lua multe puli in gura peste 2 saptamani voi fi si eu acolo, macar am o memorie buna si nu mi-e jena, tarsa, etc ... sa zic cand e ceva de zis. mizez totusi pe bunul simt al celor care vor participa
5. respect celor care-l merita.
6. inainte de runda 3 vor fi proiectii cu battle-uri de afara ..sa zicem ca educam lumea in acest sens

va salut!
muie copos

cafteala
official QB murderer
Posts: 4424
Joined: Wed Dec 22, 2004 11:53 am

Post by cafteala »

Ce-mi place frate! La runda asta au fost pe putin 4 aparate foto si vreo 3 camere video.. si nimic. Doamne cat imi place... :roll:

cafteala
official QB murderer
Posts: 4424
Joined: Wed Dec 22, 2004 11:53 am

Post by cafteala »

Cel care a cronometrat, cred ca era Zodiak. :mrgreen:

User avatar
Koma
Sinistro™
Posts: 2112
Joined: Mon Dec 13, 2004 1:23 pm
Location: B:Dristor
Contact:

Post by Koma »

pozele maine. miu o arde mai profi..film, developari'n shit. 8)
Image

Zodiak
moderator astea
Posts: 187
Joined: Mon Dec 13, 2004 4:11 pm

Post by Zodiak »

Zodiak a oprit cronometrarea exact in momentul in care lumea a pierdut din voce. La ambii concurenti. Ce au spus moderatorii cu gata mah... a fost pe langa si nu s-a cronometrat.
In rest... aiureala...
si pupincuristi (te simti?)

sper ca acid si j sa se mai bage
Image
Beware the beast man...

NoName
tanar
Posts: 5
Joined: Fri Oct 28, 2005 10:56 pm
Location: Romania
Contact:

Post by NoName »

Maed1 wrote:ala d la rasa a avut flow..mesaju nu prea mi-a placut....
nu prea inteleg c cauta aia p scena acolo...adica nush....frate, daca stii ca nu esti in stare sau nu esti sigur p tine , nu urca p scena....nu d alta , da t faci d kkt....c bine era pt ea daca nu se complica sa ocupe spatiu in program...si pt noi, ca nu am mai fi fost supusi torturii..nu mi-o luati in nume d rau...eu kiar sustin miscare Hiphop feminina...d aia ma si bucur cand vad cate un emcee feminin p scena care kiar are ceva d zis...kiar avem nevoie d asa ceva......dar asta era.....ma abtin ....si e penibil sa apari p scena, in fata a circa 100 pers. si sa iti bagi textu la sutien...adica nush....tine d bun simt totusi....da na, ea era desteapta tare...
cat despre battle, mi-a placut....am vazut mai sus o replica a lui Vick : "i wanna see blood"..pai kiar a fost, fratilor...in fine, s-au si incins spiritele....
moderatorii mi-au placut...kiar au fost spirituali...f fain...big up Cage si Menthoru!!!!!!
dintre participanti, i-am remarcat p Aforic si J (ca despre Acid se subintelege....) si mi-a placut cum a dat Dragonu'...tare omu ...ah, apropo d Aforic: d c ziceti mah ca nu a fo in forma? mie mi s-a parut ca omu a rupt zona....a avut niste punchuri kiar bune....
sg problema a fost ca unii se credeau destepti p-acolo si nu au avut cum s-o demonstreze...



EU MA PISI PE TINE CINE PULA MEA ESTI TU SA CRITICI, OMUL RASA CHIAR A AVUT FLOW. DACA PENTRU TINE CONTEAZA FLOW ESTI DE CACAT. CRED CA ESTI SI TU UNUL CARE VINE SI EL LA BATTLE SA VADA SHOW DACA NU ITZI PLACE TACI DIN GURA SI GATA "MUIE" SI INCA CEVA TOTZI CARE AU PARTICIPAT LA BATTLE NU AU AVUT FLOW DECI PE IEI DE CE NU II CRITICI AAAA?
judecatzi trupa dupa clip si apoi bagatziva..p...a. in album ex:CTC

Fanas
tanar
Posts: 25
Joined: Wed Jun 01, 2005 12:48 am
Location: Romania sud-est

Post by Fanas »

..
Last edited by Fanas on Tue Mar 07, 2006 12:00 pm, edited 1 time in total.
Mc's come and Mc's go....
http://www.myspace.com/fanas86

User avatar
FaiboX
UGLY
Posts: 234
Joined: Mon Dec 13, 2004 1:23 pm
Location: bucuresti
Contact:

Post by FaiboX »

IP address for this post
82.78.67.34 [ 9 Posts ] [ Look up IP address ]
Users posting from this IP address
Fanas [ 9 Posts ] Search
NoName [ 4 Posts ] Search
rx3264 [ 1 Post ] Search
pELo [ 1 Post ]


aa...daca o mai arzi la modu' asta iti garantez ca nu o sa mai ieshi in orash decat la anumite ore....si zile pare...ca pe vremea lu' ceasca
Image
Image

User avatar
megga
kapnobatai
Posts: 4077
Joined: Fri Jan 07, 2005 2:13 pm
Location: im so high u couldnt reach me with a fuckin antenna...

Post by megga »

SCLAV!
O.I.P. Sanziana aka SanzEeK (05.12.1988 - 03.12.2009)

User avatar
Cracku
un domn / doamna
Posts: 52
Joined: Sat Jan 08, 2005 11:59 am

Post by Cracku »

cred ca mai bine se facea o preselectie inainte, mi se pare aiurea sa se inscire orice wannabe la battle... sa se faca o preselectie sa demonstreze ca merita sa urce pe scena

User avatar
Koma
Sinistro™
Posts: 2112
Joined: Mon Dec 13, 2004 1:23 pm
Location: B:Dristor
Contact:

Post by Koma »

BATTLE OFF DA DOME TOURNAMENT II - Runda 2
Image


Image,

Image, Image, Image, Image, Image, Image, Image, Image, Image, Image, Image, Image, Image, Image, Image, Image, Image, Image, Image, Image, Image, Image, Image
sorry ca sunt cam amestecate, asa le-am primit si nu am stat sa le redenumesc in ordinea rundelor
Foto: Miu
Image

Fanas
tanar
Posts: 25
Joined: Wed Jun 01, 2005 12:48 am
Location: Romania sud-est

Post by Fanas »

..
Last edited by Fanas on Tue Mar 07, 2006 11:56 am, edited 1 time in total.
Mc's come and Mc's go....
http://www.myspace.com/fanas86

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests